چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که از قدیم الایام در آثار پزشکی پیشینیان در بابل، آشور، هند، مصر و یونان باستان به آن اشاره شده. بین ۶ تا ۱۷ درصد جمعیت جهان دچار وزوز گوش می شوند و این مشکل دست کم ۵ دقیقه طول می کشد. در ۳ تا ۷ درصد موارد وزوز گوش به حدی است که فرد برای رفع مشکل خود، به پزشک مراجعه می کند. اگرچه تحمل وزوز گوش و تأثیر آن بر زندگی، در افراد مختلف یکسان نیست، در ۵ درصد مبتلایان، وزوز گوش تأثیر عمده ای بر زندگی می گذارد. با دکتر بهرام ملکوتی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره همین مشکل شنوایی گفتگو کرده ایم…
▪ آقای دکتر! وزوز گوش بیماری شایعی است؟
ـ وزوز گوش اصلا بیماری نیست؛ صرفا یک علامت است. مثلا وقتی می گوییم یک نفر تب دارد، باید بدانیم که تب یک بیماری نیست؛ بلکه یک نشانه است، نشانه ای از یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی یا نشانه ای از یک بیماری وخیم تر مانند مننژیت که اگر به آن توجه نشود، ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند. این وظیفه پزشک است که اگر یک بیمار به وی مراجعه کرد و دچار وزوز گوش بود، تشخیص بدهد که این نشانه ای از یک بیماری ساده است یا یک بیماری خطرناک. پس وزوز گوش یک علامت است، نه یک بیماری.
▪ چه اتفاقی در گوشمان می افتد که این وزوز را حس می کنیم؟
ـ ببینید، ساختمان گوش داخلی انسان در داخل استخوان گیجگاهی قرار گرفته است. سختی این استخوان بعد از مینای دندان، مقام دوم را در بدن دارد. در کنار این استخوان غشایی قرار گرفته که احشای داخلی را عایق بندی می کند. این قضیه نشان می دهد که خلقت گوش به نحوی صورت گرفته که اعضای حساس باید در محیطی ایمن قرار داشته باشند تا هیچ گونه ضربه و اختلالی در کارشان به وجود نیاید بنابراین اگر هر عاملی (مثل ضربه ، تروما یا داروها) عایق پیرامون ساختمان داخلی گوش را دچار خدشه و آسیب کند، می تواند در گوش ایجاد صدا نماید.
▪ حالا این صداها واقعا صدای وزوز است یا اینکه صداهای دیگری هم ایجاد می شود؟
ـ نه، این طور نیست که فقط صدای وزوز باشد. خیلی از بیماران وقتی به پزشک مراجعه می کنند خودشان خیلی خوب می توانند این صدا را برای پزشک توضیح بدهند. بعضی ها می گویند مثل صدای ترانس مهتابی است و بعضی دیگر صدای آرام موتور یخچال یا دیگ زودپز را مثال می زنند و جالب است بدانید با مثال هایی که بیماران می زنند ما می توانیم حتی محدوده فرکانسی وزوز را در ذهن مان تصور کنیم و این امر می تواند تا حدودی به ما کمک کند که محل مشکل را در گوش بیمار تشخیص بدهیم که آیا در داخل حلزون است یا در مناطق دیگر.
▪ علت بروز یک عارضه شنوایی که منجر به بروز وزوز گوش می شود، چیست؟
ـ گوش سازمانی است که گیرنده اش در محیط قرار دارد که همان کانال گوش خارجی، گوش میانی، پرده گوش و استخوان های ریز گوش است اما قسمتی که این صدا را تفسیر می کند، در مغز قرار دارد و بین مغز و گوش عصب شنوایی به عنوان پل ارتباطی قرار گرفته است. این عصب از گوش خارجی به گوش میانی و از سمت حلزون به سمت مغز امتداد دارد بنابراین اگر در هر کجای این سیستم از گوش خارجی تا سطوح عالی مغز مشکلی به وجود آید، می تواند عامل وزوز باشد. به عنوان مثال وقتی جرم گوش در گوش خارجی تجمع پیدا کند، می تواند عامل وزوز باشد. در گوش میانی عواملی مانند سفتی استخوانچه ها و چسبندگی بین آنها سبب ایجاد وزوز می شود. برخی از مسمومیت های دارویی به وسیله بعضی از داروها که برای گوش سمی هستند مانند برخی از داروها نظیر سالیسیلات ها، NSAIDS (ایبوپروفن، ایندومتاسین، فنیل بوتازون و…) آمینوگلیکوزیدها، فلزات سنگین مانند ارسنیک، کینین و بعضی از ضد افسردگی ها (آمی تریپتیلین، آموکساپین، دزیپرامین، دوکسپین، ایمیپرامین، نورتریپتیلین، تری میپرامین، پروتریپتلین و تزازودن) می توانند با آسیب حلزون و عصب زوج هشتم مغزی موجب وزوز گوش می شوند. در مسیر عصب شنوایی هم عواملی مانند تومورهای عصب شنوایی بسیار مهم اند.
بعضی از وزوزهای گوش با بالا رفتن سن ایجاد می شود زیرا دیواره عروق سخت شده و در نتیجه عروقی که حلزون گوش را تغذیه می کند، مسدود یا تنگ شده و سبب کم خونی در قسمتی از حلزون می شود که خود، عامل ایجاد وزوز گوش است. یک سری اختلالات عروقی هم هستند که می توانند عامل وزوز باشند. مثلا وقتی بیمار سر خود را پایین می آورد یا در حالت درازکش قرار می گیرد فشار وریدی ناحیه جمجمه بالا می رود و بالا رفتن این فشار وریدی همراه با نازک شدن یا وجود نداشتن دیواره نازک استخوانی که بین شریان های مغز وجود دارد، سبب می شود صدای ضربان یا نبض به حلزون منتقل شده و صداهای داخلی در گوش ایجاد کند. ولی به طور کلی، بیشترین علت بروز وزوز گوش، آلودگی های صوتی در محیط های صنعتی و محیط زندگی است.
▪ آیا بیماری های زمینه ای هم در ابتلا به وزوز گوش موثرند؟
ـ بله، برخی بیماری ها مانند فشارخون، دیابت، بیماری های عروقی، آلرژی و حساسیت، مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی و… در این زمینه موثرند. یک سری عوامل هم سبب بدتر شدن وزوز گوش می شوند؛ مانند استعمال دخانیات، مصرف الکل و قرارگیری در معرض اصوات بلند.
▪ در چه صورتی وزوز گوش آزاردهنده محسوب می شود و حتما به درمان احتیاج دارد؟
ـ این مطلب را ما این طور از بیمار سوال می کنیم که آیا این صدا، تمرکز شما را به هم می زند؟ آیا مانع خواب تان می شود؟ آیا در شنوایی شما اختلال ایجاد می کند؟ اگر جواب این سه سوال «بله» باشد، ما می فهمیم که وزوز شدید و آزاردهنده است. وزوز گوش گاهی شدت زیادی دارد و سبب آشفتگی و پریشانی فرد شده و زندگی طبیعی فرد را مختل می کند. اما اگر وزوز بیمار با یک صدای دیگر مانند صدای رادیو یا تلویزیون، دیگر شنیده نمی شود و نیمه شب هم بر اثر وزوزگوش بیدار نشود، یعنی اینکه آزاردهنده نیست و خفیف است.
▪ آیا بیماری هایی که به وزوزگوش منجر می شوند، می توانند موجب کاهش شنوایی هم بشوند؟
ـ بله، می توانند. به عنوان مثال، بیماریی به نام منییر که فشار گوش داخلی را بالا می برد و ایجاد وزوزگوش هم می کند. اگر این بیماری پیشرفت کند، به کاهش شنوایی منجر خواهد شد و خود کاهش شنوایی اثر وزوز را بیشتر می کند و چون کاهش شنوایی سبب می شود صداهای محیط اطراف کمتر شنیده شود در نتیجه وزوز به نظر بلندتر شنیده می شود، در حالی که صدای آن تغییری نکرده است.
▪ آیا عفونت گوش هم می تواند سبب ایجاد وزوز گوش شود؟
ـ بله، عفونت های گوش هم ممکن است موجب جذب سم از پشت دریچه گرد به گوش داخلی شود و این عفونت ها ممکن است سبب ایجاد وزوز شوند. اگر عارضه برگشت ناپذیر نباشد با درمان عفونت، وزوز از بین می رود ولی اگر برگشت ناپذیر بوده و صدمه خیلی شدید باشد صدا از بین نخواهد رفت.
▪ پس با توضیحاتی که دادید خیلی ها این مشکل را تجربه می کنند؟
ـ حدود ۸ تا ۱۵ درصد افراد ممکن است صدایی را به صورت کوتاه مدت یعنی کمتر از ۵ تا ۸ دقیقه در گوش شان حس کنند و اگر بررسی شود که این صدا مربوط به عارضه یا بیماری خاصی نیست، ارزش زیادی ندارد و نیازی به درمان نخواهد داشت و نباید نگران شد.
▪ آیا درمانی هم برای وزوز گوش وجود دارد؟
ـ البته راه های درمانی متفاوتی برای وزوز گوش وجود دارد. یکی از راه های درمانی، استفاده از داروها است. البته ما با دادن دارو، صدای وزوز را از بین نمی بریم، بلکه تحمل بیمار را زیاد کرده یا او را نسبت به صدا بی تفاوت می کنیم. این داروها معمولا داروهای آرام بخش هستند ولی در هر صورت ابتدا باید بیماری ایجادکننده وزوز گوش را تشخیص داد تا بتوان مشکل را به صورت ریشه ای درمان کرد.
● اگر وزوزگوش دارید…
▪ آرامش داشته باشید و به وزوز فکر نکنید. یادتان باشد که هر چه بیشتر به این مشکل فکر کنید، طنین صدا را در گوش خودتان بیشتر خواهید شنید.
▪ برای کنترل وزوز گوش باید توجه کنید که چه فعالیت هایی در طول روز، شما را از دقت به صدای گوش تان باز می دارد.
▪ وزوز گوش می تواند با تحریک پذیری، عصبانیت، اضطراب و افسردگی شدت پیدا کند. بنابراین بر اعصاب خودتان مسلط باشید و بدانید که با خونسردی و آرامش، مشکلتان کمتر می شود.
▪ از قرار گرفتن در معرض اصوات بلند خودداری کنید.
▪ مرتب فشارخونتان را کنترل کرده و در صورت وجود مشکل به پزشک مراجعه کنید.
▪ سیگار نکشید، کمتر نمک بخورید و در مصرف چای، قهوه و نوشابه های گازدار افراط نکنید

ارسالی :طاهره صادقی

304 نظر روی “چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

 1. سلام من چند سال قبل یک عمل گوش میانی انجام دادم تا یک ماه بعد از عمل سرگیجه شدید داشتم و نصف صورتم بی حس بود که خوب شد ولی شنوایی گوشت راستم کاملا از بین رفت . از آن موقع تا حالا گوش راستم مرتب صدا می دهد و یک لحظه قطع نمی شود این صداها ترکیبی از صداهای متفاوت هستند آیا برای از بین بردن این صداها راهی وجود دارد؟

  • سرکار خانم مینا با سلام
   نگران این مشکل نباشید کمتر به آن توجه کنید در هر صورت در صورتیکه برای زندگی روزمره شما مشکل ایجاد می کند حتما به شنوایی شناس محل سکونت خود مراجعه وآزمایشات کامل شنوایی انجام داده واینجانب را نتیجه مطلع کنید

  • درود بر هم میهنی های عزیز من تمام عمرم یک صدای یکنواخت مثل صدای مهتابی در گوشم هست در تابستان و بهار قابل تحمل هست ولی زمستان به حدی میشود که حاظرم شنواییم از دست بدم ولی این صدا هم قطع بشه شبها خوابیدن بسیار سخت هست و زمانی که خواب هستم این صدا به کابوس وحشتناکی تبدیل میشه تورو خدا اگه کسی میدونه من چیکار کنم کمکم کنه شاید صدبار بیشتر دکتر رفتم و فقط پول الکی دادم

 2. با سلام من چند ماه است دچار سرگیجه شده ام و تقریبا همیشه هست ودر بعضی موارد شدتش بیشتر میشه بعضی وقتها هم گوشم زنگ میزنه و یه مقداری هم وز وز میکنه اما تا الان طوری نبوده که بیفتم یا نتونم راه برم اصلا استفراغ هم نداشتم یه مقداری هم سردرد میگیرم دکتر تشخیص منییر دادن ایا این علائم میتونه منییر باشه ؟
  با تشکر

  • جناب آقای رضا
   با سلام و تقدیم احترام
   در صورت تشخیص بیماری منییر توسط پزشک محترم شما توصیه می شود
   ۱- دستورات پزشک خود را کاملا رعایت کنید
   ۲- از خوردن غذا های پر نمک و آشامیدن انواع نوشایه های گاز دار ،قهوه، چای پررنگ وترشیجات خودداری فرمایید
   ۳- آزمایشات دوره ای شنوایی خود راتکرار کنید

 3. با سلام من ۱۵ سال دارم و بیش از یک هفته است که صدای سوت میشنوم و سرما خورده ام ولوزه سوم هم دارم.البته باید بگم که قبلا برای تخلیه بینی خیلی فشار می اوردم.سوالم اینه ایا میشه کامل درمان کرد یا نه؟خیلی نگرانم.مرسی

 4. باسلام . من با علائم گيجي سر و شدت گرفتن صدا در گوش چپ به پزشک مراجعه کردم تشخيص فشار بالاي گوش داخلي داد و داروهاي بتاهيستين، آلپرازولامو تريامترن تجويز کردند. من هنوز داروها را مصرف نکرده ام چون از عوارض جانبي داروها نگرانم. در ضمن من فعلا ژمجبورم رانندگي کنم به نظر شما داروها را مصرف کنم بهتر است يا نکنم؟ در ضمن با چه رژيم غذايي و گياهان دارويي بهتر مي شوم؟

  • سرکار خانم لیلا
   باسلام
   با پوزش از تاخیر در پاسخ امیدوارم تاحالا مشکل شما حل شده باشد اگر نه شرح حال بیشتری بیان کنیدتا اگر بتوانم راهنمایی کنم

  • سرکار خانم لیلا
   با سلام
   وپوزش از تاخیر در پاسخ امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت شرح حال بیشتری بفر مایید تا اگر بتوانم راهنمایی کنم

 5. با سلام . مشکل من کمتر شده ولي پابرجاست. از صداهاي بلند، گوش چپم اذيت مي شود و مشکل عدم تعادل دارم مشکل من در زمان پريود شديدتر مي شود. قرص بتاسرس به مدت يک هفته مصرف کردم ولي فايده اي نداشت . عوارض جانبي بدتري ايجاد مي کرد. مصرف قرص را قطع کردم حالال بهترم.ولي نمي دانم آيامشکلم در آينده بدتر مي شود؟ لطفا مرا راهنمايي کنيد.

