چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که از قدیم الایام در آثار پزشکی پیشینیان در بابل، آشور، هند، مصر و یونان باستان به آن اشاره شده. بین ۶ تا ۱۷ درصد جمعیت جهان دچار وزوز گوش می شوند و این مشکل دست کم ۵ دقیقه طول می کشد. در ۳ تا ۷ درصد موارد وزوز گوش به حدی است که فرد برای رفع مشکل خود، به پزشک مراجعه می کند. اگرچه تحمل وزوز گوش و تأثیر آن بر زندگی، در افراد مختلف یکسان نیست، در ۵ درصد مبتلایان، وزوز گوش تأثیر عمده ای بر زندگی می گذارد. با دکتر بهرام ملکوتی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره همین مشکل شنوایی گفتگو کرده ایم…
▪ آقای دکتر! وزوز گوش بیماری شایعی است؟
ـ وزوز گوش اصلا بیماری نیست؛ صرفا یک علامت است. مثلا وقتی می گوییم یک نفر تب دارد، باید بدانیم که تب یک بیماری نیست؛ بلکه یک نشانه است، نشانه ای از یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی یا نشانه ای از یک بیماری وخیم تر مانند مننژیت که اگر به آن توجه نشود، ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند. این وظیفه پزشک است که اگر یک بیمار به وی مراجعه کرد و دچار وزوز گوش بود، تشخیص بدهد که این نشانه ای از یک بیماری ساده است یا یک بیماری خطرناک. پس وزوز گوش یک علامت است، نه یک بیماری.
▪ چه اتفاقی در گوشمان می افتد که این وزوز را حس می کنیم؟
ـ ببینید، ساختمان گوش داخلی انسان در داخل استخوان گیجگاهی قرار گرفته است. سختی این استخوان بعد از مینای دندان، مقام دوم را در بدن دارد. در کنار این استخوان غشایی قرار گرفته که احشای داخلی را عایق بندی می کند. این قضیه نشان می دهد که خلقت گوش به نحوی صورت گرفته که اعضای حساس باید در محیطی ایمن قرار داشته باشند تا هیچ گونه ضربه و اختلالی در کارشان به وجود نیاید بنابراین اگر هر عاملی (مثل ضربه ، تروما یا داروها) عایق پیرامون ساختمان داخلی گوش را دچار خدشه و آسیب کند، می تواند در گوش ایجاد صدا نماید.
▪ حالا این صداها واقعا صدای وزوز است یا اینکه صداهای دیگری هم ایجاد می شود؟
ـ نه، این طور نیست که فقط صدای وزوز باشد. خیلی از بیماران وقتی به پزشک مراجعه می کنند خودشان خیلی خوب می توانند این صدا را برای پزشک توضیح بدهند. بعضی ها می گویند مثل صدای ترانس مهتابی است و بعضی دیگر صدای آرام موتور یخچال یا دیگ زودپز را مثال می زنند و جالب است بدانید با مثال هایی که بیماران می زنند ما می توانیم حتی محدوده فرکانسی وزوز را در ذهن مان تصور کنیم و این امر می تواند تا حدودی به ما کمک کند که محل مشکل را در گوش بیمار تشخیص بدهیم که آیا در داخل حلزون است یا در مناطق دیگر.
▪ علت بروز یک عارضه شنوایی که منجر به بروز وزوز گوش می شود، چیست؟
ـ گوش سازمانی است که گیرنده اش در محیط قرار دارد که همان کانال گوش خارجی، گوش میانی، پرده گوش و استخوان های ریز گوش است اما قسمتی که این صدا را تفسیر می کند، در مغز قرار دارد و بین مغز و گوش عصب شنوایی به عنوان پل ارتباطی قرار گرفته است. این عصب از گوش خارجی به گوش میانی و از سمت حلزون به سمت مغز امتداد دارد بنابراین اگر در هر کجای این سیستم از گوش خارجی تا سطوح عالی مغز مشکلی به وجود آید، می تواند عامل وزوز باشد. به عنوان مثال وقتی جرم گوش در گوش خارجی تجمع پیدا کند، می تواند عامل وزوز باشد. در گوش میانی عواملی مانند سفتی استخوانچه ها و چسبندگی بین آنها سبب ایجاد وزوز می شود. برخی از مسمومیت های دارویی به وسیله بعضی از داروها که برای گوش سمی هستند مانند برخی از داروها نظیر سالیسیلات ها، NSAIDS (ایبوپروفن، ایندومتاسین، فنیل بوتازون و…) آمینوگلیکوزیدها، فلزات سنگین مانند ارسنیک، کینین و بعضی از ضد افسردگی ها (آمی تریپتیلین، آموکساپین، دزیپرامین، دوکسپین، ایمیپرامین، نورتریپتیلین، تری میپرامین، پروتریپتلین و تزازودن) می توانند با آسیب حلزون و عصب زوج هشتم مغزی موجب وزوز گوش می شوند. در مسیر عصب شنوایی هم عواملی مانند تومورهای عصب شنوایی بسیار مهم اند.
بعضی از وزوزهای گوش با بالا رفتن سن ایجاد می شود زیرا دیواره عروق سخت شده و در نتیجه عروقی که حلزون گوش را تغذیه می کند، مسدود یا تنگ شده و سبب کم خونی در قسمتی از حلزون می شود که خود، عامل ایجاد وزوز گوش است. یک سری اختلالات عروقی هم هستند که می توانند عامل وزوز باشند. مثلا وقتی بیمار سر خود را پایین می آورد یا در حالت درازکش قرار می گیرد فشار وریدی ناحیه جمجمه بالا می رود و بالا رفتن این فشار وریدی همراه با نازک شدن یا وجود نداشتن دیواره نازک استخوانی که بین شریان های مغز وجود دارد، سبب می شود صدای ضربان یا نبض به حلزون منتقل شده و صداهای داخلی در گوش ایجاد کند. ولی به طور کلی، بیشترین علت بروز وزوز گوش، آلودگی های صوتی در محیط های صنعتی و محیط زندگی است.
▪ آیا بیماری های زمینه ای هم در ابتلا به وزوز گوش موثرند؟
ـ بله، برخی بیماری ها مانند فشارخون، دیابت، بیماری های عروقی، آلرژی و حساسیت، مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی و… در این زمینه موثرند. یک سری عوامل هم سبب بدتر شدن وزوز گوش می شوند؛ مانند استعمال دخانیات، مصرف الکل و قرارگیری در معرض اصوات بلند.
▪ در چه صورتی وزوز گوش آزاردهنده محسوب می شود و حتما به درمان احتیاج دارد؟
ـ این مطلب را ما این طور از بیمار سوال می کنیم که آیا این صدا، تمرکز شما را به هم می زند؟ آیا مانع خواب تان می شود؟ آیا در شنوایی شما اختلال ایجاد می کند؟ اگر جواب این سه سوال «بله» باشد، ما می فهمیم که وزوز شدید و آزاردهنده است. وزوز گوش گاهی شدت زیادی دارد و سبب آشفتگی و پریشانی فرد شده و زندگی طبیعی فرد را مختل می کند. اما اگر وزوز بیمار با یک صدای دیگر مانند صدای رادیو یا تلویزیون، دیگر شنیده نمی شود و نیمه شب هم بر اثر وزوزگوش بیدار نشود، یعنی اینکه آزاردهنده نیست و خفیف است.
▪ آیا بیماری هایی که به وزوزگوش منجر می شوند، می توانند موجب کاهش شنوایی هم بشوند؟
ـ بله، می توانند. به عنوان مثال، بیماریی به نام منییر که فشار گوش داخلی را بالا می برد و ایجاد وزوزگوش هم می کند. اگر این بیماری پیشرفت کند، به کاهش شنوایی منجر خواهد شد و خود کاهش شنوایی اثر وزوز را بیشتر می کند و چون کاهش شنوایی سبب می شود صداهای محیط اطراف کمتر شنیده شود در نتیجه وزوز به نظر بلندتر شنیده می شود، در حالی که صدای آن تغییری نکرده است.
▪ آیا عفونت گوش هم می تواند سبب ایجاد وزوز گوش شود؟
ـ بله، عفونت های گوش هم ممکن است موجب جذب سم از پشت دریچه گرد به گوش داخلی شود و این عفونت ها ممکن است سبب ایجاد وزوز شوند. اگر عارضه برگشت ناپذیر نباشد با درمان عفونت، وزوز از بین می رود ولی اگر برگشت ناپذیر بوده و صدمه خیلی شدید باشد صدا از بین نخواهد رفت.
▪ پس با توضیحاتی که دادید خیلی ها این مشکل را تجربه می کنند؟
ـ حدود ۸ تا ۱۵ درصد افراد ممکن است صدایی را به صورت کوتاه مدت یعنی کمتر از ۵ تا ۸ دقیقه در گوش شان حس کنند و اگر بررسی شود که این صدا مربوط به عارضه یا بیماری خاصی نیست، ارزش زیادی ندارد و نیازی به درمان نخواهد داشت و نباید نگران شد.
▪ آیا درمانی هم برای وزوز گوش وجود دارد؟
ـ البته راه های درمانی متفاوتی برای وزوز گوش وجود دارد. یکی از راه های درمانی، استفاده از داروها است. البته ما با دادن دارو، صدای وزوز را از بین نمی بریم، بلکه تحمل بیمار را زیاد کرده یا او را نسبت به صدا بی تفاوت می کنیم. این داروها معمولا داروهای آرام بخش هستند ولی در هر صورت ابتدا باید بیماری ایجادکننده وزوز گوش را تشخیص داد تا بتوان مشکل را به صورت ریشه ای درمان کرد.
● اگر وزوزگوش دارید…
▪ آرامش داشته باشید و به وزوز فکر نکنید. یادتان باشد که هر چه بیشتر به این مشکل فکر کنید، طنین صدا را در گوش خودتان بیشتر خواهید شنید.
▪ برای کنترل وزوز گوش باید توجه کنید که چه فعالیت هایی در طول روز، شما را از دقت به صدای گوش تان باز می دارد.
▪ وزوز گوش می تواند با تحریک پذیری، عصبانیت، اضطراب و افسردگی شدت پیدا کند. بنابراین بر اعصاب خودتان مسلط باشید و بدانید که با خونسردی و آرامش، مشکلتان کمتر می شود.
▪ از قرار گرفتن در معرض اصوات بلند خودداری کنید.
▪ مرتب فشارخونتان را کنترل کرده و در صورت وجود مشکل به پزشک مراجعه کنید.
▪ سیگار نکشید، کمتر نمک بخورید و در مصرف چای، قهوه و نوشابه های گازدار افراط نکنید

ارسالی :طاهره صادقی

588 thoughts on “چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

 1. مینا 27 آذر 1389 at 8:45 ق.ظ

  سلام من چند سال قبل یک عمل گوش میانی انجام دادم تا یک ماه بعد از عمل سرگیجه شدید داشتم و نصف صورتم بی حس بود که خوب شد ولی شنوایی گوشت راستم کاملا از بین رفت . از آن موقع تا حالا گوش راستم مرتب صدا می دهد و یک لحظه قطع نمی شود این صداها ترکیبی از صداهای متفاوت هستند آیا برای از بین بردن این صداها راهی وجود دارد؟

  پاسخ
  1. admin 8 دی 1389 at 12:45 ق.ظ

   سرکار خانم مینا با سلام
   نگران این مشکل نباشید کمتر به آن توجه کنید در هر صورت در صورتیکه برای زندگی روزمره شما مشکل ایجاد می کند حتما به شنوایی شناس محل سکونت خود مراجعه وآزمایشات کامل شنوایی انجام داده واینجانب را نتیجه مطلع کنید

   پاسخ
   1. حمید 9 شهریور 1397 at 1:20 ب.ظ

    سلام دیشب رفتم استخر زیر آب بودم یهو آب رفت تو گوشم درد شدید ی داشت بعد بهتر شد مادرم بهم گفت پنبه بزارم تو گوشم دوباره دردش شروع شد ولی صبح اومدم برم دکتر درد نداره ولی یه گوشم سوت میکشه نمیدونم چیکار کنم دوستام هم میگن شستشو بدجوری درد داره واسه همین دو دل موندم برم دکتر یا نه خواهش میکنم منو یه راهنمایی کنید ????

    پاسخ
    1. admin 18 شهریور 1397 at 12:15 ق.ظ

     جناب آقای حمید
     سلام انشالله تا الان مشکل شما بر طرف شده اگر نه حتما به یک دکتر مراجعه بفرمایید

     پاسخ
    2. عظیم تقی خانی 14 آبان 1398 at 9:51 ب.ظ

     سلام خسته نباشی 1هفته پیش سرماخوردم گوش درد گرفتم رفتم دکتر گفت عفونت نکرده اما الان چندوقتی تو گوشم حالت این که آب میره تو گوش صدا میده ممنون میشم راهنمایم کنید

     پاسخ
     1. مدیر 19 آذر 1398 at 7:12 ب.ظ

      جناب آقای عظیم تقی زاده سلام
      انشالله تا حالا سرما خوردگی شما برطرف شده و صدای وزوز گوشتان افتاده باشد اگر هنوز هم وزوز دارید لطفا به مر کز شنوایی نزدیک خودتان مراجعه و آزمایش شنوایی انجام دهید

  2. آرش 18 بهمن 1395 at 10:03 ب.ظ

   درود بر هم میهنی های عزیز من تمام عمرم یک صدای یکنواخت مثل صدای مهتابی در گوشم هست در تابستان و بهار قابل تحمل هست ولی زمستان به حدی میشود که حاظرم شنواییم از دست بدم ولی این صدا هم قطع بشه شبها خوابیدن بسیار سخت هست و زمانی که خواب هستم این صدا به کابوس وحشتناکی تبدیل میشه تورو خدا اگه کسی میدونه من چیکار کنم کمکم کنه شاید صدبار بیشتر دکتر رفتم و فقط پول الکی دادم

   پاسخ
   1. admin 30 بهمن 1395 at 1:11 ب.ظ

    جناب آقای آرش سلام
    مشکل وجود وزوز گاهی همینطور است که می فرمایید با تجمل کرد ومتاسفانه گاهی ماری نمی شود کرد

    پاسخ
   2. سهيل 22 تیر 1396 at 5:00 ب.ظ

    عزيزم برو پيش دكتر محموديان ..نتيجه ميگيري .ايشون متخصص وزوز گوش هست. ….خيابان ملاصدرا ..ونك ..پلاك ٢٢٥

    پاسخ
  3. هیچکس 11 فروردین 1399 at 11:10 ب.ظ

   سلام دکتر به نظرت خود ارضایی هم تاثیر داره برا صدا دادن گوش

   پاسخ
   1. مدیر 27 فروردین 1399 at 10:51 ق.ظ

    جناب آقای /سرکار خانم هیچکس
    سلام تا کنون در این مورد چیزی نمی دانم

    پاسخ
 2. admin 15 دی 1389 at 12:01 ق.ظ

  سرکار خانم عاطفه رحمتی
  باسلام
  مطلب شما دریافت ومنتشر شد

  پاسخ
 3. رضا 29 دی 1389 at 5:55 ب.ظ

  با سلام من چند ماه است دچار سرگیجه شده ام و تقریبا همیشه هست ودر بعضی موارد شدتش بیشتر میشه بعضی وقتها هم گوشم زنگ میزنه و یه مقداری هم وز وز میکنه اما تا الان طوری نبوده که بیفتم یا نتونم راه برم اصلا استفراغ هم نداشتم یه مقداری هم سردرد میگیرم دکتر تشخیص منییر دادن ایا این علائم میتونه منییر باشه ؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1389 at 1:40 ب.ظ

   جناب آقای رضا
   با سلام و تقدیم احترام
   در صورت تشخیص بیماری منییر توسط پزشک محترم شما توصیه می شود
   1- دستورات پزشک خود را کاملا رعایت کنید
   2- از خوردن غذا های پر نمک و آشامیدن انواع نوشایه های گاز دار ،قهوه، چای پررنگ وترشیجات خودداری فرمایید
   3- آزمایشات دوره ای شنوایی خود راتکرار کنید

   پاسخ
   1. سپیده 21 خرداد 1397 at 4:48 ق.ظ

    سلام من مدتیه که صدایی شبیه به صدای باد میشنوم به پزشک مراجعه کردم و بعد از انجام تست شنوایی گفتن گوشم مشکلی نداره از مغزه می خواستم ببینم چی می تونه باشه؟ممنون

    پاسخ
    1. admin 22 خرداد 1397 at 4:20 ب.ظ

     سرکار خانم سپیده
     وزوز گوش علل متفاوتی ممکن است داشته باشد که پیدا کردن علت معمولا کار آسانی نیست

     پاسخ
 4. کامیار 28 فروردین 1391 at 5:18 ب.ظ

  با سلام من 15 سال دارم و بیش از یک هفته است که صدای سوت میشنوم و سرما خورده ام ولوزه سوم هم دارم.البته باید بگم که قبلا برای تخلیه بینی خیلی فشار می اوردم.سوالم اینه ایا میشه کامل درمان کرد یا نه؟خیلی نگرانم.مرسی

  پاسخ
 5. ليلا 29 شهریور 1391 at 9:19 ق.ظ

  باسلام . من با علائم گيجي سر و شدت گرفتن صدا در گوش چپ به پزشک مراجعه کردم تشخيص فشار بالاي گوش داخلي داد و داروهاي بتاهيستين، آلپرازولامو تريامترن تجويز کردند. من هنوز داروها را مصرف نکرده ام چون از عوارض جانبي داروها نگرانم. در ضمن من فعلا ژمجبورم رانندگي کنم به نظر شما داروها را مصرف کنم بهتر است يا نکنم؟ در ضمن با چه رژيم غذايي و گياهان دارويي بهتر مي شوم؟

  پاسخ
  1. مدیر 23 مهر 1391 at 8:55 ب.ظ

   سرکار خانم لیلا
   باپوزش از تاخیر در پاسخ ،امیدوارم مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت مجددا پیام بگذارید تا پاسخ دهم

   پاسخ
  2. مدیر 23 مهر 1391 at 9:34 ب.ظ

   سرکار خانم لیلا
   باسلام
   با پوزش از تاخیر در پاسخ امیدوارم تاحالا مشکل شما حل شده باشد اگر نه شرح حال بیشتری بیان کنیدتا اگر بتوانم راهنمایی کنم

   پاسخ
  3. مدیر 23 مهر 1391 at 9:40 ب.ظ

   سرکار خانم لیلا
   با سلام
   وپوزش از تاخیر در پاسخ امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت شرح حال بیشتری بفر مایید تا اگر بتوانم راهنمایی کنم

   پاسخ
 6. ليلا 1 آبان 1391 at 3:50 ب.ظ

  با سلام . مشکل من کمتر شده ولي پابرجاست. از صداهاي بلند، گوش چپم اذيت مي شود و مشکل عدم تعادل دارم مشکل من در زمان پريود شديدتر مي شود. قرص بتاسرس به مدت يک هفته مصرف کردم ولي فايده اي نداشت . عوارض جانبي بدتري ايجاد مي کرد. مصرف قرص را قطع کردم حالال بهترم.ولي نمي دانم آيامشکلم در آينده بدتر مي شود؟ لطفا مرا راهنمايي کنيد.

  پاسخ
  1. مدیر 25 دی 1391 at 12:06 ق.ظ

   سرکار خانم لیلا
   باسلام واحترام
   امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت به همکاران شنوایی شناس ما مراجعه واخواهید آزمون های تعادلی برای شما انجام دهند

   پاسخ
 7. سعید 22 آذر 1391 at 10:59 ق.ظ

  با سلام

  پارسال گوش چپم یه کم می گرفت بعد گرفتگی تبدیل به زنگ زدن شد یکبار به پزشک عمومی رفتم گفت پرده گوشت عفونت کرده، دارو تجویز کرد خوب نشد دوباره به پزشک تخصصی رفتم اونم گفت پرده گوشت عفونت کرده، داروهای قوی تری نوشت بازم خوب نشد و الان بیش از یکسال ست گوشم زنگ می زند

  با تشکر

  پاسخ
  1. مدیر 25 دی 1391 at 11:51 ق.ظ

   جناب آقای سعید
   باسلام واحترام

   در مورد مشکل شنوایی خود به یکی از همکاران شنوایی شناس ما مراجعه تا راهنمایی شوید

   پاسخ
 8. خیراله 8 دی 1391 at 1:14 ق.ظ

  باسلام اقای دکترالان حدود دوماه که از وزوزگوش رنج مبرم البته اول سرکیجه داشتم به صورت دورانی وقتی سرگیجه میکنم ضربان قلبم محکم میشودبطوری که احساس میکنم یقلبم از دهانم بیرون می آید وتمرکز درحرف زدن در دیدن در شنیدن ندارم واحساس میکنم وکه چشمانم ازدرون تکان میخورند به دکتر رفتم وام آی آر هم انجام دادم ودکتر یگفت که سرم سالم میباشد ومشکل من اعصابم میباشد ودارو ضد افسردگی وسینارزین وویتامین ب یک وبتاسرک وفولکسیتن هم برایم تجویز کرده اند اما نزدیک دوهفته است که هیچ بهبودی حاصل نشده صدای وزوز اصلا قطع نشده صدا مثل وزوز ترنس مهتابی می باشدوقتی در سکوت هستم صدا بیشتر میشودوازاین وضع کلافه شدم آیا دکتر خوب تشخیص نداده؟ من تاکی باید این صدارا باید تحمل کنم؟ آیااین صداها قطع میشود؟

  پاسخ
  1. مدیر 25 دی 1391 at 11:42 ق.ظ

   جناب آقای خیراله
   باسلام
   در مورد وزوز خود به یکی از همکاران شنوایی شناس ما مراجعه تا راهنمایی شوید

   پاسخ
  2. بی نام 7 اردیبهشت 1395 at 12:34 ق.ظ

   پیش دکتر دانشی بروید. مطبش میدان آرژانتین هستش

   پاسخ
  3. Sh 5 دی 1397 at 3:56 ب.ظ

   خلاصی ندارید منم به همین درد بد دچارم حتی به شدتی که همراه سرگیجه استفراغ های شدید تا چند ساعت و به حال مرگ میفتم حتی تزریق دارو‌بصورت مستقیم در گوش داشتم اما منگی هنوز پابرجاست و صدای باد غرش دارم. هنوز درمانی برای این بیماری ندارند.

   پاسخ
 9. mehran 6 فروردین 1392 at 10:00 ب.ظ

  با سلام خدمت شما استاد ارجمند آقای دکتر من هم متاسفانه ۸ ماهه که از صدای سوت گوش رنج میبرم ابتدا درد فک شروع شد و بعد با درد و خارش گوش تبدیل به صدای سوت شد آقای دکتر فرهادی مشکل منو tmj تشخیص دادند به هر حال شما بهتر میدانید که این مشکل رفع نمیشه و ما قربانی این بیماری هستیم خواهشا کمک کنید یک کلینیک تخصصی tinnitus تشکیل بشود چون کسانی که این مشکل را دارند همدیگر را دیده و تبادل افکار مینمایند .
  سپاسگزارم

  پاسخ
 10. علی 12 فروردین 1392 at 11:38 ب.ظ

  سلام
  گوش من حدود 4 سال است که زنگ میزنه.به دکتر هم از هر 3ماه مراجعه میکنیم. دکتر میگه که این گوش درد درمان ندارد، و ما فقط با تجویز دارو میتونیم از افزایش صدای ان جلو گیری کنیم.
  واقعا درمان نداره؟ یاداره؟ چطوریه؟

  پاسخ
  1. روح الله خرمی 9 تیر 1396 at 2:40 ق.ظ

   با سلام گوشم چند روزی هست پشت سر هم وز وز میکنه لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ
   1. admin 10 تیر 1396 at 10:59 ق.ظ

    جناب آقای روح الله خرمی
    باسلام لطفا در اولین فرصت جهت آزمایشات شنوایی مراجعه فرمایید

    پاسخ
 11. علیرضا بک -عطار خوزی 15 تیر 1392 at 12:46 ق.ظ

  با تشکر از شما استاد گرامی عمرتان افزون و عزتتان برقرار باد

  پاسخ
 12. علیرضا بک -عطار خوزی 15 تیر 1392 at 12:47 ق.ظ

  با تشکر از شما استاد گرامی عمرتان افزون و عزتتان برقرار باد -خیر اولین بار است که با شما تماس میگیرم

  پاسخ
 13. m.h.y 25 تیر 1392 at 5:25 ق.ظ

  ببخشید من وقتی از هندذفری استفاده میکنم دچار این مشکل میشم ولی بعد از مدتی بهبود پیدا میکنه سنم هم 14ساله در روز چه قدر از هندذفری استفاده کنیم

  پاسخ
  1. مدیر 29 مرداد 1392 at 5:14 ب.ظ

   جناب آقای مهدی باسلام واحترام
   در استفاده از این گوشی ها احتیاط کنید زیرا استفاده مداوم موجب کم شنوایی می شود

   پاسخ
 14. محمد 25 مرداد 1392 at 10:35 ق.ظ

  سلام جناب دکتر
  به دادم برسید
  مدت یک هفته هست که گوش سمت چپم کیپ شده یعنی بهتر بگم ، وقتی که صحبت میکنم صدای خودم از گوش سمت چپم برگشت میخوره
  تاین مشکل در بیان صحبتام هم مشکل ایجاد میکنه و اعتماد به نفسمو از بین برده
  لطفا کمکم کنین
  با مهر
  🙂

  پاسخ
  1. مدیر 29 مرداد 1392 at 5:08 ب.ظ

   جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   نگران نباشید
   این حالت در موقع سر ماخوردگی حساسیت هایی که موجب بستن شیپور استاش شود اتفاق می افتدوبا رفع سرماخوردگی ویا حساسیت ازبین می رود
   برای اطمینان به پزشک گوش وشنوایی شناس مراجعه فرمایید

   پاسخ
 15. مدیر 29 مرداد 1392 at 5:18 ب.ظ

  سرکتر خانم الهه
  باسلام واحترام اگر از سمعک خود استفاده کنید به کم شدن وزوز گوشتان کمک می کند
  در صورتیکه سمعک شما مشکل دارد جهت تنظیم مجدد به همکارشنوایی شناسی که به سمعک شما را تجویز نموده مراجعه نمایید

  پاسخ
 16. مریم 8 مهر 1392 at 10:02 ق.ظ

  با سلام7 سالهصدای گوش دارمو در حال بد تر شدنم تدسم از این که شنواییمو از دست بدملطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 17. رضا شیردل 18 مهر 1392 at 6:40 ب.ظ

  سلام.من برج 11 سال 1391صبح ناشتایک امپول پلیسینی به علت سرماخوردگی زدم وبعدشوک به من وارد شدوتمام سرم شروع به لرزیدن وگوشمم سوت شدیدی کشید.تاچندهفته ای سرگیجه داشتم وخیلی حالم بدبودچندتادکترمراجعه کردم جواب درستی نگرفتم .الانم وزوزمیکنه وهرزگاهی سرم خیلی درمیکنه وفشارخونمم تا16بالامیره.تست گرفتم گفتن عصبت مشکل داره.کارمم راننده کامیونم سروصدام خیلی هستش و ازموبایلم استفاده میکنم ایا تاثیرداره روی مریضیم . بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدوممون.

  پاسخ
  1. Atiii 29 مرداد 1401 at 12:14 ق.ظ

   سلام خوبی منم همین علائم رو داشتم بعد پنیسیلین شوک بهم وارد شد تو سرم صدای هشدار بدی شنیدم بعدش تپش قلب شدید و حالت تهوع داشتم بیمارستان بستری شدم همه اول میگفتن عوارض پنیسیلینه ولی بعدا گفتن حمله پنیک بهت دست داده اون لحظه و تو بیماری زمینه ای داشتی من بعد اون ماجرا شبا صدای روشن شدن اول صدای تلوزیون قدیمی تو سرم میپیچه تا یه مدت تعادل نداشتم انگار برام همه چی تکون میخورد تپش قلب داشتم ولی دکتر قلب میگفت قلبت سالمه همه جا مراجعه کردم مشکلم چیه همه روانشناسا گفتن قرص بخور مشکل از اعصابته من تا قبل پنیسیلین اصلا مشکلی نداشتم بعد اون کلا زندگیم بهم خورده شبا خونه مادرم میخوابم از خواب پاشم با این صدای مزخرف یه دفعه ای حالم بد میشه ناخوداگاه از خواب میپرم صدا میپیچه و از استرس بیخود حالت تهوع اسهال و شاید لرزش تن هم بیاد سراغم یه یماهی میرم یوگا متخصص تغذیه خونه خودم بخوابم با صدای پنکه خوابم میبری پنکه خاموش باشه صدا بیشتر میپیچه دیگ میبینم انگار تلاشام بی فایدس نیاز به دارو دارم از عوارض های دارو هم میترسم دوست ندارم دارو بخورم چون یه بار قرص سیتاکسا خوردم بهم نساخت حالمو بد کرد کلا میترسم از قرص خوردن کاش راه حلی داشت یکمم استرس یا حرف بزنم یا هیجانی ایجاد کنم میزنه به گلوم در کل علائم هام مثل شما بود به خاطره چیه نمیدونم ولی من همه این علائم و بعد پنیسیلین تجربه کردم و همچنان زندگیمو زهرمار کرده نمیدونم چیکار کنم

   پاسخ
 18. زهره 20ساله 2 دی 1392 at 8:42 ب.ظ

  سلام
  من بیش از یه ساله که علاءمی مثل سرگیجه گرفتگی گوش وزوزگوش حالت تهوع دارمبعد از اینکه مطلع شدم ممکنه بیماریم به گوش مرتبط باش پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم،الان 2 هفته ست که بتاسرک 8 رو روزی دوبار میخورم،اما هیچ تغییره محسوسی احساس نکردم،به نظرتون می تونم امیدوار باشم که با مصرف بیشتر این دارو تاثیری ببینم?میشه بیشتر هم راهنماییم کنید که دیگه چیکار کنم،سوسی کالباسو نوشابه و چای هم اصلا نمی خورم
  متاسفانه این علایمم مخصوصا سرگیجه زندگیمو مختل کرده به طوری که سر کلاس و امتحان گاهی اصلا تمرکز حواس ندارم،همش میترسم سرجلسه سرگیجه بگیرم و از حال برم.ازمایش شنوایی سنجی هم که دادم گفتن ازمایشم خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.
  بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم

  پاسخ
 19. ستاره 11 دی 1392 at 8:51 ب.ظ

  با سلام من مدت دو ماه دچار صداى گوش (راست) مانند صداى تپش قلب شده ام ولى با مراجعه به متخصص از لحاظ ظاهرى سالم بوده ولى اخيرا بدليل سرما خوردگى پرده گوش دچار تورم قرمز رنگ شده است و صداى آن بيشتر شده در ضمن من در ماه سوم باردارى هستم لطفا من را راهنمايى كنيد با تشكر

  پاسخ
 20. rita 16 دی 1392 at 10:33 ب.ظ

  سلام من 20سالمه
  توگوش چپم حس میکنم هوامیره یعنی صدای هوا توگوشم میادمخصوصا وقتی ناگهانی بشینم یابلندشم.وهمین گوشم نسبت به صدا حساس شده اصلن طاقت شنیدن صدای بلند ندارم انگار داخل گوشم میلرزد خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. مدیر 17 فروردین 1393 at 1:30 ب.ظ

   سرکار خانم ریتا
   باسلام باید سابقه شنوایی شما مورد بررسی قرار گیرد لطفا به مرکز ارزیابی شنوایی نزدیک مراجعه فرمایید.