  • سرکار خانم لیلا
   باسلام واحترام
   امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت به همکاران شنوایی شناس ما مراجعه واخواهید آزمون های تعادلی برای شما انجام دهند

 6. با سلام

  پارسال گوش چپم یه کم می گرفت بعد گرفتگی تبدیل به زنگ زدن شد یکبار به پزشک عمومی رفتم گفت پرده گوشت عفونت کرده، دارو تجویز کرد خوب نشد دوباره به پزشک تخصصی رفتم اونم گفت پرده گوشت عفونت کرده، داروهای قوی تری نوشت بازم خوب نشد و الان بیش از یکسال ست گوشم زنگ می زند

  با تشکر

 7. باسلام اقای دکترالان حدود دوماه که از وزوزگوش رنج مبرم البته اول سرکیجه داشتم به صورت دورانی وقتی سرگیجه میکنم ضربان قلبم محکم میشودبطوری که احساس میکنم یقلبم از دهانم بیرون می آید وتمرکز درحرف زدن در دیدن در شنیدن ندارم واحساس میکنم وکه چشمانم ازدرون تکان میخورند به دکتر رفتم وام آی آر هم انجام دادم ودکتر یگفت که سرم سالم میباشد ومشکل من اعصابم میباشد ودارو ضد افسردگی وسینارزین وویتامین ب یک وبتاسرک وفولکسیتن هم برایم تجویز کرده اند اما نزدیک دوهفته است که هیچ بهبودی حاصل نشده صدای وزوز اصلا قطع نشده صدا مثل وزوز ترنس مهتابی می باشدوقتی در سکوت هستم صدا بیشتر میشودوازاین وضع کلافه شدم آیا دکتر خوب تشخیص نداده؟ من تاکی باید این صدارا باید تحمل کنم؟ آیااین صداها قطع میشود؟

 8. با سلام خدمت شما استاد ارجمند آقای دکتر من هم متاسفانه ۸ ماهه که از صدای سوت گوش رنج میبرم ابتدا درد فک شروع شد و بعد با درد و خارش گوش تبدیل به صدای سوت شد آقای دکتر فرهادی مشکل منو tmj تشخیص دادند به هر حال شما بهتر میدانید که این مشکل رفع نمیشه و ما قربانی این بیماری هستیم خواهشا کمک کنید یک کلینیک تخصصی tinnitus تشکیل بشود چون کسانی که این مشکل را دارند همدیگر را دیده و تبادل افکار مینمایند .
  سپاسگزارم

 9. سلام
  گوش من حدود ۴ سال است که زنگ میزنه.به دکتر هم از هر ۳ماه مراجعه میکنیم. دکتر میگه که این گوش درد درمان ندارد، و ما فقط با تجویز دارو میتونیم از افزایش صدای ان جلو گیری کنیم.
  واقعا درمان نداره؟ یاداره؟ چطوریه؟

 10. ببخشید من وقتی از هندذفری استفاده میکنم دچار این مشکل میشم ولی بعد از مدتی بهبود پیدا میکنه سنم هم ۱۴ساله در روز چه قدر از هندذفری استفاده کنیم

 11. سلام جناب دکتر
  به دادم برسید
  مدت یک هفته هست که گوش سمت چپم کیپ شده یعنی بهتر بگم ، وقتی که صحبت میکنم صدای خودم از گوش سمت چپم برگشت میخوره
  تاین مشکل در بیان صحبتام هم مشکل ایجاد میکنه و اعتماد به نفسمو از بین برده
  لطفا کمکم کنین
  با مهر
  🙂

  • جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   نگران نباشید
   این حالت در موقع سر ماخوردگی حساسیت هایی که موجب بستن شیپور استاش شود اتفاق می افتدوبا رفع سرماخوردگی ویا حساسیت ازبین می رود
   برای اطمینان به پزشک گوش وشنوایی شناس مراجعه فرمایید

 12. سرکتر خانم الهه
  باسلام واحترام اگر از سمعک خود استفاده کنید به کم شدن وزوز گوشتان کمک می کند
  در صورتیکه سمعک شما مشکل دارد جهت تنظیم مجدد به همکارشنوایی شناسی که به سمعک شما را تجویز نموده مراجعه نمایید

 13. سلام.من برج ۱۱ سال ۱۳۹۱صبح ناشتایک امپول پلیسینی به علت سرماخوردگی زدم وبعدشوک به من وارد شدوتمام سرم شروع به لرزیدن وگوشمم سوت شدیدی کشید.تاچندهفته ای سرگیجه داشتم وخیلی حالم بدبودچندتادکترمراجعه کردم جواب درستی نگرفتم .الانم وزوزمیکنه وهرزگاهی سرم خیلی درمیکنه وفشارخونمم تا۱۶بالامیره.تست گرفتم گفتن عصبت مشکل داره.کارمم راننده کامیونم سروصدام خیلی هستش و ازموبایلم استفاده میکنم ایا تاثیرداره روی مریضیم . بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدوممون.

 14. سلام
  من بیش از یه ساله که علاءمی مثل سرگیجه گرفتگی گوش وزوزگوش حالت تهوع دارمبعد از اینکه مطلع شدم ممکنه بیماریم به گوش مرتبط باش پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم،الان ۲ هفته ست که بتاسرک ۸ رو روزی دوبار میخورم،اما هیچ تغییره محسوسی احساس نکردم،به نظرتون می تونم امیدوار باشم که با مصرف بیشتر این دارو تاثیری ببینم?میشه بیشتر هم راهنماییم کنید که دیگه چیکار کنم،سوسی کالباسو نوشابه و چای هم اصلا نمی خورم
  متاسفانه این علایمم مخصوصا سرگیجه زندگیمو مختل کرده به طوری که سر کلاس و امتحان گاهی اصلا تمرکز حواس ندارم،همش میترسم سرجلسه سرگیجه بگیرم و از حال برم.ازمایش شنوایی سنجی هم که دادم گفتن ازمایشم خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.
  بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم

 15. با سلام من مدت دو ماه دچار صداى گوش (راست) مانند صداى تپش قلب شده ام ولى با مراجعه به متخصص از لحاظ ظاهرى سالم بوده ولى اخيرا بدليل سرما خوردگى پرده گوش دچار تورم قرمز رنگ شده است و صداى آن بيشتر شده در ضمن من در ماه سوم باردارى هستم لطفا من را راهنمايى كنيد با تشكر

 16. سلام من ۲۰سالمه
  توگوش چپم حس میکنم هوامیره یعنی صدای هوا توگوشم میادمخصوصا وقتی ناگهانی بشینم یابلندشم.وهمین گوشم نسبت به صدا حساس شده اصلن طاقت شنیدن صدای بلند ندارم انگار داخل گوشم میلرزد خواهش میکنم راهنماییم کنید

 17. سلام
  حدود یک سال است که دچار ضربان در گوش راست خود شده ام به طوری که در سکوت شنیدن این صدا خیلی ازار دهنده است . به پزشکان زیادی مراجعه کردم و دارو هایی مانند انواع انتی بیوتیک و قرص سیناریزین مصرف کردم . سونوگرافی از رگ گردن و نوار گوش گرفته ام . هیچ مشکلی نبود . اخیرا یک پزشک تشخیص داد که در گوش میانی مایع جمع شده است و کپسول اموکسی کلاو مصرف میکنم . قدری صدا کم شده است . موقع بلند حرف زدن یا خمیازه کشیدن در گوش خود گرفتگی احساس میکنم . ایا دلیلش همان مایع داخل گوش است ؟

  لطفا مرا راهنمایی کنید . ممنون

 18. باسلام
  مادر من حدود ۲۰ سال پیش به بیماری سل مبتلا شدند و در اثر خوردن دارو شنوایی شان بسیار کم شد در صورتی که الان حرف زدن را اصلا تشخیص نمی دهند و در عوض برخی از صداها برای ایشان بسیار بسیار بلند هستند.
  صداها به نحوی بلند برای ایشان هستند که دیگر تحمل ندارد. به طور مداوم در سرشان صدا می شوند. آیا درمانی برای ناشناوایی ایشان و یا کم کردن این صداها وجود دارد؟

  • سرکار خانم نرگس نیلوفری
   باسلام واحترام
   ظرفیت شنوایی انسان محدود است سعی کنید در معرض صداهای بلندی که گوش درد ایجاد می کند قرار نگیرید در غیر اینصور حتما از گوشی های محافظ صوت استفاده کنید

 19. با سلام و تبریک سال نو
  حدود ده روزی میشود که در گوش راستم صدای تاپ تاپ و صدای شبیه موتور میشنوم. در ۲۴ ساعت ۴-۵ بار و هر بار حدور ۵ ثانیه این اتفاق می افتد. ۴۸ سال سن دارم. کمی هم احساس سنگینی در گوش راستم احساس میکنم. البته چنذ روزی کمی عصبی بودم.قطرع بتامتازون باگلیسیرن فنیکه استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 20. باسلام ۵۵سال سن دارم دیشب یکی دوساعت هدفون توگوشم بودودرس میخوندم امروز صدای تلویزیون وخودم توگوش سمت چپم پخش میشه دارم کم کم عصبی میشم میخوام بهش فکرنکنم ولی صدااذیام میکنم میخواهم راهنماییم کنیدبدونم چکاربایدبکنم ودلیلش اختلالات مغزی هست یانه

 21. سلام خسته نباشید تشکر از اینکه من را راهنمای میکنید گوش من از زمان جنگ صدا میدهد که برای من مهم نیست ولی چند روزی نمی دانم چه شده دست به گوشم میزنم یا گردنم راتکان میدهم انگار آب رفته باشد صدای بلندی به گوشم می اید تشکر من سریلانکاکار میکنم اینجا دکتر نیست

 22. سلام ، خسته نباشید
  من۲۵ سالمه, مدت زیادی است (شاید چندسال) که در گوشم صدای زودپز میشنوم،در مورد خواب یا شنیدن خیلی مشکل ندارمولی درمورد تمرکز کزدن ودرس خواندن خیلی احساس بدی دارم و بعضی مواقی که فکرم هم شلوغه احساس میکنم مغزم خط خطیه و تنها راه درمانش خوابیدنه
  من فشار چشم مزمن و بالا دارم که البته بادارو تاحد زیادی کنترل شده است و چندبار هم جراحی چشم داشتم،لطفا کمک کنید با این صدای زودپز توی گوشم که تقریبا بیست و چارساعته یا لااقل دوازده ساعته است چه کار کنم
  سپاس

 23. با سلام و خسته نباشید
  مشکل من با وزوزگوش شروع شد و اینکه با بلند شدن صدا درد گوشم بیشتر می شد.بعد از چند روز کتف سمت چپم دچار گز گز شد و تا جند دقیقهادامه داشت و چند بار صدای برخورد سیم ها را در سرم احساس کردم انقد صدا واضح بود که اول فکر کردم پریز بالای سرم دچار اتصالی شده اما بعد متوجه شدم صدا از داخل سرم می آید. خیلی ترسیدم -کمکم کنید.

 24. سلام خسته نباشید. ۱هفته است درگوش سمت راستم صدایی شبیه باد (اینطوری هو هو هو )و گرفتگی با همراه است.چیز خطرناکی نیست.پرده گوشم پاره نشده.لطفا راهنمایی مبکنید.دکتر خوهم رفت فقط بگویید خطرناک نیست

 25. سلام من۲۰ ساله هستم
  حدود یک هفته هست که از گوش چپم صدای سوت وصدایی شبیه دیگ( زود پز) میشنوم و در طول روز این صدامنو اذیت میکنه ولی وقتی خوابم این مشکلو ندارم وقبل ازاینکه گوشم سوت بزنه هردوگوشم شروع به دردگرفتن کرد وبه متخصص گوش هم مراجعه کردم ایشون فرمودندآلرژی وبه من داروهای (لوراتادین وزینگ پلاس وستیریزین ویه پمادفلوئوسینولون)تجویز کردن اما من ازاونها استفاده نکردم خیلی شنوایی گوش سمت چپم کم شده هنگامی که فردی ازسمت چپ با من صحبت میکنه صداشو نمیشنوم خیلی نگرانم لطفا من رو راهنمایی کنید ومن میتونم ازاین دارو هااستفاده کنم یا نه
  باتشکر

 26. با سلام
  من ۲۸ سال سن دارم و دو عمل جراحی در گوش چپم وقتی ۱۰ ساله و ۲۴ ساله بودم انجام دادم بعلت بیماری کلستاتوم ( چرک شدید گوش) و به خاطر این جراحی ها شنوایی گوش چپ ۶۰% ازبین رفته و متاسفانه در گوش راست هم که به گفته دکتر گوش بی خطر میباشد بعلت فرو رفتگی پرده گوش که بعلت ساختار داخلی گوشم میباشد شنوایی ۳۵% ندارم. با این مشکل سالهاست زندگی میکنم و عادت کرده ام. در حال حاظر مشکلم اینه: حدود ۱ ماه و نیم پیش بعلت سفر هوایی که داشتم یکی از مویرگهای پشت پره گوشم خونریزی کرده و الان طبق نظر دکتر جذب شده و مشکلی ندارد ولی صدای گوش ازارم میدهد مواقعی که دهنم یا فکم را تکان می دهم بیشتر میود ولی موقعی که میخوابم مشکلی ندارم و صدای گوش بیدارم نمیکند. عصب گوشم طبق ازمایشات صالم می باشد.تمایل به عمل جراحی نشان دادم هم برای برگشت شنوایی گوش چپ هم برای رفع مشکل گرفتگی بعظی موقع گوش راست. ولی پزشک معالج صلاح نمیدانند و سمعک را توصیه میکنند. ولی من جوان هستم و دختر و استفاده از سمعک برایم عذاب اور است. در ضمن قرص Betaserc 8 را تجویز کردند ولی به نظرم صدای گوش بیشتر شد. آیا این قرص صدای گوش را بیشتر می کند؟؟؟ راه حلی برای گرفتگی گوش و صای گوش وجود ندارد؟؟ ( در ضمن ۲ عمل جراحی توسط استاد دکتر خالصی انجام شده که در حال حاضر کار نمیکنند و تحت معالجه پزشک دیگری هستم)

 27. سلام شبها از وزوز گوشم چند بار بیدار می شوم نظ شما در مورد الپروزاام ۵ دهم چیه ? به دکتر مراجعه کردم بهم جینکو تیدی و کابامازپین روزی ۲ تا . تاثیر این داروها چی هست

 28. با سلام من حدود دو سال است بطور مداوم صدای سوتی ریزی داخل سر احساس میکنم که مانند ترانس های ولتاژ تلوزیونهای قدیمی میباشد و در محدوده فرکانس بالای شنوایی قرار دارد و خیلی ازاردهنده است اغلب مواقع این صدا را حس میکنم البته گاهی اوقات شدتش مقداری کمتر میگردد با فشار دادن دندانهای فک چپم این صدا بیشتر در سر احساس میشود با بستن گوشها نیز این صدا قطع نمی شود گوش سمت راستم نیز مقداری در فرکانس بالای صوتی ضعیف شده است البته حدود دو سال قبل از این مریضی بخاطر شغلم در محیط پر سروصدایی بودم
  البته در جای خوانده ام که ازدیاد فلزات سنگینی مانند کرم و کبالت و .. در بدن می تواند منشع این بیماری باشد ایا این مطلب درست است یا نه
  ایا ازدیاد امواج التراسونیک محیطی نمی تواند باعث افزایش این بیماری گردد

 29. با سلام و خسته نباشید.من داخل هردو گوشم صدای سوت میشنوم مخصوصا در جاهایی که ساکت هست.و اغلب گوشم حالت گرفتگی پیدا میکنه و انگار پراز هواست و
  وقتی خمیازه میکشم تا حدودی باز میشه ولی دوباره میگیره.و سرگیجه خفیفی (عدم تعادل) موقع راه رفتن و ایستادن دارم. در ضمن الرژی هم دارم.لطفا راهنماییم کنید مشکلم چی هست؟

 30. سلام ۲۶ سالم
  بعضی وقتها گوشم اواز میده وقتی اب بنوشم یا غذا بخورم خلاصه حتا اب دهنم میبلم صدای ترق ترق یا کرس کرس احساس میکنم اما درست میشنوم مشکلی ندارم

 31. با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دكتر عزيز من با عفونت گوش صداي سوت در هر دو گوشم بي وقفه ميشنيدم در حدود ۱۲ سال پيش ولي با خوردن آموكسي كلاو و پسودوافدرين صدا كاملا قطع شد تا بعد از چند ماه دوباره گوشم عفونتت كرد و دوباره همين داروها را خوردم ولي دوره درمانم رو كامل نكردم و وقتي صداي گوشم خيلي كم شد كه فقط وقتي هر دو گوشم را ميگرفتم ميشنيدم درمان را قطع كردم به اين خيال كه هروقت اراده كنم و اين داروها را بخورم صداقطع ميشود حدودا ۲ الي ۳ سال بعد كه به دكتر مراجعه كردم فهميدم ديگر با خوردن اين داروها صدايش قطع نميشود و طي اين سالها صدايش بيشتر شده آيا با درمان دارويي اين صدا قطع ميشود؟يا عمل لازم دارد؟ نظرتان راجع به استفاده از داروي جينكوگل يا چكاندن روغن هسته بادام يا روغن هسته هلو يا آب بابونه در گوش چيست؟ ميترسم استفاده كنم بدتر شوم خيلي خيلي هم از عمل ميترسم لطفا كمكم كنيد در ضمن نوار گوش هم گرفتم نوشته وزوز گوش در فركانس ۸kh و با شدت ۳db دريافت شد وخود مسئول هم بم گفت شنواييت خيلي عاليه لطفا كمكم كنيد عذاب وجدان داره منو ميكشه چون اين بلا وقتي سرم اومد كه ميخواستم از روي انسانيت به دشمن خودم كمك كنم و الان حس ميكنم با اينكار ظلم بزرگي به خودم كردم. اميدوارم هميشه موفق و سربلند باشيد و خدا عوض اين كار خيرتان را به شما بدهد

 32. سلام خانم دكتر
  من ٢٥ سالمه من حدود ٣هفته هست سرما خوردم . اول صدام گرفت بعد سرفه هام شروع شد . بعد سرما خوردگيم شدت گرفت ، يه هفته قبل صبح كه از خواب پا شدم ديدم گوشم گرفته شده و يه صداى وزوز مى ده، من ٣ بار پيش دكتر خودم رفتم مى گه از سرما خوردگيم هست ، اما من پيش spiciel دكتر گوش رفتم اون هم گرفت گوشت ok هست.
  مى شه شما بگوييد چى هست اين ؟

 33. با سلام و احترام آقاي دكتر عزيز لطفا اصلا بم نگين ازين سمعك ها كه صدا خفه كنن برا وزوز گوش بذار چون به دلايلي اصلا نميتونم اينكار را بكنم هدف از ديدگاه قبليم بيشتر اينه كه بم بگين با پيگيري مداوم ميتونم مثل روز اول خوب بشم تا حداقل كمي از نظر رواني آرام بگيرم در ضمن الان ۵ روز است كه دارم براي وزوز گوشم داروي فلوكستين ۲۰ ميخورم ولي هنوز تغييري در خود حس نميكنم بيصبرانه منتظر نظر شما دكتر بزرگوار هستم

 34. با سلام و احترام.
  من دختری ۲۵ ساله هستم که الان حدود ۲ سال هست که در گوش چپم صدای ضربان قلبم را می شنوم.حتی دیگران هم وقتی که گوششان را روی گوشم میگذارند صدای ضربان را می شنوند. من به دو فوق تخصص گوش و یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ولی هیچکدام تشخیص نداند.
  اصلا نمیدانم چه کار کنم؟به چه دکتری مراجعه کنم؟ماههای اول اصلا فکر نمیکردم که به سال بکشد ولی متاسفانه به دو سال کشید و دو ساله که این صدای مزاحم رو هر لحظه در گوشم احساس می کنم در این دو سال حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  با تشکر فراوان.

 35. با سلام و احترام،
  تقریباً یک ماهی است که دراخل گوش سمت چپم هر از گاهی صدایی مانند نبض قلب می شنوم و به پزشک مراجعه کردم که گوش بنده را معاینه کردند و چیزی مشاهده نکردند.
  و هر از گاهی نیز سر گیج های خفیفی دارم.
  خواستم دلیل را بدانم؟ که آیا یک سرما خوردگی ساده است؟ ولی چرا ۱ ماه؟

 36. سلام خسته نباشی
  من حدود ۱ هفته است تو گوش راستم یه صدایی هست ,وز وز نیست نمی دونم صدای باده ,زیاد میشه کم میشه .خواهش می کنم راهنماییم کنید

 37. سلام خسته نباشيد
  سه يا چهار روز است كه دچار مشكل با گوش سمت راستم شدم انگار يكي كنارم نشسته و دوباره داره حرفها رو واسم تكرار ميكنه!!!

 38. سلام

  خواهش میکنم جواب منو بدید
  من حدود ۶ ماه است که وز وز گوش دارم
  قبل از وز وز گوش یک شب بطور ناگهانی پیشانی ام صفت شد و حالت عجیبی در پیشانی ام ایجاد شد و من بشدت ترسیدم حالم بد شد و تمام بدنم شروع به لرزش کرد
  و حال تهو داشتم
  از ان شب تا حالا زندگی ام تغییر کرد و در سرم حالاتی ایجاد میشود
  حدود ۲۰ روز از ان موقع وز وز گوش شروع شد مثل ضربان قلب درگوشم میزند صبح ها شروع میشد منو از خواب بیدار میکرد وتا ظهر ادامه پیدا میکرد
  و من به شدت استرس میگرفتم و فکر میکرد که حالا میمیرم و ترس از مرگ منو رها نمیکرد همش فکر میکردم نکند در سرم قده ای لخته خونی یا سرطان دارم
  خیلی دکتر رفتم همه ی دکترها گوشم را معاینه میکردند و میگفتند که گوشم سالم است و دارو های ضد افسردگی تجویز میکردند ملی من مصرف نمیکردم
  تا اینکه یکی از دوستانم یک دکتر خوب بهم معرفی کرد رفتم و دکتر گفت عصب گوشم ضعیف شده. . قرص ارامبخش کلردیازپوکساید و ایمی پیرامین ددند من خوردم و خیلی بهتر شدم وصلی صدا کامل قطع نشد حالات سرم زیاد تغییری نکرد هنوز در پیشانی ام گاهی اوغات احساس سنگینی میکنم داعم به مرگ فکر میکنم.و وقتی بادگلو میزنم انگار راه گوشهایم بسته است به گوشم فشار می اورد و من کلا ۶ ماه است انگار زندگی ام کلا تغییر کرده دیگه راحت نمیخوابم روی گوش هایم نمیتونم بخوابم چون درد میگیره ..راستی گاهی هم گوشام تیر میکشه و درد میکنه

  خواهش میکنم راهنماییم کنید ایا از افسردگی من اینطور شدم ایا من روزی کاملا خوب میشم؟ ایا فکره مرگ از ذهن من بیرون میره؟

  اگر جواب را ایمیل کنید ممنون میشم…روحی….mina.sun50@yahoo.com

  • سلام عزیز. منم مثل شمام. بعداز۷ماه با اطلاعات خودم به دکتر گوش حلق بینی فشار اوردم که تست شیپوراستاش بدم هردو عملکرد بدی داره وبسته ست ایشون گفتن عاملش بیشتر استرس وترس روحیه. رفتم دکتراعصاب وروان فعلا یه قرص کلونازپام وپاروکستین۲۰ تایه هفته یک دوم بخورم بعد تا۱ماه کامل. خیلی بهترم روحیه م بهترشده وبر گوش بمرور زمان تاثیر داره. اگه بدونید این چن ماه امارای همه چیز دادم ارتروسنتز فک هم بیخودی انجام دادم سردردای زیاد حالت فشارو منقبض فشار بر گوش داشتم گوش وحلق بینی چندین بار رفتم میگفتن گوشت سالمه! وعفونت نداره. امان از تشخیص دکترها

 39. سلام ، من حدود یک ماه هست که گوش چپم سوت می کشه، به پزشک گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن که گوشت مشکلی نداره، و ویتامین آ برام تجویز کردند.
  (در ضمن ۱۰ سال پیش هم از طریق تست شنوایی سنجی متوجه شدم که گوش چپم کم شنواست، البته در صداهای خیلی ضعیف. و همون موقع گفتن چون در جوانی سرخک گرفتم به ای دلیله- منظورم اینه که اگه تست شنوایی سنجی انجام نمی شد به هیچ عنوان نمی فهمیدم که مشکل داره گوشم)من کم خونی شدید هم دارم و قرص نمی خورم، قرض فلوکسیتین هم مدت ۳ ماهه که مصرف می کنم. به نظرتون دلیل سوت گوشم نمی تونه از این موارد باشه؟
  در ضمن احساس سنگ سنگینی و بعضی مواقع درد هم در گوشم دارم.