   پاسخ
  2. رویا 19 اردیبهشت 1400 at 8:11 ب.ظ

   منم مشکل شمارو دارم با قرص کلردیازپوکساید کنترلش میکنم و خیلی تاثیر داره

   پاسخ
 21. خا نم ناجی 30 دی 1392 at 2:27 ب.ظ

  سلام
  حدود یک سال است که دچار ضربان در گوش راست خود شده ام به طوری که در سکوت شنیدن این صدا خیلی ازار دهنده است . به پزشکان زیادی مراجعه کردم و دارو هایی مانند انواع انتی بیوتیک و قرص سیناریزین مصرف کردم . سونوگرافی از رگ گردن و نوار گوش گرفته ام . هیچ مشکلی نبود . اخیرا یک پزشک تشخیص داد که در گوش میانی مایع جمع شده است و کپسول اموکسی کلاو مصرف میکنم . قدری صدا کم شده است . موقع بلند حرف زدن یا خمیازه کشیدن در گوش خود گرفتگی احساس میکنم . ایا دلیلش همان مایع داخل گوش است ؟

  لطفا مرا راهنمایی کنید . ممنون

  پاسخ
  1. مدیر 17 فروردین 1393 at 1:08 ب.ظ

   سرکار خانم ناجی
   باسلام
   لطفا به یک مرکز ارزیابی شنوایی مراجعه و در خواست انجام آزمون تیمپانومتری کنید

   پاسخ
   1. علی 28 فروردین 1396 at 8:42 ب.ظ

    باسلام و احترام
    من ۴روزه گوش سمت راستم فقط صدای باد میاد و بخاطر این صدا شنواییم کم شده ولی سرگیجه ندارم و به
    دکترم مراجعه کردم گفت که باید زمان بگذره و دارو مصرف کنید که نتیجه بگیریم.
    میخوام بدونم تا کی این مشکلو دارم.و آیا با مصرف دارو بهتر میشم یا نه؟

    پاسخ
    1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:38 ب.ظ

     جناب آقای علی
     سلام لطفا در اولین فرصت سنجش شنوایی انجام دهید

     پاسخ
 22. ف 5 بهمن 1392 at 10:16 ق.ظ

  باسلام
  مادر من حدود 20 سال پیش به بیماری سل مبتلا شدند و در اثر خوردن دارو شنوایی شان بسیار کم شد در صورتی که الان حرف زدن را اصلا تشخیص نمی دهند و در عوض برخی از صداها برای ایشان بسیار بسیار بلند هستند.
  صداها به نحوی بلند برای ایشان هستند که دیگر تحمل ندارد. به طور مداوم در سرشان صدا می شوند. آیا درمانی برای ناشناوایی ایشان و یا کم کردن این صداها وجود دارد؟

  پاسخ
  1. مدیر 17 فروردین 1393 at 1:02 ب.ظ

   سر کار خانم/ جناب آقای ف
   باسلام
   حتما وارتان را به یک مر ارزیابی شنوایی ببرید، سمعک ها در این وارد بسیار کمک کننده هستند

   پاسخ
  2. صادق 19 خرداد 1397 at 2:21 ق.ظ

   با سلام .
   تعجب میکنم ک چرا با وجود اینکه تا حالا ب یه نفر راه حلی یا راهنمایی درستی نداده باز هم کلی راهنمایی میخواید.
   منم میتونم بگم برید ب شنوایی سنج یا آزمایش شنوائی بدید

   پاسخ
 23. نرگس نیلوفری 5 اسفند 1392 at 11:34 ب.ظ

  با افزایش صدا دچارگوش درد
  میشوم چه کار کنم باتشکر

  پاسخ
  1. مدیر 17 فروردین 1393 at 12:55 ق.ظ

   سرکار خانم نرگس نیلوفری
   باسلام واحترام
   ظرفیت شنوایی انسان محدود است سعی کنید در معرض صداهای بلندی که گوش درد ایجاد می کند قرار نگیرید در غیر اینصور حتما از گوشی های محافظ صوت استفاده کنید

   پاسخ
 24. رضا 4 فروردین 1393 at 6:03 ب.ظ

  با سلام و تبریک سال نو
  حدود ده روزی میشود که در گوش راستم صدای تاپ تاپ و صدای شبیه موتور میشنوم. در 24 ساعت 4-5 بار و هر بار حدور 5 ثانیه این اتفاق می افتد. 48 سال سن دارم. کمی هم احساس سنگینی در گوش راستم احساس میکنم. البته چنذ روزی کمی عصبی بودم.قطرع بتامتازون باگلیسیرن فنیکه استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. مدیر 17 فروردین 1393 at 12:46 ق.ظ

   جناب آقای رضا باسلام
   سال نوشماهم مبارک
   برای بررسی شنوایی خود به یکی از همکاران ما در مراکز لرزیابی شنوایی مراجعه فرمایید و لطفا خود درمانی نکنید .

   پاسخ
 25. مهرداد 6 اردیبهشت 1393 at 1:21 ق.ظ

  سلام
  باشنیدن صدا های تیز پرده گوشه چپم میلرزه حتی صدا ضعیف باشه

  پاسخ
  1. حانیه 1 اسفند 1400 at 11:07 ب.ظ

   منم لطفا بگین چرا

   پاسخ
 26. mina_haghayegh 18 خرداد 1393 at 9:45 ب.ظ

  باسلام ۵۵سال سن دارم دیشب یکی دوساعت هدفون توگوشم بودودرس میخوندم امروز صدای تلویزیون وخودم توگوش سمت چپم پخش میشه دارم کم کم عصبی میشم میخوام بهش فکرنکنم ولی صدااذیام میکنم میخواهم راهنماییم کنیدبدونم چکاربایدبکنم ودلیلش اختلالات مغزی هست یانه

  پاسخ
 27. سلدوزی 15 تیر 1393 at 8:48 ب.ظ

  سلام خسته نباشید تشکر از اینکه من را راهنمای میکنید گوش من از زمان جنگ صدا میدهد که برای من مهم نیست ولی چند روزی نمی دانم چه شده دست به گوشم میزنم یا گردنم راتکان میدهم انگار آب رفته باشد صدای بلندی به گوشم می اید تشکر من سریلانکاکار میکنم اینجا دکتر نیست

  پاسخ
 28. ماریا حق پرست 19 تیر 1393 at 11:03 ق.ظ

  با عرض سلام دلیل اکوی صدا درسر وبه همراه ان کمشنوایی چیست. با تشکر ازشما

  پاسخ
 29. یلدا 25 تیر 1393 at 3:04 ق.ظ

  سلام ، خسته نباشید
  من25 سالمه, مدت زیادی است (شاید چندسال) که در گوشم صدای زودپز میشنوم،در مورد خواب یا شنیدن خیلی مشکل ندارمولی درمورد تمرکز کزدن ودرس خواندن خیلی احساس بدی دارم و بعضی مواقی که فکرم هم شلوغه احساس میکنم مغزم خط خطیه و تنها راه درمانش خوابیدنه
  من فشار چشم مزمن و بالا دارم که البته بادارو تاحد زیادی کنترل شده است و چندبار هم جراحی چشم داشتم،لطفا کمک کنید با این صدای زودپز توی گوشم که تقریبا بیست و چارساعته یا لااقل دوازده ساعته است چه کار کنم
  سپاس

  پاسخ
 30. hojat.hadizadeh 31 تیر 1393 at 12:48 ق.ظ

  متشکرم

  پاسخ
 31. تکتم 4 مرداد 1393 at 11:04 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  مشکل من با وزوزگوش شروع شد و اینکه با بلند شدن صدا درد گوشم بیشتر می شد.بعد از چند روز کتف سمت چپم دچار گز گز شد و تا جند دقیقهادامه داشت و چند بار صدای برخورد سیم ها را در سرم احساس کردم انقد صدا واضح بود که اول فکر کردم پریز بالای سرم دچار اتصالی شده اما بعد متوجه شدم صدا از داخل سرم می آید. خیلی ترسیدم -کمکم کنید.

  پاسخ
 32. عاطفه شجاعی 20 مرداد 1393 at 12:26 ق.ظ

  سلام خسته نباشید. 1هفته است درگوش سمت راستم صدایی شبیه باد (اینطوری هو هو هو )و گرفتگی با همراه است.چیز خطرناکی نیست.پرده گوشم پاره نشده.لطفا راهنمایی مبکنید.دکتر خوهم رفت فقط بگویید خطرناک نیست

  پاسخ
 33. زهرا 2 شهریور 1393 at 12:42 ق.ظ

  سلام من20 ساله هستم
  حدود یک هفته هست که از گوش چپم صدای سوت وصدایی شبیه دیگ( زود پز) میشنوم و در طول روز این صدامنو اذیت میکنه ولی وقتی خوابم این مشکلو ندارم وقبل ازاینکه گوشم سوت بزنه هردوگوشم شروع به دردگرفتن کرد وبه متخصص گوش هم مراجعه کردم ایشون فرمودندآلرژی وبه من داروهای (لوراتادین وزینگ پلاس وستیریزین ویه پمادفلوئوسینولون)تجویز کردن اما من ازاونها استفاده نکردم خیلی شنوایی گوش سمت چپم کم شده هنگامی که فردی ازسمت چپ با من صحبت میکنه صداشو نمیشنوم خیلی نگرانم لطفا من رو راهنمایی کنید ومن میتونم ازاین دارو هااستفاده کنم یا نه
  باتشکر

  پاسخ
  1. حسین 19 خرداد 1399 at 12:06 ق.ظ

   باسلام بنده بعد بیدار شدن ازخواب صدای شبیه زود پز میشنوم از فشارخون پایین نیست

   پاسخ
   1. مدیر 7 تیر 1399 at 11:08 ق.ظ

    جناب آقای جسین
    سلام
    چون هیچ اطلاعات دیگری در اختیار قرار ندادید نمی توانیم نظری بدهیم

    پاسخ
   2. مدیر 7 تیر 1399 at 11:35 ق.ظ

    جناب آقای حسین سلام
    اطلاعاتی که دادید برای اظهار نظر خیلی کم است

    پاسخ
 34. نغمه 6 شهریور 1393 at 11:42 ق.ظ

  با سلام
  من 28 سال سن دارم و دو عمل جراحی در گوش چپم وقتی 10 ساله و 24 ساله بودم انجام دادم بعلت بیماری کلستاتوم ( چرک شدید گوش) و به خاطر این جراحی ها شنوایی گوش چپ 60% ازبین رفته و متاسفانه در گوش راست هم که به گفته دکتر گوش بی خطر میباشد بعلت فرو رفتگی پرده گوش که بعلت ساختار داخلی گوشم میباشد شنوایی 35% ندارم. با این مشکل سالهاست زندگی میکنم و عادت کرده ام. در حال حاظر مشکلم اینه: حدود 1 ماه و نیم پیش بعلت سفر هوایی که داشتم یکی از مویرگهای پشت پره گوشم خونریزی کرده و الان طبق نظر دکتر جذب شده و مشکلی ندارد ولی صدای گوش ازارم میدهد مواقعی که دهنم یا فکم را تکان می دهم بیشتر میود ولی موقعی که میخوابم مشکلی ندارم و صدای گوش بیدارم نمیکند. عصب گوشم طبق ازمایشات صالم می باشد.تمایل به عمل جراحی نشان دادم هم برای برگشت شنوایی گوش چپ هم برای رفع مشکل گرفتگی بعظی موقع گوش راست. ولی پزشک معالج صلاح نمیدانند و سمعک را توصیه میکنند. ولی من جوان هستم و دختر و استفاده از سمعک برایم عذاب اور است. در ضمن قرص Betaserc 8 را تجویز کردند ولی به نظرم صدای گوش بیشتر شد. آیا این قرص صدای گوش را بیشتر می کند؟؟؟ راه حلی برای گرفتگی گوش و صای گوش وجود ندارد؟؟ ( در ضمن 2 عمل جراحی توسط استاد دکتر خالصی انجام شده که در حال حاضر کار نمیکنند و تحت معالجه پزشک دیگری هستم)

  پاسخ
 35. بهروز 28 شهریور 1393 at 2:30 ب.ظ

  سلام شبها از وزوز گوشم چند بار بیدار می شوم نظ شما در مورد الپروزاام ۵ دهم چیه ? به دکتر مراجعه کردم بهم جینکو تیدی و کابامازپین روزی ۲ تا . تاثیر این داروها چی هست

  پاسخ
 36. علی 14 مهر 1393 at 2:40 ب.ظ

  با سلام من حدود دو سال است بطور مداوم صدای سوتی ریزی داخل سر احساس میکنم که مانند ترانس های ولتاژ تلوزیونهای قدیمی میباشد و در محدوده فرکانس بالای شنوایی قرار دارد و خیلی ازاردهنده است اغلب مواقع این صدا را حس میکنم البته گاهی اوقات شدتش مقداری کمتر میگردد با فشار دادن دندانهای فک چپم این صدا بیشتر در سر احساس میشود با بستن گوشها نیز این صدا قطع نمی شود گوش سمت راستم نیز مقداری در فرکانس بالای صوتی ضعیف شده است البته حدود دو سال قبل از این مریضی بخاطر شغلم در محیط پر سروصدایی بودم
  البته در جای خوانده ام که ازدیاد فلزات سنگینی مانند کرم و کبالت و .. در بدن می تواند منشع این بیماری باشد ایا این مطلب درست است یا نه
  ایا ازدیاد امواج التراسونیک محیطی نمی تواند باعث افزایش این بیماری گردد

  پاسخ
 37. ماهان 22 مهر 1393 at 2:26 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید.من داخل هردو گوشم صدای سوت میشنوم مخصوصا در جاهایی که ساکت هست.و اغلب گوشم حالت گرفتگی پیدا میکنه و انگار پراز هواست و
  وقتی خمیازه میکشم تا حدودی باز میشه ولی دوباره میگیره.و سرگیجه خفیفی (عدم تعادل) موقع راه رفتن و ایستادن دارم. در ضمن الرژی هم دارم.لطفا راهنماییم کنید مشکلم چی هست؟

  پاسخ
  1. محمد 16 بهمن 1397 at 3:32 ق.ظ

   سلام
   تونستید مشکل سرگیجه تونو حل کنید

   پاسخ
 38. sana 8 آبان 1393 at 1:39 ق.ظ

  سلام 26 سالم
  بعضی وقتها گوشم اواز میده وقتی اب بنوشم یا غذا بخورم خلاصه حتا اب دهنم میبلم صدای ترق ترق یا کرس کرس احساس میکنم اما درست میشنوم مشکلی ندارم

  پاسخ
  1. شایان 11 مهر 1400 at 3:06 ق.ظ

   منم‌ دقیقا مشکل شمارا دارم

   پاسخ
 39. م 8 آبان 1393 at 7:23 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دكتر عزيز من با عفونت گوش صداي سوت در هر دو گوشم بي وقفه ميشنيدم در حدود 12 سال پيش ولي با خوردن آموكسي كلاو و پسودوافدرين صدا كاملا قطع شد تا بعد از چند ماه دوباره گوشم عفونتت كرد و دوباره همين داروها را خوردم ولي دوره درمانم رو كامل نكردم و وقتي صداي گوشم خيلي كم شد كه فقط وقتي هر دو گوشم را ميگرفتم ميشنيدم درمان را قطع كردم به اين خيال كه هروقت اراده كنم و اين داروها را بخورم صداقطع ميشود حدودا 2 الي 3 سال بعد كه به دكتر مراجعه كردم فهميدم ديگر با خوردن اين داروها صدايش قطع نميشود و طي اين سالها صدايش بيشتر شده آيا با درمان دارويي اين صدا قطع ميشود؟يا عمل لازم دارد؟ نظرتان راجع به استفاده از داروي جينكوگل يا چكاندن روغن هسته بادام يا روغن هسته هلو يا آب بابونه در گوش چيست؟ ميترسم استفاده كنم بدتر شوم خيلي خيلي هم از عمل ميترسم لطفا كمكم كنيد در ضمن نوار گوش هم گرفتم نوشته وزوز گوش در فركانس 8kh و با شدت 3db دريافت شد وخود مسئول هم بم گفت شنواييت خيلي عاليه لطفا كمكم كنيد عذاب وجدان داره منو ميكشه چون اين بلا وقتي سرم اومد كه ميخواستم از روي انسانيت به دشمن خودم كمك كنم و الان حس ميكنم با اينكار ظلم بزرگي به خودم كردم. اميدوارم هميشه موفق و سربلند باشيد و خدا عوض اين كار خيرتان را به شما بدهد

  پاسخ
 40. Sara 11 آبان 1393 at 12:51 ق.ظ

  سلام خانم دكتر
  من ٢٥ سالمه من حدود ٣هفته هست سرما خوردم . اول صدام گرفت بعد سرفه هام شروع شد . بعد سرما خوردگيم شدت گرفت ، يه هفته قبل صبح كه از خواب پا شدم ديدم گوشم گرفته شده و يه صداى وزوز مى ده، من ٣ بار پيش دكتر خودم رفتم مى گه از سرما خوردگيم هست ، اما من پيش spiciel دكتر گوش رفتم اون هم گرفت گوشت ok هست.
  مى شه شما بگوييد چى هست اين ؟

  پاسخ
 41. م 11 آبان 1393 at 2:20 ق.ظ

  با سلام و احترام آقاي دكتر عزيز لطفا اصلا بم نگين ازين سمعك ها كه صدا خفه كنن برا وزوز گوش بذار چون به دلايلي اصلا نميتونم اينكار را بكنم هدف از ديدگاه قبليم بيشتر اينه كه بم بگين با پيگيري مداوم ميتونم مثل روز اول خوب بشم تا حداقل كمي از نظر رواني آرام بگيرم در ضمن الان 5 روز است كه دارم براي وزوز گوشم داروي فلوكستين 20 ميخورم ولي هنوز تغييري در خود حس نميكنم بيصبرانه منتظر نظر شما دكتر بزرگوار هستم

  پاسخ
 42. گلناز 11 آبان 1393 at 9:06 ب.ظ

  با سلام و احترام.
  من دختری 25 ساله هستم که الان حدود 2 سال هست که در گوش چپم صدای ضربان قلبم را می شنوم.حتی دیگران هم وقتی که گوششان را روی گوشم میگذارند صدای ضربان را می شنوند. من به دو فوق تخصص گوش و یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ولی هیچکدام تشخیص نداند.
  اصلا نمیدانم چه کار کنم؟به چه دکتری مراجعه کنم؟ماههای اول اصلا فکر نمیکردم که به سال بکشد ولی متاسفانه به دو سال کشید و دو ساله که این صدای مزاحم رو هر لحظه در گوشم احساس می کنم در این دو سال حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  با تشکر فراوان.

  پاسخ
 43. بهزاد 13 آبان 1393 at 10:34 ب.ظ

  سلام میشه کمکم کنین من چند روزه گوش چپم گوپ گو میکنه

  پاسخ
 44. امین دبیر 18 آبان 1393 at 11:24 ق.ظ

  با سلام و احترام،
  تقریباً یک ماهی است که دراخل گوش سمت چپم هر از گاهی صدایی مانند نبض قلب می شنوم و به پزشک مراجعه کردم که گوش بنده را معاینه کردند و چیزی مشاهده نکردند.
  و هر از گاهی نیز سر گیج های خفیفی دارم.
  خواستم دلیل را بدانم؟ که آیا یک سرما خوردگی ساده است؟ ولی چرا 1 ماه؟

  پاسخ
 45. محمدی 23 آبان 1393 at 2:46 ب.ظ

  سلام خسته نباشی
  من حدود 1 هفته است تو گوش راستم یه صدایی هست ,وز وز نیست نمی دونم صدای باده ,زیاد میشه کم میشه .خواهش می کنم راهنماییم کنید

  پاسخ
 46. نازيلا 16 آذر 1393 at 5:38 ب.ظ

  سلام خسته نباشيد
  سه يا چهار روز است كه دچار مشكل با گوش سمت راستم شدم انگار يكي كنارم نشسته و دوباره داره حرفها رو واسم تكرار ميكنه!!!

  پاسخ
 47. روحی 21 آذر 1393 at 9:12 ب.ظ

  سلام

  خواهش میکنم جواب منو بدید
  من حدود 6 ماه است که وز وز گوش دارم
  قبل از وز وز گوش یک شب بطور ناگهانی پیشانی ام صفت شد و حالت عجیبی در پیشانی ام ایجاد شد و من بشدت ترسیدم حالم بد شد و تمام بدنم شروع به لرزش کرد
  و حال تهو داشتم
  از ان شب تا حالا زندگی ام تغییر کرد و در سرم حالاتی ایجاد میشود
  حدود 20 روز از ان موقع وز وز گوش شروع شد مثل ضربان قلب درگوشم میزند صبح ها شروع میشد منو از خواب بیدار میکرد وتا ظهر ادامه پیدا میکرد
  و من به شدت استرس میگرفتم و فکر میکرد که حالا میمیرم و ترس از مرگ منو رها نمیکرد همش فکر میکردم نکند در سرم قده ای لخته خونی یا سرطان دارم
  خیلی دکتر رفتم همه ی دکترها گوشم را معاینه میکردند و میگفتند که گوشم سالم است و دارو های ضد افسردگی تجویز میکردند ملی من مصرف نمیکردم
  تا اینکه یکی از دوستانم یک دکتر خوب بهم معرفی کرد رفتم و دکتر گفت عصب گوشم ضعیف شده. . قرص ارامبخش کلردیازپوکساید و ایمی پیرامین ددند من خوردم و خیلی بهتر شدم وصلی صدا کامل قطع نشد حالات سرم زیاد تغییری نکرد هنوز در پیشانی ام گاهی اوغات احساس سنگینی میکنم داعم به مرگ فکر میکنم.و وقتی بادگلو میزنم انگار راه گوشهایم بسته است به گوشم فشار می اورد و من کلا 6 ماه است انگار زندگی ام کلا تغییر کرده دیگه راحت نمیخوابم روی گوش هایم نمیتونم بخوابم چون درد میگیره ..راستی گاهی هم گوشام تیر میکشه و درد میکنه

  خواهش میکنم راهنماییم کنید ایا از افسردگی من اینطور شدم ایا من روزی کاملا خوب میشم؟ ایا فکره مرگ از ذهن من بیرون میره؟

  اگر جواب را ایمیل کنید ممنون میشم…روحی….mina.sun50@yahoo.com

  پاسخ
  1. ناشناس 6 اردیبهشت 1395 at 2:09 ب.ظ

   سلام عزیز. منم مثل شمام. بعداز۷ماه با اطلاعات خودم به دکتر گوش حلق بینی فشار اوردم که تست شیپوراستاش بدم هردو عملکرد بدی داره وبسته ست ایشون گفتن عاملش بیشتر استرس وترس روحیه. رفتم دکتراعصاب وروان فعلا یه قرص کلونازپام وپاروکستین۲۰ تایه هفته یک دوم بخورم بعد تا۱ماه کامل. خیلی بهترم روحیه م بهترشده وبر گوش بمرور زمان تاثیر داره. اگه بدونید این چن ماه امارای همه چیز دادم ارتروسنتز فک هم بیخودی انجام دادم سردردای زیاد حالت فشارو منقبض فشار بر گوش داشتم گوش وحلق بینی چندین بار رفتم میگفتن گوشت سالمه! وعفونت نداره. امان از تشخیص دکترها

   پاسخ
 48. l.h 1 دی 1393 at 1:21 ب.ظ

  سلام ، من حدود یک ماه هست که گوش چپم سوت می کشه، به پزشک گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن که گوشت مشکلی نداره، و ویتامین آ برام تجویز کردند.
  (در ضمن 10 سال پیش هم از طریق تست شنوایی سنجی متوجه شدم که گوش چپم کم شنواست، البته در صداهای خیلی ضعیف. و همون موقع گفتن چون در جوانی سرخک گرفتم به ای دلیله- منظورم اینه که اگه تست شنوایی سنجی انجام نمی شد به هیچ عنوان نمی فهمیدم که مشکل داره گوشم)من کم خونی شدید هم دارم و قرص نمی خورم، قرض فلوکسیتین هم مدت 3 ماهه که مصرف می کنم. به نظرتون دلیل سوت گوشم نمی تونه از این موارد باشه؟
  در ضمن احساس سنگ سنگینی و بعضی مواقع درد هم در گوشم دارم.

  پاسخ
 49. حميد 8 دی 1393 at 2:41 ب.ظ

  تحقیقات جدیدی در این خصوص انجام شده و نتایج بسیار خوبی هم در دنیا دست پیدا كردند و لی راه حل ساده اش ورزش وتغذیه مناسب و ماساژ درمانی(ماساژ سر) و سایر تكنیكهای مربوطه مي باشد مثلا فرض كن مسافرت رفتی به شمال و جیرجیركها در حال آواز خواندن در بین درختهای سر سبز هستند و تو هم دركنار درختها قراره یه چرت با حال بزنی و یا هروقت صدا اذیتت كرد سرت رو با دستهات ماساژ بده هر وقت بهتر شدی روزانه هرچقدر براتون امكان دارد قرآن بخوانيد از طرف خودتون و خانواده و مريضهاهدیه كنيد به امام زمان(عج)

  پاسخ
 50. آتیلا 9 دی 1393 at 4:49 ق.ظ

  سلام..من چند ماهی هست که موقع خواب وقتی روی گوش چپم می خوابم و به زیر گوشم فشار وارد میشه گوشم کیپ میشه و باید انگشت اشاره ام رو وارد گوشم کنم و کمی در آن تکان بدم تا گوشم دوباره باز بشه.بیشتر حس می کنم راه داخل گوشم به هم میچسبه و با حرکت انگشتم راه اون باز میشه..و مشکل دیگم اینه که شب ها وقتی سکوت باشه در سر و گوشم صدای هوا و سوت می شنوم. حس می کنم کم خونی داشته باشم ولی هنوز آزمایش ندادم. نظر شما چیه؟

  پاسخ
 51. سمانه 17 دی 1393 at 1:15 ق.ظ

  با سلام من چند وقتی ست که در گوش هایم البته بیشتر گوش چپ یه صدایی احساس میکنم….که موجب آزار شده است.شرح نوع صدا خیلی سخته…با تکان دادن سرم شدت و ضعف پیدا میکنه…شاید شبیه باد یا موج دریا ولی تند تند و با فاصله کوتاهه….میخواستم ببینم جای نگرانی داره یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
 52. سمانه 17 دی 1393 at 1:22 ق.ظ

  در تکمیل سوالم بنظرم میتونم بگم صدای آزار دهنده ی گوشم همزمان با ضربان قلبمه….و صداش هم به نوعی مثل صدای قلب وقتی از تو گوشی پزشکی گوش میکنیم صدای قلبو…..
  ممنون

  پاسخ
 53. منا 26 دی 1393 at 3:20 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید..حدود سه روز است که در گوشم صدای سوت میشنوم به طوری که شب ها نمیتوانم بخوابم و کاملا تمرکزم بهم ریخته صدای سوت خیلی بلند و آزار دهنده است..ایا این مشکل جدی است و درمانی دارد؟ این مسئله خیلی نگرانم کرده لطفا جواب بدید..ممنونم

  پاسخ
 54. مهران 9 بهمن 1393 at 5:04 ب.ظ

  سلام. می شود در مورد راه ارتباط گوش با بینی و حلق توضیح دهید؟ آیا این راه ارتباطی، راه خروج مواد خارجی، مشخصاً آب (از جمله موقع استحمام) از محل حساس گوش به بینی و یا حلق است؟ با این ترتیب، آیا در صورتی که به هر علتی مانعی سر راه هر یک از دو گوش با بینی و حلق به وجود بیاید، باعث ایجاد مشکل از جمله صدا در آن گوش می شود؟

  پاسخ
  1. مدیر 5 اسفند 1393 at 10:27 ق.ظ

   جناب /آقای مهران باسلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   مجرای خارجی گوش یک لوله کاملا بسته است که انتهای آن با پرده صماخ بسته شده و به حلق راه ندارد مگر آنکه پرده صماخ پاره باشد که دراین صورت است که می تواند مایعات وارد گوش میانر و به داخل حلق وارد شود

   پاسخ
 55. امین 21 بهمن 1393 at 3:08 ق.ظ

  سلام مدت شش ماه است در گوشم صدای مکالمه دو یا چند نفر میشنوم گاهی کاملا ولضح است که چه میگویند آیا این بیماریست؟ با تشکر

  پاسخ
  1. مدیر 5 اسفند 1393 at 10:21 ق.ظ

   جناب آقای امین
   با سلام و احترام
   لطفا به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه و آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 56. رضا فراهانی 25 بهمن 1393 at 11:22 ب.ظ

  با سلام بعلت خارش گوش راست به بیمارستان مراجعه کردم بعد از معاینه وشنوایی سنجی گفتن کنار پرده گوش راستم کمی پارگی خطی داره و بهتره از پد( پی پر) استفاده بشه.رزیدنت مقدار زیادی لیدو کایین به داخل گوشم اسپری کرد وبا درد شدید وارد گوشم شد .وخیلی سریع سرگیجه بسیار شدید و استفراغ شروع شدتا اینکه بیهوش شدم .ودر اورزانس چند بار به هوش امدم و دوباره از هوش رفتم وسی تی اسکن و نوار قلب ومانیتور و….خلاصه بعد از 7ساعت با خوردن کمی مایعات و حرکت از روی تخت مقدار زیادی مایع استفراغ کردم .این باعث شد سرگیجه یکباره تقریبا بر طرف بشه.تا 5روز گوشم ترشح داشت که قطع شد وداروی ضد عفونت مصرف کردم .الا فقط شنوایی گوش راست بسیار کم شده و25%پارگی گوش دارم .مشکل اینکه تحمل شلوغی ندارم وصدای گوش خراش مانند صدای سوت ماکروفر ازاردهنده شده و بعضا صداها با نویز همراهه و صدایی مانند صدای دریای طوفانی در شب یکسره تو گوشمه.و ترجیح میدم پنبه در گوشم بذارم که صدای نویز نشنوم.الا 10 روزه این اتفاق برام افتاده .لطفا منو راهنمایی کنید.چه اتفاقی برام افتاده یعنی بهتر میشم؟

  پاسخ
  1. مدیر 5 اسفند 1393 at 10:17 ق.ظ

   جناب آقای فراهانی
   باسلام
   اگر پرده گوش پاره نباشد و مایع مذکور وارد گوش میانی نشده باشد اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما اگر پارگی پرده وجود داشته باشد حتما لازم است در اسرع وقت سنجش شنوایی کامل انجام شود

   پاسخ
 57. fatima 24 اسفند 1393 at 10:40 ق.ظ

  سلام داکتر محترم
  من مدت ۲ ماه میشه ګوشخږد را شستم اما در همان هفته اول به مشکل بندش دماغها مبتلا شدم چون حمل دارم داروی استفاده کرده نتوانستم همراه با بندش دماغ دلتنګی هم داشتم داکتر نسای ولادی برم دوای ضد حساسیت داداما دو روز میشه صدای دلخراش در ګوشم مشنوم اما داکتر صاحبان میګن ګوشم صحتمند است اما من احساس در میکنم .

  پاسخ
 58. سمانه 7 فروردین 1394 at 2:09 ق.ظ

  سلام
  من وقتی خسته هستم و شب ها هنگام خواب و گاهی صبح هایی که خوابم با آرامش نبوده و یا کم خوابیدم , توی گوش سمت راستم صدای ضربان قلبم رو میشنوم , که به همین بعد از ده سال شاغل بودن کار کردن رو رها کردم , چون صبح ها اصلا آرامش نداشتم و نمیتونستم زود به محل کارم برسم .

  پاسخ
 59. بهاره 20 فروردین 1394 at 2:58 ب.ظ

  با سلام واحترام
  مادر من در گوشش صدای جارو برقی و گاهی همهمه ی زیاد میشنود دکترهای مختلفی هم رفته امروز 10 روز شده ولی هیچ فرقی نکرده باید چکار کند؟لطفا جواب دهید
  نوار گوش هم گرفتند البته. وشنواییش بسیار کم شده گاهی هر دو گوش و بیشتر یک گوشش صدا دارد در معاینه گفته شده که پرده گوشش سالم میباشد

  پاسخ
  1. مدیر 17 اردیبهشت 1394 at 1:45 ب.ظ

   سرکار خانم بهاره
   باسلام

   لطفا برای تهیه سمعکی که وزوز را هم پوشش می دهد با شنوایی شناس ماردتان مشورت فرمایید

   پاسخ
 60. نسیم 21 فروردین 1394 at 3:12 ق.ظ

  باسلام وخسته نباشی: من ۲۸ساله هستم تقریبأ ۶ساله که بخاطرصداووزوز شدید ومداوم گوش که خیلی باعث کم شنواییم شده بود دوبار گوش چپمو عمل کردم که اصلا باعث نشد صداهای گوشم حتی ذره ای کم بشه الانم این ۶سال پروتز داخل گوشمه که طبق نظرپزشکم ب علت انقباض ماهیچه ی داخلیه گوشم وچسبندگی استخوانچه چکشی گوشم پروتز قرارداده شده ولی تغییر بسیار جزئی در بهبودشنواییم داشته که ناچارن ۲سالم هست ازسمعک استفاده میکنم و واقعأ اذیتم هم ازسروصدای شدید گوشم و هم از استفاده ی سمعک.بنظرشما باید چیکارکنم؟بسیار ممنون میشم از راهنماییتون.

  پاسخ
  1. مدیر 17 اردیبهشت 1394 at 1:42 ب.ظ

   سرکار خانم نسیم
   باسلام
   لطفا به همکار شنوایی شناسی که سمعک شما تجویز کرده مشکل خود رابفرماییدقطعا مشکل شما را حل خواهد کرد

   پاسخ
 61. شهرود 26 فروردین 1394 at 6:00 ب.ظ

  سلام جناب دکتر .منم خیلی وقته گوش چپم مشکل داره معمولا میگیره گاهی خارش داره .از حموم میام بیرون یه ذره باد بخوره یا باد سشوار دیگه کارم شذوع میشه .مدتیه صدای ضربان قلبمو میشنوم و شنواییمم خیای کمتر شده .دکت ساکشن کرد اما شنواییش درست نشد و الانم انگار عفونت داشته باشه میخاره صثا میده

  پاسخ
  1. مدیر 17 اردیبهشت 1394 at 1:38 ب.ظ

   جناب آقای / سرکار خانم شهرود
   باسلام لطفا گوش خود را دستکاری نکنید وه گوش پزشک مراجعه فرمایید

   پاسخ
 62. مریم 12 اردیبهشت 1394 at 4:30 ق.ظ

  سلام ,نزدیک به چهارسال صدای قلبم رو از ناحیه گوش راستم میشنوم ,یه اقای دکتری گفتن از عروق!ایا این خیلی خطرناکه؟

  پاسخ
 63. علیرضا 13 اردیبهشت 1394 at 1:28 ب.ظ

  با عرض سلام و احترام خدمت جناب اقای دکتر
  من مدت 8ماه درگیر صدای وزوز گوش هستم و انواع پزشکان و دارو ها را مصرف کرده ام این سه ماهه اخر صدا به حدی است که از خواب بیدارم میشوم که حدود سه هفته پیش به داروهای گیاهی روی اوردم و عرق اسطوخودوس را روزی سه مرتبه بعد از غذا میخورم و به طور کامل صدای تا مصرف عرق وجود ندارد به محض قطع کردن بعد از یک روز سوت دوباره شروع میشود سوالم این است خوردن عرق اسطوخودوس ضرر ندارد و یا همین درمان را ادامه بدم یا متوقف کنم؟

  پاسخ
  1. مدیر 17 اردیبهشت 1394 at 12:48 ق.ظ

   سلام
   جناب آقای علیرضا
   متاسفانه در مورد طب سنتی اطلاعات زیادی ندارم لطفا با پزشکان طب سنتی موضوع را مطرح کنید.

   پاسخ
 64. گندمی 4 خرداد 1394 at 5:32 ب.ظ

  باسلام و احترام
  مدت ده سالی هست که پرده گوش راست من پاره شده است و زود به زود عفونت می کنه و با دارو یه مدتی خوب میشه. اما مساله ی نگران کننده ای که اخیرا ازارم میدم , صدای هو هو تو گوشم هست.انگار که صدای نبضم رو می شنوم ویا انگار یک رگ خونی با صدای بلند حس می کنم. مواقع خواب و استراحت این صدا بیشترمیشه . از شما می خواهم بنده رو راهنمایی بفرمایید که مربوط به پارگی هست یا به عفونت یا به امراض گوش داخلی?سپاسگزارم از شما

  پاسخ
  1. مدیر 6 خرداد 1394 at 12:13 ق.ظ

   سرکار خانم جناب آقای گندمی
   باسلام
   حتما برای در مان به پزشک گوش مراجعه فرمایید

   پاسخ
 65. سهیلا 29 مرداد 1394 at 11:33 ق.ظ

  باسلام خدمت شما،من بدون مقدمه میخام مشکلموبگم،من تقریباسه هفته ای میشه گوش راستم وقتوبی وقت درس عین قلب نبض داره شدیدمیزنه ولی وزوز هم ندارم وسرم دردنمیکنه هیچ مشکلی نیست فقط نبض داره میخاستم ببینم مشکل چیه اگه لازمه برم دکتر؟

  پاسخ
 66. سهیلا 29 مرداد 1394 at 11:35 ق.ظ

  باسلام خدمت شما.من تقریبا3هفته وقتوبی وقت گوش راستم مثل نبض قلب میزنه میخاستم علتشوبدونم واگه لازمه دکترمراجعه کنم؟سردردیامشکل دیگه ازجمله وزوزگوش ندارم فقط گوشم نبض تقریباشدیدی داره

  پاسخ
 67. مهدی 30 مرداد 1394 at 2:23 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میدان تیر گوش چپم در اثر صدای تفنگ ز3شروع به سوت کشیدن کرد به دکتر مراجعه کردم و دکتر به من گفت عصب گوشم اسیب دیده است.ایا امکان دارد به مرور زمان صدای گوش من طع شود؟ممنون میشم زود تر جواب من را بدهید چون سربازم.

  پاسخ
 68. مهدی 30 مرداد 1394 at 2:43 ب.ظ

  با سلام.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میان تیر گوش چپم شروع به سوت کشیدن کرد.به دکتر مراجعه کردم نوار گوش دادم و دکتر به من گفت که عصب گوشم اسیب دیده.الان بعد از یک ماه سوت گوشم کم شده اما فطع نشده.میخواستم بدونم ایا امکان داره صدای گوشم بهد مدتی قطع شود یا خیر؟ممنون میشم اگر زود تر جواب من را بدهید چون سرباز هستم.با تشکر

  پاسخ
 69. مهدی 31 مرداد 1394 at 2:13 ب.ظ

  من همان سرباز هستم خواستم بگم درصد شنوایی من تعقییر نکرده است

  پاسخ
 70. محمد 11 آبان 1394 at 11:50 ق.ظ

  با سلام داروی تنوفوویر رو 4 سال است برای هپاتیت استفاده می کنم آیادر بوجود آمدن صدای وزوز گوش تاثیر داردبا تشکر

  پاسخ
  1. زیبا 11 خرداد 1395 at 11:08 ب.ظ

   با سلام خسته نباشید آقای دکتر من دوشب میشه که موقع خواب از گوش چپم صدای مثل صدای یخچال میشنوم و آزار دهنده است و خیلی حساس شدم آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم

   پاسخ
   1. admin 17 خرداد 1395 at 4:13 ب.ظ

    سلام سرکار خانم زیبا
    اگر این وضعیت ادامه دارد بهتر است یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

    پاسخ
 71. رضا 14 آبان 1394 at 4:33 ب.ظ

  با عرض سلام مدت 1 ماه است سرم صوت مي كشد كه بر أثر صداي زياد فركانس زير ايجاد شده با مراجعه به دكتر و نوار گوش 2 گوش در فرکانس 4000 30 % افت کرده است انواع دارو مصرف کردم حتي گياهي ولي تاثير نداشت تحريك صوتي هم فايده نداشت تحريك tjs ذو جلسه رفتم تاثيري نداشت وقتي بهش فكر ميكنم بيشتر است يا وقتي از خواب بيدار ميشم لطفا بگيد اميدوار باشم يا نه ايا اين صدا قطع ميشه ?

  پاسخ
 72. عسل شيوا 26 آبان 1394 at 1:01 ق.ظ

  سلام،
  من يك ساله كه صداي ضربان قلبم رو تو گوشم ميشنوم ، و دارم ديوونه ميشم ! چي كار كنم ؟ آيا درماني داره ؟

  پاسخ
 73. جلال 26 آبان 1394 at 2:02 ب.ظ

  با سلام بنده 16 سال است که پرده هر 2 گوشم پاره شده و شنوایم کم شده و مجبور به استفاده از سمعک شدم واز هر 2 گوشم هم صدای وزوز می شنوم و لاجرم خودم را با این صدای ملال اور عادت داده ام و بر ان مسلط شده ام و توصیه میکنم کسانی که به وزوز گوش مبتلا شده اند نگران نباشند و با اراده راسخ تحملش کنند و با گوش دادن به صدای پیرامون خود و سرگرم شدن به کار روزمره ا با این شرایط خود را وفق دهند ودر امورات روزمره ارامش خود را حفظ نمایند هوالشافی

  پاسخ
 74. ياسمن 5 آذر 1394 at 4:16 ب.ظ

  با سلام و احترام و خسته نباشي
  من دختري 27 ساله هستم الان تقريبا 6 ماه گوشم چپم صدا ميده صداش انگار صداي شعله بخاريه اولش صداش خيلي كم يود ولي الان يك ماه يكريز صدا ميده قطع هم نميشه تمركز ديگه ندارم البته به خاطر بيماي روده تحريك پذير از قرص هاي متعددي استفاده ميكنم بعد از خوردن اين قرصها شديدتر شد، كافيه كمي آب به اين گوشم برخورده كنه مخصوصا بعد از حمام بشدت صدا ميده يكبار بطور اتفاقي دستم رو كه بردم طرف گوشم انگار صداي تبل خيلي شديدي رو احساس كردم در ضمن من بعلت صداي شديد طب سنتي از طريق زالو درماني هم انجام دادم ولي فايده نداشت، ممنون ميشم راهنماييم كنيد آيا در اثر عفونت گوشي رخ داده يا ؟ تشكر

  پاسخ
 75. farahnak 11 آذر 1394 at 8:12 ب.ظ

  باسلام
  چندین ساله که گوشم گرفته و موقع غذا خوردن استخوان داخل گوش چپم صدا میده. بنظر شما چکار کنم؟

  پاسخ
 76. نازنین مرعشی 13 آذر 1394 at 9:29 ق.ظ

  باسلام به جناب اقاي دكتر
  من يک مدت موزیک باصدای بلند گوش میدادم.. الان یکی از گوشام گرفته ایالازم پیش دکتر برم یااگه دیگه موزیک گوش ندم مشکلم حل میشه.. اگه میشه جوابم بدید چون خیلی ترسیدم

  پاسخ
 77. هستی 23 دی 1394 at 1:16 ق.ظ

  سلام خسته نباشید .اخیرا من گاهی اوقات دچار یک نوع وز وز در گوش چپم میشم .صدایی شبیه به شستن ظرف ها تو ماشین ظرفشویی!!!البته با یک ریتم مشخص ادامه داره .وقتی سرم رو به سمت راست کج میکنم صدا قطع میشه ولی بعد دوباره ادامه پیدا میکنه .این مورد رو امروز متوجه شدم البته که با کج کردن گردن صدا قطع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
  1. مهدی محمودی 27 خرداد 1395 at 1:03 ب.ظ

   سلام و عرض ادب
   با ارزوی سلامتی شما
   بنده مهدی محمودی هستم 39 ساله از بندر عباس نزدیک یک ماه هست که گوش چپم دچار مشکلی دقیقا مثل مشکل گوش شما شده خیلی دکتر هم رفتم ولی بهبودی نیافتم لطفا راهنمایی فرمایید برای درمانتان چکار کردید

   پاسخ
 78. عباس وزین 24 دی 1394 at 1:10 ب.ظ

  با سلام وخسته نباشید
  بنده ۳۶سال دارم و مدتیست که به ورزش شنا مشغول شده ام از هفته گذشته در هنگام شنای کرال سینه به محض سر کج کردن جهت هوا گیری و ادامه حرکت شنا ناگهان آب وارد گلو وحلق من میشه و دچارحالت استفراغ میشوم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

  پاسخ
 79. قاصدک 3 فروردین 1395 at 2:12 ب.ظ

  با سلام، خسته نباشید. حدود یک ساله که دچار سرگیجه شده ام و البته چند روز سرگیجه دارم بعد تا دو هفته خوبم. ام آر ای و ستی اسکن و نوار مغز هم دادم هیچ مشکلی نداشتم. البته پشت پرده گوشم صدا می دهد و یه کم تاری دید پیدا میکنم. فشارم هم پایینه. لطفا من راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 8 اردیبهشت 1395 at 12:07 ق.ظ

   باسلام و احترام
   برای ایجاد سرگیجه عوامل متعددی وجود دارد همه آنها باید بررسی شود علت تاری دید مشخص شود ،فشار خون کنترل شود و آزمایشات شنوایی نیز ضروری است

   پاسخ
 80. عسل عاشوری 7 اردیبهشت 1395 at 7:14 ب.ظ

  باسلام خدمت آقای دکتر,من حدود سه ماه ونیم پیش عمل ترمیم پرده گوش داشتم که شنوایی گوشم خیلی بهتر شد ولی صدای بوق ماشینا اذیتم میکنه وگاهی صدای زنگ تو سرم میپیچه وگاهی صدای تلویزیون رواعصابمه چرا اینجوریه?و چطور حل میشه? ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ
  1. admin 8 اردیبهشت 1395 at 12:09 ق.ظ

   سلام احتمالا بعد از عمل جراحی پرده گوش شما حساس شده اگر با مقدار ی پنبه مجرای گوش خود را ببندید از این مشکل کم شود .می شود احتمال داد با ضخیم شدن پرده بعد از مدتی مشکل حل شود .در غیر اینصورت انجام ازمون تیمپانومتری می تواند نشان دهنده وضعیت پرده گوش وشرایط موجود آن باشد

   پاسخ
 81. عسل عاشوری 9 اردیبهشت 1395 at 11:19 ق.ظ

  ممنونم از جوابتون آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  پاسخ
  1. هستي 11 اردیبهشت 1395 at 6:32 ب.ظ

   با سلام خدمت آقاي دكتر
   من يه صدايي رو كه شبيه تيك تيك ساعت رو چند روزه كه هر چند ساعت يا هر چند دقيقه ميشنوم
   و خيلي آزارم ميده

   پاسخ
   1. admin 1 خرداد 1395 at 10:27 ق.ظ

    سرکار خانم هستی باسلام واحترام
    لطفا در اولین فرت به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و مشکل خودتان را با همکاران مادر میان بگذارید حتما راهنمایی خواهید شد

    پاسخ
 82. عسل 9 اردیبهشت 1395 at 11:22 ق.ظ

  آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  پاسخ
  1. admin 1 خرداد 1395 at 10:20 ق.ظ

   سرکار خانم عسل
   باسلام واحترام
   بعد از انجام عمل ترمیم پرده گوش احتیاط های لازم طبق دستور پزشک لازم است در صورت رعایت نکات لازم جای نگرانی ندارد

   پاسخ
 83. مهسا 1 خرداد 1395 at 7:09 ق.ظ

  سلام من ۲۲سالمه از امروز صبح که از خواب بلند شدم گوش راستم یه حالت نبض میزنه یه دوسه دقیقه صدا نمیاد بعد باز به صدا شبیه صدای نبض میاد چی کار کنم !؟

  پاسخ
  1. admin 1 خرداد 1395 at 10:30 ق.ظ

   سرکار خانم مهسا
   باسلام واحترام
   لطفا در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید شما را کمک خواهند کرد

   پاسخ
 84. سونیا 15 خرداد 1395 at 10:38 ق.ظ

  سلام.خسته نباشید
  من19سال دارم.چندمدتی ست هروقت ازحمام می آیم گوش هایم شروع به صدادادن می کنندطوری که آرامشم راسلب کرده ومراعصبی می کنند.این صداچیزی شبیه سوت زودپزاست وحدود10دقیقه طول می کشد.لطفامراراهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. admin 17 خرداد 1395 at 4:11 ب.ظ

   سلام سرکار خانم سونیا
   احتمالا مجرای گوش شما دارای جرم منراکم است لطفا به پزشک گوش و حلق وبینی مراجعه فرمایید

   پاسخ
 85. سارا 17 خرداد 1395 at 5:12 ب.ظ

  سلام خسته نباشيد
  من مدت سه روزه كه گوش سمت چپم سوت ميكشه انگار توش هواس وقتي انگشتم و داخل گوشم ميبرم و فشار ميدم واسه يه لحظه ساكت ميشه اما باز سوت ميكشه نه درد دارم نه سر گيجه اين سوت گوشم هم از زماني كه يكي تو گوشم زد شروع شد

  پاسخ
 86. zohre 20 خرداد 1395 at 9:06 ق.ظ

  سلام،خسته نباشید
  حدود 3 ماهه ک تو گوش راستم صدایی شبیه روشن شدن مهتابی یا ضربان قلب رو میشنوم،ب متخصص مراجعه کردم ،فرمودند گوشم عفونت نداره
  درخواست نوار گوش و سونوگرافی دادند،ولی هنوز انجام ندادم
  اینم بگم من حدود 3 ماه قبل از ایجاد/این عارضه ب دلیل بیکار شدن تو دوران افسردگی حاد ب سر میبردم،از لحاظ تغذیه ای خیلی ضعف پیدا کردم،ب صورتی ک تو این 3 ماه ب اندازه 1 هفته غذا نخوردم
  ممکنه این صدای گوشم ب خاطر کمبودهای تغذیه ای باشه؟

  پاسخ
  1. admin 1 تیر 1395 at 11:55 ق.ظ

   سرکار خانم زهره
   در مورد وزوز گوش اولین و بهترین درمان افزایش توانایی روحی و قدرت مقاومت شما است ،افسردگی به خودتان راه ندهید، به آینده امیدوار باشید و تغذیه سالم را جدی بگیرید حتما توان مقابله وپیگیری درمان وزوز را خواهید داشت

   پاسخ
 87. محمد 21 خرداد 1395 at 7:48 ق.ظ

  سلام. سرباز هستم و دو روز قبل از میدان تیر سرماخوردگی شدیدی گرفتم و احتمالا گوشم عفونت کرده بود و با همون وضعیت با ژ3 تیر اندازی کردم و الان سه هفته گذشته و گوش راست من به صورت ممتد سوت میکشه. وقتی بیدار میشم سوتش بیشتره و توی سکوت هم ازار دهندست. متخصص گفت عصب گوشت هست و داروی گیاهی جینکورا رو داد + قطره استریل گوش + اموکسی کلاو برای عفونت ولی بعد از سه هفته بهبودی حاصل نشده. دکتر گفت تا 6 ماه صبر کنم اگر خوب نشد تا اخر عمر باقی میمونه و راه درمان نداره. این مشکل زندگی و اهداف اینده منو تحت تاثیر قرار داده و دیگه اون ادم شاد سابق نیستم…

  پاسخ
  1. admin 1 تیر 1395 at 11:51 ق.ظ

   جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی ماشینی است نگران نباشید بزودی بر طرف می شود برای بررسی بیشتر به همکاران شنوایی شناس مراجعه کنید حتما شما را کمک خواخند کرد شما باید قوی تر از آن باشید که وزوز گوش اهداف و آینده شما تحت تاثیر قرار دهد

   پاسخ
 88. فرشته 6 تیر 1395 at 2:19 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  تقریبا یک ساله که گوش هام حساس شده ی مدت گوشهام کم میشنید و صحبت های معمولی اذیتم میکرد تا اینکه به سختی چیزی میشنیدم پزشک عمومی گفت بخاطر سرماخوردگیه و دارو تجویز کرد اصلا سرما نخورده بودم با مصرف دارو بهتر شدم دوباره گوش درد داشتم شب ها از درد به سختیمیخوابیدم
  بعد از مراجعه به متخصص تشخیص دادن گوش ها عفونت کرده و با مصرف داروها بهتر شدم اما وزوز گوش همراه منه اذیت کنندست جاهای ساکت اول فقط وزوز رو میشنیدم
  اما الان هنگام بیدار شدن از خواب صدای وزوز خیلی زیاده که گاهی خوب نمیشنوم صداها رو صحبت های معمولی به نظرم خیلی بلند میاد.سرگیجه حالت تهوع هم دارم.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 9 تیر 1395 at 1:49 ب.ظ

   سرکار خانم فرشته
   برای درمان عفونت گوش خود به پزشک گوش و حلق وبینی مراجعه کنید
   انشالله عفونت خوب می شود و تمام مواردی که ذکر کرده اید نیز برطرف می شود نگران نباشید

   پاسخ
 89. سحر 10 تیر 1395 at 9:56 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  حدود یکماه هست ک گوش سمت راستم زنگ میزنه
  شنواییم هم کم نشده
  اما این صدای زنگ مداوم هست
  میخوام بدونم ایا ممکنه این یکی از نشانه های ابتلای بنده ب ام اس باشه؟
  آخه من بشدت احساساتی ام و زیاد حرص و جوش میخورم
  تو نت ک سرچ کردم یکی از دلایل وزوز گوش رو ابتلا ب این بیماری ذکرکرده بود
  میخوام بدونم اگه این وزوز چجور باشه ممکنه مبتلا باشم؟؟

  پاسخ
  1. admin 12 تیر 1395 at 2:49 ب.ظ

   سحر کار خانم سحر
   سلام
   اصلا خودتان را نگران نکنید در اولین فرصت به مر کز سنجش شنوایی مراجعه نموده و آز مایشات شنوایی انجام دهید شما راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ
 90. حسین 13 تیر 1395 at 3:40 ق.ظ

  سلام
  من 8 سال قبل تو سربازی صدای گلوله باعث شد گوش سمت چپم وز وز کند.که تین وز وز همیشه وجود دارد
  گاهی کم گاهی زیاد مث الان.ولی قطع نمیشه.چیکار کنم
  ممنون

  پاسخ
  1. admin 15 تیر 1395 at 6:38 ب.ظ

   جناب آقای حسین
   سلام عید سعید فطر برشما مبارک
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید همکاران من شما راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ
 91. ریحانه 18 تیر 1395 at 11:30 ب.ظ

  با سلام
  حدود یک ماه پیش گوش راست من کیپ شده بود به دکتر مراجعه کردم و تشخیص دادن که جرم گرفته. بعد از چند روز استفاده از قطره گوش من را شستشو دادند. بعد از آن در گوشم هوا میپیچید و صدای شبیه هوهو می آمد. مجددا به دکتر مراجعه کردم و شنوایی سنجی دادم که تشخیص دادن شنوایی گوش راستم 15 درصد کم شده ولی دکتر با معاینه گفت مشکل خاصی نداری و قطره بتامتازون دادند. بعد از دو سه روز استفاده از قطره الان گوشم علاوه بر صدای هوا سوت هم می کشد. آیا استفاده از قطره را ادامه بدهم؟ آیا می تواند مشکل خاصی پیش آمده باشد؟ ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. admin 19 تیر 1395 at 12:37 ق.ظ

   سرکار خانم ریحانه
   اگر پزشک محترم گفته در معاینه محرای خارجی و پرده گوش مشکلی ندارید استفاده از دارو ضرورتی ندارد
   اما بهتر است آزمایشات شنوایی خود را با فاصله دو هفته ای دوبار دیگر انجام دهید شاید مشکل شما گذرا باشد وانشالله حل شود

   پاسخ
 92. mehri.n 19 تیر 1395 at 5:35 ق.ظ

  سلام من یه چند وقتی هست که این مشکلو دارم بعد به ذهنم رسید که بیام راجبش تحقیق کنم خیلی هم چیزای خوبی متوجه شدم این صدایی که تو سرمه دقیقا مثل ترانس یه مهتابیه وقتی همجا ساکته و من میخوام تمرکز کنم این صدا رو میشنوم زیاد آزار دهنده نیست اما اصلا حس خوبی ندارم همشم احساس سر سنگینی میکنم. لطفا راهنماییم کنین

  پاسخ
  1. admin 19 تیر 1395 at 12:38 ق.ظ

   سرکار خانم مهری
   باسلام
   در اولین فرصت به مرکز شنوایی شناسی نزدیک خود مراجعه وآزمایشات شنوایی انجام دهید

   پاسخ
   1. mehri.n 23 تیر 1395 at 10:46 ب.ظ

    با تشکر از شما،راستش من رفتم دکتر مغزو اعصاب و گفتن که ام آر آی بگیرم. بعد از ام آر آی بااون صداهای بلند احساس میکنم صدا توی مغزم بیشتر شده

    پاسخ
 93. سارا 21 تیر 1395 at 11:52 ق.ظ

  با سلام من حدود 3 ماه از داروی فلوکستین استفاده کردم بعد از 1 ماه دجار وزوز گوش شدم به قدری آزاردهنده بود که به متخصص گوش رفتم هیچ مشکلی نداشتم به خاطر حساسیت به دارو بوده گفت الان 1 هفته هست دارو را نمی خورم کم شده وزوز اما هنوز هست آیا کاملا بر طرف می شود و چقدر زمان می برد

  پاسخ
  1. admin 21 تیر 1395 at 12:59 ق.ظ

   سرکار خانم سارا
   باسلام انشالله خوب می شود

   پاسخ
 94. مهرنوش 28 تیر 1395 at 5:57 ق.ظ

  باسلام.من 2 ماه ک پرده گوشم حدود 10 درصد سوراخ شده مشکل شنوایی ندارم ولی وزوز گوشم قطع نمیشه.درمانی داره؟

  پاسخ
  1. admin 3 مرداد 1395 at 1:42 ب.ظ

   سلام خانم مهرنوش وقت شما بخیر
   انشالله با جوش خوردن پرده وزوز هم خوب می شود

   پاسخ
 95. فرزانه 31 تیر 1395 at 12:20 ق.ظ

  سلام
  یه خانم 27 ساله هستم،وقتی باردار بودم گوش راستم شدید درد گرفت وشنواییم کم شد رفتم دکتر عمومی بهم اموکسی سیلین داد وگفت نمیتونی داروی قوی تری بخوری،دردش خوب شد وگرفتگیش باز شد امابعد چندماه(نزدیک زایمانم دوباره کامل گرفت) اینبار رفتم دکتر گفتن پردش پارست وعمل میخاد،3ماه دارو مصرف میکنم،دکترم میگه باید ببینم گوشت جواب میده یا نه،شدید عفونت داره،حدود 20روز پرده گوشه چپمم پاره شده،گوش راستم صدای سوت وصدای موتور یخچال میده،گوش چپمم سوت شدید،دیوانه شدم نمیدونم چکار کنم

  پاسخ
  1. admin 3 مرداد 1395 at 1:44 ب.ظ

   سرکار خانم فرزانه سلام روز بخیر
   انشالله بعد از زایمان به پزشک گوش مراجعه کنید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد نگران نباشید حتما درمان می شود

   پاسخ
 96. فرزانه 31 تیر 1395 at 12:24 ق.ظ

  دکترم برای گوش راستم جدیدا قطره کانازول داده،عذر میخام گوش چپمم ضربان شدید داره نه سوت شدید،گفت گوش چپمم قطره نمیخاد چون عفونت نداره وشاید بعد یه مدت ترمیم بشه،به نظر شما قابل ترمیم،یبار شست وشوش دادم میترسم اینم عفونت کنه وترمیم نشه

  پاسخ
  1. admin 3 مرداد 1395 at 1:46 ب.ظ

   سرکار خانم فرزانه باسلام مجدد
   اگر پرده گوش شما پاره باشد امکان شستشوندارد نگران نباشید زیر نظر گوش پزشک قرار بگیرید مشکل شما حل می شود

   پاسخ
 97. محمد 3 مرداد 1395 at 9:33 ق.ظ

  با سلام..
  بنده صدای زود پز تو سکوت و موقع خوابیدن همیشه تو گوشمه و حساسیتم طوری شده که صدای تیز تلویزیون که حرف میزنه اذیتم میکنه مثله صدای ادم اهنی میشه موقعه ای که تیز میشه…….دکتر هم رفتم گفت مشکلی ندارد…

  پاسخ
  1. admin 3 مرداد 1395 at 1:48 ب.ظ

   جناب آقای محمد با سلا م
   لطفا در اولین فرصت به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه تا آزمایشات شنوایی برای شما انجام دهند

   پاسخ
 98. naderi 4 مرداد 1395 at 8:15 ب.ظ

  باسلام
  وزوز گوش من با یه تب شدید شروع شد و تب از بین رفته ولی صدای سوت و گ باقی موندت در گوشم,البته فیزیوتراپی میرم واسم کمرم ک فک نمیکنم تاثیری داشته باشه خیلی میترسم ک تومور یا ام اس نباشه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 13 شهریور 1395 at 3:51 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم نادری
   لطفا برای آنکه خیالتان راخت شود در درجه اول آزمایشات شنوایی انجام دهید ودر مرحله بعد سی تی اسکن خیال شما را راحت خواهد کرد

   پاسخ
 99. سعيد 15 مرداد 1395 at 5:52 ب.ظ

  سلام عرض ادب،
  من الان ١ ساله، صداي باد تو گوشم مياد گوش سمت چپم، دكتر متخصص رفتم نه يكي ٢تا، هركدوم داروهاي خودشونو دادن،گفتم خارجي بگير اما خوب نشد كه نشد، وقتي ميخابم همه جا سكوته بيشتر ميشه، كلان ادم استرسي هستم، و بعضي وقتها عصبي،
  نميدونم تاثير داره يا نه،

  تشكر ميكنم

  پاسخ
  1. admin 13 شهریور 1395 at 3:49 ب.ظ

   سلام چناب آقای سعید استرس زمینه ساز و بالا برنده حساسیت به و زوز است لطفا آرامش خود را حفظ و مشکل را با روانشناس هم مطرح کنید

   پاسخ
  2. م 26 آذر 1398 at 12:42 ق.ظ

   سلام. من در اثر یک شوک عصبی گریه کردم و بعدش هر دو گوشم کیپ شد بعد از ده دقیقه کیپی گوش چپم کاملا رفع شد ولی گوش راستم بعد از یک روز کیپیش رفع شد ولی الان چهار ماهه سوت میکشه یه هفته هم هست صدای هوهو میاد از توش. موقع خواب تا دراز میکشم صدای سوت و خصوصا هوهو دیوونم میکنه. چیکار کنم؟ در ضمن من بیماری ام اس هم دارم.