 40. تحقیقات جدیدی در این خصوص انجام شده و نتایج بسیار خوبی هم در دنیا دست پیدا كردند و لی راه حل ساده اش ورزش وتغذیه مناسب و ماساژ درمانی(ماساژ سر) و سایر تكنیكهای مربوطه مي باشد مثلا فرض كن مسافرت رفتی به شمال و جیرجیركها در حال آواز خواندن در بین درختهای سر سبز هستند و تو هم دركنار درختها قراره یه چرت با حال بزنی و یا هروقت صدا اذیتت كرد سرت رو با دستهات ماساژ بده هر وقت بهتر شدی روزانه هرچقدر براتون امكان دارد قرآن بخوانيد از طرف خودتون و خانواده و مريضهاهدیه كنيد به امام زمان(عج)

 41. سلام..من چند ماهی هست که موقع خواب وقتی روی گوش چپم می خوابم و به زیر گوشم فشار وارد میشه گوشم کیپ میشه و باید انگشت اشاره ام رو وارد گوشم کنم و کمی در آن تکان بدم تا گوشم دوباره باز بشه.بیشتر حس می کنم راه داخل گوشم به هم میچسبه و با حرکت انگشتم راه اون باز میشه..و مشکل دیگم اینه که شب ها وقتی سکوت باشه در سر و گوشم صدای هوا و سوت می شنوم. حس می کنم کم خونی داشته باشم ولی هنوز آزمایش ندادم. نظر شما چیه؟

 42. با سلام من چند وقتی ست که در گوش هایم البته بیشتر گوش چپ یه صدایی احساس میکنم….که موجب آزار شده است.شرح نوع صدا خیلی سخته…با تکان دادن سرم شدت و ضعف پیدا میکنه…شاید شبیه باد یا موج دریا ولی تند تند و با فاصله کوتاهه….میخواستم ببینم جای نگرانی داره یا نه؟
  ممنون

 43. در تکمیل سوالم بنظرم میتونم بگم صدای آزار دهنده ی گوشم همزمان با ضربان قلبمه….و صداش هم به نوعی مثل صدای قلب وقتی از تو گوشی پزشکی گوش میکنیم صدای قلبو…..
  ممنون

 44. با عرض سلام و خسته نباشید..حدود سه روز است که در گوشم صدای سوت میشنوم به طوری که شب ها نمیتوانم بخوابم و کاملا تمرکزم بهم ریخته صدای سوت خیلی بلند و آزار دهنده است..ایا این مشکل جدی است و درمانی دارد؟ این مسئله خیلی نگرانم کرده لطفا جواب بدید..ممنونم

 45. سلام. می شود در مورد راه ارتباط گوش با بینی و حلق توضیح دهید؟ آیا این راه ارتباطی، راه خروج مواد خارجی، مشخصاً آب (از جمله موقع استحمام) از محل حساس گوش به بینی و یا حلق است؟ با این ترتیب، آیا در صورتی که به هر علتی مانعی سر راه هر یک از دو گوش با بینی و حلق به وجود بیاید، باعث ایجاد مشکل از جمله صدا در آن گوش می شود؟

  • جناب /آقای مهران باسلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   مجرای خارجی گوش یک لوله کاملا بسته است که انتهای آن با پرده صماخ بسته شده و به حلق راه ندارد مگر آنکه پرده صماخ پاره باشد که دراین صورت است که می تواند مایعات وارد گوش میانر و به داخل حلق وارد شود

 46. با سلام بعلت خارش گوش راست به بیمارستان مراجعه کردم بعد از معاینه وشنوایی سنجی گفتن کنار پرده گوش راستم کمی پارگی خطی داره و بهتره از پد( پی پر) استفاده بشه.رزیدنت مقدار زیادی لیدو کایین به داخل گوشم اسپری کرد وبا درد شدید وارد گوشم شد .وخیلی سریع سرگیجه بسیار شدید و استفراغ شروع شدتا اینکه بیهوش شدم .ودر اورزانس چند بار به هوش امدم و دوباره از هوش رفتم وسی تی اسکن و نوار قلب ومانیتور و….خلاصه بعد از ۷ساعت با خوردن کمی مایعات و حرکت از روی تخت مقدار زیادی مایع استفراغ کردم .این باعث شد سرگیجه یکباره تقریبا بر طرف بشه.تا ۵روز گوشم ترشح داشت که قطع شد وداروی ضد عفونت مصرف کردم .الا فقط شنوایی گوش راست بسیار کم شده و۲۵%پارگی گوش دارم .مشکل اینکه تحمل شلوغی ندارم وصدای گوش خراش مانند صدای سوت ماکروفر ازاردهنده شده و بعضا صداها با نویز همراهه و صدایی مانند صدای دریای طوفانی در شب یکسره تو گوشمه.و ترجیح میدم پنبه در گوشم بذارم که صدای نویز نشنوم.الا ۱۰ روزه این اتفاق برام افتاده .لطفا منو راهنمایی کنید.چه اتفاقی برام افتاده یعنی بهتر میشم؟

  • جناب آقای فراهانی
   باسلام
   اگر پرده گوش پاره نباشد و مایع مذکور وارد گوش میانی نشده باشد اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما اگر پارگی پرده وجود داشته باشد حتما لازم است در اسرع وقت سنجش شنوایی کامل انجام شود

 47. سلام داکتر محترم
  من مدت ۲ ماه میشه ګوشخږد را شستم اما در همان هفته اول به مشکل بندش دماغها مبتلا شدم چون حمل دارم داروی استفاده کرده نتوانستم همراه با بندش دماغ دلتنګی هم داشتم داکتر نسای ولادی برم دوای ضد حساسیت داداما دو روز میشه صدای دلخراش در ګوشم مشنوم اما داکتر صاحبان میګن ګوشم صحتمند است اما من احساس در میکنم .

 48. سلام
  من وقتی خسته هستم و شب ها هنگام خواب و گاهی صبح هایی که خوابم با آرامش نبوده و یا کم خوابیدم , توی گوش سمت راستم صدای ضربان قلبم رو میشنوم , که به همین بعد از ده سال شاغل بودن کار کردن رو رها کردم , چون صبح ها اصلا آرامش نداشتم و نمیتونستم زود به محل کارم برسم .

 49. با سلام واحترام
  مادر من در گوشش صدای جارو برقی و گاهی همهمه ی زیاد میشنود دکترهای مختلفی هم رفته امروز ۱۰ روز شده ولی هیچ فرقی نکرده باید چکار کند؟لطفا جواب دهید
  نوار گوش هم گرفتند البته. وشنواییش بسیار کم شده گاهی هر دو گوش و بیشتر یک گوشش صدا دارد در معاینه گفته شده که پرده گوشش سالم میباشد

 50. باسلام وخسته نباشی: من ۲۸ساله هستم تقریبأ ۶ساله که بخاطرصداووزوز شدید ومداوم گوش که خیلی باعث کم شنواییم شده بود دوبار گوش چپمو عمل کردم که اصلا باعث نشد صداهای گوشم حتی ذره ای کم بشه الانم این ۶سال پروتز داخل گوشمه که طبق نظرپزشکم ب علت انقباض ماهیچه ی داخلیه گوشم وچسبندگی استخوانچه چکشی گوشم پروتز قرارداده شده ولی تغییر بسیار جزئی در بهبودشنواییم داشته که ناچارن ۲سالم هست ازسمعک استفاده میکنم و واقعأ اذیتم هم ازسروصدای شدید گوشم و هم از استفاده ی سمعک.بنظرشما باید چیکارکنم؟بسیار ممنون میشم از راهنماییتون.

 51. سلام جناب دکتر .منم خیلی وقته گوش چپم مشکل داره معمولا میگیره گاهی خارش داره .از حموم میام بیرون یه ذره باد بخوره یا باد سشوار دیگه کارم شذوع میشه .مدتیه صدای ضربان قلبمو میشنوم و شنواییمم خیای کمتر شده .دکت ساکشن کرد اما شنواییش درست نشد و الانم انگار عفونت داشته باشه میخاره صثا میده

 52. با عرض سلام و احترام خدمت جناب اقای دکتر
  من مدت ۸ماه درگیر صدای وزوز گوش هستم و انواع پزشکان و دارو ها را مصرف کرده ام این سه ماهه اخر صدا به حدی است که از خواب بیدارم میشوم که حدود سه هفته پیش به داروهای گیاهی روی اوردم و عرق اسطوخودوس را روزی سه مرتبه بعد از غذا میخورم و به طور کامل صدای تا مصرف عرق وجود ندارد به محض قطع کردن بعد از یک روز سوت دوباره شروع میشود سوالم این است خوردن عرق اسطوخودوس ضرر ندارد و یا همین درمان را ادامه بدم یا متوقف کنم؟

 53. باسلام و احترام
  مدت ده سالی هست که پرده گوش راست من پاره شده است و زود به زود عفونت می کنه و با دارو یه مدتی خوب میشه. اما مساله ی نگران کننده ای که اخیرا ازارم میدم , صدای هو هو تو گوشم هست.انگار که صدای نبضم رو می شنوم ویا انگار یک رگ خونی با صدای بلند حس می کنم. مواقع خواب و استراحت این صدا بیشترمیشه . از شما می خواهم بنده رو راهنمایی بفرمایید که مربوط به پارگی هست یا به عفونت یا به امراض گوش داخلی?سپاسگزارم از شما

 54. باسلام خدمت شما،من بدون مقدمه میخام مشکلموبگم،من تقریباسه هفته ای میشه گوش راستم وقتوبی وقت درس عین قلب نبض داره شدیدمیزنه ولی وزوز هم ندارم وسرم دردنمیکنه هیچ مشکلی نیست فقط نبض داره میخاستم ببینم مشکل چیه اگه لازمه برم دکتر؟

 55. باسلام خدمت شما.من تقریبا۳هفته وقتوبی وقت گوش راستم مثل نبض قلب میزنه میخاستم علتشوبدونم واگه لازمه دکترمراجعه کنم؟سردردیامشکل دیگه ازجمله وزوزگوش ندارم فقط گوشم نبض تقریباشدیدی داره

 56. با سلام و خسته نباشید.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میدان تیر گوش چپم در اثر صدای تفنگ ز۳شروع به سوت کشیدن کرد به دکتر مراجعه کردم و دکتر به من گفت عصب گوشم اسیب دیده است.ایا امکان دارد به مرور زمان صدای گوش من طع شود؟ممنون میشم زود تر جواب من را بدهید چون سربازم.

 57. با سلام.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میان تیر گوش چپم شروع به سوت کشیدن کرد.به دکتر مراجعه کردم نوار گوش دادم و دکتر به من گفت که عصب گوشم اسیب دیده.الان بعد از یک ماه سوت گوشم کم شده اما فطع نشده.میخواستم بدونم ایا امکان داره صدای گوشم بهد مدتی قطع شود یا خیر؟ممنون میشم اگر زود تر جواب من را بدهید چون سرباز هستم.با تشکر

 58. با عرض سلام مدت ۱ ماه است سرم صوت مي كشد كه بر أثر صداي زياد فركانس زير ايجاد شده با مراجعه به دكتر و نوار گوش ۲ گوش در فرکانس ۴۰۰۰ ۳۰ % افت کرده است انواع دارو مصرف کردم حتي گياهي ولي تاثير نداشت تحريك صوتي هم فايده نداشت تحريك tjs ذو جلسه رفتم تاثيري نداشت وقتي بهش فكر ميكنم بيشتر است يا وقتي از خواب بيدار ميشم لطفا بگيد اميدوار باشم يا نه ايا اين صدا قطع ميشه ?

 59. با سلام بنده ۱۶ سال است که پرده هر ۲ گوشم پاره شده و شنوایم کم شده و مجبور به استفاده از سمعک شدم واز هر ۲ گوشم هم صدای وزوز می شنوم و لاجرم خودم را با این صدای ملال اور عادت داده ام و بر ان مسلط شده ام و توصیه میکنم کسانی که به وزوز گوش مبتلا شده اند نگران نباشند و با اراده راسخ تحملش کنند و با گوش دادن به صدای پیرامون خود و سرگرم شدن به کار روزمره ا با این شرایط خود را وفق دهند ودر امورات روزمره ارامش خود را حفظ نمایند هوالشافی

 60. با سلام و احترام و خسته نباشي
  من دختري ۲۷ ساله هستم الان تقريبا ۶ ماه گوشم چپم صدا ميده صداش انگار صداي شعله بخاريه اولش صداش خيلي كم يود ولي الان يك ماه يكريز صدا ميده قطع هم نميشه تمركز ديگه ندارم البته به خاطر بيماي روده تحريك پذير از قرص هاي متعددي استفاده ميكنم بعد از خوردن اين قرصها شديدتر شد، كافيه كمي آب به اين گوشم برخورده كنه مخصوصا بعد از حمام بشدت صدا ميده يكبار بطور اتفاقي دستم رو كه بردم طرف گوشم انگار صداي تبل خيلي شديدي رو احساس كردم در ضمن من بعلت صداي شديد طب سنتي از طريق زالو درماني هم انجام دادم ولي فايده نداشت، ممنون ميشم راهنماييم كنيد آيا در اثر عفونت گوشي رخ داده يا ؟ تشكر

 61. باسلام به جناب اقاي دكتر
  من يک مدت موزیک باصدای بلند گوش میدادم.. الان یکی از گوشام گرفته ایالازم پیش دکتر برم یااگه دیگه موزیک گوش ندم مشکلم حل میشه.. اگه میشه جوابم بدید چون خیلی ترسیدم

 62. سلام خسته نباشید .اخیرا من گاهی اوقات دچار یک نوع وز وز در گوش چپم میشم .صدایی شبیه به شستن ظرف ها تو ماشین ظرفشویی!!!البته با یک ریتم مشخص ادامه داره .وقتی سرم رو به سمت راست کج میکنم صدا قطع میشه ولی بعد دوباره ادامه پیدا میکنه .این مورد رو امروز متوجه شدم البته که با کج کردن گردن صدا قطع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • سلام و عرض ادب
   با ارزوی سلامتی شما
   بنده مهدی محمودی هستم ۳۹ ساله از بندر عباس نزدیک یک ماه هست که گوش چپم دچار مشکلی دقیقا مثل مشکل گوش شما شده خیلی دکتر هم رفتم ولی بهبودی نیافتم لطفا راهنمایی فرمایید برای درمانتان چکار کردید

 63. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۳۶سال دارم و مدتیست که به ورزش شنا مشغول شده ام از هفته گذشته در هنگام شنای کرال سینه به محض سر کج کردن جهت هوا گیری و ادامه حرکت شنا ناگهان آب وارد گلو وحلق من میشه و دچارحالت استفراغ میشوم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

 64. با سلام، خسته نباشید. حدود یک ساله که دچار سرگیجه شده ام و البته چند روز سرگیجه دارم بعد تا دو هفته خوبم. ام آر ای و ستی اسکن و نوار مغز هم دادم هیچ مشکلی نداشتم. البته پشت پرده گوشم صدا می دهد و یه کم تاری دید پیدا میکنم. فشارم هم پایینه. لطفا من راهنمایی کنید

  • باسلام و احترام
   برای ایجاد سرگیجه عوامل متعددی وجود دارد همه آنها باید بررسی شود علت تاری دید مشخص شود ،فشار خون کنترل شود و آزمایشات شنوایی نیز ضروری است

 65. باسلام خدمت آقای دکتر,من حدود سه ماه ونیم پیش عمل ترمیم پرده گوش داشتم که شنوایی گوشم خیلی بهتر شد ولی صدای بوق ماشینا اذیتم میکنه وگاهی صدای زنگ تو سرم میپیچه وگاهی صدای تلویزیون رواعصابمه چرا اینجوریه?و چطور حل میشه? ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام احتمالا بعد از عمل جراحی پرده گوش شما حساس شده اگر با مقدار ی پنبه مجرای گوش خود را ببندید از این مشکل کم شود .می شود احتمال داد با ضخیم شدن پرده بعد از مدتی مشکل حل شود .در غیر اینصورت انجام ازمون تیمپانومتری می تواند نشان دهنده وضعیت پرده گوش وشرایط موجود آن باشد

 66. ممنونم از جوابتون آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من۲۷ سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

 67. آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من۲۷ سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  • سرکار خانم عسل
   باسلام واحترام
   بعد از انجام عمل ترمیم پرده گوش احتیاط های لازم طبق دستور پزشک لازم است در صورت رعایت نکات لازم جای نگرانی ندارد

 68. سلام من ۲۲سالمه از امروز صبح که از خواب بلند شدم گوش راستم یه حالت نبض میزنه یه دوسه دقیقه صدا نمیاد بعد باز به صدا شبیه صدای نبض میاد چی کار کنم !؟

 69. سلام.خسته نباشید
  من۱۹سال دارم.چندمدتی ست هروقت ازحمام می آیم گوش هایم شروع به صدادادن می کنندطوری که آرامشم راسلب کرده ومراعصبی می کنند.این صداچیزی شبیه سوت زودپزاست وحدود۱۰دقیقه طول می کشد.لطفامراراهنمایی کنید.