   پاسخ
   1. مدیر 28 آذر 1398 at 12:31 ق.ظ

    سرکار خانم مرجان سلام
    لطفا اگر آزمایش شنوایی خصوصا ارزیابی وزوز انجام داده اید برای ما به شماره ۰۹۱۲۳۵۴۴۸۰۶ تلگرامیا واتس آپ کنید تا انشالله شماراراهنمایی کنیم

    پاسخ
 100. محبوبه 23 مرداد 1395 at 10:49 ق.ظ

  با سلام
  من خانم 25 ساله هستم. حدود ده روزه احساس ضربان قلب در گوش سمت راستم دارم. بیماری خاصی ندارم و قند و چربی هم میزان هست.
  استرس وحشتناک و فشار کاری بالا دارم. تلقین اینکه یک روز این صدا از گردن درد باشه یک روز از چیز دیگر.
  نمیدانم چیکار کنم.
  هیچ مشکلی هم در شنیدن صداها ندارم. فقط صدای تپش قلب ازار دهنده هست

  پاسخ
  1. admin 13 شهریور 1395 at 3:47 ب.ظ

   سلام سرکار خانم محبوبه لطفا نگران نباشید در اولین مرحله به سنجش شنوایی رفته وآزمایشات شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 101. محمد 25 مرداد 1395 at 9:37 ق.ظ

  با سلام،
  مادر من دچار چربی خون بود ، دو سال پیش بعد از سرگیجه و حالت تهوع همراه صدای هو هو در گوشبه یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردیم ، وطی یک سری آزمایشهایی متوجه شدیم مشکل از اعصاب و مغز نبوده و مربوط به بالا رفتن چربی ایشون بوده، که بعد از مدتی خوب شدند. اما ماهی دو سبار دوباره دچار صدای هو هوی گوش میشوند ، آزمایش چربی خون هم چربی ایشون رو نرمال توصیف کرد، و نکته ی دیگه هم اینکه ، دو ماه یک بار سرگیجه و تهوع همراه باصدای هوهو همراه میشه… در این مورد باید به چه پزشکی با چه تخصصی مراجعه کنیم… ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  1. admin 13 شهریور 1395 at 3:46 ب.ظ

   سلام آقای محمد لطفا برای انجام آزمایشات شنوایی مادرتان را به مرکز سنجش شنوایی ببرید والبته بهترین زمان موقع سرگیجه و صدای گوش است

   پاسخ
 102. ارش 26 مرداد 1395 at 7:53 ب.ظ

  سلام ببخشید گوش من هنگامی که کسی صحبت می کنه احساس لرزش در گوش چپم دارم این چه مشکلیه 14 سالمه

  پاسخ
  1. admin 13 شهریور 1395 at 3:43 ب.ظ

   سلام آقای آرش احتمالا این لرزش مربوط به تحرک پرده صماخ شما در هنگام وجود صداست و اگر ناراحت نمی شوید مشکل خاصی نیست

   پاسخ
 103. زهرا 23 شهریور 1395 at 10:59 ب.ظ

  سلام من حدود دوماه که صدای خش خش توی هر دوتا گوشم می شنوم مثل خرد شدن برگها پاییزی زیر پام اوایل فقط شب موقع خواب بود اونم هر چند روز یکبار اما تازگی ها 24ساعته و تمام طول روز و شب صدا میاد حتی وقتی فکم روتکون میدم یا عضله های صورتم رو تکون میدم این صدا میاد موقع نفس کشیدن هم میاد به اصطلاح ما خانوم ها انگار یه روسری ساتن خیلی ضخیم سر کردم مشکل از چی میتونه باشه من تازگی ها استرس و فشار عصبی زیادی رو تحمل کردم و درپی این فشارهای روحی و روانی قلبم هم درد میگیره صدای نبض خودم رو خیلی مواقع می شنوم گاهی هم به صدای نبضم و تپش قلبم از خواب بیدار میشم مشکل از چیه من به متخصص گوش مراجعه کنم یا متخصص قلب؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 24 شهریور 1395 at 4:24 ب.ظ

   سلام سرکار خانم زهرا
   سرو صدا های گوش ویاسر ممکن است دلایل زیادی داشته باشد
   یکی از آنها می تواند وجود جرم متراکم در مجرای گوش شماباشد لطفا به یک مرکز شنوایی مراجعه ومعاینه شوبد

   پاسخ
 104. سامان 27 شهریور 1395 at 7:35 ب.ظ

  سلام.من نزدیک چهار ماهه که وزوز در گوش راست دارم.نوار گوش گرفتم خوب بود.ام آر آی هم دادم از مغز و هر دو گوشام مشکلی نبود هیچ مشکلی هم تو عصب شنوایی نبود تنها چیز که تو نامه ام آر آی بود این بود که آنترم راست بالای فک یه کیست وجود داره که دکترا گفتن به وز وز گوش ارتباطی نداره .هنوز نتونستم دلیل وز وز رو بفهمم فقط وقتی غذا رو محکم میجوئم وز وز فرکانسش بالا میره و شدید تر میشه .وگرنه همیشه با یه فرکانسه و پا برجاست.خیلی عذابم میده .لطفا کمکم کنید.تشخیص یه دکتر هم این بود که یه نوع اضطراب گرفتم.آمی تریپتیلین و لیتیوم تجویز کرد یه هفته مصرف کردم بعد مردم خیلی از بدی امی تریبتیلین گفتن منم گذاشتم کنار.شما چه تشخیصی میدین دکتر

  پاسخ
  1. admin 28 شهریور 1395 at 1:05 ب.ظ

   جناب آقای سامان
   باسلام
   یکی از مشکلات بعد از بروز وزوز معمولا نگرانی و احتمالا اضطراب ناشی از چگونگی کنار آمدن با وزوز است
   هرچه بیشتر نگرانی در خود ایجاد کنید و مسئله را بزرگتر از حدی که هست تصور کنید مشکلات شما بیشتر می شود
   پس لطفا بر خودتان مسلط باشید
   با وصفی که فرمودید با حوصله مشکل را با پزشک فک وصورت درمیان بگذارید شاید با رفع مشکل فک این موضوع هم برطرف شود این موضوع نباید بیش از آنچه اهمیت دارد شما را نگران کند

   پاسخ
 105. فاطمه پ 9 مهر 1395 at 8:44 ق.ظ

  سلام من 16 سال دارم 3ه روزه که گوشم صدای باد میده امروز هم بیش تر شده نمی ذاره درس بخونم چی کار کنم ؟

  پاسخ
  1. admin 10 مهر 1395 at 12:38 ق.ظ

   سرکار خانم فاطمه پ سلام نگران نباشید در اولین فرصت به مرکز سنجش شنوایی مراجعه تا معاینه شده وآزمایشات شنوایی برای شما انجام شود

   پاسخ
 106. امین 21 مهر 1395 at 7:23 ب.ظ

  سلام خسته نباشید سی سال دارم جناب آقای دکتر چند ماهه گوشی سمت راستم صدایی مثل تاپ تاپ میشنوم خیلی اذیتم میکنه هر روز و هر شب ولی تقریبا از ۲۴ ساعت حدود ده ساعتش این صدا در گوشمه بعضی روزا هم بیشتر نمیدونم چی کار کنم واقعا داره دیونم میکنه اصلا فکر نمیکردم اینقدر ادامه داشته باشه

  پاسخ
  1. admin 2 آبان 1395 at 2:00 ب.ظ

   جناب آقای امین
   باسلام و احترام
   نفرموده اید که آیا تاحالا آزمایشات شنوایی داده اید یانه؟ اگر به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و علاوه بر سنجش شنوایی برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما شما را راهنمایی خواهند کرد لطفا نگران نباشید

   پاسخ
 107. Ava 27 مهر 1395 at 10:49 ب.ظ

  سلام. من چند روزه سرماخوردم وگوشم همش صدا میده داره دیوونم میکنه. راه حلی براش دارین؟

  پاسخ
  1. admin 2 آبان 1395 at 2:01 ب.ظ

   سرکار خانم آوا سلام
   انشالله با رفع سرماخوردگی مشکل شما برطف خواهد شد نگران نباشید

   پاسخ
 108. محمود 30 مهر 1395 at 10:52 ق.ظ

  پسرم از یکسالگی تو گوشش صدایی شبیه آژیر آمبولانس میده پزشک قلب اکو داده مشکلی از قلب نیست ولی نظرش اینه که شریان داخل گوشش رو هم قرار گرفته و این پمپاژ خون ب داخل گوش سبب ایجاد این صدا میشه
  این صدا همیشگی نیست گاها چند روز قطع میشه
  نظر متخصص گوش هم این بود کاری نمیشه کرد و باید صبر کرد تا بچه بزرگتر شه
  دیدن منطره استیصال بچه تو مواقعی که گوشش صدا میده و با دستش با گوشش ور میره و چیزی نمیتونه بگه زجرآوره
  لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. admin 2 آبان 1395 at 2:07 ب.ظ

   جناب آقای محمود
   باسلام
   اگر صدای وزوز گوش از شریان داخل گوش باشد همان است که گفته اند اما در این مورد تا زمان درمان قطعی برخورد منطقی شما و ایشان با وزوز است که اگر شکیبایی نداشته باشید مشکل نه تنها کم نمی شود بلکه افزایش هم پیدا می کند پیشنهاد می کنم موضوع را با یک روانشناس مطرح کنید تا نحوه تحمل پذیری در فرزندتان افزایش دهند

   پاسخ
 109. پاییز 7 آبان 1395 at 8:18 ب.ظ

  سلام آقای دكتر
  من 26 سالمه و از سال 91 گوش داشتم صدای باد میده و اوایل صداش راستم نبود. بعد این صدا یكسره درگوشم هست و اصلا قطع نمیشه.
  سال92 به دكتر گوش و حلق ببینی مراجعه كردم و ام آر آی نوشتن گقتن چیزی نیست و سالمه…
  و طی این ساله به دكترای زیادی مراجعه كردم ولی خوب نشدم…
  و كاهش شنوایی پیدا كردم…و از سال 94 گوش چپم هم صدا میده.
  تمركز ندارم و حوصله ندارم صدا خیلی اذیتم میكنه…سرگیجه هم ندارم
  خواهش میكنم جواب بدید..منتظر هستم…
  95/7/7

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:59 ب.ظ

   سرکار خانم پاییز
   سلام
   در اولین فرصت آزمایش شنوایی جدید انجام دهید و نتیجه آن را ارسال کنید تا بررسی کنم

   پاسخ
 110. باقری 12 آبان 1395 at 12:13 ق.ظ

  سلام.ببخشید گوش سمت چپ من حدود 8 ماهه که صدای فش فش می ده اول که دکتر رفتم گفت عفونت کرده دارو داد بهتر نشدم دوباره رفتم ویتامین ب داد بازم فرقی نکرده صدای گوشم مداومه البته اگه بهش توجه نکنم نمی فهمم مسافرت می رم یا وقتی سرگرم کاری هستم اصلا متوجه نمیشم ولی به هرحال صداتو گوشم هست می خواستم ببپرسم به نظرتون مشکل حادیه؟ من باید چیکار کنم؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:56 ب.ظ

   جناب آقای / سرکار خانم باقری
   باسلام
   اگر نتیجه آزمایشات شنوایی شما طبیعی باشد جای نگرانی نیست

   پاسخ
 111. تنها در کشور بیگانه 15 آبان 1395 at 4:22 ق.ظ

  سلام
  تو کشور اتریشم.
  یه ماهیه گوش چپم صدای زنگ میده شبا اذیتم میکنه
  یه ماه پیش از حموم امدم بیرون گوشم اب رفته بود کیپ شده بود از اون موقع شروع شده ..
  الانم بیشتر شده
  دکتراشم هیچی بارشان نیست قدر دکترای ایران و پاکستانو بدونید
  یکی هم راهنماییم کنه …
  خیلی اذیتم…

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:53 ب.ظ

   هموطن گرامی
   سلام
   وزوز ارثی نیست اگر امکان دارد یک آزمایش شنوایی انجام دهید و نتیجه آن را بفرستید تا ببینم وضعیت شنوایی شما چگونه است

   پاسخ
 112. تنها در کشور بیگانه 15 آبان 1395 at 4:30 ق.ظ

  راستی مادرمم میگفت گوش و کلا سرمصدا میده ممکنه ارثی باشه؟
  اینجا دکتراش قرص نمیدن میگن برو اب بخور استراحت کن البته برا سرما خوردگی اینو میگن.. برا گوشم هنوز نرفتم
  23 سالمه

  پاسخ
 113. نيتا 15 آبان 1395 at 10:13 ق.ظ

  آقاي دكترسلام و خسته نباشيد
  خانمي هستم 47 ساله كه تقريبا” 15 ساله كه به يكي از بيماريهاي خودايمني مبتلاهستم و2سالم هست كه تشخيص دادند اسكلرودرمي دارم. 10 سالي هست از صداي وزوز گوش و يك وقتهايي هم صداي هوا كه بيشتر صداي هوا درگوش هست تا وزوز ، رنج ميبرم البته حالت عادي جايي كه سروصدا باشه زياد اذيت نمي شم ولي شبها موقع خواب اين حالت تشديد ميشه و عصبييم ميكنه . البته ميزان شدت و ضف صدا معمولا” متغيراست . به پزشك مراجعه كردم
  متأسفانه نتيجه اي نگرفتم و الآن تقريبا” يك ماه هست كه اين صداي هوا درگوشم شدت پيدا كرده و حتي روزها كه درمحل كارم هستم و صداهاي محيطي هم وجود داره اين صداي هوا رو دارم و خيلي آزاردهنده شده و نگرانم. ممنون ميشم هرچي زودتر پاسخم را دريافت كنم

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:50 ب.ظ

   سرکار خانم تینا
   سلام حتما برای مشکل خود ایمنی خود زیر نظر پزشک معالج هستید در مان را ادامه دهید
   در مورد وزوز هم در یکی از مراکز ارزیابی شنوایی در خواست ارزیابی وزوز بدهید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ
 114. نيتا 15 آبان 1395 at 11:59 ق.ظ

  ضمنا” اين را هم اضافه كنم كه حالت كيپي و انقباض هم در گوشم دارم و با كشيدن خميازه و . . . از حالت كيپ بودن هم خارج نميشه . مشكل گوشم زماني شروع شد كه زماني در محيط قرارداشتم كه دستگاه هاي مختلفي با صداي بلند كار ميكردند و شب هنگام درخواب با صداي سوت بلند و ممتد كه درگوش من ايجاد و تا 2 الي 3 ساعت ادامه داشت و اينطور كه گوشم ديگه وضعيت نرمال خودشو از دست داد. در هردوگوشم اين مشكل وجود داره و گوش سمت چپم شدتش بيشتره. بازم ازشما سپاسگزام كه وقت خودتونو صرف پاسخ دادن به سؤالات مي كنيد.

  پاسخ
 115. Unknown 20 آبان 1395 at 5:11 ب.ظ

  با سلام
  من دو سال پیش گوش پرده گوش خودم رو جراحی کردم،اما گاهی وقتا صدای خرت خرت توی گوشم میادخس میکنم چیزی توشه،بیشتر مواقعی که تخمه افتاب گردون یا چیزای اینجور میخورم این حالت بهم دست میده.الان چند روز شده که باز خرت خرت داره تابحال چندروز طول نمیکشید،تازه وقتی دراز کشیدم سرم و سمت راشت میزارم رو بالش انوار یچیزی میره تو گوش سمت چپ صورتم و میزارم رو بالش انگار میاد بیرون(گوش چپ و عمل کردم.

  خودم میگم شاید بخاطر باشگاه باشه،اخه دوهفته ای هست میرم،گفتم شاید زور که میزنم به گوشم هم فشار میاره.
  لطفا راهنمایی کنید.ممکنه مشکل خاصی باشه؟
  همین چندوقت پیش رفتم پیش متخصص بخاطر سرما خوردگی گوشام کیپ شده بود که گفت چیزیت نیست و داروی قوی مثل همیشه استفاده کردم و گفت که گوشت خوب عمل شده.ولی برای این صدا یادم رفت بهش بگم.

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:45 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم unknown
   سلام
   معمولا بعد از اعمال جراحی گوش توصیه می شود برای مدتی از فعالیت های سنگین خودداری شود
   در اولین فرصت به پزشک جراح خود مراجعه کنید

   پاسخ
 116. سوده 1 آذر 1395 at 9:35 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  از 5 ماه پیش گوش راستم شروع به زنگ زدن کرد
  ی سری مشکلات دیگه هم داشتم ک رفتم پیش متخصص گوارش
  آزمایش دادم کم کاری تیروئئد داشتم
  ام ار آی بدون تزریق هم انجام دادم ک سالم بود
  دکتر بهم گفت داروی تیروئید رو بخور اگه وزوز برطرف نشد برو پیش متخصص گوش و حلق و بینی
  بعد دو ماه ک داروی تیروئید رو خوردم همه علائم قبلی برطرف شد بجز وزوز گوش
  رفتم دکتر آزمایش شنوایی سنجی و … انجام دادن ک فتن عصب گوش راستم آسیب دیده و چون بعد 5 ماه مراجعه کردم دیگه خوب نمیشه و فقط ی قرصی دادن ک زنگ گوشمو کمتر کنه
  قبل شروع این وزوز من با هدفون آهنگ گوش میدادم
  دکتر گفتن احتمالا از همونه
  اما من ب ام اش مشکوکم
  و چون ام آر آی مغزم هم بدون تزریق بوده میگم شاید مشخص نشده پلاکها
  دکتر ب نظرتون ام اس باعث اسیب ب عصب شنواییم شده؟

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:41 ب.ظ

   سرکار خانم سوده سلام
   خودتان را نگران نکنید ولی ارزیابی ها انجام دهید انشالله که مشکل شما برطرف شود

   پاسخ
 117. حجت اله عرفانیان 3 آذر 1395 at 6:46 ب.ظ

  با سلام اینجانب عاشق این صدا هستم احساس می کنم در ناسوت آسمان متصل می شوی و هیچ وقت قطع نمی شود صدای ناسوت است که قطع نمی شود اروا ح در عالم همه به هم ربط دارند و یاد شما در خاطره انسانها و وووو در جریان است و این سوت کشیدن مغز ارتباط با انسانها و عوامل دیگر است که به یاد و خاطر شما ارتباط روحی برقرار میشود و در آینده نزدیک می شود با این صدا با دیگران ارتباط برقرار کرد و توسط یک منبع وحی ارتباط شوق جسم و روح میباشد وقتی عده زیادی به شما فکر می کنند این صوت بیکبار بلند تر و صدایش بیشتر می شود بسیار خوشایند است اگر شما بتوانی مغز دیگران را متحول کنی مغز خودت صوت می کشد صددرصد یک منبعه فیض می تواند براحتی با تمام انسانها در ارتباط باشد جریانهای روحی در عالم در حال شکل گرفتن است http://www.aaaali110.loxblog.com/post/412

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:38 ب.ظ

   جناب آقای عرفانیان
   سلام
   از دیدگاه و نگرش شما به صدای وزوز گوشهایتان متعجب نشدم زیرا افراد مختلف به شیوه های مختلف می توانند با مشکلات خود کنار بیایند شما هم دیدگاه ونگرش جالبی دارید برایتان آرزوی سلامتی و توفیق دارم

   پاسخ
 118. سوده 5 آذر 1395 at 12:43 ق.ظ

  آقای دکتر تو آزمایش ادیومتری در فرکانس 2000 هرتزپاسخ 20 دسی بل بوده . در فرکانس 4000 هرتز15 دسی بل بوده . در فرکانس 8000 هرتز 10 دسی بل
  همینطورSTR=15.MCL=5.SDS%=100
  این مشکل فقط در گوش راستم بوده وگوش چپم سالمه
  من علاوه بر اهنگی ک با هدفون گوش میدادم تو اون زمان بشدت اعصاب خوردی و استرس و ناراحتی داشتم .آیا ممکنه ازغصه و عصبانیت آسیب عصب بوجود اومده باشه؟چن درصد ممکنه ام اس باشه؟
  دکتر جان تو رو بخدا کمکم کنید

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:34 ب.ظ

   سرکار خانم سوده سلام
   مدتی از هدفون استفاده نکنید به گوش های خود استراحت بدهید

   پاسخ
 119. parnia 6 آذر 1395 at 3:01 ب.ظ

  سلام. ببخشید من حدود یک هفته پیش متوجه شدم که بدون داشتن علائم سینوزیت دچار سینوزیت شدم و همین باعث عفونت گوشم و سوراخ شدن پرده گوشم شده تا چند روز از گوشم آبخون میومد و اون موقع گوشم زنگ نمیزد ولی از وقتی عقونت قطع شده به صورت مداوم و ممتد توی گوشم صدایی مثل سوت که خیلی زیر هست ،هستش ، با اینکه سعی می کنم اصلا بهش توجه نکنم ولی باعث شده خوابم نبره و اعصابمو به هم ریخته ، میخواستم بدونم بعد از گذشتن دوران ترمیم پرده گوشم که دکتر گفتن حدود ۳ هفته طول میکشه قطعی این وزوز قطع میشه یا امکانش هست که برای مدت خیلی طولانی باقی بمونه؟

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:31 ب.ظ

   سر کار خانم پرینا
   وقت بخیر و خوشی
   انشالله با درمان پرده گوشتان وزوز هم خواهد رفت نگران نباشید

   پاسخ
 120. m20 7 آذر 1395 at 6:37 ب.ظ

  سلام آقای دکتر من حدود 6 ماه است که وزور گوش در هردو گوش هایم دارم که در مکان های بدون صدا بیشتر احساس میکنم و باعث عدم تمرکز حواسم در درس خواندن شده است در ضمن کم خونی خفیف هم دارم لطفا راهنمایی نمایید

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:29 ب.ظ

   سرکار خانم /جناب آقای m20
   سلام عصر شما بخیر
   کم خونی خود درمان کنید ممکن است وزوز شما هم خوب شود
   استفاده از رادیو در محیط های ساکت با گوشی شاید بتواند وزوز شما را بپوشاند امتحان کنید

   پاسخ
 121. محمدحسین مصیبی 11 آذر 1395 at 12:08 ق.ظ

  سلام..حدود یک ماه هست وزوز گوش گرفتم…من از هدفون تو باشگاه استفاده میردم..یک شب دوش نسبتا سرد گرفتم خوابیدم فردای اون روز دچار وزوز شدم.دکتر عمومی رفتم آمپول داد خوب نشدم رفتم پیش متخصص سیناریزین و ویتامین داد..آزمایش ادیومتری نرمال بود..سی تی اسکن چیزی نشون نداد.خودم بیشتر نظرم روی استفاده از هدفون هست تا التهاب و مشکلات دیگر…میدونم درمان نداره مگر به فضل خدا و ائمه.

  بعد از چند ماه مشخص میشه وزوز گوش دایمی میشود و دیگه راه برگشتی وجو نداره؟تشکر

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:26 ب.ظ

   جناب آقای مصیبی سلام و باآرزوی سلامتی برای شما
   ارزیابی وزوز توسط همکاران من در مراکز سنجش شنوایی راهگشاست حتما این ارزیابی را انجام دهید
   نا امید نباشید هر دردی درمانی دارد
   هدفون هم می توانیداستفاده کنید فقط صدای آن نباید آنقدر بلند باشد که فردی که کنار شما نشسته است متوجه صدای آن شود

   پاسخ
   1. Mohammad hossein 30 آذر 1395 at 4:26 ب.ظ

    تمام آزمایش ها رو زیر نظر دکتر سعیدمحمودیان انجام دادم و ایشان گفتن ظرف مدت زمانی برطرف میشود..چرا برای رفع این بیماری اقدامی صورت نمیگیرد؟ تحقیقات کشورهای مثل انگلیس و آمریکا خیلی جلوتر از کشور ماست؟ مسئولین باید از دکتر سمیعی کمک بگیرن ،کشف این بیماری افتخار بزرگی برای ایرانیان خواهد بود و موجب آسایس خاطر ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا شد.

    پاسخ
    1. admin 11 دی 1395 at 2:32 ب.ظ

     جناب آقای محمد حسینی
     سلام
     امیدوارم همین طور شود که شما می فرمایید

     پاسخ
 122. عباس 16 آذر 1395 at 2:53 ب.ظ

  باسلام
  یکساله تو سرم صدایی مثل ماشینه که داره گاز میده هر پارازیت 10 ثانیه طول میکشه دوباره چند ثانیه قطع میشه و دوباره شروع میشه موقع خواب بدتر میشه نمیتونم بخوابم
  شنوایی سنجی رفتم مشگلی نبود
  دکتر گوش و حلق و بینی رفتم دوتا قرص داد بنام گاباپنتین و بتاهیستین دو روزه خوردم هیچ تاثیری نداره خیلی دارم اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید کجا برم چه دکتری برم ممنون میشم

  پاسخ
  1. admin 17 آذر 1395 at 3:21 ب.ظ

   جناب آقای عباس
   سلام وقت شما بخیر
   به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید واز ایشان بخواهید برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما بعد از اریابی شما را راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ
 123. saeed 18 آذر 1395 at 3:30 ق.ظ

  سلام وقتی به پشت میخوابم احساس میکنم گوشه سمت چپم از داخل شروع به لرزیدن و صدای خفیف تپ تپ میکنه در ضمن این صدا فقط وقتیه که به پشت میخوابم تو بقیه حالات هیچ مشکلی ندارم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  پاسخ
  1. admin 11 دی 1395 at 2:42 ب.ظ

   جناب آقای سعید
   سلام
   احتمالا پرده گوش شما در یا ناحیه نازک تر از حدمعمول است نگران نباشید
   لطفا در اولین فرصت به گوش پزشک مراحعه نمایید

   پاسخ
 124. سوده 19 آذر 1395 at 11:50 ب.ظ

  آقای دکتر سلام
  ارزیابی وزوز ینی چی؟
  الان دکتر بمن گفته دیر اومدی دیگه با کورتون هم نمیشه عصب آسیب دیده ی گوشت رو ترمیم کرد
  ی دکتر دیگه آزمایش شنوایی سنجی رو دید . گفت گوشت هیچیش نیس دکتر قبلی بیخود گفته
  من چنتا کامنت بالاتر جواب شنوایی سنجیمو گذاشتم
  الان این عصب خوب میشه یا نه؟

  پاسخ
 125. محصص 1 دی 1395 at 2:58 ب.ظ

  وزوز گوش ناشی از صدای هدفون بطوریکه وزوز فقط شب ها حس میشود و تمام آزمایش ها نشان از سلامت گوش باشد و عصب گوش آسیب ندیده باشد و هیچگونه مشکل شنوایی وجود نداشته باشد حدودا بنا به تجربیات شما تاچه مدت ماندگاری دارد؟آیا شانسی برای رفع وزوز وجود دارد؟تشکر

  پاسخ
  1. admin 11 دی 1395 at 2:34 ب.ظ

   جناب آقای / سرکار خانم مصیبی
   باسلام
   از هدفون کمتر استفاده کنید
   در مورد وزوز هم نمی توان پیش بینی خاصی کرد فقط باید امیدوار بود

   پاسخ
 126. mona 3 دی 1395 at 7:15 ب.ظ

  سلام از 8ماه پیش وزوز گوش در گوش چپم داشتم که خفیف بود و همین صدا درسرم هم شنیده می شد از حدود یه ماه پیش وزوز گوش در گوش راستم هم وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  1. admin 11 دی 1395 at 2:35 ب.ظ

   سرکار خانم مونا
   سلام
   لطفا در اولین مرحله آزمایشت کامل شنوایی انحام دهید

   پاسخ
 127. mona 3 دی 1395 at 7:27 ب.ظ

  البته در مکان های خلوت احساس میشور

  پاسخ
 128. mona 3 دی 1395 at 7:52 ب.ظ

  بلندی صدا افزایش و کاهش می یابد

  پاسخ
  1. ابوالفتح اشرف منصوری 24 دی 1395 at 8:02 ق.ظ

   سلام 4 سال بود گوشم جرقه جرقه وصدا میداد درمانشرمانش با ترکیب گه سگ تپاله گاو وتپاله شتر خرکردم 70/ خوب شد جهت اطلاع دکترا ومریصان اشرف منصوری از شیراز

   پاسخ
 129. ابوالفتح اشرف منصوری 24 دی 1395 at 8:07 ق.ظ

  سلام من گوشم4 سال همه رقم صدا مداد باتپله شتر خر گاو به اضافه خار چنگ چنگک دود دادم 70/ خوب شده به مریصاتون بگین

  پاسخ
 130. فاطمه 25 دی 1395 at 1:57 ب.ظ

  سلام خسته نباشید چند ماهی هس وقتی گوش هامو می فشارم یا تو مکان خلوت صدای وزوز مشنوم که در گوش چپم بلندتر هس البته اصلا تو گوش چپم فکر کنم نداشتم و تازگی ها ایجاد شده فکم هم دچار اشکال شده که به سختی می تونم دهانم و باز کن ، لطفا راهنمایی فرمایید که آیا این دو به هم مرتبط اند و به چه پزشکی مراجعه کنم

  پاسخ
  1. admin 5 بهمن 1395 at 12:51 ق.ظ

   سرکار خانم فاطمه
   سلام وقت شما بخیر
   برای مشکل فک حتما به پزشک متخصص فک وصورت مراجعه کنید ممکن است وزوز شما هم با درمان فک بر طرف شود

   پاسخ
 131. سمیه 29 دی 1395 at 3:23 ب.ظ

  سلام .چند وقت هست که گوش راستم گاهی دچار احساس ضربان میشه و اگه کسی کنار گوشم بلند حرف بزنه یا صدای بلند کنار گوشم باشه احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره .گاهی درد خیلی خفیف و خارش داره. البته این تکون پرده گوش همیشگی نیست به دکتر مراجعه کردم گفت مجرای گوش تمیزه و مشکلی نداره

  پاسخ
  1. admin 5 بهمن 1395 at 12:53 ق.ظ

   سرکا ر خانم سمیه
   سلام وقت شما خوش
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید ودر خواست آزمایش تیمپانومتری کنید

   پاسخ
 132. محسن 8 بهمن 1395 at 9:32 ق.ظ

  سلام جناب دكتر، من يه چند روزيه وقتي خميازه مي كشم گوش سمت راستم يه صدايي شبيه زودپز مي دهد، چه راهكاري واسه از بين بردنش هست؟

  پاسخ
  1. admin 30 بهمن 1395 at 1:06 ب.ظ

   سلام جناب محسن
   اگر این وضعیت ادامه پیدا کرده است حتما برای ارزیابی شنوایی و وزوز به نزدیکترین مرکز شنوایی شناسی مراجعه کنید

   پاسخ
 133. محمد 19 بهمن 1395 at 1:49 ب.ظ

  آیا غلظت خون بالا میتونه وزوز گوش ایجاد کنه؟امکان داره وزوز گوش بعد از چند ماه یا چند سال در شرایطی که هیچگونه اشکالی در آزمایشات دیده نشه از بین بره؟ممنون

  پاسخ
  1. admin 30 بهمن 1395 at 1:13 ب.ظ

   جناب آقای محمد
   باسلام گاهی برای وزوز گوش نمی توان هیچ دلیلی پیدا کرد ولی وجود آن ممکن است همچنان حس شود

   پاسخ
 134. علیرضا 23 بهمن 1395 at 9:52 ق.ظ

  با سلام یه چند وقته هنگامیی که خستگی میگیرم احساس می کنم که صدای باد در گوشم میشنوم و این بعضی موقع ها هنگام خواب هم میشه

  پاسخ
  1. admin 30 بهمن 1395 at 1:19 ب.ظ

   جناب علیرضا سلام
   اگر مشکل شنوایی ندارید تا حد ممکن به آن صدا بی توجه باشید

   پاسخ
 135. محمدحسین 27 بهمن 1395 at 2:03 ب.ظ

  سلام
  خواهشا صادقانه پاسخ دهید؟
  تابحال کسی وزوز گوشش درمان شده؟شما مواردی مشاهده کرده اید؟علت های وزوز گوششان چی بوده؟آیا غلظت خون بالا باعث وزوز گوش میشود؟چرا مسئولین به فکر درمان این بیماری نیستن و همه منتظر کشف این بیماری توسط غربی ها هستد؟چرا از دکتر سمیعی و دیگر اساتید کمک گرفته نمیشود؟شیوع این بیماری بسیار زیاد شده و هنوز همان روش ها و درمان هایی به کار برده میشود که 20 سال پیش استفاده میشده..ممنون

  پاسخ
  1. admin 30 بهمن 1395 at 1:22 ب.ظ

   جناب آقای محمد حسین
   سلام
   وزوز از جمله مشکلات جوامع صنعتی است که در خیلی از موارد امید به در مان کم است اما نباید نا امید شد

   پاسخ
 136. مجتبی 27 بهمن 1395 at 7:43 ب.ظ

  باعرض سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر. پدر من حدود ده ماهی هست بعد از اینکه رفت سر یک کار پر سر و صدا الان دچار ایجاد یک نوع صدای صوتی در گوش های خود شده به حدی که اگر شبها قرص خواب نخورد خوابش نمیبرد و اینقدر این صدا آزارش میدهد که روزها گوشهای خود را با انگشت فشار میدهد . خیلی هم دکتر و آزمایش رفتیم. دو عدد سمعک هم خریدیم و استفاده میکند ولی تاثیری به آنصورت نداشته . در صورت امکان ما را راهنمایی کنید با کمال تشکر و خسته نباشی خدمت جناب عالی

  پاسخ
  1. admin 30 بهمن 1395 at 1:26 ب.ظ

   جناب آقای مجتبی سلام
   در مواردی که کم شنوایی همراه با وزوز باشد کاهش وزوز به سمعک خیلی امکان پذیر است لطفا این مورد را با شنوایی شناس تجویز کننده دسمعک پدر گرامیتان مطرح کنید حتما راه حلی خواهند داشت

   پاسخ
 137. حامد 1 اسفند 1395 at 7:22 ب.ظ

  سلام خدمت شما
  من چند ماهی میشه که در گوش چپم صدای وز وز میشنوم و صدای بلند حتی چند نفر صحبت کنند به اعصابم خیلی بد تاثیر میکند اصلا هرکس کمی بلند صحبت کند دو گوشم تحمل صدا را ندارند و در محیط آرام فقط وز وز میشنوم و فکر میکنم در داخل سرم یک چیز روشنه و مثل هوا صدا میده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . تشکر

  پاسخ
  1. admin 15 اسفند 1395 at 1:55 ب.ظ

   جناب آقای حامد
   سلام لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید حتما شما راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ
 138. مهسا17 9 اسفند 1395 at 8:06 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ،چند وقتی هست که قسمتی از سرم که پشت لاله گوش است درد میکند قبل از این دردازچند ماه پیش تا کنون وزوز گوش در دو گوشم دارم که از اول دریکی از گوش هام بلند تر است که همون گوشی است که الان پشتش درد میکند،آیا ممکن است با وجود علایم دیگری که ندارم تومور مغزی گرفته باشم و آیا تومور مغزی باعث وزوز می شود؟

  پاسخ
  1. admin 15 اسفند 1395 at 1:46 ب.ظ

   سرکار خانم مهسا
   سلام
   حتما به پزشک مراجعه فرمایید شما را راهنمایی خواهند کرد نگران نباشید

   پاسخ
 139. راضیه 24 اسفند 1395 at 8:35 ق.ظ

  سلام جناب دکتر.چند روزی هست تو گوش چپم،احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره و صدای باد میده.اخساش لرزش پرده رو هم دارم.هی میگیره و ول مبکنه.مشکل از چیه؟باید چیکار کنم؟
  ممنونم پیشاپیش

  پاسخ
  1. admin 25 اسفند 1395 at 11:07 ق.ظ

   سرکار خانم راضیه
   سلام
   اگر قبلا سابقه پارگی پرده گوش نداشته اید احتمالا ممکن است تکه ای جرم گوش در مجرای گوش شما موجب این احساس شده باشد نگران نباشید

   پاسخ
 140. محمد 2 فروردین 1396 at 9:38 ق.ظ

  به لحاظ علمی امکان درمان وزوز گوش در آینده وجود دارد ؟چون در برخی ها سایت های خارجی اعلام شده تا سال ۲۰۲۰ داروهای وزوز گوش به بازار می آید.تشکر

  پاسخ
 141. رقیه 2 فروردین 1396 at 2:26 ب.ظ

  سلام می خواستم بدونم وز وز در هردو گوش که بلندی اش دریکی متفاوت است وبدون کاهش شنوایی از چه بیماری هایی ناشی میشود؟و اگر در یک گوش بود باز از چه بیماری هایی ناشی میشود؟

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:52 ب.ظ

   سرکار خانم رقیه
   وزوزر به خودی خود بیماری نیست اما نشانه ای از مشکلات درسیستم شنوایی است باید سنجش شنوایی کامل انجام دهید تا شما را راهمایی کنند

   پاسخ
 142. پدرام 13 فروردین 1396 at 1:05 ق.ظ

  درود و خسته نباشید
  ببخشید من سال اول راهنمایی بودم ک اولین بار این مشکل برام پیش اومد
  شب هنگام از خواب بیدار میشدم صدای های عجیبی ک مثل داد مانند بود تو ذهنم میشنیدم احساس خیلی بدی حدودا ۱۰ دیقه ادامه داشت وبعد راحت دوباره میخوابیدم ولی تو اون ده دیقه تا مرز دیوونگی میرفتم و واقعا مشکل بزرگی برام بود هنوزم اون حالت بهم دست میده ولی خیلی کمتر شده
  خواستم ببینم علتش چیه اگه شما کمکی از دستتون بر میاد لطفا راهنماییم کنید ؟
  ممنون

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:49 ب.ظ

   جناب آقای پدارم
   سلام
   در مر حله اول سنجش شنوایی و در مرحله بعد مشاوره روانشناسی راه گشا خواهد بود

   پاسخ
 143. علی احمدی 18 فروردین 1396 at 10:41 ق.ظ

  سلام
  حدودا 6 ماه پیش رفته بودم میدان تیر ، اونجا با گلوله های گازی تیرانازی کردیم من زاست دست هستم و گوش تار های صوتی گوش چپم آسیب دیده است و صدای همچون صدای خش خش رادیو و تلویزیون برنامه تمام کرده که قدیم ها بود هست
  این صدا این روزها بیشتر شده .
  من چیکار باید کنم خواهشا مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:45 ب.ظ

   جناب آقای علی احمدی
   لطفا در اولین فرصت سنجش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 144. Mohaddeseh 19 فروردین 1396 at 12:51 ق.ظ

  سلام موبایلم نزدیک گوشم بود داشتم موزیک گوش میکردم صداش زیاد بود الان چندساعته که درون گوشم صدای ترانس مهتابی میده چیکار باید بکنم؟
  باتشکر.

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:44 ب.ظ

   سرکار خانم محدثه
   سلام انشالله که مشکل برطف شده باشد در غیر اینصورت سنجش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 145. ٱرش 22 فروردین 1396 at 9:38 ق.ظ

  سلام من یک مرد ۲۴ ساله هستم ، چند ماهی است که توی گوشم صدایی مثل تیک تیک یا شبیه ضربان قلبم را بیشتر شبها موقع خواب میشنوم ،ولی زیاد ٱزار دهنده نیست ، ولی احساس میکنم چند وقتیه که بیشتر شده ، میحواستم علت و درمانش را یه راهنمایی بفرمایید ، ممنون

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:39 ب.ظ

   جناب آقای آرش
   باسلام
   حتما سنجش شنوایی را در اولین اقدام انجام دهید

   پاسخ
  2. صبا 27 اردیبهشت 1397 at 2:07 ب.ظ

   منم دقیقامثله شمام فهمیدین علت چیه؟توروخدااگه فهمیدین بگین خیلی میترسم منم یه ماه صدای شبیه به تیک تیک ساعت میشنوم خیلی نگرانم

   پاسخ
 146. سعیده☺ 30 فروردین 1396 at 1:05 ق.ظ

  سلام من غضروف گوشمو سوراخ کردم الان چرک کرده سه ماهی میشه به نظرتون متخصص چی برم زود خوب میشه!؟خیلی ممنونم از پاسخگوییتون

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:35 ب.ظ

   سرکار خانم سعیده
   به پزشک پوست مراجعه فرمایید

   پاسخ
 147. مصطفی 3 اردیبهشت 1396 at 4:16 ب.ظ

  سلام من 2 ماهه از چهار شنبه سوری به این ور گوشم وزوز میکنه رفتم دکتر گفت گوشت کثیفه و دارو برام نوشت اما دارو میخورم احساس حالت تهوع و سرگیجه بهم دست میده وقتی قطعش کردم بهتر شدم اما هنوز وزوز گوش دارم چیکار باید کنم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:34 ب.ظ

   جناب آقای مصطفی
   سلام در اولین فرصت سنجش شنوا یی انجام دهید و لزومی به مصرف دارو نیست

   پاسخ
 148. kosar 4 اردیبهشت 1396 at 12:35 ق.ظ

  سلام.من چند روز پیش حمام کردم و رفتم بیرون .بعدازیک ساعت متوجە شدم صداهارو خوب نمیشنوم.بعد از یک روز یکی از گوشهام خوب شد ولی گوشی سمت چپم الان هیچ صدایی را نمیتوانم بشنوم.خیلی نگرانم.راستش میترسم دکتر برم ..از این میترسم گوشم برای همە اینطوری بمونە.درضمن هیچ چیزیم بە سوراخ گوشم نزدم کە ضربی خوردە باشد

  پاسخ
  1. admin 12 اردیبهشت 1396 at 12:38 ق.ظ

   سرکار خام کوثر
   سلام
   احتمالا هردو گوش دارای جرم فشرده در مجرای گوش می باشد لطفا به پزشک مراجعه نموده تا نسبت به خارج نمودن آن اقدام نمابند

   پاسخ
 149. Sam 10 اردیبهشت 1396 at 2:36 ب.ظ

  با سلام خسته نباشيد نوازنده سازهاي كوبه اي هستم چند روزي است در سكوت مطلق صداي شبيه بوق ممتد احساس مي كنم شك دارم كه اصلا وزوز باشد يا صداهاي طبيعي سكوت با اين حال به متخصص مراجعه كردم و شست شويي گوش انجام دادم اما راهگشا نبود لطفا راهنمايم كنيد
  با تشكر

  پاسخ
 150. راحله 11 اردیبهشت 1396 at 12:22 ق.ظ

  سلام خسته نباشین.من چن روزیه گوش چپم سوت میکشه بخصوص وقتی که دراز کشیدم ومیخوام بخوابم.ودر طول روز چن بار تکرار میشه .نگرانم لطفا راهنماییم کنین.

  پاسخ
  1. admin 12 اردیبهشت 1396 at 12:33 ق.ظ

   سرکار خانم راحله
   سلام در اولین فرصت سنجش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 151. راحله 11 اردیبهشت 1396 at 12:24 ق.ظ

  با سلام.من چن روزیه گوش چپم سوت میکشه .در طول روز،چن بار تکرار میشه .بخصوص وقتی دراز کشبدم و میخوام بخوابم

  پاسخ
  1. admin 12 اردیبهشت 1396 at 11:17 ق.ظ

   سلام
   سرکار خانم راحله
   نگران نباشیدتوصیه می کنیم ارزیابی شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 152. رحیم 12 اردیبهشت 1396 at 4:35 ب.ظ

  سلام
  حدود5ساله وقتی به سمت چپ سرم رو روی باش میزارم وجلو ی گوشم کیپ میشه صدای کارکردن استخوان رکبابی وسندانی گوشم را حس می کنم یعنی چیزی شبیه صدای مورس پیش دکتر عمومی هم رفتم میگه گوشت سالمه ولی من اصلا نمیتونم گشم روی بالش بزارم .ممنون از لطف شما

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:28 ب.ظ

   جناب آقای رحیم
   سلام انجام آزمون تبمپانومتری توصیه می شود لطفا به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید

   پاسخ
 153. فرشاد 14 اردیبهشت 1396 at 9:09 ق.ظ

  سلام ، خسته نباشید
  من مدتی هست که گوش راستم بیشتر و گاهی (خیلی کم) گوش چپم سوت میکشه این مشکل من قبلا داشتم ولی خب خیلی کم مثلا دو سه بار در سال ولی الان بعد از قرار گرفتن توی معرض صدای زیاد بیشتر شده مثلا روزی 2 بار گاهی هم اصلن ولی خب تعدادش بیشتر شده ولی هنوز خفیف هس ینی مثلا در حد 2 یا 3 ثانیه هست . من موسیقی با صدای بلند هم گوش میدم . درضمن گوش من زیاد جرم میگیره . ایا از همین جرم گوش هست ؟؟؟؟؟ صدای وزوز گوش ندارم دقیقا صدای سوت هست یک سوت تیز و برنده
  باید چیکار کنم؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 16 اردیبهشت 1396 at 2:32 ب.ظ

   جناب آقای فرشاد
   جرم گوش اگر دستکاری نشود خودبخود خارج می شود تجمع پیدا نمی کند
   یکی از دلایل ایجاد وزوز در گوش ها قرار گرفتن در معرض صدای بلند است از آ ن پرهیز نمایید
   اگر از هدفون استفاده می کنید فرد کناری شما نباید صدای موجود در هدفون شما را بشنود در غیر اینصورت صدا بیش از حد مجاز بوده وبه شنوایی شما صدمه می زند

   پاسخ
 154. حسین گودرزی 18 اردیبهشت 1396 at 9:52 ق.ظ

  با سلام
  بنده گوش هایم قبلا صدای شلیه نبض قلب میشنیدم وبعد از چند ماه صداهای خش خش ومثل پارازیت شدید بدون قطعی دارم لطفا راهنمایی خواستم متشکرم وشماره تلفن میگذارم۰۹۱۷۷۷۱۵۵۸۲

  پاسخ
  1. admin 25 اردیبهشت 1396 at 1:26 ب.ظ

   جناب آقای حسین گودرزی
   سلام
   لطفا در اولین فرصت جهت ارزیابی به مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید

   پاسخ
 155. محمد اسماعيل زاده 27 اردیبهشت 1396 at 11:30 ب.ظ

  من يك ساله تقريباً بعد از سفر به شمال و رفتن به دريا گوش چپم صوت ميكشه، گوشم درد گرفت و دكتر رفتم بعد از چند روز گوشم صداي ترانس مهتابي ميده، واقعا درماني براش نيست؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 11:46 ق.ظ

   جناب آقای اسماعیل زاده سلام اگر گوشتان جرم نداشته باشد حتما باید آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 156. مهدی 29 اردیبهشت 1396 at 7:45 ق.ظ

  سلام
  من یک هفته پیش رفتم استخر و از اون روز گوشم گرفته و صدای وز وز مدام توو گوشمه
  علتش چیه؟ درمان میشه؟؟

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 11:50 ق.ظ

   جناب آقای مهدی باسلام به احتمال زیاد گوش های شما جرم متراکم دارد لطفا به پزشک گوش مراحعه فرمایید احتمالا گوش های شما نیاز به شستشو داشته باشد

   پاسخ
 157. raha 29 اردیبهشت 1396 at 11:46 ق.ظ

  باسلام من ۲۳سالمه وفتی سرم رو روی بالش میزارم سرم سنگین میشه وصدا توی گوشم قطعو وصل میشه میدونید علتش چیه

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 11:51 ق.ظ

   سرکار خانم رها در اولین فرصت آزمایشات شنوایی داده و به پزشک داخلی هم مراجعه فرمایید

   پاسخ
 158. احسان 5 خرداد 1396 at 3:50 ق.ظ

  سلام بنده نصف شب از خواب پریدم و گوش سمت راستم بشدت زنگ میزنه(سوت میکشه) و شنوایی گوشم هم کمتر شده به نظرتون میتونه سکته گوش باشه چون واقعا خیلی شدید سوت میکشه

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 11:55 ق.ظ

   جاب آقای احسان سلام وقت شما بخیر لطفا در اولین فرصت جهت انجام آزمایشات شنوایی به نزدیکترین مرکز شنوایی مراجعه فرمایید

   پاسخ
 159. Mansoor 14 خرداد 1396 at 1:48 ق.ظ

  از دوستان عزیزی که از مشکل تینیتوس یا وزوز گوش رنج می برند دعوت می شود که به کانال تلگرام زیر بپیوندند تا تجربیات خودمان رو به امید درمان در اختیار همدیگر بگزاریم

  ‏https://t.me/joinchat/AAAAAAufLZ1IStC350vQsw

  پاسخ
  1. مجید 6 شهریور 1396 at 9:08 ق.ظ

   سلام اگر کانال تلگرامی هست که میشه تبادل اطلاعات کرد لطفا معرفی کنید

   پاسخ
 160. طراحی چهره 19 خرداد 1396 at 9:37 ب.ظ

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت
  به این خوبی سپاسگزارم

  پاسخ
 161. ناشناس 26 خرداد 1396 at 3:38 ق.ظ

  سلام و خسته نباشيد
  چند روزه كه به طور كاملا ناگهانى،گوش چپم شنواييش كم و كيپ ميشه و صداى يكنواختى كه واقعا منو اذيت ميكنه و ميترسونه ايجاد ميكنه ولى بعد چند دقيقه بعد خوب ميشه اين موضوع خيلى نگرانم كرده ،البته بگم من الان تحت فشار روحى واضطراب زيادي ام اين اضطراب واقعا داره منو داغون ميكنه،ميتونه به خاطر اين باشه ؟ نيازى هست دكتر برم ؟

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 12:07 ق.ظ

   جناب آقای/ سرکار خانم ناشناس
   سلام مشکلات و فشار های روحی می تواند مشکلات جسمی هم ایجاد نماید اما در اولین فرصت برای سنجش کامل شنوایی خود مراجعه فرمایید

   پاسخ
 162. منصوره طایفی 30 خرداد 1396 at 1:55 ب.ظ

  سلام خسته نباشید این سایت رو اتفاقی پیدا کردم از این که وقت میذارید وجواب مشکلات مارو میدید خیلی ممنونم سوال پزشکی داشتم نمیدونم اینجا مطرحش کنم جواب میگیرم ؟لطفا اگه شد جواب بدین زنی شصت ساله هستم که مدت یک ماه بیشتر توی دوت گوشم صدای ایجاد شد بعد از شستشو گوش چپم خوب شده ولی گوش راستم صدا میده هنوز. شنوایی سنجی رفتم گفت عفونت قدیمی داشتم وشنوایی هم کم شده لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 12:10 ق.ظ

   سرکارخانم منصوره سلام
   مجددا آزمایشات شنوایی خود را تکرار بفرمایید

   پاسخ
 163. منصوره 31 خرداد 1396 at 9:58 ب.ظ

  سلام من صدای وز وز گوش یک طرفه دارم شنوایی سنجی رفتم میگه پارگی پرده قدیمی داشتم لطف بفرمایید این عارضه یک طرفه خطرناک است

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 12:11 ق.ظ

   سرکار خانم منصوره سلام
   نکران نباشید خطرناک نیست

   پاسخ
 164. سلرا 2 تیر 1396 at 11:00 ق.ظ

  سلام زنی شصت ساله هستم مدتی دچاز وزوز هر دو گوش شدم به دکتر مراجعه کردم گفت برو شستشو هنگام شستشو گوش راستم مقداری آب داخل حلقم رفت گوش چپم خوب شده گوش راستم همچنان وز وز میکنه شنوایی سنجی رفتم گفت پارگی پده گوش دارم لطفا بفرمایید این آبی که داخل گوشم شده بعدها برام مشکل پیش نمیاد واینکه برای درمان وز وز چکار کنم

  پاسخ
  1. admin 4 تیر 1396 at 11:43 ق.ظ

   سرکار خانم سارا سلام اگر قالب ضد آب را که برایتان درست کرده ایم مرتب استفاده کنید انشالله پرده گوشتان جوش خورده و مشکل وزوزهم بر طرف می شود

   پاسخ
 165. محمدحسین 4 تیر 1396 at 7:11 ب.ظ

  دوستانی که وزوز گوش دارند میتونن تو این گروه عضو شوند تا تبادل اطلاعات کنیم

  https://t.me/joinchat/AAAAAELRV0UWoD7tU-Lxng

  پاسخ
 166. نرگس 19 5 تیر 1396 at 9:35 ب.ظ

  سلام آقای دکتر لطفا کمکم کنید الان یک سال هس تو دوتا گوشام صدا دارم که تو خلوت میشنوم مشکلم از جایی شروع شد که به مدت یک هفته سرم تحت تاثیر استرش شدید و سرما بسیار زیاد قرار گرفت خیلی می ترسم که توموری چیزی گرفته باشم همین فقط به پزشک عمومی مراجعه کردم و به متخصص مراجعه نکردم لطفا کمکم کنید می ترسم

  پاسخ
  1. admin 7 تیر 1396 at 2:00 ب.ظ

   سرکار خانم نرگس
   سلام
   نگران نباشید در اولین فرصت به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید و آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 167. شادی 13 تیر 1396 at 11:13 ب.ظ

  سلام خسته نباشید . من ۲۰ ساله هستم . که ۳روز پیش تولد رفتم به علت صدای بلند گوشم وزوز میکنه مثل صدای سوت . دکتر رفتم گفت به دلیل صدای بلنده من خیلی استرس دارم .این مسکل حل میشه؟ چیکار کنم

  پاسخ
  1. admin 14 تیر 1396 at 11:26 ق.ظ

   سلام
   سرکار خانم شادی
   نگران نباشید با استراحت صوتی انشالله مشکل حل می شود

   پاسخ
   1. شادی 14 تیر 1396 at 11:41 ق.ظ

    مرسی اقای دکتر ????

    پاسخ
 168. شادی 13 تیر 1396 at 11:17 ب.ظ

  اقای دکتر‌من خیلی استرس دارم‌نمیدونم‌چی‌کار‌کنم اگه میشه راهنماییم‌کنید

  پاسخ
 169. محمد 16 تیر 1396 at 10:09 ق.ظ

  با سلام و احترام
  توضیحات بسیار مفیدی بود متشکرم
  10 روز پیش برای شستشوی گوش مراجه کردم البته 3 روز قبل ان از روغن گلیسیرین فنیکه استفاده کردم و قبل از روز شستشو احساس کردم بصورت خیلی ضعیف وزوز گوش تقریبا صدای مثل صدای لامپ تصویر تلویزیون های قدیمی یا شبیه صدای صوت یکنواخت شنیده می شد – پس از شستشو باز هم این صدا وجود داشت والبته قدری قویترشده بود برای معاینه نزد دکتر رفتم یکی از انان گفتند قدری جرم باقی مانده باید دوباره شستشو شود و پزشک دیگر گفتند گوش شما هیچ مشکلی ندارد و نیازی به شستشو نیست.
  من احساس می کنم این مشکل ازهمان روغنی بوده که استفاده کرده ام و به پشت پرده گوش رسیده و در داخل گوش نفوذ کرده. به هر حال این احساس بنده هست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  پاسخ
  1. admin 18 تیر 1396 at 2:31 ب.ظ

   جناب آقاب محمد
   سلام و وقت شما بخیر
   اگر پرده گوش شما سالم باشد امکان نفوذ هیچ مایعی به داخل گوش میانی نیست اگر پرده پاره باشد باید مزه آن مایع را در دهان خود احساس کرده باشید در غیر اینصورت پرده سالم است ووزوز نمی تواد به دلیل نفوذ دارو به گوش میانی شما باشد اما حتی مقدار کمی جرم در مجرای خارجی می تواند عامل وزوز باشد .