 70. سلام خسته نباشيد
  من مدت سه روزه كه گوش سمت چپم سوت ميكشه انگار توش هواس وقتي انگشتم و داخل گوشم ميبرم و فشار ميدم واسه يه لحظه ساكت ميشه اما باز سوت ميكشه نه درد دارم نه سر گيجه اين سوت گوشم هم از زماني كه يكي تو گوشم زد شروع شد

 71. سلام،خسته نباشید
  حدود ۳ ماهه ک تو گوش راستم صدایی شبیه روشن شدن مهتابی یا ضربان قلب رو میشنوم،ب متخصص مراجعه کردم ،فرمودند گوشم عفونت نداره
  درخواست نوار گوش و سونوگرافی دادند،ولی هنوز انجام ندادم
  اینم بگم من حدود ۳ ماه قبل از ایجاد/این عارضه ب دلیل بیکار شدن تو دوران افسردگی حاد ب سر میبردم،از لحاظ تغذیه ای خیلی ضعف پیدا کردم،ب صورتی ک تو این ۳ ماه ب اندازه ۱ هفته غذا نخوردم
  ممکنه این صدای گوشم ب خاطر کمبودهای تغذیه ای باشه؟

  • سرکار خانم زهره
   در مورد وزوز گوش اولین و بهترین درمان افزایش توانایی روحی و قدرت مقاومت شما است ،افسردگی به خودتان راه ندهید، به آینده امیدوار باشید و تغذیه سالم را جدی بگیرید حتما توان مقابله وپیگیری درمان وزوز را خواهید داشت

 72. سلام. سرباز هستم و دو روز قبل از میدان تیر سرماخوردگی شدیدی گرفتم و احتمالا گوشم عفونت کرده بود و با همون وضعیت با ژ۳ تیر اندازی کردم و الان سه هفته گذشته و گوش راست من به صورت ممتد سوت میکشه. وقتی بیدار میشم سوتش بیشتره و توی سکوت هم ازار دهندست. متخصص گفت عصب گوشت هست و داروی گیاهی جینکورا رو داد + قطره استریل گوش + اموکسی کلاو برای عفونت ولی بعد از سه هفته بهبودی حاصل نشده. دکتر گفت تا ۶ ماه صبر کنم اگر خوب نشد تا اخر عمر باقی میمونه و راه درمان نداره. این مشکل زندگی و اهداف اینده منو تحت تاثیر قرار داده و دیگه اون ادم شاد سابق نیستم…

  • جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی ماشینی است نگران نباشید بزودی بر طرف می شود برای بررسی بیشتر به همکاران شنوایی شناس مراجعه کنید حتما شما را کمک خواخند کرد شما باید قوی تر از آن باشید که وزوز گوش اهداف و آینده شما تحت تاثیر قرار دهد

 73. سلام خسته نباشید
  تقریبا یک ساله که گوش هام حساس شده ی مدت گوشهام کم میشنید و صحبت های معمولی اذیتم میکرد تا اینکه به سختی چیزی میشنیدم پزشک عمومی گفت بخاطر سرماخوردگیه و دارو تجویز کرد اصلا سرما نخورده بودم با مصرف دارو بهتر شدم دوباره گوش درد داشتم شب ها از درد به سختیمیخوابیدم
  بعد از مراجعه به متخصص تشخیص دادن گوش ها عفونت کرده و با مصرف داروها بهتر شدم اما وزوز گوش همراه منه اذیت کنندست جاهای ساکت اول فقط وزوز رو میشنیدم
  اما الان هنگام بیدار شدن از خواب صدای وزوز خیلی زیاده که گاهی خوب نمیشنوم صداها رو صحبت های معمولی به نظرم خیلی بلند میاد.سرگیجه حالت تهوع هم دارم.لطفا راهنمایی کنید

  • سرکار خانم فرشته
   برای درمان عفونت گوش خود به پزشک گوش و حلق وبینی مراجعه کنید
   انشالله عفونت خوب می شود و تمام مواردی که ذکر کرده اید نیز برطرف می شود نگران نباشید

 74. سلام آقای دکتر
  حدود یکماه هست ک گوش سمت راستم زنگ میزنه
  شنواییم هم کم نشده
  اما این صدای زنگ مداوم هست
  میخوام بدونم ایا ممکنه این یکی از نشانه های ابتلای بنده ب ام اس باشه؟
  آخه من بشدت احساساتی ام و زیاد حرص و جوش میخورم
  تو نت ک سرچ کردم یکی از دلایل وزوز گوش رو ابتلا ب این بیماری ذکرکرده بود
  میخوام بدونم اگه این وزوز چجور باشه ممکنه مبتلا باشم؟؟

  • سحر کار خانم سحر
   سلام
   اصلا خودتان را نگران نکنید در اولین فرصت به مر کز سنجش شنوایی مراجعه نموده و آز مایشات شنوایی انجام دهید شما راهنمایی خواهند کرد

 75. سلام
  من ۸ سال قبل تو سربازی صدای گلوله باعث شد گوش سمت چپم وز وز کند.که تین وز وز همیشه وجود دارد
  گاهی کم گاهی زیاد مث الان.ولی قطع نمیشه.چیکار کنم
  ممنون

 76. با سلام
  حدود یک ماه پیش گوش راست من کیپ شده بود به دکتر مراجعه کردم و تشخیص دادن که جرم گرفته. بعد از چند روز استفاده از قطره گوش من را شستشو دادند. بعد از آن در گوشم هوا میپیچید و صدای شبیه هوهو می آمد. مجددا به دکتر مراجعه کردم و شنوایی سنجی دادم که تشخیص دادن شنوایی گوش راستم ۱۵ درصد کم شده ولی دکتر با معاینه گفت مشکل خاصی نداری و قطره بتامتازون دادند. بعد از دو سه روز استفاده از قطره الان گوشم علاوه بر صدای هوا سوت هم می کشد. آیا استفاده از قطره را ادامه بدهم؟ آیا می تواند مشکل خاصی پیش آمده باشد؟ ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

  • سرکار خانم ریحانه
   اگر پزشک محترم گفته در معاینه محرای خارجی و پرده گوش مشکلی ندارید استفاده از دارو ضرورتی ندارد
   اما بهتر است آزمایشات شنوایی خود را با فاصله دو هفته ای دوبار دیگر انجام دهید شاید مشکل شما گذرا باشد وانشالله حل شود

 77. سلام من یه چند وقتی هست که این مشکلو دارم بعد به ذهنم رسید که بیام راجبش تحقیق کنم خیلی هم چیزای خوبی متوجه شدم این صدایی که تو سرمه دقیقا مثل ترانس یه مهتابیه وقتی همجا ساکته و من میخوام تمرکز کنم این صدا رو میشنوم زیاد آزار دهنده نیست اما اصلا حس خوبی ندارم همشم احساس سر سنگینی میکنم. لطفا راهنماییم کنین

 78. با سلام من حدود ۳ ماه از داروی فلوکستین استفاده کردم بعد از ۱ ماه دجار وزوز گوش شدم به قدری آزاردهنده بود که به متخصص گوش رفتم هیچ مشکلی نداشتم به خاطر حساسیت به دارو بوده گفت الان ۱ هفته هست دارو را نمی خورم کم شده وزوز اما هنوز هست آیا کاملا بر طرف می شود و چقدر زمان می برد

 79. سلام
  یه خانم ۲۷ ساله هستم،وقتی باردار بودم گوش راستم شدید درد گرفت وشنواییم کم شد رفتم دکتر عمومی بهم اموکسی سیلین داد وگفت نمیتونی داروی قوی تری بخوری،دردش خوب شد وگرفتگیش باز شد امابعد چندماه(نزدیک زایمانم دوباره کامل گرفت) اینبار رفتم دکتر گفتن پردش پارست وعمل میخاد،۳ماه دارو مصرف میکنم،دکترم میگه باید ببینم گوشت جواب میده یا نه،شدید عفونت داره،حدود ۲۰روز پرده گوشه چپمم پاره شده،گوش راستم صدای سوت وصدای موتور یخچال میده،گوش چپمم سوت شدید،دیوانه شدم نمیدونم چکار کنم

  • سرکار خانم فرزانه سلام روز بخیر
   انشالله بعد از زایمان به پزشک گوش مراجعه کنید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد نگران نباشید حتما درمان می شود

 80. دکترم برای گوش راستم جدیدا قطره کانازول داده،عذر میخام گوش چپمم ضربان شدید داره نه سوت شدید،گفت گوش چپمم قطره نمیخاد چون عفونت نداره وشاید بعد یه مدت ترمیم بشه،به نظر شما قابل ترمیم،یبار شست وشوش دادم میترسم اینم عفونت کنه وترمیم نشه

  • سرکار خانم فرزانه باسلام مجدد
   اگر پرده گوش شما پاره باشد امکان شستشوندارد نگران نباشید زیر نظر گوش پزشک قرار بگیرید مشکل شما حل می شود

 81. با سلام..
  بنده صدای زود پز تو سکوت و موقع خوابیدن همیشه تو گوشمه و حساسیتم طوری شده که صدای تیز تلویزیون که حرف میزنه اذیتم میکنه مثله صدای ادم اهنی میشه موقعه ای که تیز میشه…….دکتر هم رفتم گفت مشکلی ندارد…

 82. باسلام
  وزوز گوش من با یه تب شدید شروع شد و تب از بین رفته ولی صدای سوت و گ باقی موندت در گوشم,البته فیزیوتراپی میرم واسم کمرم ک فک نمیکنم تاثیری داشته باشه خیلی میترسم ک تومور یا ام اس نباشه لطفا راهنمایی کنید

  • جناب آقای /سرکار خانم نادری
   لطفا برای آنکه خیالتان راخت شود در درجه اول آزمایشات شنوایی انجام دهید ودر مرحله بعد سی تی اسکن خیال شما را راحت خواهد کرد

 83. سلام عرض ادب،
  من الان ١ ساله، صداي باد تو گوشم مياد گوش سمت چپم، دكتر متخصص رفتم نه يكي ٢تا، هركدوم داروهاي خودشونو دادن،گفتم خارجي بگير اما خوب نشد كه نشد، وقتي ميخابم همه جا سكوته بيشتر ميشه، كلان ادم استرسي هستم، و بعضي وقتها عصبي،
  نميدونم تاثير داره يا نه،

  تشكر ميكنم

 84. با سلام
  من خانم ۲۵ ساله هستم. حدود ده روزه احساس ضربان قلب در گوش سمت راستم دارم. بیماری خاصی ندارم و قند و چربی هم میزان هست.
  استرس وحشتناک و فشار کاری بالا دارم. تلقین اینکه یک روز این صدا از گردن درد باشه یک روز از چیز دیگر.
  نمیدانم چیکار کنم.
  هیچ مشکلی هم در شنیدن صداها ندارم. فقط صدای تپش قلب ازار دهنده هست

 85. با سلام،
  مادر من دچار چربی خون بود ، دو سال پیش بعد از سرگیجه و حالت تهوع همراه صدای هو هو در گوشبه یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردیم ، وطی یک سری آزمایشهایی متوجه شدیم مشکل از اعصاب و مغز نبوده و مربوط به بالا رفتن چربی ایشون بوده، که بعد از مدتی خوب شدند. اما ماهی دو سبار دوباره دچار صدای هو هوی گوش میشوند ، آزمایش چربی خون هم چربی ایشون رو نرمال توصیف کرد، و نکته ی دیگه هم اینکه ، دو ماه یک بار سرگیجه و تهوع همراه باصدای هوهو همراه میشه… در این مورد باید به چه پزشکی با چه تخصصی مراجعه کنیم… ممنون از راهنماییتون