   پاسخ
   1. محمد 18 تیر 1396 at 3:51 ب.ظ

    سلام
    خیلی ممنون از پاسخ شما ایا در ایران تکنولوژی وجود داره که بتونه تشخیص بده این صدا از چی می تونه باشه
    البته موقعی که بنده مشغول کاری باشم حسش نمی کنم
    و این منو نگران کرده که درست موقعی که شستشو انجام شده این صدا رو حس می کنم به نظر شما اگر یکبار دیگه شستشو بدم بهتر است یا نه
    یا اینکه با دستگاه ساکشن این کار رو انجام بدم
    زحمت دادم ببخشید

    پاسخ
 170. ترمه 18 تیر 1396 at 9:17 ب.ظ

  با سلام
  دکتر هفته پیش یکدفعه گوش چپ من کیپ شد و درد کمی داشت طی تقریبا2 ساعت درد گوشم خیلی زیاد شد واین درد حدود14 ساعت ادامه داشت طوری که من شب را نخوابیدم همراه این درد ورم گوش و گردن و درد در فک پایین هم داشتم به پزشک مراجعه کردم و تشخیص عفونت و قرمزی گوش را دادند…آمپول جنتامایسین و پیروکسیکام و کپسول آزیترومایسین و قطره جنتامایسین تجویز کردن…بعد از یک هفته هنوز گوشم کیپه و صدای وزوز رو داره بعلاوه احساس ضربان ک تقریبا 3 روزه ایجاد شده فقط دردش کمتره که احتمالا اثرات مسکنه…سرگیجه هم از اول داشتم ضمن اینکه شنواییم هم کم شده…بنظر شما لازمه دوباره به پزشک مراجعه کنم؟

  پاسخ
  1. admin 19 تیر 1396 at 2:21 ب.ظ

   سرکار خانم ترمه
   سلام لطفا به مرکز شنوایی شناسی مراجعه کنید تا آزمایش تیمپانومتری برای شما انجام دهند

   پاسخ
 171. اهنگ صدا قلب بم بم بم | عقاب 27 تیر 1396 at 8:46 ب.ظ

  […] 20 . چرا گوش ها به صدا در می آیند؟ | دکتر خسرو گورابی AUDIOLOGIS…‎12 دسامبر 2010 … با سلام و احترام آقاي دكتر عزيز لطفا اصلا بم نگين ازين سمعك ها كه صدا خفه كنن ….. سلام ,نزدیک به چهارسال صدای قلبم رو از ناحیه گوش راستم میشنوم ,یه اقای …. الان   […]

  پاسخ
  1. admin 17 مرداد 1396 at 2:04 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم آهنگ صدا قلب ….
   سلام
   حتما به پزشک متخصص گوش و جراح سرو گردن مراجعه فرمایید

   پاسخ
 172. سادات 5 مرداد 1396 at 9:14 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من قبلا هیچ مشکلی با گوشم نداشتم و هیچ وقت حتی درد گوش هم نگرفتم. ولی تو هفته اخیر دوبار شب با صدای خیلی خیلی بلندی مثل صدای کامیون یا پمپ آب از خواب بیدار شدم، ظوری که فکر میکردم صدا از داخل خونه است و دنبال علت میگشتم که متوجه شدم صدای از گوش چپم هست و با گذشت زمان حدودا 10 دقیقه آروم آروم از بین رفت .
  ممکنه مشکل خاصی باشه؟

  پاسخ
  1. admin 17 مرداد 1396 at 2:00 ب.ظ

   سرکار خانم سادات
   سلام
   الان که احمدلله خوب هستید پس نگران نباشید

   پاسخ
 173. e 5 مرداد 1396 at 2:17 ب.ظ

  سلام خسته نباشید.مادر من با ۵۱ سال سن چندماهی میشه که یکی از گوشهایش صدا میدهد اما به ندرت.
  چندروز پیش ازخواب ازصدای زیاد گوش بیدارشد که بنده خدا فکرکرد داره سکته میکنه چون عرق زیاد کرده بود و سرش گیج میرفت تعادل نداشت و گوشش صدا میداد فشارش هم۱۶ بود بااینکه هیچوقت فشارش بالا نمیره.به متخصص اعصاب مراجعه کردیم برای گوش و اعصاب قرص دادن و ام ار ای نوشتن ولی چندروزه قرص مصرف میکنه از دیروز دوباره گوشش صدا میده و من میترسم دوباره فشارش بالا بره یا سرگیجه بگیره.اخه علت چی میتونه باشه

  پاسخ
  1. admin 17 مرداد 1396 at 1:58 ب.ظ

   سلام جناب آقای سرکار خانم e
   فشارخون بالا و علائمی که ذکر کردید حتما باید کنترل ودرمان شود اگر بعد از درمان صدای وزوز همجنان وجود داشت مادر را به مرکز سنجش شنوایی ببرید

   پاسخ
 174. Fatemeh 19 مرداد 1396 at 4:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من یک ماه پیش گوش درد گرفتم ب پزشک مراجعه کردم گفتن عفونت داره گوشت بعد از یه هفته گوشم کاملا کیپ شد و شنواییم کم شد بعد از هفت الی هشت بار دکتر رفتن گوش من دوروزه که باز شده و شنواییش به حالت اولیه برگشته ولی گوشم ب شدت وز وز میکنه ممکنه از اثر داروهاو قطرهام باشه؟یا عفونت؟گوشمم ساکشن شده جرمی نداره قطرهایی ک مصرف میکنم بتازونیت و سیپلکس و کپسول کلوگزاسیلین و قرص سیپروفکت هست البته توی این یک ماه دکترا قرصای دیگ ای هم بوای عفونت دادده بودن اما اینارو در حال حاظر مصرف میکنم توروخدا جواب بدید خیلی نگرانم ک این صدا همینطور باهام بمونه

  پاسخ
  1. admin 31 مرداد 1396 at 9:10 ق.ظ

   سرکار خانم فاطمه
   سلام
   احتمالا با شرح حالی که فرمودید مشکل عفونت محرای خارجی گوش داشته اید انشالله با کامل شدن در مان همه مشکلات از جمله کم شنوایی و وزوز از بین خواهد رفت

   پاسخ
 175. Fatemeh 19 مرداد 1396 at 4:11 ب.ظ

  و اینکه من الان ب مدت 4روزه این داروهارو مصرق میکنم و توی طول این یک ماه از قرصو کپسولایی که میدادن استفاده میکردم اما بخاطره ترس از قطره گوش قطره هارو استفاده نمیکردم اما الان ب مدت چهار روزه که قطرهارو استفاده میکنم

  پاسخ
 176. mona moradi 22 مرداد 1396 at 1:53 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من 2روزه از گوش راستم صدایی شبیه باد یا گاهی موقع شبیه ضربان قلب فقط بعضی مواقع اینطوری شنیده میشه بیشتر شبیه صدای باده / من قبلا ن دچار عفونت و ن درد گوش شدم خواهش میکنم کمکم کنید واقعا میترسم و دارم اذیت میشم

  پاسخ
  1. admin 31 مرداد 1396 at 9:06 ق.ظ

   سرکار خانم مونا مرادی
   سلام لطفا نگران نباشید حتما برای ارزیابی شنوایی خود به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 177. محمد 28 مرداد 1396 at 11:20 ق.ظ

  سلام…آیا وزوز گوش با افزایش سن بدتر میشود؟ برای همه ی افراد؟ممنون

  پاسخ
  1. admin 31 مرداد 1396 at 9:04 ق.ظ

   جناب آقای محمد
   سلام
   هرگز قابل پیش بینی نیست که با افزایش سن وزوز افزایش پیدا کند پس از حالا نگران آینده این موضوع نباشید

   پاسخ
 178. اکبر 4 شهریور 1396 at 1:16 ق.ظ

  باعرض سلام من 28سالمه هیچ مشکلی از نظر شنوایی نداشتم…فقط گوش راستم واکس زیادی داشت…با مراجعه به متخصص گوش دوبار با اب شستشو دادم ولی باز نشد دوبار هم ساکشن کردم گوشم کامل باز شد نوار گوش گرفتم نرمال بود بعداز ده روز دوباره گوشم گرفت نوار گوش که دادم عصب گوش راستم ضعیف شده بود وافت شنوایی پیدا کرده خیلییی بهم استرس وارد شده ..الانم گوشم مداوم مثل زود پز سوت میکشه البته یه تنش عصبی هم داشتم احتمال داره خوب بشم الان یک ماهه کامل گوشم سوت میکشه

  پاسخ
  1. admin 7 شهریور 1396 at 11:27 ق.ظ

   جناب آقای اکبر سلام
   ممکن است افت شنوایی ناگهانی پیش آمده باشد
   با تکرار آزمابشات شنوایی به فاصله های یک هفته می شود فهمید مشکل شنوایی شما موقتی است یا دائمی لطفا آزمایشات شنوایی خود را تکرار کنید

   پاسخ
 179. a.l.i 4 شهریور 1396 at 7:06 ق.ظ

  سلام من دیشب ی مهمونی بودم صدای بانداش خیلی خیلی زیاد و خیلی اذیتم کرد الان ی ۱۰ ساعته از مهمونی گذشته گوشام وز وز میکنه …انگارم خوب نمیشنوم..ممکنه به پرده گوشم آسیب رسیده باشه?

  پاسخ
  1. admin 7 شهریور 1396 at 11:29 ق.ظ

   جناب آقای A.L.I
   ممکن است صدای بلند وبیش از حد مجاز به شنوایی شما آسیب رسانده باشد لطفا در اسرع وقت آزمایش شنوایی انجام دهید واستراحت صوتی داشته یاشید

   پاسخ
 180. محمد 4 شهریور 1396 at 12:07 ق.ظ

  با سلام

  من حدودا 4روزی میشه سرما خوردم گوشم عفونت کرده بود و صدای سوت میشنوم توی گوشم به دکتر رفتم چنتا دارو داد (سفیکسیم.قطره گوش.سیتیریزین10)
  میخواستم ببینم صدای سوت گوش من از عفونته یا از چیز دیگری است؟

  پاسخ
  1. admin 7 شهریور 1396 at 11:30 ق.ظ

   جناب آقای محمد
   سلام
   انشالله بعد از درمان دارویی مشکل حل خواهد شد

   پاسخ
 181. مجید 6 شهریور 1396 at 9:17 ق.ظ

  از دوستانی که مشکل وزوز و صوت گوش دارند خواهشمند است تا در صورت امکان کانال تلگرامی ایجاد کنند تا تبادل اطلاعات کنیم

  پاسخ
 182. ی.ف 6 شهریور 1396 at 7:53 ب.ظ

  سلام اقای دکتر.من دختری 18 ساله هستم.الان مدت 10ساله شایدم بیشتر صدای وزوز یا سوت طوری تو گوشام یا سرم هس.مشکل اینه ک تشخیص نمیدم وزوزه یا سوته.توسرمه یا گوشام.میترسم و هنوز بخانوادم اطلاعی نداره.ایا خطرناکه؟؟ممکنه خوب نشم؟؟واقعا نمیتونم بخوابم.ممنون میشم سریع جواب بدین

  پاسخ
  1. admin 7 شهریور 1396 at 11:36 ق.ظ

   سرکار خانم ی .ف
   10 سال وزوز را تحمل کردن به خانواده نگفتن اصلا کار خوبی نیست از دیگران کمک بگیرید و به خانواده خود اعتماد کنید
   مشکل خود را جدی پیگیری کنید واز همکاران شنوایی شناس من بخواهید وزوز شما رارزیابی و شما را هنمایی کنند

   پاسخ
 183. محمد 19 شهریور 1396 at 1:19 ب.ظ

  سلام تزریق کورتون به گوش برای وزوزگوش سودمند هست؟چند مرتبه لازم هست؟خواهشا تجربیات خودتون رو در این رابطه توضیح دهین؟سپاس

  پاسخ
 184. saba 1 مهر 1396 at 6:47 ق.ظ

  با سلام
  من الان حدود یک هفته ست که از گوش سمت چپم صدای ضربان قلب و صدایی یکسره مثل باد میشنوم و اصلا هم قطع نمیشه و خیلی بلند هست و اعصابم رو بهم ریخته ؛ دکتر رفتم تست شنوایی هم انجام دادم گوشهام سالمه تو رو خدا بگید چیکار کنم ایا درمان داره یا خیر دارم دیوونه میشم ?

  پاسخ
  1. admin 3 مهر 1396 at 3:52 ب.ظ

   سرکار خانم صبا باسلام
   آزمایشات شنوایی خود را تکرار کنید واز شنوایی شناس خود بخواهید شما راهنمایی کند

   پاسخ
 185. saba 2 مهر 1396 at 6:56 ق.ظ

  گوش راست ببخشید

  پاسخ
 186. سحر 11 مهر 1396 at 10:16 ق.ظ

  من دختر ۳۲ ساله هستم و تقریبا یکساله که مشکل وزوز گوش چپ برام ایجاد شده. و جدیدا هم گوش راستم موقع حرکت سر ? بدلیل الرژی و زدن کهیر تقریبا ۳ساله و نیم هست که داروهای الرژی و دوکسیپن ۲۵ مصرف میکنم. تست شنوایی هم دادم که دکتر گفت عصبها یکم گرفتگی داره ولی مشکل جدی نیست و یک پماد داد که داخل گوش رو چرب کنم و قرص ویتامین b اما همچنان این مساله با منه. درضمن تقریبا چند ماه هم هست که چون بدلیل تحصیل phd زیاد مطالعه دارم و محیط اطرافم شلوغ هست از Earplugs کانادایی (تامپون ابری ) برای جلوگیری از صدا استفاده میکنم. و ۶ ماهی هم هست که راکوتان برای جوش صورت مصرف میکنم و از گوش پاکن هم بدلیل خارش گوش استفاده میکنم. البته الان کمتر و همراه با پماد تریامسینولون که دکتر داده. راستش چون پدرم و پدر بزرگم سابقه وزوز و بعد از ۶۰ سالگی مشکل در شنوایی دارن خیلی نگران این مساله هستم که برای گوشم اسیب ایجاد نشه. خواهش میکنم اقای دکتر راهنمایی کنید که چکار کنم ایا طب سوزنی رو موثر میدونید؟ ایا باید داروها وغذاهای ویتامین b. مصرف کنم؟ ایا تامپون اسیب ایجاد میکنه؟ سپاسگذارم

  پاسخ
  1. admin 18 مهر 1396 at 6:19 ب.ظ

   سرکار حانم سحر
   سلام
   مشکلات متعددی را ذکر کردید که بعضی باهم مربوط وبعضی بی ربط هستند در صورت امکان شمارا از نزدیک معاینه و مشاوره نماییم

   پاسخ
   1. سحر 3 آبان 1396 at 11:18 ق.ظ

    سلام و سپاس اقای دکتر که وقت گذشتید
    من متاسفانه مشهد هستم.
    میتونید اینجا از همکارای خودتون که مثل شما دقیق باشند معرفی کنید؟ میشه بفرمایید کدوم مشکلات باهم مرتبطه؟کهیر با وز وز مرتبطه یا نه؟
    راستش تو فکر طب مکمل همیوپاتی افتادم. خواهش میگنم بیشتر راهنمایی کنید…

    پاسخ
    1. admin 18 آذر 1396 at 1:57 ب.ظ

     سرکار خانم سحر
     سلام در مشهد همکاران خوبی داریم
     همکاران بیمارستان امام رضا (ع) یا بیمارستان رضوی

     پاسخ
    2. admin 18 آذر 1396 at 3:06 ب.ظ

     سرکار حانم سحر همکارن خوب بیمارستان امام رضا (ع) و بیمارستان رضوی می توانند به شما کمک کنند

     پاسخ
 187. نغمه 12 مهر 1396 at 3:53 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من چند سالی هست که گوش هام خیلی اذیتم میکنه و وزوز هم میکنن عفونت هم میکنه هوا که سرد میشه خیلی بدتر میشم نمیدونم چرا
  چند بار هم دکتر رفتم ولی کامل خوب نشدم
  خواهش میکنم کمکم کنید واقعا اذیت هستم
  باتشکر.

  پاسخ
  1. admin 18 مهر 1396 at 6:20 ب.ظ

   سرکار خانم نغمه
   سلام
   نگفتید عفونت گوش خارجی دارید یا گوش میانی در صورت امکان شما رامعاینه و موردآزمایش شنوایی قرار دهیم

   پاسخ
   1. نغمه 21 مهر 1396 at 3:04 ق.ظ

    راستش نمیدونم درست وقتی رفتم دکتر گفتش چیزی شبیهه سینوزیته که من درست نمیدونم چیه و چیکار باید کرد بعد گفتن اگه برطرف نشه براتون مشکل میشه و هذینش هم بالاست الانم گوش چپم نزدیک یک ماهه که به گفته ی شما صدای دیگ زود پز رو میده و واقعا کلافم کرده خواهش میکنم ی راهی بگین که از این مشکل خلاص بشم ممنون میشم کمکم کنید 22سالم هست و یه سوالم ک داشتم اینکه اگه پرده ی گوش پاره بشه گوش کاملا کرمیشه یا خیر ؟با تشکر

    پاسخ
    1. admin 18 آذر 1396 at 2:38 ب.ظ

     سرکار خانم نغمه سلام
     پرده گوش اگر کاملا هم پاره شود فرد نا شنوا نمی شود ولی کم می شنود حتما برای سنجش شنوایی به نزدیکترین مرکز مراحعه کنید

     پاسخ
 188. امید 27 مهر 1396 at 10:59 ب.ظ

  باسلام موسوی هستم.تقریبا 9 ماهی میشود دچار وزوز گوش شدم هر چی دارو و آمپول استفاده کردم خوب نشدم.قبلش گوشم از باد سرد حساس بود وکم کم کیپ شد بعد از 1ماه وزوز شروع کرد الانم گوش راستم به باد سرد حساس شده خیلی درد میکنه لطفا راهنمای کنید

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 2:05 ب.ظ

   جناب امید سلام
   اگر دچار کاهش شنوایی شده اید استفاده از سمعک مفید است ومی تواند وزوز را کاهش دهد

   پاسخ
  2. admin 18 آذر 1396 at 2:31 ب.ظ

   جناب آقای امید
   باسلام
   شمابه پزشک گوش وحلق وبینی مراحعه بفرمایید

   پاسخ
 189. امید 27 مهر 1396 at 11:12 ب.ظ

  Mri هم گرفتم گفت خوبه فقط دچار کاهش شنوای شدید

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 2:31 ب.ظ

   جناب آقای امید
   باسلام
   شمابه پزشک گوش وحلق وبینی مراحعه بفرمایید

   پاسخ
 190. فاطمه خوانی 3 آبان 1396 at 9:56 ق.ظ

  سلام.پسر ۴ ساله من چند هفته ای هست ک موقع خواب اذیت میشه و میگه مامانگوشم صدا میده و نمیزاره بخوابم.تو این هفته بابت سرماخوردگی و ویروس دوبار دکتر کیلینیک رفته و ب هر دو دکتر گفتم بار اول دکتر اول گفت لابد صدای قلبشه میشنوه.و امروز دکتر دومی گفت لوزه های این بچه عملیه و زمینه ارثی داره و علت صدای گوشش هم همینه.سوالم اینه ک ایا لوزه هایی ک ایشون قید کردن نیاز ب عمل داره چطور از دید بقیه دکتر ها مخفی مونده.بخصوص ک از نوزادی تا الان هر وقت ب متخصص مراجعه کردیم چنین حرفی نزده موقع چک کردن بچه.حسابی فکرم درگیر شده اگه میشه راهنمایی کنید.ایا این دکتر ب علت تورم ناشی از سرماخوردگی چنین تشخیصی داده؟یا لوزه نیاز ب عمل ربطی ب سرماخوردگی دوره ای نداره؟و اینکه ایا صدای گوش بچه ک یادمه میگفت صدای باد میاداز گوشم بابت عفونت لوزه هاشه؟

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 2:00 ب.ظ

   سرکار خانم فاطمه خوانی
   سلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   در صورتیکه تنفس ازبینی برای کودک شما مشکل است وشبها خرخر می کند احتمالا نیاز به عمل لوزه دارد

   پاسخ
 191. فاطمه 25 آبان 1396 at 8:20 ب.ظ

  باسلام ببخشید من تقریبا دوسالی میشه که فقط(زمانی که روی گوش سمت راستم میخوابم گوش سمته چپم)به شدت درد میگره و یه صدای وزوز خیلی بدی میده من واقعا نگرانم میشه لطفا کمکم کنید و بگویید که علاعم چیست؟

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 1:48 ب.ظ

   سرکار خانم فاطمه
   سلام
   حتما معاینه گوش خارجی شما لازم است لطفا به پزشک گوش مراجعه فرمایید

   پاسخ
 192. Pantea 30 آبان 1396 at 11:26 ق.ظ

  سلام .من هفت سال کاهش شنوايي حسي عصبي دارم و فقط تونستم گوش چپم رو حفظ کنم و وو تمام اين هفت سال وزوز داشتم و دارم اخيرا اتفاق عجيبي برام افتاده نياز به راهنمايي دارم دکتر داشتم ورزش ميکردم سرم پايين بود اوردم بالا محکم يه چيز تو گوشم صدا خورد يّ ذره سرمو تکون دادم اينور اونور ديدم وا يه چيز تو گوشم تکون ميخوره و صدا ميده بينگ بينگ گفتم شابد خيالاتي شدم شبش رفتم شام بخورم تا غذا رو جويدم بازم يه چيز با قدرت توگوشم تکون خورد و صدا داد الان ده روزي هست همينطور بدتر شد در حدي که راه ميرم بدتر صدا ميخوره و تکون ميخوره چند بار دستمو گذاشتم رو سوراخ گوشم سرمو تکون دادم دقيقا چيزي تو گوشم با حرت سرم تکون ميخوره در حدي هم گوشم هم پشت سرم درد ميگيره حتي وقتي خميازه ميکشم يه چيزي تو گوشم تکون ميخوره و اون صدا .اين صدا خيلي عجيبه اصلا مثل وزوز نيست .از اون روز وزوز گوشم بدتر هم شده دوتا دکتر رفتم گفتن پرده گوشت سالمه حي مويي يا حيوني نيست من بايد چي کنم خيلي دارم عذاب ميکشم

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 1:44 ب.ظ

   سرکار خانم پانته ا
   سلام لطفا ارزیابی شنوایی خود را اسرع وقت انجام دهید

   پاسخ
 193. مرتضی 2 آذر 1396 at 5:59 ب.ظ

  باسلام وخسته نباشید.الان سه ساله یه صدایی مثل ووتوی گوشمه بعضی موقعهاکه اهمیت نمیدم اذیتم نمیکنه ولی بعضی وقتهابدجوری کلافم میکنه.همیشه هم توگوشم وجودداره.لطفاکمکم کنید.متشکرم.

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 1:41 ب.ظ

   جناب آقای مرتضی سلام
   شیوه کم توجهی به وزوز بسیار کمک کننده است البته بعد از ارزیابی دقیق ، در صورت امکان برای ارزیابی دقیق مشکل خود به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 194. پوران 6 آذر 1396 at 6:21 ق.ظ

  سلام من از هندسویری استفاده میکنم چندبار باعث کیپ شدن گوشم شده رفتم دکتر خوب شده دوباره ادامه دادم.الان باز گوشم کیپ شده و یه کم صدا میده
  نه درد دادم نه از خاب بیدار میشم .ولی این کیپ شدن آزارم میده
  چیکار کنم .میگن آب سیر بچکانم توی گوشم درسته؟

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 1:39 ب.ظ

   سرکار خانم پوران
   سلام اگر از گوشی استفاده می کنید صدای آن را قدر بلند کنید که فرد کنار دستی شما صدا آن را نشنود در این صورت به گوش شما صدمه ای وارد نمی شود

   پاسخ
 195. عاطفه 7 آذر 1396 at 9:20 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید؛
  مدت یک ماه است که صدای قلبم را به طور واضح در گوش راستم می شنوم بطوری که موج صدا پشت پرده گوش کاملاً احساس می شود. و باعث لرزش خفیف پرده گوش می شود.
  البته این صدا در طول روز احساس نمی شود و فقط هنگام خواب شنیده می شود. تا حدی که برای خوابیدن مشکل پیدا کرده ام. برای معاینه گوش به دکتر عمومی مراجعه کردم که ایشان فرمودند گوش من کاملاً سالم است.
  با توضیحاتی که در مطالب بالا درج فرموده اید نگران شدم که ممکن است مشکل عروقی داشته باشم. مدت 4 سال هم هست که به بیماری پرکاری تیروئید مبتلا هستم و دارو مصرف می کنم.
  ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 1:35 ب.ظ

   سرکار خانم عاطفه
   باسلام
   لطفا نگران نباشید برایارزیابی مشکل خود حتما به یک مر کز سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 196. محمود.بندرعباس 15 آذر 1396 at 4:09 ق.ظ

  سلام وقت بخیر

  من ۳۵ سالمه الان چند ماهی هست توی گوش چپم موقع خواب صدایی میشنوم، صدایی شبیه به گرفتگی گوش مثل زمانی که با انگشت گوش رو بگیرید چنین صدایی میده اما اونقدر بلند نیست بطوری که وقتی یخچال منزل شروع به کار میکنه اون صدا هم قطع میشه یا هر صدای دیگه ای باشه من صدای گوشم رو نمیشنوم اما زمانی که سکوت مطلق باشه توی گوش چپ میشنوم و این صدا به صورت نامرتب هست مثلا یه شب هست یه شب نیست یا کمتره

  اگه ممکنه بگید آیا دلیلش رو میتونید بگید

  از سایت مفیدترین تشکر و قدر دانی میکنم منتظر پاسخ شما هستم.

  پاسخ
  1. admin 18 آذر 1396 at 12:36 ق.ظ

   جناب آقای محمود سلام
   در اولین فرصت جهت ارزیابی شنوایی خود به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید

   پاسخ
  2. admin 18 آذر 1396 at 1:32 ب.ظ

   جناب آقای محمود سلام
   لطفا در اولبن فرصت جهت سنجش شنوایی به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 197. اعظم 20 آذر 1396 at 3:22 ق.ظ

  سلام الان ازصدای شدیدی که بصورت این بود که یه چیزیرتوگوشم داره راه میره ازخواب پریدم به حالت غلقلکم داشت ده دقیقه طول کشید صداشم زیاد بود میترسم دوباره برام پیش بیاد چکارکنم

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 6:01 ب.ظ

   سرکار خانم اعظم
   سلام انشالله دیگر این حالت پیش نخواهد آمد نگران نباشید

   پاسخ
 198. سپیده 20 آذر 1396 at 10:02 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  من چند هفته قبل سرگيجه خفیف داشتم و دکتر گفتن گوشم يه مقدار التهاب داره، گفتن گوش راستم هم شستشو نیاز داره که من دو روز قبل شستشو دادم، امروز از صبح هراز گاهی توی گوشی که شستشو دادم صدای تق تق میشنوم، خیلی اذيتم میکنم، دلیلش چيه و آیا با توجه به اینکه شستشو دادم،طبیعیه؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:59 ب.ظ

   سرکار خانم سپیده
   سلام وقت شما هم بخیر لطفا به پزشک خود مراجعه فرمایید

   پاسخ
 199. مریم 25 آذر 1396 at 4:49 ب.ظ

  سلام. من چن روز پیش دعوا داشتم ک تو دعوا گوش سمت چپ و راستم 3 بار سیلی خورد اولش کیپ شده بود و درد میکرد وقتبی دندونمو فشار میدادم دکتر رفتم گفتم دستما گذاشتم تو 2 روز بعئ رفتم دکتر معاینه کرد گفت پرده پاره نشده برم شنوایی سنج و تستمم نگا کرد گف خووبه بعد گوشمو شسن و شو داد جرماشو گرفت و بعد از اون گوشام ب صدای بلند خیلی حساس شده و مدام صدای وزوز میشنوم قطره کانازول و اوتیسپت و قطره چشمی بهم داد.میزنم هیچی نمیشه چیکار کنم؟؟؟اهان وقتیم دستمال میزارم چن ساعت و برش میدارم تا یه رب همه چی خوب میشه و بعد دوباره گوشم اذییتم میکنه

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:58 ب.ظ

   سرکار خانم مریم
   سلام
   اولا دعوا چیز خوبی نیست لطفا خودتان را کنترل کنید
   ثانیا خدا را شکر پرده گوشتان پاره نشده
   انشالله التهاب آن هم بر طرف خواهد شد

   پاسخ
 200. مریم 25 آذر 1396 at 4:56 ب.ظ

  حاضرم هر دکتریو هر هزینه باشه پرداخت کنم تا گوشم خوب شه فقط راهنمایی خوب کنید تا من بدونم باید چیکار کنم .مرسیی

  پاسخ
 201. اتوسا 26 آذر 1396 at 12:45 ق.ظ

  سلام خدا قوت.من مدت زمان طولانی هست که صدایی شبیه به صدای موج یا باد بیشتر در گوش چپم احساس میکنم این صدا مخصوصا وقتی روی کتاب یا گوشی تمرکز میکنم و بدون وقفه هست تمرکز من ایجاد میشه.بعد از اون حالت سرگیجه و تاری دید ایجاد میشه برام که باید چشمام برای چند ثانیه ببندم الان دو سالی هست این مشکل دارم اما فکر میکردم مورد خاصی نباشه.ایا امواج موبایل میتونه تاثیر سو روی این موضوع داشته باشه؟ مرسی از راهنمایی شما.

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:54 ب.ظ

   سرکار خانم اتوسا
   لطفا برای ارزیابی شنوایی و بینایی خود به متخصص مراحعه کنید

   پاسخ
 202. سامان 30 آذر 1396 at 4:42 ق.ظ

  سلام من یه جون ۲۳ سالم که چهار ماه پیش تو یه مهمونی به علت صدا گوش چپم تا یه مدت کم شنوا شده بود و بعد یع هفته وز وز شرو شد تا الان پیش دکتر خرسندی رفتم گفت چسبندگی استخونچه گوشته و نمیشه کاریش کرد یه چن وختیم هس که گوش راستم موقع فعالیت یا باز کردن دهنم تقه ریزی میکنه میشه یه راهنمای بکنین

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:52 ب.ظ

   جناب آقای سامان
   سلام
   با انجام آزمون تیمپانومتری کاملا معلوم می شود مشکل شما در گوش میانی چیست لطفا به مرکز شنوایی شناسی نزدیک خود بروید واین آزمون را انحام دهید .