 86. سلام من حدود دوماه که صدای خش خش توی هر دوتا گوشم می شنوم مثل خرد شدن برگها پاییزی زیر پام اوایل فقط شب موقع خواب بود اونم هر چند روز یکبار اما تازگی ها ۲۴ساعته و تمام طول روز و شب صدا میاد حتی وقتی فکم روتکون میدم یا عضله های صورتم رو تکون میدم این صدا میاد موقع نفس کشیدن هم میاد به اصطلاح ما خانوم ها انگار یه روسری ساتن خیلی ضخیم سر کردم مشکل از چی میتونه باشه من تازگی ها استرس و فشار عصبی زیادی رو تحمل کردم و درپی این فشارهای روحی و روانی قلبم هم درد میگیره صدای نبض خودم رو خیلی مواقع می شنوم گاهی هم به صدای نبضم و تپش قلبم از خواب بیدار میشم مشکل از چیه من به متخصص گوش مراجعه کنم یا متخصص قلب؟؟؟

  • سلام سرکار خانم زهرا
   سرو صدا های گوش ویاسر ممکن است دلایل زیادی داشته باشد
   یکی از آنها می تواند وجود جرم متراکم در مجرای گوش شماباشد لطفا به یک مرکز شنوایی مراجعه ومعاینه شوبد

 87. سلام.من نزدیک چهار ماهه که وزوز در گوش راست دارم.نوار گوش گرفتم خوب بود.ام آر آی هم دادم از مغز و هر دو گوشام مشکلی نبود هیچ مشکلی هم تو عصب شنوایی نبود تنها چیز که تو نامه ام آر آی بود این بود که آنترم راست بالای فک یه کیست وجود داره که دکترا گفتن به وز وز گوش ارتباطی نداره .هنوز نتونستم دلیل وز وز رو بفهمم فقط وقتی غذا رو محکم میجوئم وز وز فرکانسش بالا میره و شدید تر میشه .وگرنه همیشه با یه فرکانسه و پا برجاست.خیلی عذابم میده .لطفا کمکم کنید.تشخیص یه دکتر هم این بود که یه نوع اضطراب گرفتم.آمی تریپتیلین و لیتیوم تجویز کرد یه هفته مصرف کردم بعد مردم خیلی از بدی امی تریبتیلین گفتن منم گذاشتم کنار.شما چه تشخیصی میدین دکتر

  • جناب آقای سامان
   باسلام
   یکی از مشکلات بعد از بروز وزوز معمولا نگرانی و احتمالا اضطراب ناشی از چگونگی کنار آمدن با وزوز است
   هرچه بیشتر نگرانی در خود ایجاد کنید و مسئله را بزرگتر از حدی که هست تصور کنید مشکلات شما بیشتر می شود
   پس لطفا بر خودتان مسلط باشید
   با وصفی که فرمودید با حوصله مشکل را با پزشک فک وصورت درمیان بگذارید شاید با رفع مشکل فک این موضوع هم برطرف شود این موضوع نباید بیش از آنچه اهمیت دارد شما را نگران کند

 88. سلام خسته نباشید سی سال دارم جناب آقای دکتر چند ماهه گوشی سمت راستم صدایی مثل تاپ تاپ میشنوم خیلی اذیتم میکنه هر روز و هر شب ولی تقریبا از ۲۴ ساعت حدود ده ساعتش این صدا در گوشمه بعضی روزا هم بیشتر نمیدونم چی کار کنم واقعا داره دیونم میکنه اصلا فکر نمیکردم اینقدر ادامه داشته باشه

  • جناب آقای امین
   باسلام و احترام
   نفرموده اید که آیا تاحالا آزمایشات شنوایی داده اید یانه؟ اگر به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و علاوه بر سنجش شنوایی برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما شما را راهنمایی خواهند کرد لطفا نگران نباشید

 89. پسرم از یکسالگی تو گوشش صدایی شبیه آژیر آمبولانس میده پزشک قلب اکو داده مشکلی از قلب نیست ولی نظرش اینه که شریان داخل گوشش رو هم قرار گرفته و این پمپاژ خون ب داخل گوش سبب ایجاد این صدا میشه
  این صدا همیشگی نیست گاها چند روز قطع میشه
  نظر متخصص گوش هم این بود کاری نمیشه کرد و باید صبر کرد تا بچه بزرگتر شه
  دیدن منطره استیصال بچه تو مواقعی که گوشش صدا میده و با دستش با گوشش ور میره و چیزی نمیتونه بگه زجرآوره
  لطفا راهنماییم کنید

  • جناب آقای محمود
   باسلام
   اگر صدای وزوز گوش از شریان داخل گوش باشد همان است که گفته اند اما در این مورد تا زمان درمان قطعی برخورد منطقی شما و ایشان با وزوز است که اگر شکیبایی نداشته باشید مشکل نه تنها کم نمی شود بلکه افزایش هم پیدا می کند پیشنهاد می کنم موضوع را با یک روانشناس مطرح کنید تا نحوه تحمل پذیری در فرزندتان افزایش دهند

 90. سلام آقای دكتر
  من ۲۶ سالمه و از سال ۹۱ گوش داشتم صدای باد میده و اوایل صداش راستم نبود. بعد این صدا یكسره درگوشم هست و اصلا قطع نمیشه.
  سال۹۲ به دكتر گوش و حلق ببینی مراجعه كردم و ام آر آی نوشتن گقتن چیزی نیست و سالمه…
  و طی این ساله به دكترای زیادی مراجعه كردم ولی خوب نشدم…
  و كاهش شنوایی پیدا كردم…و از سال ۹۴ گوش چپم هم صدا میده.
  تمركز ندارم و حوصله ندارم صدا خیلی اذیتم میكنه…سرگیجه هم ندارم
  خواهش میكنم جواب بدید..منتظر هستم…
  ۹۵/۷/۷

 91. سلام.ببخشید گوش سمت چپ من حدود ۸ ماهه که صدای فش فش می ده اول که دکتر رفتم گفت عفونت کرده دارو داد بهتر نشدم دوباره رفتم ویتامین ب داد بازم فرقی نکرده صدای گوشم مداومه البته اگه بهش توجه نکنم نمی فهمم مسافرت می رم یا وقتی سرگرم کاری هستم اصلا متوجه نمیشم ولی به هرحال صداتو گوشم هست می خواستم ببپرسم به نظرتون مشکل حادیه؟ من باید چیکار کنم؟؟؟

 92. سلام
  تو کشور اتریشم.
  یه ماهیه گوش چپم صدای زنگ میده شبا اذیتم میکنه
  یه ماه پیش از حموم امدم بیرون گوشم اب رفته بود کیپ شده بود از اون موقع شروع شده ..
  الانم بیشتر شده
  دکتراشم هیچی بارشان نیست قدر دکترای ایران و پاکستانو بدونید
  یکی هم راهنماییم کنه …
  خیلی اذیتم…

  • هموطن گرامی
   سلام
   وزوز ارثی نیست اگر امکان دارد یک آزمایش شنوایی انجام دهید و نتیجه آن را بفرستید تا ببینم وضعیت شنوایی شما چگونه است

 93. راستی مادرمم میگفت گوش و کلا سرمصدا میده ممکنه ارثی باشه؟
  اینجا دکتراش قرص نمیدن میگن برو اب بخور استراحت کن البته برا سرما خوردگی اینو میگن.. برا گوشم هنوز نرفتم
  ۲۳ سالمه

 94. آقاي دكترسلام و خسته نباشيد
  خانمي هستم ۴۷ ساله كه تقريبا” ۱۵ ساله كه به يكي از بيماريهاي خودايمني مبتلاهستم و۲سالم هست كه تشخيص دادند اسكلرودرمي دارم. ۱۰ سالي هست از صداي وزوز گوش و يك وقتهايي هم صداي هوا كه بيشتر صداي هوا درگوش هست تا وزوز ، رنج ميبرم البته حالت عادي جايي كه سروصدا باشه زياد اذيت نمي شم ولي شبها موقع خواب اين حالت تشديد ميشه و عصبييم ميكنه . البته ميزان شدت و ضف صدا معمولا” متغيراست . به پزشك مراجعه كردم
  متأسفانه نتيجه اي نگرفتم و الآن تقريبا” يك ماه هست كه اين صداي هوا درگوشم شدت پيدا كرده و حتي روزها كه درمحل كارم هستم و صداهاي محيطي هم وجود داره اين صداي هوا رو دارم و خيلي آزاردهنده شده و نگرانم. ممنون ميشم هرچي زودتر پاسخم را دريافت كنم

  • سرکار خانم تینا
   سلام حتما برای مشکل خود ایمنی خود زیر نظر پزشک معالج هستید در مان را ادامه دهید
   در مورد وزوز هم در یکی از مراکز ارزیابی شنوایی در خواست ارزیابی وزوز بدهید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد

 95. ضمنا” اين را هم اضافه كنم كه حالت كيپي و انقباض هم در گوشم دارم و با كشيدن خميازه و . . . از حالت كيپ بودن هم خارج نميشه . مشكل گوشم زماني شروع شد كه زماني در محيط قرارداشتم كه دستگاه هاي مختلفي با صداي بلند كار ميكردند و شب هنگام درخواب با صداي سوت بلند و ممتد كه درگوش من ايجاد و تا ۲ الي ۳ ساعت ادامه داشت و اينطور كه گوشم ديگه وضعيت نرمال خودشو از دست داد. در هردوگوشم اين مشكل وجود داره و گوش سمت چپم شدتش بيشتره. بازم ازشما سپاسگزام كه وقت خودتونو صرف پاسخ دادن به سؤالات مي كنيد.

 96. با سلام
  من دو سال پیش گوش پرده گوش خودم رو جراحی کردم،اما گاهی وقتا صدای خرت خرت توی گوشم میادخس میکنم چیزی توشه،بیشتر مواقعی که تخمه افتاب گردون یا چیزای اینجور میخورم این حالت بهم دست میده.الان چند روز شده که باز خرت خرت داره تابحال چندروز طول نمیکشید،تازه وقتی دراز کشیدم سرم و سمت راشت میزارم رو بالش انوار یچیزی میره تو گوش سمت چپ صورتم و میزارم رو بالش انگار میاد بیرون(گوش چپ و عمل کردم.

  خودم میگم شاید بخاطر باشگاه باشه،اخه دوهفته ای هست میرم،گفتم شاید زور که میزنم به گوشم هم فشار میاره.
  لطفا راهنمایی کنید.ممکنه مشکل خاصی باشه؟
  همین چندوقت پیش رفتم پیش متخصص بخاطر سرما خوردگی گوشام کیپ شده بود که گفت چیزیت نیست و داروی قوی مثل همیشه استفاده کردم و گفت که گوشت خوب عمل شده.ولی برای این صدا یادم رفت بهش بگم.

  • جناب آقای /سرکار خانم unknown
   سلام
   معمولا بعد از اعمال جراحی گوش توصیه می شود برای مدتی از فعالیت های سنگین خودداری شود
   در اولین فرصت به پزشک جراح خود مراجعه کنید

 97. سلام آقای دکتر
  از ۵ ماه پیش گوش راستم شروع به زنگ زدن کرد
  ی سری مشکلات دیگه هم داشتم ک رفتم پیش متخصص گوارش
  آزمایش دادم کم کاری تیروئئد داشتم
  ام ار آی بدون تزریق هم انجام دادم ک سالم بود
  دکتر بهم گفت داروی تیروئید رو بخور اگه وزوز برطرف نشد برو پیش متخصص گوش و حلق و بینی
  بعد دو ماه ک داروی تیروئید رو خوردم همه علائم قبلی برطرف شد بجز وزوز گوش
  رفتم دکتر آزمایش شنوایی سنجی و … انجام دادن ک فتن عصب گوش راستم آسیب دیده و چون بعد ۵ ماه مراجعه کردم دیگه خوب نمیشه و فقط ی قرصی دادن ک زنگ گوشمو کمتر کنه
  قبل شروع این وزوز من با هدفون آهنگ گوش میدادم
  دکتر گفتن احتمالا از همونه
  اما من ب ام اش مشکوکم
  و چون ام آر آی مغزم هم بدون تزریق بوده میگم شاید مشخص نشده پلاکها
  دکتر ب نظرتون ام اس باعث اسیب ب عصب شنواییم شده؟

 98. با سلام اینجانب عاشق این صدا هستم احساس می کنم در ناسوت آسمان متصل می شوی و هیچ وقت قطع نمی شود صدای ناسوت است که قطع نمی شود اروا ح در عالم همه به هم ربط دارند و یاد شما در خاطره انسانها و وووو در جریان است و این سوت کشیدن مغز ارتباط با انسانها و عوامل دیگر است که به یاد و خاطر شما ارتباط روحی برقرار میشود و در آینده نزدیک می شود با این صدا با دیگران ارتباط برقرار کرد و توسط یک منبع وحی ارتباط شوق جسم و روح میباشد وقتی عده زیادی به شما فکر می کنند این صوت بیکبار بلند تر و صدایش بیشتر می شود بسیار خوشایند است اگر شما بتوانی مغز دیگران را متحول کنی مغز خودت صوت می کشد صددرصد یک منبعه فیض می تواند براحتی با تمام انسانها در ارتباط باشد جریانهای روحی در عالم در حال شکل گرفتن است http://www.aaaali110.loxblog.com/post/412

  • جناب آقای عرفانیان
   سلام
   از دیدگاه و نگرش شما به صدای وزوز گوشهایتان متعجب نشدم زیرا افراد مختلف به شیوه های مختلف می توانند با مشکلات خود کنار بیایند شما هم دیدگاه ونگرش جالبی دارید برایتان آرزوی سلامتی و توفیق دارم