   پاسخ
 203. سامان 30 آذر 1396 at 5:28 ق.ظ

  سلام من یه چهار ماهیه هست دچار وز وز گوش شدم و خیلی بده واقعا اما یه سری با یه سری فعالیتا میشه کمش کردو بهش توجه نکرد دوس دارم اونای که مث خودم همین مشکلو دارن و اگه اونام دوس داشته باشن میتونیم با هم در ارتباط باشیم که حد اقل یکم از نظرات هم استفاده کنیم و همدیگرو کمک کنیم چون با غصه خوردن هیچی درس نمیشه این ایدیمه هر کی خواست و دوس داشت میتونه پی ام بده@sam7474 این ات ساینوو بزارین اول اسمم اینجا نمیدونم چرا اینطور میفته

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:51 ب.ظ

   جناب آقای سامان
   سلام
   از احساس مسئولیت شما متشکرم

   پاسخ
 204. معالجه افسردگی با ورزش کردن مدام – دانلود رایگان فیلم سریال اهنگ بازی نرم افزار 1 دی 1396 at 2:30 ب.ظ

  […] سرکار خانم مینا با سلام نگران این مشکل نباشید کمتر به آن توجه کنید در هر صورت در صورتیکه …http://khosro.goorabi.ir/چرا-گوش-ها-به-صدا-در-می-آیند؟ […]

  پاسخ
 205. K1 9 دی 1396 at 1:18 ق.ظ

  سلام وقت بخیر من چن سالی میشه وقتی سرم تکون میدم یا گردن ب نحوی تحت فشار باشه صدای شبیه صدای باد تو گوش چپم میشنوم وقتی دستم روی ی نقظه خاصی از گردنم قرار میدم صدا قطع میشه خواهش میکنم بگید علت چیه. اگ امکانش باشه ب ایمیلم جواب بدید

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:39 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم k1
   سلام
   شما هم لطفا در اولبن فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 206. عابدی 9 دی 1396 at 9:46 ب.ظ

  سلام من48ساله هستم.حدود سه ساله که وقتی خم میشم توی گوشهام صدای هوهو میشنوم علت چی میتونه باشه تاحالا هم به پزشک مراجعه نکردم

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:38 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم عابدی
   سلام لطفا در اولبن فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 207. محسن 12 دی 1396 at 9:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  بنده با مراجعه به دو دکتر متخصص متوجه شدم جرم چسبیده به پرده گوش دارم. ک گفتن قطره استفاده کن برای شستشو.
  از وقتی قطره می ریزم کمی احساس صدای اضافه در گوشم می‌کنم
  آیا طبیعی است؟

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:37 ب.ظ

   جناب آقای محسن
   سلام
   بله این حالت طبیعی است نگران نباشید

   پاسخ
 208. فاطمه شیرمحمدی 12 دی 1396 at 10:42 ب.ظ

  سلام آقای دکترمن۲۷سالمه ودوروزه توگوش چپم نبض تندوگاهی کند میزنه وتو گوشم پرش پوستمو احساس میکنم دارم دیوونه میشم چند ساعتی قطع شد دوباره شروع شده.چیکارکنم؟از قبل هم

  پاسخ
  1. admin 9 بهمن 1396 at 5:36 ب.ظ

   سر کار خانم شیر محمدی
   سلام عصر شما بخیر
   حتما در اولین فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 209. فرناز 14 بهمن 1396 at 12:17 ق.ظ

  سلام.
  من مدتهاست که از مشکل وزوز گوش رنج میبرم.
  تقریبا همیشه و همه جا گوشم صدا میده اما شدت و ضعف داره. وقتی خلوت باشه و تنها باشم بیشتر میشنوم صداشو و تو شلوغی و صدای زیاد اصلا نمیشنومش.
  کاهش شنوایی پیدا کردم، چندین بار پیش پزشک متخصص رفتم. دوبار سنجش شنوایی انجام دادن و هر دو یک جواب دادن و گفتن ک هر دو گوشت کاهش شنوایی داری. تقریبا نصف میشنوی.
  من از ادامه روند درمانم میترسم. نمیخام سمعک بذارم. 24 سالمه.
  مشکل خیلی اساسی توی شنیدن ندارم اما احساس میکنم که کمی پیشرفت کرده کمتر شنیدنم.طوریه که وقتی توی اتاق هستم از اتاق دیگه صدای صحبت رو میشنوم اما متوجه نمیشم که چی دارن میگن.
  اخرین بار اسفند پارسال رفتم پیش متخصص بهم گفت فشار گوشت بالاست. استرس نباید داشته باشی. نمک نخور و امثال اینا. سه تا بهم امپول داد بزنم و 200 تا قرص. بعد گف برو ام ار ای بیا همینجا ک ببینیم صدای گوشت از کجاست.
  ولی من ادامه ندادم روند درمانم رو. 🙁
  خیلی ناراحتم از این موضوع. مادرم میترسه که برای ازدواجم مشکلی پیش بیاد وقتی بهش میگم بریم دکتر بهم میگه چیزیت نیست و راضی نمیشه که درمانمو ادامه بدم. خودمم از این موضوع وحشت دارم.
  و ترس بیشترم برای این هست که خدایی نکرده تا 10 سال آینده شنواییم رو از دست بدم.
  آخرین بار اون خانوم دکتر بهم گفت چرا برای درمان دیر اومدی. 🙁 میترسم ک بازهم دیرتر شه. 🙁

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 10:18 ب.ظ

   سرکار خانم فرناز
   سلام
   اگر آزمایشات شنوایی انجام داده اید برای تلگرام به شماره 09123544806 ارسال کنید تا بهتر در جریان مشکل شما قرار بگیرم

   پاسخ
 210. رویا 20 بهمن 1396 at 8:41 ب.ظ

  سلام بیست سالمه سندروم روده ی تحریک پذیر دارم که از علائمش تپش قلب هم هست کم خونی هم ندارم اما تحت استرس هستم یه مدته که تپش قلب دارم و با وز وز گوش سمت راست همراه است با سرگیجه که احساس غش کردن هست و کمی تب و گاهی سردرد شقیقه ای سمت چپ دچار میشوم قند خونم 72 هست سابقه ی غش ندارم بنظر شما علت چیست

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 10:01 ب.ظ

   سرکار خانم رویا سلام
   انشالله ب پیگیری مشکلات گوارش و عمومی خود وزوز و با احتمالا سرگیجه شما هم خوب خواهد شد ابتدا به درمان جدی آنها بپردازید

   پاسخ
 211. حمید 23 بهمن 1396 at 7:24 ب.ظ

  سلام.. ایا ساکشن کردن گوش زیر نظر متخصص میتواند موجب وزوز دائمی شود؟ بطور کل اگر نیاز باشد ضرر ندارد و آسیب ب عصب گوش نمیزند ؟؟ چون سر و صدای زیادی دارد میپرسم

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:57 ب.ظ

   جناب آقای حمید
   سلام
   بعید است انجام ساکشن برای خارج ساختن جرم یا عفونت گوش خارجی موجب ایجاد وزوزیا آسیب به عصب شنوایی شود

   پاسخ
 212. Saℳa 28 بهمن 1396 at 12:49 ق.ظ

  سلام من هردو گوشم نیاز به ترمیم داره ولوزه سوم هم داره ایا هرسه رو میشه دریه جلسه عمل کرد .وبعد عمل امکانش هستش شنواییم کمتر بشه و یا صدای که چندساله در گوشم هست بدتر از این بشه

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:53 ب.ظ

   سرکار خانم sama
   سلام
   نفرمودید چند ساله هستید

   پاسخ
 213. حامد 1 اسفند 1396 at 12:23 ق.ظ

  با سلام
  من دو سه ماه قبل احساس درد و عفونت در گوش داشتم ، امروز و فردا کردم تا شاید خودش بهتر بشه ؛ الان مدتیه که توی گوش چپم صدای وزوز می شنوم …. دائمی هم هست و قطع نمیشه متاسفانه
  بر اساس نوشته های فوق شروع به مصرف آزیترومایسین کردم …
  روز اول 2 تا و الان روزی یکی ….
  آیا این دارو مفید هست و آیا باید دوز مصرفی رو بالاتر ببرم ؟
  ممنونم میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:48 ب.ظ

   جناب آقای حامد
   سلام
   لطفا خود درمانی را کنار یگذارید به به پزشک کتخصص گوش مراجعه کنید

   پاسخ
 214. فهیمه 2 اسفند 1396 at 2:28 ق.ظ

  سلام من ۲۱ سالمه و از وقتی یادم میاد گوش چپم صدای هوهوی شدید باد میده و برام ازار دهندس به متخصص مراجعه کردم گفت که عصب گوشم مشکلی نداره به نظرتون چیکار کنم شبا کلافه میشم الانم که دارم مینویسم از صدای گوشم کلافه شدم

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:47 ب.ظ

   سرکار خانم فهیمه
   سلام
   لطفا در هنگام مطالعه برای کاهش وزوز از یک آهنگ ملایم استفاده کنید تجربه نشان داده می تواند در کنترل وزوز کمک کنند باشد

   پاسخ
 215. سیمین 4 اسفند 1396 at 9:52 ب.ظ

  سلام من یک ساله وزوز گوش دادم اول شبیه صدای پیلوت بخاری تو دوتا گوشام و سرم بود الان صدا عوض شده فقط تو گوش راستم وسرم شبیه بوق ماشین کلا بهش زیاد فکر میکنم همش استرس دارم تا آخر عمرم باهامه کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم گفتن گوشات سالمه هیچ مشکلی نداره

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:45 ب.ظ

   سرکار خانم سیمین سلام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی صنعتی است
   نگران نباشید بر خودتان مسلط باشید با کنترل بیشتر بر خودتان و همکاری متخصصین انشالله وزوز شما قابل کنترل خواهد بود

   پاسخ
 216. ساره 4 اسفند 1396 at 9:54 ب.ظ

  سلام من یک ساله وزوز گوش دادم اول شبیه صدای پیلوت بخاری تو دوتا گوشام و سرم بود الان صدا عوض شده فقط تو گوش راستم وسرم شبیه بوق ماشین کلا بهش زیاد فکر میکنم همش استرس دارم تا آخر عمرم باهامه کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم گفتن گوشات سالمه هیچ مشکلی نداره

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:44 ب.ظ

   سرکار خانم ساره سلام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی صنعتی است
   نگران نباشید بر خودتان مسلط باشید با کنترل بیشتر بر خودتان و همکاری متخصصین انشالله وزوز شما قابل کنترل خواهد بود

   پاسخ
 217. سمین 4 اسفند 1396 at 9:57 ب.ظ

  سلام ببخشید من وزوز گوشم با استرس سدید تر میشه استرسمم به این علت که میگن درمان نداره من کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم همه گفتن گوشات سالمه.لطفا کمک کنید

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:41 ب.ظ

   سرکار خانم سمین سلام
   برای درمان استرس خود حتما به روانشناس مراجعه فرمایید

   پاسخ
 218. سپهر 7 اسفند 1396 at 10:21 ب.ظ

  سلام عمل جراحی تمنوپلاستی روی گوش سمت چپ انجام دادم که خوب نشد بار دوم عمل جراحی تمنو پلاستی و ماستوئید کتومی انجام دادم که پرده گوشم خوب شد ولی اب دهنم قورت میدم هر دو گوشم صدای تق تق میده و کمی هم وزوز دارم میخواستم ببینم علائم بدی و خوب میشود

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:39 ب.ظ

   جناب آقای سپهر
   سلام
   این از عوارض همان عمل جراحی است حتما آزمون بررسی شیپور استاش انجام دهید

   پاسخ
 219. Mahya 10 اسفند 1396 at 12:06 ق.ظ

  باسلام. بنده 19 سالمه نزدیک به چهار ماهی هست که اوایل سرگیجه داشتم به دلیل جمع شدم مایع گوش سمت چپم ولی بعد از بهبودی ، گیجی سر دارم ، حالت تهوع دارم. چند تا متخصص رفتم و گفتن واسه اضطراب شدیدمه .آزمایش خون و نوار مغزم سالم بودن. نزدیک به دو ماه قرص سرترالین 50 و بتاسرک 8 مصرف کردم و خیلی عوارض این قرصها تاثیر گذاشت روی بدنم و قطعشون کردم. در حال حاضر قطره ی هایپیاران استفاده میکنم.
  آیا مشکل یا بیماری خاصی مثل تومور ممکنه وجود داشته باشه یا این فشار سرمو سنگینی سرم به دلیل اضطراب شدیدمه؟

  پاسخ
  1. admin 13 اسفند 1396 at 9:36 ب.ظ

   سرکار خانم مهیا سلام
   در این مورد با متخصص مغز واعصاب مشورت کنید

   پاسخ
 220. باران 15 اسفند 1396 at 1:48 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید و ممنون از توضیحات خوبتون من یه دختر 29ساله هستم که بنظر خودم عالی میشنوم ولی سال 89گوشم خیلی داغ میکرد که رفتم دکتر و شستشو دادن و گفتن قارچ گرفته اونم بخاطره التهاب هندزفری و…. دوباره سال 92ازطرف کارم میخواستیم بیمه شیم ازطرف کارمون چکاپ کامل شدیم که گفتن گوشت یه مقدار شنوایش ضعیفه برو پیش متخصص.ولی چون من گوشم خارش داشت فک میکردم مشکل همینه و وقتی پماد بتامتازون میزدم گوشم خنک میشد و اذیت نمیشدم.گوشمم شاید وزوز داشت ولی من هیچ وقت فک نمیکردم ازتوعه گوشمه و توجهی بهش نداشتم فک میکردم همه این صدارو میشنون.تااینکه یک ماه پیش برای کار دیگه ای رفته بودیم کلنیک بقیه الله اونجا تصمیم گرفتم باز گوشمو نشون بدم وقتی نوار گوش ازم گرفت صدای وزوز تو گوشم بود البته یه دوروزی خیلی شدید گوشم سوت میکشید ک من تصمیم گرفتم به دکتر نشون بدم بعدازنوار گوش دکتر متخصص بهم گفت گوشات هردوتاش سی درصد ضعیفه بعد ازم پرسید وزوز داری سرگیجه داری از همون روز تا الان دیگه وزوز گوشم منو آزار میده و شبها اذیتم میکنه.پیش یه دکتر دیگه رفتم ایشون قرص بتاهیستین دادن روزی دوبار مصرف کنم ولی باز تاثیری نداره من خیلی نگرانم راه درمانش وزوزچیه؟اقای دکتر راه پیشگیریش چیه ک گوشام ضعیف تر نشه

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:09 ب.ظ

   سرکار خانم باران
   سلام
   اگر می تونید به مرکز ما مراجعه کنید امیدواریم بتوانیم کمکتان کنیم

   پاسخ
 221. باران 19 اسفند 1396 at 10:57 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من بتاهیستین 8میخورم چرا سردرد میگیرم

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:12 ب.ظ

   سرکار خانم باران در این مورد با پزشک توصیه کننده دارو مشورت کنید

   پاسخ
 222. alone 19 اسفند 1396 at 12:58 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من گوشم ویز ویزش چجوری خوب میشه راه حل بدید

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:13 ب.ظ

   جناب آقای سرکار خانم alone
   پس از ارزیابی کامل شنوایی می توانیم شما راهنمایی کنیم

   پاسخ
 223. Samira 20 اسفند 1396 at 3:51 ق.ظ

  سلام.من میتونم برخورد امواج صدا به پرده ی گوشمو حس کنم.این عادیه؟

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:14 ب.ظ

   سرکار خانم سمیرا
   سلام ممکن است پرده گوشتان حساس تر از حد طبیعی باشد حتما باید گوشتان دیده شود

   پاسخ
 224. حانی 23 اسفند 1396 at 1:49 ق.ظ

  سلام‌اقای دکتر من۲۴ سالمه دوماهی هست گوش راستم هنگامی ک سرمو ب سمت چپ یا حتی گردنمو ب سمت چپ میچرخونم‌حتی یه درجه گوشم شروع ب صدا دراوردن میکنه واینک مثل نبض شروع ب زدن میکنه صداش هم یه چی تومایه های صدای باده و انگار اینک یه تبل دارن توی گوشم‌میزن من خیلی نگران شدم ???

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:21 ب.ظ

   جناب آقای /سرکار خانم حانی
   سلام خودتان را نگران نکنید هر دردی درمانی دارد
   حتما به گوش پزشک مراجعه کنید و آزمون های شنوایی لازم را انجام دهید همکاران ما شما را کمک خواهند کرد

   پاسخ
 225. فرشاد 5 فروردین 1397 at 6:10 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  بنده ۲۵ سالمه و شب چهارشنبه سوری به طور اتفاقی یکی از این مواد محترقه ها که اصطلاحا بهش کپسولی میگن تو فاصله کمتر از یک متر در نزدیکی گوش چپم ترکید.و اولاش صدای خیلی خیلی بلند و وز وز شدید گوشم بود.که وز وز همون ساعت های اولیه قطع شد.اما الان که نزدیکه ۲ هفته گذشته گوشم کیپ شده و احساس کم شنوایی دارم.ولی در مواقعی که خودم با صدای نسبتا بلند صحبت میکنم گوشم باز و بسته میشه.دقیقا شبیه به قطع و وصل صدای هندزفری.ولی فقط مواقعی که حرف میزنم این اتفاق میفته.ولی صدای وز وز دیگه احساس نمیکنم یا خیلی کمه.به نظر شما پرده گوشم پاره شده؟و این قطع و وصل شدن صدا چه دلیلی میتونه داشته باشه.این کم شنوایی داعمی هستش یا موقت؟واگر تا چه مدت به حالت اول برنگشت به دکتر مراجعه کنم.ممنون

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:06 ب.ظ

   جناب آقای فرشاد
   سلام وقت شما بخیر
   لطفا در اسرع وقت به پزشک گوش مراجعه کنید

   پاسخ
 226. اکبر 17 فروردین 1397 at 10:45 ب.ظ

  با سلام گوش سمت راستم کیپ شد بعد از چندروز به دکتر مراجعه کردم گفتند مشکلی نیست از رانندگیه و فشار هوا چندتا قرص دادن که تاثیری نداشت و گفتن هنگام رانندگی ادامس بخور ولی چند روزه گوشم صدای ارتعاش میده خیلی آزار دهندس چند شبه خوابم نمیبره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 22 فروردین 1397 at 4:03 ب.ظ

   جناب آقای اکبر
   سلام
   در صورت امکان به مرکز سنجش شنوایی بروید تا آزمون امپدانس ادیومتری برای شما انجام دهند

   پاسخ
 227. علی 7 اردیبهشت 1397 at 10:10 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من وقتی آهنگی رو به وسیله موبایل گوش میدم گوش سمت راستم مثل ترانس مهتابی شروع به زدن میکنه و وقتی آهنگ گوشی رو خاموش میکنم اون صدا هم ازبین میبره میشع بگید علتش چیه تشکر

  پاسخ
  1. admin 18 اردیبهشت 1397 at 4:13 ب.ظ

   جناب آقای علی
   سلام احتمالا پرده گوش شما در کودکی پاره شده ودوباره جوش خورده است منطقه ای که دوباره جوش می خورد نازکتر از بقیه قسمت های پرده است واین احساس شما ناشی از لرزش همین ناحیه است نگران نباشید در این شرایط یا ولوم را کم کنید در گوش خود تکه ای پنبه قرار دهید

   پاسخ
 228. مسعود 18 اردیبهشت 1397 at 10:00 ق.ظ

  با سلام
  20 روز پیش سوار ماشین دوستم بود که با صدای بلند سیستم گوش میکردیم بیست روز هست گوشم وزوز میکنه اصلان هم خوب نمیشه تست شنوایی هم رفتم گفت گوشت خوبه ولی وزوز گوشم ادامه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. admin 18 اردیبهشت 1397 at 4:10 ب.ظ

   جناب آقای مسعود
   ید باسلام
   اگر تا یکماه دیگر باز هم وزوز شما ادامه پیدا کرد به سنجش شنوایی مراجعه و در خواست ارزیابی وزوز داشته باش

   پاسخ
 229. حسن 31 اردیبهشت 1397 at 5:12 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  من صدای نفس کشیدن از گوشم رو میشنوم اول فکر کردم صدای نفس کشیدن خودمه بعد که بینی و دهنمو گرفتم بازم صدای نفس کشیدن از گوشم میاد یکمم گوشم درد میکنه

  پاسخ
  1. admin 22 خرداد 1397 at 4:00 ب.ظ

   جناب آقای حسن
   سلام
   لطفا به یگ مرکز سنجش شنوایی مراجعه و در خواست کنید برای شما آزمایش تیمپانومتری وارزیابی شیپور استاش انجام دهند اگر مربوط به شیپور استاش باشد با این آزمایش مشخص می شور

   پاسخ
  2. admin 22 خرداد 1397 at 4:23 ب.ظ

   جناب آقای حسن
   سلام
   لطفا به مرکزسنجش شنوایی مراجعه ودر خواست انجام آزمایشات تیمپانومتری و ارزیابی شیپور استاش کنید

   پاسخ
 230. سمیرا 17 خرداد 1397 at 9:39 ب.ظ

  سلام جناب دکتر . من مشکل گوشم با سوت کشیدن چندبار درهفته شروع شد و بعد گرفتگی هردوگوش ناگهانی چندروز درماه و نهایتا به گرفتگی هردوگوش و اکو صدا و صدای ضربان دار باد مانند منجر شد . ازمایش سنجش شنوایی و اکو جی چیزی نشون نداد و قرص تاوانکس هم مصرف کردم بهبود خفیفی داشتم ولی با قطع دارو با همون شدت برگشت . البته گوش راستم خیلی بیشتر تحت تاثیر هست . ۳ ماه هست این مشکل با منه . چه ازمایشات دیگه ایو باید انجام بدم ؟

  پاسخ
  1. admin 22 خرداد 1397 at 4:18 ب.ظ

   سرکار خانم سمیرا
   سلام
   در صورتیکه وزوز گوش شما ضربان دار است وصدای نبض خود را می شنوید از پزشک معالج خود بخواهید بررسی عروقی گوش میانی شما را انجام دهند

   پاسخ
 231. Parastoo 30 خرداد 1397 at 7:35 ب.ظ

  سلام من حدود سه ماهه گوش چپم صدا میده چهار ماه قرص راکوتان مصرف کردم ماهه اول که تموم شد این مشکل پیش اومد الان سه هفتس قرص قطع کردم خوب نشده بعد این صدا دائم نیست مثلا با چرخش سر یا وقتی سرم در یه حالتی قرار میگیره صدا میده بنظر شمامشکل از چیه

  پاسخ
  1. admin 2 تیر 1397 at 3:46 ب.ظ

   سرکار خانم پرستو سلام
   اگر وزوز شما باچرخش سر قطع ووصل می شود بررسی گوش خارجی ومیانی حتما لازم است لطفا در خواست آزمایش تیمپانومتری در یک مرکز سنجش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 232. مرتضی 31 خرداد 1397 at 10:29 ب.ظ

  سلام . آیا سوت کشیدن7-8 ثانیه ای گوش تقریبا هر ماه 2-1 بار طبیعیه ؟؟ علت خاصی داره؟

  پاسخ
  1. admin 2 تیر 1397 at 3:47 ب.ظ

   سلام
   جناب آقای مرتضی این مورد طبیعی است نگران نباشید

   پاسخ
 233. محمد 17 تیر 1397 at 3:17 ق.ظ

  به نام خدا
  براى بهبود كامل صداى گوش بايد تو سه حيطه عمل كرد
  سبك زندگى(به موقع و اندازه خوابيدن، مصرف شير، نآن، اب،انجير خشك، پياده روى در روز، ورزش و ،،،
  درمان علمى(مراجعه به دكتر گوش و حلق بينى، مغز و اعصاب و ،،،
  درمان سنتى(مراجعه به طب سوزنى
  و اينكه هر كس بدن خودشو از همه بهتر ميشناسه، به طور مثال اگر بدن شما به اصطلاح باد داره حتما بايد با دكترها در ميان بزاريد يا مثلا اگه تيروييد پركار داريد يا هر چيز ديگه،،، و دورى از هدفون و استرس و ،،،
  در نهايت با عمل كردن به اين موارد و مشخص شدن مشكل ان شاء الله درمان كامل به مرور زمان حاصل ميشه.

  پاسخ
 234. آرمین 16 مرداد 1397 at 9:45 ق.ظ

  با سلام،
  چهارشنبه هفته پیش در پرواز به دلیل تغییر ارتفاع در زمان کاهش ارتفاع گوش سمت چپم کیپ شد و دیگر باز نشد و وقتی به منزل رسیدم شب تا صبح رو از درد گوش نتونستم بخوابم، فرداش هم ترشح زرد رنگ از بینی داشتم، به دکتر که مراجعه کردم بعد از معاینه گفت که جرم گرفته و باید شست و شو بشه، یک قطره ایرگل با چندتا قرص نوشتن و قطره رو استفاده کردم روز شنبه برای شست و شو مراجعه کردم و بعد از شست و شو دکتر داخل گوشم رو نگاه کرد و گفت عفونت شدید داره، قرص آموکسیکلاو تجویز کردن و اسپری بینی و آنتی هیستامین،قرصها رو از اونروز تا به حال دارم استفاده میکنم و الان که نزدیک 3 روز از شست وشو و مصرف آنتی بیوتیک میگذره تغییری در گوشم احساس نکردم و کماکان ترشح زرد رنگ شدید از بینی و حلق دارم، میخواستم ببینم آیا مدت زمان خاصی باید طی بشه تا بهبودی کامل؟ ممنون

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:36 ق.ظ

   جناب آقای آرمین
   سلام
   احتمالا با اختلاف فشار پرده گوش شما پاره شده و سپس عفونی شده
   دارو درمانی را ادامه دهید
   تا حد ممکن آب وارد گوشتان نشود
   تحت نظر پزشک باشید

   پاسخ
 235. حمید 19 مرداد 1397 at 8:38 ب.ظ

  باسلام آقای دکتر من از حدود ۶ماه پیش وزوز گوش چپ بیچارم کرده و بطور کلی زندگیم رامختل کردا است.به حدود هشت متخصص گوش وحلق در اصفهان مراجعه کردم و نوار گوش دادم گفتند کاهش شنوایی و ضعف عصب گوش داری وتا آخر عمر این صداباتوست.از آنروز صدای گوشم بیشتر و وضعیتم بدتر شده است.اخیرا به روانشناسی مراجعه نمودم که میگوید نوروفیدبک و بیوفیدبک و tds روشهای درمانی هستند که اخیرا کشف شده و باعث بهبودی کامل وزوز و یا کاهش آن تا هفتاد درصد میشود.نظر شما چیست جناب دکتر؟آیا انجام این روشها که هزینه بر هم میباشد باعث بهبود وز وز و ضعف عصب گوش من میشود؟باتشکر

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:34 ق.ظ

   جناب آقای حمید
   سلام
   لطفا آخرین آزمایشات شنوایی از جمله ارزیابی وزوز خود را به تلگرام 09123544806 ار سال بفرمایید

   پاسخ
 236. a 20 مرداد 1397 at 10:45 ق.ظ

  باسلام وخسته نباشید من 34سالمه ونزدیک ده سال تو گوشم وزوز هست و ی مدت هم سرگیجه شدید داشتم با تزریق سه مرحله دگزا توگوشم سرگیجم بهتر شد تا این یک هفته ای هست موقع که میخوام دراز بکشم یا از خواب بلند شم سرگیجه ای بشدت حس میکنم طوری که چشمامو میبندم تا بحالت عادی برگردم بعد بلند میشم و چندتا تست وی ان جی و ا کو جی هم دادم سال90برا مینیر طوری که قطعی بهم نگفتن که مینیر دارم موندم الان چکار کنم

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:32 ق.ظ

   جناب آقای/ سرکار خانم a
   با سلام
   لطفا سوال خود را واضح تر بفرمایید

   پاسخ
 237. لیدا 25 مرداد 1397 at 6:50 ق.ظ

  با سلام من حدود یک هفته است که وقتی آب باز میشه سشوار روشنه نایلون چخ چخ میکنه یه صدایی مثل وقتی سیم توی پریز اتصالی داره یه جیز جیز کوچیکی میکنه اونطوری توی گوشم صدا میاد . این اتفاق بعد از خوابدین برام افتاده و نمیدونم چرا ؟ میشه لطفا راهنماییم کنید .

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:19 ق.ظ

   سرکار خانم لیدا
   سلام
   در اولین فرصت بهتر است مجرای گوشتان توسط پزشک دیده شود

   پاسخ
 238. مریم 7 شهریور 1397 at 1:11 ب.ظ

  باسلام و احترام

  اکنون ۱۲روز میشه که عمل ترمیم پرده گوش رو انجام دادم.ولی

  غذا میخورم یا اب میخورم گوشم صدا میده.حتی اب دهنم رو

  قورت میدم گوشم صدا میده وتق تق میکنه.میخاستم بدونم دلیلش چیه؟ایا ممکنه عمل ترمیم به خوبی انجام نشده باشه.

  باتشکر

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:16 ق.ظ

   سرکار خانم مریم
   سلام انشالله بعد از بهبود زخم های ناشی از عمل مشکل برطرف خواهد شد

   پاسخ
 239. فرهاد 9 شهریور 1397 at 2:50 ب.ظ

  با سلام من 33 سالمه حدود یه ساله گوشم صدای ضربان و و یه چیزی مثل باد میده، خیلی اذیت نمیشم، ولی در مراجعه به دکتر بعد تست شنوایی، ایشون گفتن کم شنوایی عصبی داری، خیلی ناراحتم نمی دونم باید چکار کنم، دارم افسرده میشم

  پاسخ
  1. admin 18 شهریور 1397 at 12:14 ق.ظ

   جناب آقای فرهاد سلام
   لطفا آخرین آزمایش شنوایی خودتان را از طریق تلگرام به شمازه 09123544806 ارسال بفرمایید

   پاسخ
 240. مهرشاد شهاوند 29 شهریور 1397 at 11:04 ق.ظ

  سلام خسته نباشید آقای دکتر وقت بخیر ضمن قبولی طاعات و عبادات من در هیئات عزاداری شرکت کردم و دچار سوت کشیدن گوش هام شدم به پیش دکتر رفتم و قطره بتامتازون رابت رو برام نوشت به نظر شما خوب میشوم چند روز طول خواهد کشید؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 2 مهر 1397 at 7:50 ب.ظ

   جناب آقای مهرشاد شهتوند
   سلام
   انشالله تا حالا دیگر خوب شده باشید
   اگر نه حتما برای سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 241. فاطمه 2 مهر 1397 at 12:52 ق.ظ

  سلام ببخشید من تقریبا سه ماهه صدای وزوز گوش دارم ویه صدای سوت در سر،نوارگوش گرفتم ام ار ای انجام دادم دکتر مغز واعصاب دارو ضد افسردگی خواب اور بهم دادن !با استفاده کردن از این قرص ها بهتر میشم؟؟صدا خیلی اذیتم میکنه خواهشا یه راهنمایی بکنین ممنون

  پاسخ
  1. admin 2 مهر 1397 at 7:53 ب.ظ

   سرکار خانم فاطمه سلام
   لطفا برای ارزیابی وزوز گوش خودتان به یک مرکز سنجش شنوایی هم مراجعه کنید

   پاسخ
 242. سحر 7 مهر 1397 at 9:31 ق.ظ

  سلام وقت بخیر،
  من گوشم یه صدایی مثل صدای هواپیما (سوت مانند ممتد) داره همیشه هم هست، فقط خفیفه حواسم بهش نیست اذیتم نمیکنه، شاید بگم چند ساله اینجوریم!دکترم نرفتم از ام ار ای میترسم.نظر شما چیه؟

  پاسخ
  1. admin 12 مهر 1397 at 12:12 ق.ظ

   سکار خانم سحر سلام
   لطفا در اولین فرصت در یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه معاینه گوش انجام دهید و آزمایش شنوایی انجام دهید شاید به ام آ ر ای هم نیاز نباشد

   پاسخ
 243. رضا 14 مهر 1397 at 5:38 ب.ظ

  باسلام خدمت شما اقای دکتر من سال ۸۵ در یک اتاق ۲×۲ بودم که پسر عمویم یه دونه ترقه انداخت داخل اتاق من تا امدم گوشمو بگیرم ترکید تا ۲ روز اول همه صداها مثل هم بودن دکتر هم رفتم گفت چیزی نشده بعد این همه سال هنوزم توی گوشم صدای ویز ویز مونده با تشکر از شما

  پاسخ
  1. admin 16 مهر 1397 at 5:41 ب.ظ

   جناب آقای رضا
   سلام
   لطفا در اولین فرصت آزمایش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 244. باران 18 مهر 1397 at 12:18 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید من یه چند روزی گوش سمت راست موقعه خواب صدا میده پشت سر هم طوری که وقتی سرم ‌ و رو بالشت میزارم شروع میشه و ساکت نمیشه تقریبا مثل صدای زوزه باده هو هو هو خخخ این صدارو میده لطفا بگید چیکار کنم ???باتشکر

  پاسخ
  1. admin 19 مهر 1397 at 5:10 ب.ظ

   سرکار خانم باران
   سلام وقت شما بخیر
   نگران نباشید
   لطفا در اولین فرصت جهت ارزیابی شنوایی به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

   پاسخ
 245. مریم 26 مهر 1397 at 5:02 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر,من حدودا سه ماهه به این بیماری دچار شدم گوش چپم سوت ممتد و زیری داره که وقتی گوشمو نگه میدارم بیشتر متوجه میشم و گوش راستمم همون صدا یه ذره مرتعشتر که وقتی سرمو رو بالش میزارم بیشتر میشه گردن درد وشانه راستمم درد میکنه ,البته اینم بگم که براثر یه شب سرو صدا وزوز سمت چپ گوشم شروع شد سمت راستم حدودا دوهفدوهفته شروع شده,و الان این علائمو دارم وقتی حمام میرم واب تو گوشم میره این صداها بلندتر میشه یا همچنین تو سر وصدا میرم همینطور انگار گوشم یه ذره زخم میشه و میگیره البته من بعد اون شب که گوشم شروع کرد به صدا دادن دکتر رفتم دکترم گفت داخل گوشت یه ذره التهابم داره قرص ب1 دادولی درمان نشدادواین صداها واقعا برام.ازار دهنده شدهخو زندگیمو مختل کرده من دوقلو دارم و واقعا دیگه نمیتونم براشون وقت بزارم خواهشا راهنماییم کنید چه مراحل پزشکی رو باید طی کنم و پی چه متخصصی برم باتشکر.

  پاسخ
  1. admin 6 آبان 1397 at 6:12 ب.ظ

   سرکار خانم مریم سلام
   لطفا در اولین فرصت آزمایشات شنوایی انجام داده و بخواهید برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند

   پاسخ
 246. Ahmad 26 مهر 1397 at 5:56 ب.ظ

  سلام و درود بر شما. دو هفته پیش که از حمام بیرون اومدم احساس کردم گوش چپم وزوز شدید میکنه (و کمی درد گوش و ترشحات زیاد واکس داشت)و با سشوار هم گوشم رو خشک کردم و بعد از ده روز تقریبا وزوز گوش برطرف شد و به دکتر مراجعه کردم گفتند که گوشت رو جرم گرفته است(به اندازه هسته خرما جرم داری) ولی به دکتر برای جرمگیری گوش مراجعه نکردم، الان مشکل م این هستش که گوش راستم صدایی مانند باد میده و بعضی وقتا ، موقتا سوت میکشه به نظرتون دلیل صدای باد توی گوشم میتونه جرم گوش باشه؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. admin 6 آبان 1397 at 6:23 ب.ظ

   جناب آقای احمد
   سلام یکی از دلایل وزوز گوش وجود جرم در مجرایخارجی گوش است ممکن است برای شما هم چنین باشد لطفا برای تمیز کردن مجرای گوش خود به پزشک گوش مراجعه فرمایید

   پاسخ
 247. محمودقهرمانی 29 مهر 1397 at 5:03 ب.ظ

  سلام من گوش راستم سمعک استفاده میکردم سرماخوردم گوش راستم گرفت‌رفتم دکتر گفت سرماخوردگی هست سرماخوردگیم خوب شد اما گوشم نه حالا‌حدود۱۵روزه وزوز میکنه دوباره رفتم دکتر گفتندعصب گوشت‌ضعیف‌شده دارودادن بعضی موقه هاوزوزگوشم کامل قطع میشه اما گوشم خوب نمیشه چرا موندم چیکارکنم

  پاسخ
  1. admin 6 آبان 1397 at 6:17 ب.ظ

   جناب آقای محمود قهرمانی
   با سلام
   با توجه به اینکه سابقه کم شنوایی دارید واز سمعک استفاده می کنید از شنوایی شناس خود بخواهید آزمایش شنوایی جدیدی برای شما انجام داده وارزیابی وزوز هم انجام دهند

   پاسخ
 248. غزل 30 مهر 1397 at 6:15 ب.ظ

  سلام من چند ساله از هندزفری با آخرین درجه ی صداش آهنگ گوش میدم آلان گوشم چن ماهه خیلی درد میکنه خودمم احساس میکنم شنواییم کم شده اگر دیگر از این وسیله استفاده نکنم بهتر میشم یا جای جبران نیست؟

  پاسخ
  1. admin 6 آبان 1397 at 6:20 ب.ظ

   سرکار خانم غزل
   در مواردی که کم شنوایی ناشی از صدای بیش از حد مجاز باشد
   در مراحل ابتدایی با استراحت صوتی شنوایی به حالت طبیعی بر می گردد اما اگر این صدای غیر مجاز ادامه پیدا کند کم شنوایی دائمی بروز می کند
   انشالله در شما چنین نباشد و با استراحت صوتی شنوایی شما طبیغی شود اما بهتر است آزمایش شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 249. سمین 6 آذر 1397 at 11:01 ب.ظ

  با سلام پسر من ۹ سالشه ۳ ماه پیش وی تی که در گوشش گذاشته بودند رو خارج کردند که تقریبا ۶ ماه داخل گوشش بود و بعد از ۶ ماه دکتر خودش با زحمت از گوشش خارج کرد حالا بعد از۳ ماه میگه باز داخل گوشم صدای سوت میاد چیکار کنم متشکرم

  پاسخ
  1. admin 8 آذر 1397 at 4:30 ب.ظ

   سرکار کار خانم سمین
   سلام
   احتمالا مربوط به وی تی می باشد انشالله به سرعت این احساس بر طرف می شود

   پاسخ
 250. مهدیس 19 آذر 1397 at 2:43 ق.ظ

  سلام ..من 4ساله نمیدونم به چه علتی یهو یه صدایی تو گوشمه… اولا بهش عادت نداشتم متاسفانه بهش اهمیتم ندادم .. تا الان که رفتم دکتر .. نوار گوشم گرفتم ولی دکتر گفتن باید باهاش کنار بیای … ینی هیچ عملی نیس که بتونه گوش منو خوب کنه و از شر این صدا راحت؟؟؟

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:29 ب.ظ

   سزکار خانم مهدیس
   سلام

   وزوز علت های متفاوت و درمان های مختلفی دارد باید در جهت علت آن تلاش کرد و درمان آن را پیدا نمود

   پاسخ
 251. سحر 21 آذر 1397 at 8:40 ق.ظ

  سلام. به شدت به صدا الرژی پیدا کردم. صدا یه کم بلند باشه یا هر صدای اضافه ای عصبیم میکنه. توی ازمایشگاه طبی کار میکنم. صدای دستگاهها اذیت میکنن طوری که مجبور میشم انگشتامو توی گوشام ببرم که صدایی نشنوم. تمام شب همون صداهارو توی گوشم میشنوم. حتی اگه کسی مستقیم توی سوراخ گوشم اروم حرف بزنه به شدت عصبی میشم. تا یکی دوساعت توی گوشم صدای باد میاد. سرو صدا برای دیگران مشکلی نداره ولی من گوش درد و سردرد میگیرم. وقتی بیرون میرم پنبه توی گوشم میذارم. باید چکار کنم.

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:26 ب.ظ

   سرکار خانم سحر سلام
   لطفا در اولین فرصت یه مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید و آزمایشات شنوایی انجام دهید شاید لازم باشد به روانشناس هم مراجعه کنید

   پاسخ
 252. امیرحسین 27 آذر 1397 at 8:30 ب.ظ

  سلام
  خیلی ممنونم از سایت خوبتون
  من ۱۴ سا سن دارم و حدود ۳یا ۴ماه که مدام در گوش چپم صدای هوهوی باد میشنوم
  به طوری که اگر سرم را در زاویه خاصی بگیرم صدا احساس نمیشه و اگر در زاویه های دیگه قرار بدم مدام صدای وزش باد را احساس میکنم
  نوار گوش هم گرفتم گفتند هیچ مشکلی ندارید
  لطفا بهم بگید چی کار کنم

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:22 ب.ظ

   جناب آقای امیر حسین
   سلام لطفا از شنوایی شناس خود بخواهید برای شما ارزیابی کامل وزوز انجام دهند

   پاسخ
  2. Arash 17 بهمن 1397 at 9:14 ب.ظ

   سلام اقای امیرحسین شمابرای گوشتون پیگیری کردید؟من هم دقیقا مثل شماهستم درمانشو پیداکردید؟ممنون میشم جواب بدید من خیلی نگرانم

   پاسخ
  3. فائزه 26 بهمن 1397 at 1:33 ق.ظ

   خوب شدين شما؟؟؟منم مثل شمام نگرانم

   پاسخ
 253. ناهید 29 آذر 1397 at 12:34 ق.ظ

  سلام اقای دکتر چند ساله که گوشم درد میکنه و ورز گوش دارم واز صدای بلند دیگران بد تر میشم خیلی عصبی میشم چه کار می تونم بکنم و میرم تو تنهای خودم که گوشم اروم بشهیک صدای زن می شنوم و گیجگام خیلی خیلی درد نی کنه

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:20 ب.ظ

   سرکار خانم ناهید
   سلام لزفا در اولین فرصت آزمایش شنوایی اتجام دهید و از شنوایی شناس خود راهنمایی بخواهید
   شاید نیاز به معرفی به روانشناس هم باشد

   پاسخ
 254. ساینا 6 دی 1397 at 4:54 ق.ظ

  با سلام خدمت شما آقای دکتر
  من مدت تقریبا یک ساله که تو گوش چپم صدایی شبیه به ضربان قلب میشنوم البته نه به صورت مداوم. مثلا سر یکی دو ماه این صداها میان سراغم و هر بار یکی دو روز طول میکشه و البته تو این یکی دو روز هم مداوم نیست مثلا ممکنه سر یکی دو ساعت باشن. البته من احساس میکنم که یکی دو ماهه داره این صداها با فاصله کمتری شنیده میشن ولی خدا رو شکر در شنواییم اختلال ایجاد نکردند. علتش چی میتونه باشه؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:10 ب.ظ

   سرکار خانم ساینا
   سلام
   این نوع از وزوز ممکن است به دلیل مشکلات عروقی باشد حتما از پزشک گوش بخواهید برای شما رادیولوژی و یا ام آرآی در خواست کنند

   پاسخ
 255. یعقوبی 8 دی 1397 at 12:39 ق.ظ

  سلام. وقت شما بخیر. بنده در گدش راستم دچارbppvشدم ۳سال پیش. با مانورهای توانبخشی مشکلش تاحدودزیادی حل شده. الان موقع خمیازه کشیدن و وقت پاک کردن گوش راستم یه صدای سوت میشنوم. همیشگی نیست. گاهی و بعضی وقتهاست. علتش چیه؟
  ممنونم از راهنمایی شما

  پاسخ
  1. admin 12 دی 1397 at 6:08 ب.ظ

   جناب آقای یعقوبی
   سلام
   اینطور که نوشته اید موضوع مهم وجدی نیست لطفا نگران نباشید

   پاسخ
 256. ستاره 28 دی 1397 at 10:51 ب.ظ

  سلام وقت بخیر. یک هفتست دچار مشکل عجیبی شدم. بعضی مواقع موقع قورت دادن صدای خفیفی مثل تق در گوش راستم احساس می کنم. کلی تو نت بررسی کردم. شنوایی ام خوبه چرک و سرگیجه ندارم. یکی دوبار اخیرا فکم موقع حرکت صدا داد. یکبار هم اب رفت گوشم تو حموم سریع درش اوردم. به خیلی چیزها فکر کردم : 1- پارگی پرده گوش 2- جرم گوش 3 – عملکرد شیپور استاش 4- سایر موارد مثل صدای فک و جمجمه یا برخی میگن چیزی نیس طبیعیه ولی چرا قبلا نبود؟. کمی انحراف بینی خفیف دارم که معمولا مشکل ساز نیست ولی الان چند روز بینی ام کیپه و همین حسو در گوش راستم هم دارم ولی واقعا کیپ نیست شاید بخاطر خلط ها باشه در اثر کیپ بودن بینی. خیلی نگرانم کرده تمام مواردی که ممکنه رو بررسی کردم میترسم گوشم پاره شده باشه یا چیز خطرناکی باشه.

  پاسخ
  1. admin 16 بهمن 1397 at 5:33 ب.ظ

   سرکار خانم ستاره
   سلام
   صدایی که گزارش کردید ممکن است به دلیل اختلال شیپور استاش یا مشکل مفصل فک باشد لطفا به متخصص گوش مراجعه نموده و به مر کز سنجش شنوایی هم مراجعه کنید ودر خواست کنید آزمایش تیمپانومتری برایتان انجام دهند

   پاسخ
 257. مژده 2 بهمن 1397 at 12:50 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من تقریباََ ۵ روز پیش استخر رفته بودم بعد از پنج روز در گوش سمتِ راستم احساس سنگینی حس کردم انگار پر باشه که بعد همراه شد با صدای وزوز یجورایی صدای زنگ . رفتم دکتر عمومی قطره بتامتازون داد اون قطره رو که ریختم صدای وزوزیه گوشم بیشتر شده آزار دهندس ..
  راستش ترسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید لازمه دکتر گوش حلق و بینی برم شستشو بدم گوشم رو

  پاسخ
  1. admin 16 بهمن 1397 at 5:30 ب.ظ

   سرکار خانم مژده
   سلام بله حتما به متخصص گوش مراجعه کنید

   پاسخ
 258. عباسعلی رجبی 5 بهمن 1397 at 5:03 ب.ظ

  با سلام
  اگر مزشک خوبی را میشناسید معرفی کنید تا بروم مطب شان جهت درمان صدای داخل گوشم

  پاسخ
  1. admin 16 بهمن 1397 at 5:27 ب.ظ

   جناب آقای عباسعلی رجبی
   سلام برای بررسی وزوز گوشتان در هر شهری هستید به یک مر کز شنوایی شناسی مراجعه کنید همکاران ما به شما کمک خواهند کرد

   پاسخ
 259. مسعود 9 بهمن 1397 at 3:57 ب.ظ

  باسلام…من چندوقت پیش رفتم استخر آب رفت توگوشم بعدازاون روزانگار جیرجیرک داخل گوشمه و صدای باد میاد.خیلی اذیتم انگارچیزی توگوشامه ازجرم خیس میشن و گلوهام عفونت داره…لطفا راهنماییم کنید چیکارکنم

  پاسخ
  1. admin 16 بهمن 1397 at 5:26 ب.ظ

   جناب آقای مسعود شما لطفا به پزشک متخصص گوش وگلو وبینی مراجعه بفرمایید مشکل حل می شود

   پاسخ
 260. Mohammad 16 بهمن 1397 at 3:45 ق.ظ

  با سلام خسته نباشید آرزوی سلامتی برای همه

  من از اول فروردین احساس گیجی کردم خلاصه بعد آزمایش خون و چکاب و ام ار ای هیچ موردی نداشتم که سرگیجه گرفتم ۳ بار شدید
  انواع قرص ها آلپروزلام و بتاسرک و سیناریزین نورترپترین بعد ش اول مهر ماه هم وزوز گوش ی صدای سوت خفیف گوش راستم گرفتم و الان باید چیکار کنم احساس شناوری و عدم تعادل دارم

  پاسخ
  1. admin 16 بهمن 1397 at 5:06 ب.ظ

   جناب آقای محمد سلام
   حتما در اولین فرصت آزمایشات شنوایی انجام دهید

   پاسخ
 261. آتنا 17 اسفند 1397 at 10:28 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من زمانی که صدای بلند میشنوم گوش سمت چپم واکنش نشون میده انگار باز و بسته میشه. وقتی بادگلو از دهانم خارج میشه یا سکسکه میکنم گوش سمت چپم پنج تا شش بار نبض میزنه و درد وحشتناکی داره و احساس میکنم سوراخ گوش سمت چپم تنگ تر از سوراخ گوش سمت راستمه. ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. admin 20 اسفند 1397 at 1:18 ب.ظ

   سرکار خانم آتنا
   سلام
   شما لازم است آزمایش شنوایی انجام دهید لطفا به نزدیکترین مرکز سنجش شنوایی بروید و در خواست کنید برایتان آزمایشات شنوایی خصوصا تیمپانومتری انجام دهند

   پاسخ
 262. لیلا 9 فروردین 1398 at 10:23 ق.ظ

  با سلام و احترام و عرض تبریک سال نو
  چند روز قبل یه گردن دردی داشتم در محدوده ی گوش راستم یعنی زیر گوش راست اندازه دو تا سکه
  فرداش اون خوب شد ولی متاسفانه از اون روز توی گوشم صدای باد میاد طوری که وقتی سرم روی بالشه قطع نمیشه و همچنین موقعی که تغییر موقعیت میدم صداش قویتر میشه
  هیچ دردی هم توی گوشم ندارم

  پاسخ
  1. admin 19 فروردین 1398 at 4:55 ب.ظ

   سرکار خانم لیلا
   سلام
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه و در خواست آزمون تیمپانومتری داشته باشید حتما همکاران شنوایی شناس شما را کمک خواهند کرد

   پاسخ
 263. فاطیما 17 فروردین 1398 at 8:47 ق.ظ

  با سلام وخسته نباشید
  من دو سال پیش بعد از بلند کردن یه وزنه سنگین گوش سمت چپم شروع کردن به صدای هوهو هم ریتم با ضربان قلب .MRI سر و گردن انجام دادم خدا روشکر خوب بود. بهم قرص سیتالوپرام ،زاناکس دادن اثری نداشت بعدش گفتن آنژیو مغز انجام بدم اونم خوب بود بعدش گفتن ایندرال با نروتریپتیلن بخور اثرب نداشت گفتن سیتی اسکن از گوش و سونو گرافی داپلر از عروق گردن انجام بده که انجام دادم که اونم خوب بود استازولامید هم خوردم تاثیری نداشت گفتن باید باهاش کنار بیای . اما این صدا به صورت مداوم در گوش سمت چپم شنیده میشه بعضی وقتها اونقدر بلنده که حالمو بد میکنه . نمیتونم شبها بخوابم دستمو روی رگ گردنم فشار میدم صداش کمتر میشه اما همیشه هست خواهشا راهنمایی کنید که چه کنم واقعا ازارم میده این صدا

  پاسخ
  1. admin 19 فروردین 1398 at 4:53 ب.ظ

   سرکار خانم فاطیما
   باسلام
   از آنچه بیان کرده اید چنین برداشت می شود که احتمالا تومور خوش خیم عروقی در گوش میانی داشته باشید این موضوع را با متخصص گوش مطرح کنید حتما شما را راهنمایی خوا هند کرد

   پاسخ
 264. حمید 23 فروردین 1398 at 1:47 ق.ظ

  با سلام و عرض ادب و احترام من تقریبا یک ماه بیشتره صدایی در گوشم ایجاد میشه و بعضی وقتها تا ساعتها باعث آزار م میشه به طوری که نمیتونم بخوابم صدای که دائما کم و زیاد میشه( هو هو )بعضی وقتها سرم رو یه مقدار تکان که میدم قطع میشه واسه چند ثانیه ولی دوباره شروع میشه خیلی اذیتم میکنه اگه ممکنه راهنمایی کنید و دلیلش چی میتونه باشه لازم به ذکر است که شش ماه قبل تست شنوایی دادم مشکلی نداشتم حمید36تهران

  پاسخ
  1. admin 5 اردیبهشت 1398 at 2:23 ب.ظ

   جناب آقای حمید
   سلام
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه نموده وبخواهید برایتان آزمون های ارزیابی وزوز انجام دهند حتما کمک کننده خواهد بود

   پاسخ
 265. محمد 6 اردیبهشت 1398 at 10:44 ب.ظ

  سلام،وقتی به گوش چپم دست میزنم صدای تلق تلق آزار دهنده ای میشنوم حتی اگه این دست زدن به گوش خیلی آروم انجام بشه،این اتفاق جدیدا افتاده دلیلش چیه؟؟

  پاسخ
  1. مدیر 18 اردیبهشت 1398 at 12:07 ق.ظ

   جناب آقای محمد
   سلام
   لطفا به متخصص گوش مراجعه کنید لازم است معاینه شوید

   پاسخ
 266. نجمه 13 اردیبهشت 1398 at 10:08 ب.ظ

  باسلام.من مدتی بود که توی گوش سمت راستموپشت گوشم احساس سوزش داشتم به پزشک گوش مراجعه
  کردم ایشون پس از معاینه ونوار وتست شنوایی سنجی گفتن مشکلی نداره اما الان مدتیه که توی گوشم احساس میکنم سفت شده وپشت گوشم هم یه سنگینی کمی داره.خیلی میترسم لطفا بگید چیکارکنم

  پاسخ
  1. مدیر 18 اردیبهشت 1398 at 11:53 ق.ظ

   سرکار خانم نجمه
   سلام
   بدون معاینه گوش شما نمی توان توصیه ای کردلطفا به متخصص گوش وحلق وبینی دیگری مراجعه کنید

   پاسخ
 267. لیلا 15 اردیبهشت 1398 at 7:26 ب.ظ

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر باشه خسته نباشید، من حدود 1.5 ماه قبل مشکل گوش پیدا کردم صداهای داخل گوشم که تقریبا شبیه صدای طبل، و یا عبور قطار بود، دکتر متخصص گوش و حلق و بینی رفتم گفت مشکل التهاب گوش و عصب دارید برام ویتامین بی 1، دو تا آمپول متیل پردنیزول استات و پماد بتا-متازون نوشت استفاده کردم تاثیری نداشت، یه دکتر متخصص دیگه رفتم برام پروپروانول نوشته اونم چند بار استفاده کردم تاثیری نداشت برام نوار گوش هم نوشت رفتم آزمون نوار گوش دادم اونم گفت مشکلی نداره، امروزم رفتم متخصص داخلی گفت مشکل فشار نداری ولی یه سری آزمایشات برام نوشت توصیه شما چیه
  با تشکر و احترام

  پاسخ
  1. مدیر 18 اردیبهشت 1398 at 11:51 ق.ظ

   سرکار خانم لیدا
   سلام
   با تاریخچه ای که بیان کرده اید احتمالا کم شنوایی ناگهانی برای شما اتفاق افتاده در این موارد چند دوره دارو درمانی انجام می شود و احتمالا شنوایی بهتر می شود اگر نشد توصیه می شود مراقب گوش سالم خود باشید وسعی کنید با داشتن یک گوش سالم زندگی مفیدی داشته با شید و اگر مشکل داشید از سمعک های خاصی بنام سمعک کراس می توانید استفاده کنید اما کاشت حلزون ضرورت ندارد

   پاسخ
 268. فرزانه 17 اردیبهشت 1398 at 9:32 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ممنون اگر راهنماییم کنید.من یه مدت طولانی هست ک گوش راستم صدا میده یه صدایی مث هوهو… و چندین بار دکترای متعدد رفتم.یکی گفت سینوزیته باید عمل شی و یکی گفت نه سیونوزیت نیس میگرنه و.. اما من هنوز خوب نشدم. با تجربه خودم متوجه شدم نزدیک عادت ماهانه یا در طول این دوره صدا بدتر میشه یا صدا ایجاد میشه. یه مدت بود خوب بودم اما دوبارع برگشته. در ضمن من پرولامپس میترال بصورت مادرزادی دارم و دچار سندرم قبل از قاعدگی هم بودم و ازون لحاظ هم مصرف کافین و نمک رو بهم گفتن کم کنم.یه مدت دارو هم مصرف کردم.
  اما هنوز گوشم صدا میده
  میشه راهنمایی کنید؟ممنون میشم.

  پاسخ
  1. مدیر 18 اردیبهشت 1398 at 12:01 ق.ظ

   سرکار خانم فرزانه
   سلام
   لطفا از مشکل عدم کم خونی خود هم مطمئن شوید

   پاسخ
 269. فرزانه 17 اردیبهشت 1398 at 9:36 ب.ظ

  سلام وقت بخیر ممنون اگر راهنماییم کنید.من یه مدت طولانی هست ک گوش راستم صدا میده یه صدایی مث هوهو… و چندین بار دکترای متعدد رفتم.یکی گفت سینوزیته باید عمل شی و یکی گفت نه سیونوزیت نیس میگرنه و نوار گوش سی تی هم انجام دادم.. اما من هنوز خوب نشدم. با تجربه خودم متوجه شدم نزدیک عادت ماهانه یا در طول این دوره صدا بدتر میشه یا صدا ایجاد میشه. یه مدت بود خوب بودم اما دوبارع برگشته. در ضمن من پرولامپس میترال بصورت مادرزادی دارم و دچار سندرم قبل از قاعدگی هم بودم و ازون لحاظ هم مصرف کافین و نمک رو بهم گفتن کم کنم.یه مدت دارو هم مصرف کردم.
  اما هنوز گوشم صدا میده
  میشه راهنمایی کنید؟ممنون میشم.

  پاسخ
  1. مدیر 18 اردیبهشت 1398 at 12:01 ق.ظ

   سرکار خانم فرزانه
   سلام
   لطفا از مشکل عدم کم خونی خود هم مطمئن شوید

   پاسخ
   1. فرزانه 19 اردیبهشت 1398 at 10:01 ق.ظ

    ممنون از بذل توجه شما.
    ازمایش قبل انجام دادم. البته یوقتایی بهمراه صدای گوشم یطرف سرم یا چپ یا راست درد میگیره ..ممنون اگر ادرس یا شماره ای از مطب درصورت فعالیت در مطب ارائه کنید.

    پاسخ
    1. مدیر 21 خرداد 1398 at 9:08 ق.ظ

     سرکار خانم پروانه سلام
     تهران خ انقلاب خ ابور یحان خ نظری پلاک 44 واحد 1 مرکز تخصصی شنوایی و سمعک ایرلایف 66461818-021

     پاسخ
 270. سروش 9 خرداد 1398 at 9:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من مدته 3 سال میشه که از وزوز گوش رنج میبرم اوایل صدا کمتربود رفتم دکترازم نوارگوش گرفت گفت اعصاب گوشت سالمه مشکلی نداره.ولی بعدمدتی صدابیشترشده وگوش چپم حساستره مخصوصا به صدای بوق ماشین ها یا موزیک بلند میشه راهنمایی کنید ایا به پزشک مراجعه کنم راه درمانی وجود داره؟

  پاسخ
  1. مدیر 21 خرداد 1398 at 9:22 ق.ظ

   جناب آقای سروش
   سلام
   لطفا به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه و در خواست ارزیابی وزوز گوشتان را داشته باشید

   پاسخ
 271. حمید 10 خرداد 1398 at 11:22 ق.ظ

  سلام ایا نازک شدم پرده گوش برگشت ناپذیراست؟

  پاسخ
  1. مدیر 21 خرداد 1398 at 9:25 ق.ظ

   جناب آقای حمید
   سلام
   اگر به هر دلیلی پرده گوش پاره شود از سه لایه ای که دارد فقط یک لایه جوش می خورد و آن لایه هم لایه خارجی یا همان پوست پرده است و در این صورت پرده در این قسمت نازک تر می شود

   پاسخ
 272. مهدی 17 مرداد 1398 at 4:40 ب.ظ

  سلام
  من هم چند ماهی مشکل صدای ضربان در گوش چپم رو داشتم. مدتی سعی کردم بهش توجه نکنم ولی مشکل ازاردهنده بود تا در نهایت برای درمان از روش خود هینوتیزم استفاده کردم و با تلیقین های موثر مشکلم حل شد. دوستان هم در صورتیکه خودشون میتونن از این روش استفاده کنند اقدام کنند و نیز میتونند از خدمات اساتید و کلینیک های هیپنوتیزم استفاده کنند.

  پاسخ
 273. امین احمدی 21 مرداد 1398 at 7:56 ق.ظ

  باسلام وعرض ادب خسته نباشید وتبریک عید قرربان بزرگوار مدت یک سالی هست متوجه شدم شنوایم کم شده وخیلی ازصداهای کوتاه رامتوجه نمیشم بیشتر گوش سمت چپ ویک بار رفتم نوارگوش گرفتم ولی جای مورد اعتماد وپیشرفته نبودگفتن عصب گوش است اما امروز متوجه صدای باد درگوش سمت چپم شدم که اصلا قطع نمیشه لطفا راهنمایی کنید خوابم هم سنگین شده باید چکار کنم باتشکر ازلطف حضرتعالی

  پاسخ
  1. مدیر 7 شهریور 1398 at 12:36 ق.ظ

   جناب آقای امین احمدی سلام
   لطفا آخرین آزمایش شنوایی خود را به شماره ۰۹۱۲۳۵۴۴۸۰۶ تلگرام یا واتس آپ بفرمایید تا شما را راهنمایی کنیم

   پاسخ
 274. معصومه 23 مرداد 1398 at 7:03 ق.ظ

  با سلام

  گاهی در گوش راستم صدایی مثل ضربان قلب می شنوم، نبض دارد. همیشگی نیست، اما هرازگاهی اتفاق می افتد و مدتی طول می کشد تاقطع شود.
  ممنون می شوم علت و درمان را بفرمایید.

  پاسخ
  1. مدیر 7 شهریور 1398 at 12:34 ق.ظ

   سرکار خانم معصومه
   سلام
   شنیدن صدای ضربان نبض در گوش در بسیاری از موارد طبیعی است چون شریان های اصلی از کنار گوش می گذرد اگر این مورد موقتی باشد جای نگرانی ندارد

   پاسخ
 275. منصوره 27 شهریور 1398 at 1:41 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من مدت۱۳ساله گوشم صدای هوهو میده باافزایش ضربان قلبم صدا خیلی خیلی بیشتر میشه زمانی که صورتمو سمت چپ میبرم صدا اروم میشه واقعاا دیگه خسته شدم نمیدونم چیکارکنم زندگیو برام سخت کرده

  پاسخ
  1. مدیر 7 مهر 1398 at 12:01 ق.ظ

   سرکار خانم منصوره سلام
   ممکن است این نوع وزوز به عروق خونی مرتبط باشد لطفا به پزشک گوش وحلق وبینی مراجعه تا با معاینه و ام آر ای و سیتی اسکن موضوع را بررسی کنند

   پاسخ
 276. محمد اطمینان بخش 12 مهر 1398 at 7:20 ب.ظ

  سلام وعرض ادب و تشکر از شما بنده چند سالی است که درمدت چند ماه از سال هنگام شب مخصوصا موقع خوابیدن از گوش چپم صداهای شبیه وزش باد خفیف میاد البته زیاد مشکل ساز نیست وخیلی دکتر رفتم سنجش شنوای که انجام دادم طبیعی است سنم 63هستش ایا مشکل خاص دارم ضمنا ام ار ای مغز هم دادم طبیعی است البته این چند ماه دنبال هم هستش منقطع نمیشود لطفا بفرمایید مشکل خاصی دارم

  پاسخ
  1. مدیر 24 مهر 1398 at 10:48 ق.ظ

   جناب آقای محمد اطمینان بخش
   سلام
   با توجه به پیگیری هایی که انجام داده اید جای هیچ نگرانی نیست

   پاسخ
 277. مهر 28 مهر 1398 at 2:59 ب.ظ

  منم چند سال وزوز گوش دارم صدای سوت ممتد گاهی قطع میشه وقتی قطع میشه انگار نه اتگار صدای توگوشم بوده ولی دوباره شروع میشه تا حالا هر قرصی خوردم جواب نداده گاهی صدا اونقدر زیاد میشه که کلافه میشم هر کوفت وزهرماری بود ریختم تو گوشم ولی نشد که نشد البته هنوز روغن حنظل نریختم یه بار طاقتم تاق شد خواستم وایتکس بریزم تو گوشم ولی رفتم تو حیاط اینقدر دویدم که از خستگی یه گوشه خوابم برد بدترین قسمت ماجرا سرگیجه که دوبار سراغم اومده واز کار و زندگی میندازه آدمو خود سرگیجه یه روز طول می کشه البته قطع میشه و ناگهانی شروع میشه ولی منگی تا چهل پنجاه روز طول میکشه مثل مرغی هستی که نیوکاسل گرفته خلاصه اینکه من ـب پیاز رو هم استفاده می کنم بد نیست از هز چیزی که تا حالا شنیدم و امتحان کردم بهتره پیاز رو رنده می کنم آب شو میگیرم از یه پارچه تمیز رد می کنم تو قطره چکان میریزم و استفاده می کنم

  پاسخ