 99. آقای دکتر تو آزمایش ادیومتری در فرکانس ۲۰۰۰ هرتزپاسخ ۲۰ دسی بل بوده . در فرکانس ۴۰۰۰ هرتز۱۵ دسی بل بوده . در فرکانس ۸۰۰۰ هرتز ۱۰ دسی بل
  همینطورSTR=15.MCL=5.SDS%=100
  این مشکل فقط در گوش راستم بوده وگوش چپم سالمه
  من علاوه بر اهنگی ک با هدفون گوش میدادم تو اون زمان بشدت اعصاب خوردی و استرس و ناراحتی داشتم .آیا ممکنه ازغصه و عصبانیت آسیب عصب بوجود اومده باشه؟چن درصد ممکنه ام اس باشه؟
  دکتر جان تو رو بخدا کمکم کنید

 100. سلام. ببخشید من حدود یک هفته پیش متوجه شدم که بدون داشتن علائم سینوزیت دچار سینوزیت شدم و همین باعث عفونت گوشم و سوراخ شدن پرده گوشم شده تا چند روز از گوشم آبخون میومد و اون موقع گوشم زنگ نمیزد ولی از وقتی عقونت قطع شده به صورت مداوم و ممتد توی گوشم صدایی مثل سوت که خیلی زیر هست ،هستش ، با اینکه سعی می کنم اصلا بهش توجه نکنم ولی باعث شده خوابم نبره و اعصابمو به هم ریخته ، میخواستم بدونم بعد از گذشتن دوران ترمیم پرده گوشم که دکتر گفتن حدود ۳ هفته طول میکشه قطعی این وزوز قطع میشه یا امکانش هست که برای مدت خیلی طولانی باقی بمونه؟

 101. سلام آقای دکتر من حدود ۶ ماه است که وزور گوش در هردو گوش هایم دارم که در مکان های بدون صدا بیشتر احساس میکنم و باعث عدم تمرکز حواسم در درس خواندن شده است در ضمن کم خونی خفیف هم دارم لطفا راهنمایی نمایید

  • سرکار خانم /جناب آقای m20
   سلام عصر شما بخیر
   کم خونی خود درمان کنید ممکن است وزوز شما هم خوب شود
   استفاده از رادیو در محیط های ساکت با گوشی شاید بتواند وزوز شما را بپوشاند امتحان کنید

 102. سلام..حدود یک ماه هست وزوز گوش گرفتم…من از هدفون تو باشگاه استفاده میردم..یک شب دوش نسبتا سرد گرفتم خوابیدم فردای اون روز دچار وزوز شدم.دکتر عمومی رفتم آمپول داد خوب نشدم رفتم پیش متخصص سیناریزین و ویتامین داد..آزمایش ادیومتری نرمال بود..سی تی اسکن چیزی نشون نداد.خودم بیشتر نظرم روی استفاده از هدفون هست تا التهاب و مشکلات دیگر…میدونم درمان نداره مگر به فضل خدا و ائمه.

  بعد از چند ماه مشخص میشه وزوز گوش دایمی میشود و دیگه راه برگشتی وجو نداره؟تشکر

  • جناب آقای مصیبی سلام و باآرزوی سلامتی برای شما
   ارزیابی وزوز توسط همکاران من در مراکز سنجش شنوایی راهگشاست حتما این ارزیابی را انجام دهید
   نا امید نباشید هر دردی درمانی دارد
   هدفون هم می توانیداستفاده کنید فقط صدای آن نباید آنقدر بلند باشد که فردی که کنار شما نشسته است متوجه صدای آن شود

   • تمام آزمایش ها رو زیر نظر دکتر سعیدمحمودیان انجام دادم و ایشان گفتن ظرف مدت زمانی برطرف میشود..چرا برای رفع این بیماری اقدامی صورت نمیگیرد؟ تحقیقات کشورهای مثل انگلیس و آمریکا خیلی جلوتر از کشور ماست؟ مسئولین باید از دکتر سمیعی کمک بگیرن ،کشف این بیماری افتخار بزرگی برای ایرانیان خواهد بود و موجب آسایس خاطر ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا شد.

 103. باسلام
  یکساله تو سرم صدایی مثل ماشینه که داره گاز میده هر پارازیت ۱۰ ثانیه طول میکشه دوباره چند ثانیه قطع میشه و دوباره شروع میشه موقع خواب بدتر میشه نمیتونم بخوابم
  شنوایی سنجی رفتم مشگلی نبود
  دکتر گوش و حلق و بینی رفتم دوتا قرص داد بنام گاباپنتین و بتاهیستین دو روزه خوردم هیچ تاثیری نداره خیلی دارم اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید کجا برم چه دکتری برم ممنون میشم

  • جناب آقای عباس
   سلام وقت شما بخیر
   به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید واز ایشان بخواهید برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما بعد از اریابی شما را راهنمایی خواهند کرد

 104. سلام وقتی به پشت میخوابم احساس میکنم گوشه سمت چپم از داخل شروع به لرزیدن و صدای خفیف تپ تپ میکنه در ضمن این صدا فقط وقتیه که به پشت میخوابم تو بقیه حالات هیچ مشکلی ندارم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  • جناب آقای سعید
   سلام
   احتمالا پرده گوش شما در یا ناحیه نازک تر از حدمعمول است نگران نباشید
   لطفا در اولین فرصت به گوش پزشک مراحعه نمایید

 105. آقای دکتر سلام
  ارزیابی وزوز ینی چی؟
  الان دکتر بمن گفته دیر اومدی دیگه با کورتون هم نمیشه عصب آسیب دیده ی گوشت رو ترمیم کرد
  ی دکتر دیگه آزمایش شنوایی سنجی رو دید . گفت گوشت هیچیش نیس دکتر قبلی بیخود گفته
  من چنتا کامنت بالاتر جواب شنوایی سنجیمو گذاشتم
  الان این عصب خوب میشه یا نه؟

 106. وزوز گوش ناشی از صدای هدفون بطوریکه وزوز فقط شب ها حس میشود و تمام آزمایش ها نشان از سلامت گوش باشد و عصب گوش آسیب ندیده باشد و هیچگونه مشکل شنوایی وجود نداشته باشد حدودا بنا به تجربیات شما تاچه مدت ماندگاری دارد؟آیا شانسی برای رفع وزوز وجود دارد؟تشکر

  • جناب آقای / سرکار خانم مصیبی
   باسلام
   از هدفون کمتر استفاده کنید
   در مورد وزوز هم نمی توان پیش بینی خاصی کرد فقط باید امیدوار بود

 107. سلام از ۸ماه پیش وزوز گوش در گوش چپم داشتم که خفیف بود و همین صدا درسرم هم شنیده می شد از حدود یه ماه پیش وزوز گوش در گوش راستم هم وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • سلام ۴ سال بود گوشم جرقه جرقه وصدا میداد درمانشرمانش با ترکیب گه سگ تپاله گاو وتپاله شتر خرکردم ۷۰/ خوب شد جهت اطلاع دکترا ومریصان اشرف منصوری از شیراز

 108. سلام من گوشم۴ سال همه رقم صدا مداد باتپله شتر خر گاو به اضافه خار چنگ چنگک دود دادم ۷۰/ خوب شده به مریصاتون بگین

 109. سلام خسته نباشید چند ماهی هس وقتی گوش هامو می فشارم یا تو مکان خلوت صدای وزوز مشنوم که در گوش چپم بلندتر هس البته اصلا تو گوش چپم فکر کنم نداشتم و تازگی ها ایجاد شده فکم هم دچار اشکال شده که به سختی می تونم دهانم و باز کن ، لطفا راهنمایی فرمایید که آیا این دو به هم مرتبط اند و به چه پزشکی مراجعه کنم

 110. سلام .چند وقت هست که گوش راستم گاهی دچار احساس ضربان میشه و اگه کسی کنار گوشم بلند حرف بزنه یا صدای بلند کنار گوشم باشه احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره .گاهی درد خیلی خفیف و خارش داره. البته این تکون پرده گوش همیشگی نیست به دکتر مراجعه کردم گفت مجرای گوش تمیزه و مشکلی نداره

 111. سلام جناب دكتر، من يه چند روزيه وقتي خميازه مي كشم گوش سمت راستم يه صدايي شبيه زودپز مي دهد، چه راهكاري واسه از بين بردنش هست؟

 112. آیا غلظت خون بالا میتونه وزوز گوش ایجاد کنه؟امکان داره وزوز گوش بعد از چند ماه یا چند سال در شرایطی که هیچگونه اشکالی در آزمایشات دیده نشه از بین بره؟ممنون

 113. سلام
  خواهشا صادقانه پاسخ دهید؟
  تابحال کسی وزوز گوشش درمان شده؟شما مواردی مشاهده کرده اید؟علت های وزوز گوششان چی بوده؟آیا غلظت خون بالا باعث وزوز گوش میشود؟چرا مسئولین به فکر درمان این بیماری نیستن و همه منتظر کشف این بیماری توسط غربی ها هستد؟چرا از دکتر سمیعی و دیگر اساتید کمک گرفته نمیشود؟شیوع این بیماری بسیار زیاد شده و هنوز همان روش ها و درمان هایی به کار برده میشود که ۲۰ سال پیش استفاده میشده..ممنون

 114. باعرض سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر. پدر من حدود ده ماهی هست بعد از اینکه رفت سر یک کار پر سر و صدا الان دچار ایجاد یک نوع صدای صوتی در گوش های خود شده به حدی که اگر شبها قرص خواب نخورد خوابش نمیبرد و اینقدر این صدا آزارش میدهد که روزها گوشهای خود را با انگشت فشار میدهد . خیلی هم دکتر و آزمایش رفتیم. دو عدد سمعک هم خریدیم و استفاده میکند ولی تاثیری به آنصورت نداشته . در صورت امکان ما را راهنمایی کنید با کمال تشکر و خسته نباشی خدمت جناب عالی

  • جناب آقای مجتبی سلام
   در مواردی که کم شنوایی همراه با وزوز باشد کاهش وزوز به سمعک خیلی امکان پذیر است لطفا این مورد را با شنوایی شناس تجویز کننده دسمعک پدر گرامیتان مطرح کنید حتما راه حلی خواهند داشت

 115. سلام خدمت شما
  من چند ماهی میشه که در گوش چپم صدای وز وز میشنوم و صدای بلند حتی چند نفر صحبت کنند به اعصابم خیلی بد تاثیر میکند اصلا هرکس کمی بلند صحبت کند دو گوشم تحمل صدا را ندارند و در محیط آرام فقط وز وز میشنوم و فکر میکنم در داخل سرم یک چیز روشنه و مثل هوا صدا میده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . تشکر

 116. سلام خسته نباشید ،چند وقتی هست که قسمتی از سرم که پشت لاله گوش است درد میکند قبل از این دردازچند ماه پیش تا کنون وزوز گوش در دو گوشم دارم که از اول دریکی از گوش هام بلند تر است که همون گوشی است که الان پشتش درد میکند،آیا ممکن است با وجود علایم دیگری که ندارم تومور مغزی گرفته باشم و آیا تومور مغزی باعث وزوز می شود؟

 117. سلام جناب دکتر.چند روزی هست تو گوش چپم،احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره و صدای باد میده.اخساش لرزش پرده رو هم دارم.هی میگیره و ول مبکنه.مشکل از چیه؟باید چیکار کنم؟
  ممنونم پیشاپیش

  • سرکار خانم راضیه
   سلام
   اگر قبلا سابقه پارگی پرده گوش نداشته اید احتمالا ممکن است تکه ای جرم گوش در مجرای گوش شما موجب این احساس شده باشد نگران نباشید

 118. به لحاظ علمی امکان درمان وزوز گوش در آینده وجود دارد ؟چون در برخی ها سایت های خارجی اعلام شده تا سال ۲۰۲۰ داروهای وزوز گوش به بازار می آید.تشکر

 119. سلام می خواستم بدونم وز وز در هردو گوش که بلندی اش دریکی متفاوت است وبدون کاهش شنوایی از چه بیماری هایی ناشی میشود؟و اگر در یک گوش بود باز از چه بیماری هایی ناشی میشود؟

 120. درود و خسته نباشید
  ببخشید من سال اول راهنمایی بودم ک اولین بار این مشکل برام پیش اومد
  شب هنگام از خواب بیدار میشدم صدای های عجیبی ک مثل داد مانند بود تو ذهنم میشنیدم احساس خیلی بدی حدودا ۱۰ دیقه ادامه داشت وبعد راحت دوباره میخوابیدم ولی تو اون ده دیقه تا مرز دیوونگی میرفتم و واقعا مشکل بزرگی برام بود هنوزم اون حالت بهم دست میده ولی خیلی کمتر شده
  خواستم ببینم علتش چیه اگه شما کمکی از دستتون بر میاد لطفا راهنماییم کنید ؟
  ممنون

 121. سلام
  حدودا ۶ ماه پیش رفته بودم میدان تیر ، اونجا با گلوله های گازی تیرانازی کردیم من زاست دست هستم و گوش تار های صوتی گوش چپم آسیب دیده است و صدای همچون صدای خش خش رادیو و تلویزیون برنامه تمام کرده که قدیم ها بود هست
  این صدا این روزها بیشتر شده .
  من چیکار باید کنم خواهشا مرا راهنمایی کنید

 122. سلام من یک مرد ۲۴ ساله هستم ، چند ماهی است که توی گوشم صدایی مثل تیک تیک یا شبیه ضربان قلبم را بیشتر شبها موقع خواب میشنوم ،ولی زیاد ٱزار دهنده نیست ، ولی احساس میکنم چند وقتیه که بیشتر شده ، میحواستم علت و درمانش را یه راهنمایی بفرمایید ، ممنون

 123. سلام من ۲ ماهه از چهار شنبه سوری به این ور گوشم وزوز میکنه رفتم دکتر گفت گوشت کثیفه و دارو برام نوشت اما دارو میخورم احساس حالت تهوع و سرگیجه بهم دست میده وقتی قطعش کردم بهتر شدم اما هنوز وزوز گوش دارم چیکار باید کنم لطفا راهنماییم کنید

 124. سلام.من چند روز پیش حمام کردم و رفتم بیرون .بعدازیک ساعت متوجە شدم صداهارو خوب نمیشنوم.بعد از یک روز یکی از گوشهام خوب شد ولی گوشی سمت چپم الان هیچ صدایی را نمیتوانم بشنوم.خیلی نگرانم.راستش میترسم دکتر برم ..از این میترسم گوشم برای همە اینطوری بمونە.درضمن هیچ چیزیم بە سوراخ گوشم نزدم کە ضربی خوردە باشد

 125. با سلام خسته نباشيد نوازنده سازهاي كوبه اي هستم چند روزي است در سكوت مطلق صداي شبيه بوق ممتد احساس مي كنم شك دارم كه اصلا وزوز باشد يا صداهاي طبيعي سكوت با اين حال به متخصص مراجعه كردم و شست شويي گوش انجام دادم اما راهگشا نبود لطفا راهنمايم كنيد
  با تشكر

 126. سلام
  حدود۵ساله وقتی به سمت چپ سرم رو روی باش میزارم وجلو ی گوشم کیپ میشه صدای کارکردن استخوان رکبابی وسندانی گوشم را حس می کنم یعنی چیزی شبیه صدای مورس پیش دکتر عمومی هم رفتم میگه گوشت سالمه ولی من اصلا نمیتونم گشم روی بالش بزارم .ممنون از لطف شما

 127. سلام ، خسته نباشید
  من مدتی هست که گوش راستم بیشتر و گاهی (خیلی کم) گوش چپم سوت میکشه این مشکل من قبلا داشتم ولی خب خیلی کم مثلا دو سه بار در سال ولی الان بعد از قرار گرفتن توی معرض صدای زیاد بیشتر شده مثلا روزی ۲ بار گاهی هم اصلن ولی خب تعدادش بیشتر شده ولی هنوز خفیف هس ینی مثلا در حد ۲ یا ۳ ثانیه هست . من موسیقی با صدای بلند هم گوش میدم . درضمن گوش من زیاد جرم میگیره . ایا از همین جرم گوش هست ؟؟؟؟؟ صدای وزوز گوش ندارم دقیقا صدای سوت هست یک سوت تیز و برنده
  باید چیکار کنم؟؟؟

  • جناب آقای فرشاد
   جرم گوش اگر دستکاری نشود خودبخود خارج می شود تجمع پیدا نمی کند
   یکی از دلایل ایجاد وزوز در گوش ها قرار گرفتن در معرض صدای بلند است از آ ن پرهیز نمایید
   اگر از هدفون استفاده می کنید فرد کناری شما نباید صدای موجود در هدفون شما را بشنود در غیر اینصورت صدا بیش از حد مجاز بوده وبه شنوایی شما صدمه می زند

 128. با سلام
  بنده گوش هایم قبلا صدای شلیه نبض قلب میشنیدم وبعد از چند ماه صداهای خش خش ومثل پارازیت شدید بدون قطعی دارم لطفا راهنمایی خواستم متشکرم وشماره تلفن میگذارم۰۹۱۷۷۷۱۵۵۸۲

 129. من يك ساله تقريباً بعد از سفر به شمال و رفتن به دريا گوش چپم صوت ميكشه، گوشم درد گرفت و دكتر رفتم بعد از چند روز گوشم صداي ترانس مهتابي ميده، واقعا درماني براش نيست؟؟؟؟؟

  • جناب آقای مهدی باسلام به احتمال زیاد گوش های شما جرم متراکم دارد لطفا به پزشک گوش مراحعه فرمایید احتمالا گوش های شما نیاز به شستشو داشته باشد

 130. سلام بنده نصف شب از خواب پریدم و گوش سمت راستم بشدت زنگ میزنه(سوت میکشه) و شنوایی گوشم هم کمتر شده به نظرتون میتونه سکته گوش باشه چون واقعا خیلی شدید سوت میکشه

 131. از دوستان عزیزی که از مشکل تینیتوس یا وزوز گوش رنج می برند دعوت می شود که به کانال تلگرام زیر بپیوندند تا تجربیات خودمان رو به امید درمان در اختیار همدیگر بگزاریم

  ‏https://t.me/joinchat/AAAAAAufLZ1IStC350vQsw

 132. سلام و خسته نباشيد
  چند روزه كه به طور كاملا ناگهانى،گوش چپم شنواييش كم و كيپ ميشه و صداى يكنواختى كه واقعا منو اذيت ميكنه و ميترسونه ايجاد ميكنه ولى بعد چند دقيقه بعد خوب ميشه اين موضوع خيلى نگرانم كرده ،البته بگم من الان تحت فشار روحى واضطراب زيادي ام اين اضطراب واقعا داره منو داغون ميكنه،ميتونه به خاطر اين باشه ؟ نيازى هست دكتر برم ؟

  • جناب آقای/ سرکار خانم ناشناس
   سلام مشکلات و فشار های روحی می تواند مشکلات جسمی هم ایجاد نماید اما در اولین فرصت برای سنجش کامل شنوایی خود مراجعه فرمایید

 133. سلام خسته نباشید این سایت رو اتفاقی پیدا کردم از این که وقت میذارید وجواب مشکلات مارو میدید خیلی ممنونم سوال پزشکی داشتم نمیدونم اینجا مطرحش کنم جواب میگیرم ؟لطفا اگه شد جواب بدین زنی شصت ساله هستم که مدت یک ماه بیشتر توی دوت گوشم صدای ایجاد شد بعد از شستشو گوش چپم خوب شده ولی گوش راستم صدا میده هنوز. شنوایی سنجی رفتم گفت عفونت قدیمی داشتم وشنوایی هم کم شده لطفا راهنمایی بفرمایید

 134. سلام زنی شصت ساله هستم مدتی دچاز وزوز هر دو گوش شدم به دکتر مراجعه کردم گفت برو شستشو هنگام شستشو گوش راستم مقداری آب داخل حلقم رفت گوش چپم خوب شده گوش راستم همچنان وز وز میکنه شنوایی سنجی رفتم گفت پارگی پده گوش دارم لطفا بفرمایید این آبی که داخل گوشم شده بعدها برام مشکل پیش نمیاد واینکه برای درمان وز وز چکار کنم

  • سرکار خانم سارا سلام اگر قالب ضد آب را که برایتان درست کرده ایم مرتب استفاده کنید انشالله پرده گوشتان جوش خورده و مشکل وزوزهم بر طرف می شود

 135. سلام آقای دکتر لطفا کمکم کنید الان یک سال هس تو دوتا گوشام صدا دارم که تو خلوت میشنوم مشکلم از جایی شروع شد که به مدت یک هفته سرم تحت تاثیر استرش شدید و سرما بسیار زیاد قرار گرفت خیلی می ترسم که توموری چیزی گرفته باشم همین فقط به پزشک عمومی مراجعه کردم و به متخصص مراجعه نکردم لطفا کمکم کنید می ترسم

 136. سلام خسته نباشید . من ۲۰ ساله هستم . که ۳روز پیش تولد رفتم به علت صدای بلند گوشم وزوز میکنه مثل صدای سوت . دکتر رفتم گفت به دلیل صدای بلنده من خیلی استرس دارم .این مسکل حل میشه؟ چیکار کنم

 137. با سلام و احترام
  توضیحات بسیار مفیدی بود متشکرم
  ۱۰ روز پیش برای شستشوی گوش مراجه کردم البته ۳ روز قبل ان از روغن گلیسیرین فنیکه استفاده کردم و قبل از روز شستشو احساس کردم بصورت خیلی ضعیف وزوز گوش تقریبا صدای مثل صدای لامپ تصویر تلویزیون های قدیمی یا شبیه صدای صوت یکنواخت شنیده می شد – پس از شستشو باز هم این صدا وجود داشت والبته قدری قویترشده بود برای معاینه نزد دکتر رفتم یکی از انان گفتند قدری جرم باقی مانده باید دوباره شستشو شود و پزشک دیگر گفتند گوش شما هیچ مشکلی ندارد و نیازی به شستشو نیست.
  من احساس می کنم این مشکل ازهمان روغنی بوده که استفاده کرده ام و به پشت پرده گوش رسیده و در داخل گوش نفوذ کرده. به هر حال این احساس بنده هست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  • جناب آقاب محمد
   سلام و وقت شما بخیر
   اگر پرده گوش شما سالم باشد امکان نفوذ هیچ مایعی به داخل گوش میانی نیست اگر پرده پاره باشد باید مزه آن مایع را در دهان خود احساس کرده باشید در غیر اینصورت پرده سالم است ووزوز نمی تواد به دلیل نفوذ دارو به گوش میانی شما باشد اما حتی مقدار کمی جرم در مجرای خارجی می تواند عامل وزوز باشد .

   • سلام
    خیلی ممنون از پاسخ شما ایا در ایران تکنولوژی وجود داره که بتونه تشخیص بده این صدا از چی می تونه باشه
    البته موقعی که بنده مشغول کاری باشم حسش نمی کنم
    و این منو نگران کرده که درست موقعی که شستشو انجام شده این صدا رو حس می کنم به نظر شما اگر یکبار دیگه شستشو بدم بهتر است یا نه
    یا اینکه با دستگاه ساکشن این کار رو انجام بدم
    زحمت دادم ببخشید

 138. با سلام
  دکتر هفته پیش یکدفعه گوش چپ من کیپ شد و درد کمی داشت طی تقریبا۲ ساعت درد گوشم خیلی زیاد شد واین درد حدود۱۴ ساعت ادامه داشت طوری که من شب را نخوابیدم همراه این درد ورم گوش و گردن و درد در فک پایین هم داشتم به پزشک مراجعه کردم و تشخیص عفونت و قرمزی گوش را دادند…آمپول جنتامایسین و پیروکسیکام و کپسول آزیترومایسین و قطره جنتامایسین تجویز کردن…بعد از یک هفته هنوز گوشم کیپه و صدای وزوز رو داره بعلاوه احساس ضربان ک تقریبا ۳ روزه ایجاد شده فقط دردش کمتره که احتمالا اثرات مسکنه…سرگیجه هم از اول داشتم ضمن اینکه شنواییم هم کم شده…بنظر شما لازمه دوباره به پزشک مراجعه کنم؟

 139. بازخورد: اهنگ صدا قلب بم بم بم | عقاب

 140. با سلام و خسته نباشید
  من قبلا هیچ مشکلی با گوشم نداشتم و هیچ وقت حتی درد گوش هم نگرفتم. ولی تو هفته اخیر دوبار شب با صدای خیلی خیلی بلندی مثل صدای کامیون یا پمپ آب از خواب بیدار شدم، ظوری که فکر میکردم صدا از داخل خونه است و دنبال علت میگشتم که متوجه شدم صدای از گوش چپم هست و با گذشت زمان حدودا ۱۰ دقیقه آروم آروم از بین رفت .
  ممکنه مشکل خاصی باشه؟

 141. سلام خسته نباشید.مادر من با ۵۱ سال سن چندماهی میشه که یکی از گوشهایش صدا میدهد اما به ندرت.
  چندروز پیش ازخواب ازصدای زیاد گوش بیدارشد که بنده خدا فکرکرد داره سکته میکنه چون عرق زیاد کرده بود و سرش گیج میرفت تعادل نداشت و گوشش صدا میداد فشارش هم۱۶ بود بااینکه هیچوقت فشارش بالا نمیره.به متخصص اعصاب مراجعه کردیم برای گوش و اعصاب قرص دادن و ام ار ای نوشتن ولی چندروزه قرص مصرف میکنه از دیروز دوباره گوشش صدا میده و من میترسم دوباره فشارش بالا بره یا سرگیجه بگیره.اخه علت چی میتونه باشه

  • سلام جناب آقای سرکار خانم e
   فشارخون بالا و علائمی که ذکر کردید حتما باید کنترل ودرمان شود اگر بعد از درمان صدای وزوز همجنان وجود داشت مادر را به مرکز سنجش شنوایی ببرید

 142. سلام خسته نباشید من یک ماه پیش گوش درد گرفتم ب پزشک مراجعه کردم گفتن عفونت داره گوشت بعد از یه هفته گوشم کاملا کیپ شد و شنواییم کم شد بعد از هفت الی هشت بار دکتر رفتن گوش من دوروزه که باز شده و شنواییش به حالت اولیه برگشته ولی گوشم ب شدت وز وز میکنه ممکنه از اثر داروهاو قطرهام باشه؟یا عفونت؟گوشمم ساکشن شده جرمی نداره قطرهایی ک مصرف میکنم بتازونیت و سیپلکس و کپسول کلوگزاسیلین و قرص سیپروفکت هست البته توی این یک ماه دکترا قرصای دیگ ای هم بوای عفونت دادده بودن اما اینارو در حال حاظر مصرف میکنم توروخدا جواب بدید خیلی نگرانم ک این صدا همینطور باهام بمونه

  • سرکار خانم فاطمه
   سلام
   احتمالا با شرح حالی که فرمودید مشکل عفونت محرای خارجی گوش داشته اید انشالله با کامل شدن در مان همه مشکلات از جمله کم شنوایی و وزوز از بین خواهد رفت

 143. و اینکه من الان ب مدت ۴روزه این داروهارو مصرق میکنم و توی طول این یک ماه از قرصو کپسولایی که میدادن استفاده میکردم اما بخاطره ترس از قطره گوش قطره هارو استفاده نمیکردم اما الان ب مدت چهار روزه که قطرهارو استفاده میکنم

 144. سلام خسته نباشید
  من ۲روزه از گوش راستم صدایی شبیه باد یا گاهی موقع شبیه ضربان قلب فقط بعضی مواقع اینطوری شنیده میشه بیشتر شبیه صدای باده / من قبلا ن دچار عفونت و ن درد گوش شدم خواهش میکنم کمکم کنید واقعا میترسم و دارم اذیت میشم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *