چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که از قدیم الایام در آثار پزشکی پیشینیان در بابل، آشور، هند، مصر و یونان باستان به آن اشاره شده. بین ۶ تا ۱۷ درصد جمعیت جهان دچار وزوز گوش می شوند و این مشکل دست کم ۵ دقیقه طول می کشد. در ۳ تا ۷ درصد موارد وزوز گوش به حدی است که فرد برای رفع مشکل خود، به پزشک مراجعه می کند. اگرچه تحمل وزوز گوش و تأثیر آن بر زندگی، در افراد مختلف یکسان نیست، در ۵ درصد مبتلایان، وزوز گوش تأثیر عمده ای بر زندگی می گذارد. با دکتر بهرام ملکوتی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره همین مشکل شنوایی گفتگو کرده ایم…
▪ آقای دکتر! وزوز گوش بیماری شایعی است؟
ـ وزوز گوش اصلا بیماری نیست؛ صرفا یک علامت است. مثلا وقتی می گوییم یک نفر تب دارد، باید بدانیم که تب یک بیماری نیست؛ بلکه یک نشانه است، نشانه ای از یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی یا نشانه ای از یک بیماری وخیم تر مانند مننژیت که اگر به آن توجه نشود، ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند. این وظیفه پزشک است که اگر یک بیمار به وی مراجعه کرد و دچار وزوز گوش بود، تشخیص بدهد که این نشانه ای از یک بیماری ساده است یا یک بیماری خطرناک. پس وزوز گوش یک علامت است، نه یک بیماری.
▪ چه اتفاقی در گوشمان می افتد که این وزوز را حس می کنیم؟
ـ ببینید، ساختمان گوش داخلی انسان در داخل استخوان گیجگاهی قرار گرفته است. سختی این استخوان بعد از مینای دندان، مقام دوم را در بدن دارد. در کنار این استخوان غشایی قرار گرفته که احشای داخلی را عایق بندی می کند. این قضیه نشان می دهد که خلقت گوش به نحوی صورت گرفته که اعضای حساس باید در محیطی ایمن قرار داشته باشند تا هیچ گونه ضربه و اختلالی در کارشان به وجود نیاید بنابراین اگر هر عاملی (مثل ضربه ، تروما یا داروها) عایق پیرامون ساختمان داخلی گوش را دچار خدشه و آسیب کند، می تواند در گوش ایجاد صدا نماید.
▪ حالا این صداها واقعا صدای وزوز است یا اینکه صداهای دیگری هم ایجاد می شود؟
ـ نه، این طور نیست که فقط صدای وزوز باشد. خیلی از بیماران وقتی به پزشک مراجعه می کنند خودشان خیلی خوب می توانند این صدا را برای پزشک توضیح بدهند. بعضی ها می گویند مثل صدای ترانس مهتابی است و بعضی دیگر صدای آرام موتور یخچال یا دیگ زودپز را مثال می زنند و جالب است بدانید با مثال هایی که بیماران می زنند ما می توانیم حتی محدوده فرکانسی وزوز را در ذهن مان تصور کنیم و این امر می تواند تا حدودی به ما کمک کند که محل مشکل را در گوش بیمار تشخیص بدهیم که آیا در داخل حلزون است یا در مناطق دیگر.
▪ علت بروز یک عارضه شنوایی که منجر به بروز وزوز گوش می شود، چیست؟
ـ گوش سازمانی است که گیرنده اش در محیط قرار دارد که همان کانال گوش خارجی، گوش میانی، پرده گوش و استخوان های ریز گوش است اما قسمتی که این صدا را تفسیر می کند، در مغز قرار دارد و بین مغز و گوش عصب شنوایی به عنوان پل ارتباطی قرار گرفته است. این عصب از گوش خارجی به گوش میانی و از سمت حلزون به سمت مغز امتداد دارد بنابراین اگر در هر کجای این سیستم از گوش خارجی تا سطوح عالی مغز مشکلی به وجود آید، می تواند عامل وزوز باشد. به عنوان مثال وقتی جرم گوش در گوش خارجی تجمع پیدا کند، می تواند عامل وزوز باشد. در گوش میانی عواملی مانند سفتی استخوانچه ها و چسبندگی بین آنها سبب ایجاد وزوز می شود. برخی از مسمومیت های دارویی به وسیله بعضی از داروها که برای گوش سمی هستند مانند برخی از داروها نظیر سالیسیلات ها، NSAIDS (ایبوپروفن، ایندومتاسین، فنیل بوتازون و…) آمینوگلیکوزیدها، فلزات سنگین مانند ارسنیک، کینین و بعضی از ضد افسردگی ها (آمی تریپتیلین، آموکساپین، دزیپرامین، دوکسپین، ایمیپرامین، نورتریپتیلین، تری میپرامین، پروتریپتلین و تزازودن) می توانند با آسیب حلزون و عصب زوج هشتم مغزی موجب وزوز گوش می شوند. در مسیر عصب شنوایی هم عواملی مانند تومورهای عصب شنوایی بسیار مهم اند.
بعضی از وزوزهای گوش با بالا رفتن سن ایجاد می شود زیرا دیواره عروق سخت شده و در نتیجه عروقی که حلزون گوش را تغذیه می کند، مسدود یا تنگ شده و سبب کم خونی در قسمتی از حلزون می شود که خود، عامل ایجاد وزوز گوش است. یک سری اختلالات عروقی هم هستند که می توانند عامل وزوز باشند. مثلا وقتی بیمار سر خود را پایین می آورد یا در حالت درازکش قرار می گیرد فشار وریدی ناحیه جمجمه بالا می رود و بالا رفتن این فشار وریدی همراه با نازک شدن یا وجود نداشتن دیواره نازک استخوانی که بین شریان های مغز وجود دارد، سبب می شود صدای ضربان یا نبض به حلزون منتقل شده و صداهای داخلی در گوش ایجاد کند. ولی به طور کلی، بیشترین علت بروز وزوز گوش، آلودگی های صوتی در محیط های صنعتی و محیط زندگی است.
▪ آیا بیماری های زمینه ای هم در ابتلا به وزوز گوش موثرند؟
ـ بله، برخی بیماری ها مانند فشارخون، دیابت، بیماری های عروقی، آلرژی و حساسیت، مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی و… در این زمینه موثرند. یک سری عوامل هم سبب بدتر شدن وزوز گوش می شوند؛ مانند استعمال دخانیات، مصرف الکل و قرارگیری در معرض اصوات بلند.
▪ در چه صورتی وزوز گوش آزاردهنده محسوب می شود و حتما به درمان احتیاج دارد؟
ـ این مطلب را ما این طور از بیمار سوال می کنیم که آیا این صدا، تمرکز شما را به هم می زند؟ آیا مانع خواب تان می شود؟ آیا در شنوایی شما اختلال ایجاد می کند؟ اگر جواب این سه سوال «بله» باشد، ما می فهمیم که وزوز شدید و آزاردهنده است. وزوز گوش گاهی شدت زیادی دارد و سبب آشفتگی و پریشانی فرد شده و زندگی طبیعی فرد را مختل می کند. اما اگر وزوز بیمار با یک صدای دیگر مانند صدای رادیو یا تلویزیون، دیگر شنیده نمی شود و نیمه شب هم بر اثر وزوزگوش بیدار نشود، یعنی اینکه آزاردهنده نیست و خفیف است.
▪ آیا بیماری هایی که به وزوزگوش منجر می شوند، می توانند موجب کاهش شنوایی هم بشوند؟
ـ بله، می توانند. به عنوان مثال، بیماریی به نام منییر که فشار گوش داخلی را بالا می برد و ایجاد وزوزگوش هم می کند. اگر این بیماری پیشرفت کند، به کاهش شنوایی منجر خواهد شد و خود کاهش شنوایی اثر وزوز را بیشتر می کند و چون کاهش شنوایی سبب می شود صداهای محیط اطراف کمتر شنیده شود در نتیجه وزوز به نظر بلندتر شنیده می شود، در حالی که صدای آن تغییری نکرده است.
▪ آیا عفونت گوش هم می تواند سبب ایجاد وزوز گوش شود؟
ـ بله، عفونت های گوش هم ممکن است موجب جذب سم از پشت دریچه گرد به گوش داخلی شود و این عفونت ها ممکن است سبب ایجاد وزوز شوند. اگر عارضه برگشت ناپذیر نباشد با درمان عفونت، وزوز از بین می رود ولی اگر برگشت ناپذیر بوده و صدمه خیلی شدید باشد صدا از بین نخواهد رفت.
▪ پس با توضیحاتی که دادید خیلی ها این مشکل را تجربه می کنند؟
ـ حدود ۸ تا ۱۵ درصد افراد ممکن است صدایی را به صورت کوتاه مدت یعنی کمتر از ۵ تا ۸ دقیقه در گوش شان حس کنند و اگر بررسی شود که این صدا مربوط به عارضه یا بیماری خاصی نیست، ارزش زیادی ندارد و نیازی به درمان نخواهد داشت و نباید نگران شد.
▪ آیا درمانی هم برای وزوز گوش وجود دارد؟
ـ البته راه های درمانی متفاوتی برای وزوز گوش وجود دارد. یکی از راه های درمانی، استفاده از داروها است. البته ما با دادن دارو، صدای وزوز را از بین نمی بریم، بلکه تحمل بیمار را زیاد کرده یا او را نسبت به صدا بی تفاوت می کنیم. این داروها معمولا داروهای آرام بخش هستند ولی در هر صورت ابتدا باید بیماری ایجادکننده وزوز گوش را تشخیص داد تا بتوان مشکل را به صورت ریشه ای درمان کرد.
● اگر وزوزگوش دارید…
▪ آرامش داشته باشید و به وزوز فکر نکنید. یادتان باشد که هر چه بیشتر به این مشکل فکر کنید، طنین صدا را در گوش خودتان بیشتر خواهید شنید.
▪ برای کنترل وزوز گوش باید توجه کنید که چه فعالیت هایی در طول روز، شما را از دقت به صدای گوش تان باز می دارد.
▪ وزوز گوش می تواند با تحریک پذیری، عصبانیت، اضطراب و افسردگی شدت پیدا کند. بنابراین بر اعصاب خودتان مسلط باشید و بدانید که با خونسردی و آرامش، مشکلتان کمتر می شود.
▪ از قرار گرفتن در معرض اصوات بلند خودداری کنید.
▪ مرتب فشارخونتان را کنترل کرده و در صورت وجود مشکل به پزشک مراجعه کنید.
▪ سیگار نکشید، کمتر نمک بخورید و در مصرف چای، قهوه و نوشابه های گازدار افراط نکنید

ارسالی :طاهره صادقی

590 دیدگاه در “چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

 1. سلام من چند سال قبل یک عمل گوش میانی انجام دادم تا یک ماه بعد از عمل سرگیجه شدید داشتم و نصف صورتم بی حس بود که خوب شد ولی شنوایی گوشت راستم کاملا از بین رفت . از آن موقع تا حالا گوش راستم مرتب صدا می دهد و یک لحظه قطع نمی شود این صداها ترکیبی از صداهای متفاوت هستند آیا برای از بین بردن این صداها راهی وجود دارد؟

  1. سرکار خانم مینا با سلام
   نگران این مشکل نباشید کمتر به آن توجه کنید در هر صورت در صورتیکه برای زندگی روزمره شما مشکل ایجاد می کند حتما به شنوایی شناس محل سکونت خود مراجعه وآزمایشات کامل شنوایی انجام داده واینجانب را نتیجه مطلع کنید

   1. سلام دیشب رفتم استخر زیر آب بودم یهو آب رفت تو گوشم درد شدید ی داشت بعد بهتر شد مادرم بهم گفت پنبه بزارم تو گوشم دوباره دردش شروع شد ولی صبح اومدم برم دکتر درد نداره ولی یه گوشم سوت میکشه نمیدونم چیکار کنم دوستام هم میگن شستشو بدجوری درد داره واسه همین دو دل موندم برم دکتر یا نه خواهش میکنم منو یه راهنمایی کنید ????

    1. جناب آقای حمید
     سلام انشالله تا الان مشکل شما بر طرف شده اگر نه حتما به یک دکتر مراجعه بفرمایید

    2. سلام خسته نباشی 1هفته پیش سرماخوردم گوش درد گرفتم رفتم دکتر گفت عفونت نکرده اما الان چندوقتی تو گوشم حالت این که آب میره تو گوش صدا میده ممنون میشم راهنمایم کنید

     1. جناب آقای عظیم تقی زاده سلام
      انشالله تا حالا سرما خوردگی شما برطرف شده و صدای وزوز گوشتان افتاده باشد اگر هنوز هم وزوز دارید لطفا به مر کز شنوایی نزدیک خودتان مراجعه و آزمایش شنوایی انجام دهید

  2. درود بر هم میهنی های عزیز من تمام عمرم یک صدای یکنواخت مثل صدای مهتابی در گوشم هست در تابستان و بهار قابل تحمل هست ولی زمستان به حدی میشود که حاظرم شنواییم از دست بدم ولی این صدا هم قطع بشه شبها خوابیدن بسیار سخت هست و زمانی که خواب هستم این صدا به کابوس وحشتناکی تبدیل میشه تورو خدا اگه کسی میدونه من چیکار کنم کمکم کنه شاید صدبار بیشتر دکتر رفتم و فقط پول الکی دادم

   1. جناب آقای آرش سلام
    مشکل وجود وزوز گاهی همینطور است که می فرمایید با تجمل کرد ومتاسفانه گاهی ماری نمی شود کرد

   2. عزيزم برو پيش دكتر محموديان ..نتيجه ميگيري .ايشون متخصص وزوز گوش هست. ….خيابان ملاصدرا ..ونك ..پلاك ٢٢٥

 2. با سلام من چند ماه است دچار سرگیجه شده ام و تقریبا همیشه هست ودر بعضی موارد شدتش بیشتر میشه بعضی وقتها هم گوشم زنگ میزنه و یه مقداری هم وز وز میکنه اما تا الان طوری نبوده که بیفتم یا نتونم راه برم اصلا استفراغ هم نداشتم یه مقداری هم سردرد میگیرم دکتر تشخیص منییر دادن ایا این علائم میتونه منییر باشه ؟
  با تشکر

  1. جناب آقای رضا
   با سلام و تقدیم احترام
   در صورت تشخیص بیماری منییر توسط پزشک محترم شما توصیه می شود
   1- دستورات پزشک خود را کاملا رعایت کنید
   2- از خوردن غذا های پر نمک و آشامیدن انواع نوشایه های گاز دار ،قهوه، چای پررنگ وترشیجات خودداری فرمایید
   3- آزمایشات دوره ای شنوایی خود راتکرار کنید

   1. سلام من مدتیه که صدایی شبیه به صدای باد میشنوم به پزشک مراجعه کردم و بعد از انجام تست شنوایی گفتن گوشم مشکلی نداره از مغزه می خواستم ببینم چی می تونه باشه؟ممنون

    1. سرکار خانم سپیده
     وزوز گوش علل متفاوتی ممکن است داشته باشد که پیدا کردن علت معمولا کار آسانی نیست

 3. با سلام من 15 سال دارم و بیش از یک هفته است که صدای سوت میشنوم و سرما خورده ام ولوزه سوم هم دارم.البته باید بگم که قبلا برای تخلیه بینی خیلی فشار می اوردم.سوالم اینه ایا میشه کامل درمان کرد یا نه؟خیلی نگرانم.مرسی

 4. باسلام . من با علائم گيجي سر و شدت گرفتن صدا در گوش چپ به پزشک مراجعه کردم تشخيص فشار بالاي گوش داخلي داد و داروهاي بتاهيستين، آلپرازولامو تريامترن تجويز کردند. من هنوز داروها را مصرف نکرده ام چون از عوارض جانبي داروها نگرانم. در ضمن من فعلا ژمجبورم رانندگي کنم به نظر شما داروها را مصرف کنم بهتر است يا نکنم؟ در ضمن با چه رژيم غذايي و گياهان دارويي بهتر مي شوم؟

  1. سرکار خانم لیلا
   باپوزش از تاخیر در پاسخ ،امیدوارم مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت مجددا پیام بگذارید تا پاسخ دهم

  2. سرکار خانم لیلا
   باسلام
   با پوزش از تاخیر در پاسخ امیدوارم تاحالا مشکل شما حل شده باشد اگر نه شرح حال بیشتری بیان کنیدتا اگر بتوانم راهنمایی کنم

  3. سرکار خانم لیلا
   با سلام
   وپوزش از تاخیر در پاسخ امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت شرح حال بیشتری بفر مایید تا اگر بتوانم راهنمایی کنم

 5. با سلام . مشکل من کمتر شده ولي پابرجاست. از صداهاي بلند، گوش چپم اذيت مي شود و مشکل عدم تعادل دارم مشکل من در زمان پريود شديدتر مي شود. قرص بتاسرس به مدت يک هفته مصرف کردم ولي فايده اي نداشت . عوارض جانبي بدتري ايجاد مي کرد. مصرف قرص را قطع کردم حالال بهترم.ولي نمي دانم آيامشکلم در آينده بدتر مي شود؟ لطفا مرا راهنمايي کنيد.

  1. سرکار خانم لیلا
   باسلام واحترام
   امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت به همکاران شنوایی شناس ما مراجعه واخواهید آزمون های تعادلی برای شما انجام دهند

 6. با سلام

  پارسال گوش چپم یه کم می گرفت بعد گرفتگی تبدیل به زنگ زدن شد یکبار به پزشک عمومی رفتم گفت پرده گوشت عفونت کرده، دارو تجویز کرد خوب نشد دوباره به پزشک تخصصی رفتم اونم گفت پرده گوشت عفونت کرده، داروهای قوی تری نوشت بازم خوب نشد و الان بیش از یکسال ست گوشم زنگ می زند

  با تشکر

  1. جناب آقای سعید
   باسلام واحترام

   در مورد مشکل شنوایی خود به یکی از همکاران شنوایی شناس ما مراجعه تا راهنمایی شوید

 7. باسلام اقای دکترالان حدود دوماه که از وزوزگوش رنج مبرم البته اول سرکیجه داشتم به صورت دورانی وقتی سرگیجه میکنم ضربان قلبم محکم میشودبطوری که احساس میکنم یقلبم از دهانم بیرون می آید وتمرکز درحرف زدن در دیدن در شنیدن ندارم واحساس میکنم وکه چشمانم ازدرون تکان میخورند به دکتر رفتم وام آی آر هم انجام دادم ودکتر یگفت که سرم سالم میباشد ومشکل من اعصابم میباشد ودارو ضد افسردگی وسینارزین وویتامین ب یک وبتاسرک وفولکسیتن هم برایم تجویز کرده اند اما نزدیک دوهفته است که هیچ بهبودی حاصل نشده صدای وزوز اصلا قطع نشده صدا مثل وزوز ترنس مهتابی می باشدوقتی در سکوت هستم صدا بیشتر میشودوازاین وضع کلافه شدم آیا دکتر خوب تشخیص نداده؟ من تاکی باید این صدارا باید تحمل کنم؟ آیااین صداها قطع میشود؟

  1. جناب آقای خیراله
   باسلام
   در مورد وزوز خود به یکی از همکاران شنوایی شناس ما مراجعه تا راهنمایی شوید

  2. خلاصی ندارید منم به همین درد بد دچارم حتی به شدتی که همراه سرگیجه استفراغ های شدید تا چند ساعت و به حال مرگ میفتم حتی تزریق دارو‌بصورت مستقیم در گوش داشتم اما منگی هنوز پابرجاست و صدای باد غرش دارم. هنوز درمانی برای این بیماری ندارند.

 8. با سلام خدمت شما استاد ارجمند آقای دکتر من هم متاسفانه ۸ ماهه که از صدای سوت گوش رنج میبرم ابتدا درد فک شروع شد و بعد با درد و خارش گوش تبدیل به صدای سوت شد آقای دکتر فرهادی مشکل منو tmj تشخیص دادند به هر حال شما بهتر میدانید که این مشکل رفع نمیشه و ما قربانی این بیماری هستیم خواهشا کمک کنید یک کلینیک تخصصی tinnitus تشکیل بشود چون کسانی که این مشکل را دارند همدیگر را دیده و تبادل افکار مینمایند .
  سپاسگزارم

 9. سلام
  گوش من حدود 4 سال است که زنگ میزنه.به دکتر هم از هر 3ماه مراجعه میکنیم. دکتر میگه که این گوش درد درمان ندارد، و ما فقط با تجویز دارو میتونیم از افزایش صدای ان جلو گیری کنیم.
  واقعا درمان نداره؟ یاداره؟ چطوریه؟

  1. با سلام گوشم چند روزی هست پشت سر هم وز وز میکنه لطفا راهنمایی کنید

   1. جناب آقای روح الله خرمی
    باسلام لطفا در اولین فرصت جهت آزمایشات شنوایی مراجعه فرمایید

 10. با تشکر از شما استاد گرامی عمرتان افزون و عزتتان برقرار باد

 11. با تشکر از شما استاد گرامی عمرتان افزون و عزتتان برقرار باد -خیر اولین بار است که با شما تماس میگیرم

 12. ببخشید من وقتی از هندذفری استفاده میکنم دچار این مشکل میشم ولی بعد از مدتی بهبود پیدا میکنه سنم هم 14ساله در روز چه قدر از هندذفری استفاده کنیم

  1. جناب آقای مهدی باسلام واحترام
   در استفاده از این گوشی ها احتیاط کنید زیرا استفاده مداوم موجب کم شنوایی می شود

 13. سلام جناب دکتر
  به دادم برسید
  مدت یک هفته هست که گوش سمت چپم کیپ شده یعنی بهتر بگم ، وقتی که صحبت میکنم صدای خودم از گوش سمت چپم برگشت میخوره
  تاین مشکل در بیان صحبتام هم مشکل ایجاد میکنه و اعتماد به نفسمو از بین برده
  لطفا کمکم کنین
  با مهر
  🙂

  1. جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   نگران نباشید
   این حالت در موقع سر ماخوردگی حساسیت هایی که موجب بستن شیپور استاش شود اتفاق می افتدوبا رفع سرماخوردگی ویا حساسیت ازبین می رود
   برای اطمینان به پزشک گوش وشنوایی شناس مراجعه فرمایید

 14. سرکتر خانم الهه
  باسلام واحترام اگر از سمعک خود استفاده کنید به کم شدن وزوز گوشتان کمک می کند
  در صورتیکه سمعک شما مشکل دارد جهت تنظیم مجدد به همکارشنوایی شناسی که به سمعک شما را تجویز نموده مراجعه نمایید

 15. با سلام7 سالهصدای گوش دارمو در حال بد تر شدنم تدسم از این که شنواییمو از دست بدملطفا راهنماییم کنید

 16. سلام.من برج 11 سال 1391صبح ناشتایک امپول پلیسینی به علت سرماخوردگی زدم وبعدشوک به من وارد شدوتمام سرم شروع به لرزیدن وگوشمم سوت شدیدی کشید.تاچندهفته ای سرگیجه داشتم وخیلی حالم بدبودچندتادکترمراجعه کردم جواب درستی نگرفتم .الانم وزوزمیکنه وهرزگاهی سرم خیلی درمیکنه وفشارخونمم تا16بالامیره.تست گرفتم گفتن عصبت مشکل داره.کارمم راننده کامیونم سروصدام خیلی هستش و ازموبایلم استفاده میکنم ایا تاثیرداره روی مریضیم . بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدوممون.

  1. سلام خوبی منم همین علائم رو داشتم بعد پنیسیلین شوک بهم وارد شد تو سرم صدای هشدار بدی شنیدم بعدش تپش قلب شدید و حالت تهوع داشتم بیمارستان بستری شدم همه اول میگفتن عوارض پنیسیلینه ولی بعدا گفتن حمله پنیک بهت دست داده اون لحظه و تو بیماری زمینه ای داشتی من بعد اون ماجرا شبا صدای روشن شدن اول صدای تلوزیون قدیمی تو سرم میپیچه تا یه مدت تعادل نداشتم انگار برام همه چی تکون میخورد تپش قلب داشتم ولی دکتر قلب میگفت قلبت سالمه همه جا مراجعه کردم مشکلم چیه همه روانشناسا گفتن قرص بخور مشکل از اعصابته من تا قبل پنیسیلین اصلا مشکلی نداشتم بعد اون کلا زندگیم بهم خورده شبا خونه مادرم میخوابم از خواب پاشم با این صدای مزخرف یه دفعه ای حالم بد میشه ناخوداگاه از خواب میپرم صدا میپیچه و از استرس بیخود حالت تهوع اسهال و شاید لرزش تن هم بیاد سراغم یه یماهی میرم یوگا متخصص تغذیه خونه خودم بخوابم با صدای پنکه خوابم میبری پنکه خاموش باشه صدا بیشتر میپیچه دیگ میبینم انگار تلاشام بی فایدس نیاز به دارو دارم از عوارض های دارو هم میترسم دوست ندارم دارو بخورم چون یه بار قرص سیتاکسا خوردم بهم نساخت حالمو بد کرد کلا میترسم از قرص خوردن کاش راه حلی داشت یکمم استرس یا حرف بزنم یا هیجانی ایجاد کنم میزنه به گلوم در کل علائم هام مثل شما بود به خاطره چیه نمیدونم ولی من همه این علائم و بعد پنیسیلین تجربه کردم و همچنان زندگیمو زهرمار کرده نمیدونم چیکار کنم

 17. سلام
  من بیش از یه ساله که علاءمی مثل سرگیجه گرفتگی گوش وزوزگوش حالت تهوع دارمبعد از اینکه مطلع شدم ممکنه بیماریم به گوش مرتبط باش پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم،الان 2 هفته ست که بتاسرک 8 رو روزی دوبار میخورم،اما هیچ تغییره محسوسی احساس نکردم،به نظرتون می تونم امیدوار باشم که با مصرف بیشتر این دارو تاثیری ببینم?میشه بیشتر هم راهنماییم کنید که دیگه چیکار کنم،سوسی کالباسو نوشابه و چای هم اصلا نمی خورم
  متاسفانه این علایمم مخصوصا سرگیجه زندگیمو مختل کرده به طوری که سر کلاس و امتحان گاهی اصلا تمرکز حواس ندارم،همش میترسم سرجلسه سرگیجه بگیرم و از حال برم.ازمایش شنوایی سنجی هم که دادم گفتن ازمایشم خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.
  بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم

 18. با سلام من مدت دو ماه دچار صداى گوش (راست) مانند صداى تپش قلب شده ام ولى با مراجعه به متخصص از لحاظ ظاهرى سالم بوده ولى اخيرا بدليل سرما خوردگى پرده گوش دچار تورم قرمز رنگ شده است و صداى آن بيشتر شده در ضمن من در ماه سوم باردارى هستم لطفا من را راهنمايى كنيد با تشكر

 19. سلام من 20سالمه
  توگوش چپم حس میکنم هوامیره یعنی صدای هوا توگوشم میادمخصوصا وقتی ناگهانی بشینم یابلندشم.وهمین گوشم نسبت به صدا حساس شده اصلن طاقت شنیدن صدای بلند ندارم انگار داخل گوشم میلرزد خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1. سرکار خانم ریتا
   باسلام باید سابقه شنوایی شما مورد بررسی قرار گیرد لطفا به مرکز ارزیابی شنوایی نزدیک مراجعه فرمایید.

 20. سلام
  حدود یک سال است که دچار ضربان در گوش راست خود شده ام به طوری که در سکوت شنیدن این صدا خیلی ازار دهنده است . به پزشکان زیادی مراجعه کردم و دارو هایی مانند انواع انتی بیوتیک و قرص سیناریزین مصرف کردم . سونوگرافی از رگ گردن و نوار گوش گرفته ام . هیچ مشکلی نبود . اخیرا یک پزشک تشخیص داد که در گوش میانی مایع جمع شده است و کپسول اموکسی کلاو مصرف میکنم . قدری صدا کم شده است . موقع بلند حرف زدن یا خمیازه کشیدن در گوش خود گرفتگی احساس میکنم . ایا دلیلش همان مایع داخل گوش است ؟

  لطفا مرا راهنمایی کنید . ممنون

  1. سرکار خانم ناجی
   باسلام
   لطفا به یک مرکز ارزیابی شنوایی مراجعه و در خواست انجام آزمون تیمپانومتری کنید

   1. باسلام و احترام
    من ۴روزه گوش سمت راستم فقط صدای باد میاد و بخاطر این صدا شنواییم کم شده ولی سرگیجه ندارم و به
    دکترم مراجعه کردم گفت که باید زمان بگذره و دارو مصرف کنید که نتیجه بگیریم.
    میخوام بدونم تا کی این مشکلو دارم.و آیا با مصرف دارو بهتر میشم یا نه؟

 21. باسلام
  مادر من حدود 20 سال پیش به بیماری سل مبتلا شدند و در اثر خوردن دارو شنوایی شان بسیار کم شد در صورتی که الان حرف زدن را اصلا تشخیص نمی دهند و در عوض برخی از صداها برای ایشان بسیار بسیار بلند هستند.
  صداها به نحوی بلند برای ایشان هستند که دیگر تحمل ندارد. به طور مداوم در سرشان صدا می شوند. آیا درمانی برای ناشناوایی ایشان و یا کم کردن این صداها وجود دارد؟

  1. سر کار خانم/ جناب آقای ف
   باسلام
   حتما وارتان را به یک مر ارزیابی شنوایی ببرید، سمعک ها در این وارد بسیار کمک کننده هستند

  2. با سلام .
   تعجب میکنم ک چرا با وجود اینکه تا حالا ب یه نفر راه حلی یا راهنمایی درستی نداده باز هم کلی راهنمایی میخواید.
   منم میتونم بگم برید ب شنوایی سنج یا آزمایش شنوائی بدید

  1. سرکار خانم نرگس نیلوفری
   باسلام واحترام
   ظرفیت شنوایی انسان محدود است سعی کنید در معرض صداهای بلندی که گوش درد ایجاد می کند قرار نگیرید در غیر اینصور حتما از گوشی های محافظ صوت استفاده کنید

 22. با سلام و تبریک سال نو
  حدود ده روزی میشود که در گوش راستم صدای تاپ تاپ و صدای شبیه موتور میشنوم. در 24 ساعت 4-5 بار و هر بار حدور 5 ثانیه این اتفاق می افتد. 48 سال سن دارم. کمی هم احساس سنگینی در گوش راستم احساس میکنم. البته چنذ روزی کمی عصبی بودم.قطرع بتامتازون باگلیسیرن فنیکه استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. جناب آقای رضا باسلام
   سال نوشماهم مبارک
   برای بررسی شنوایی خود به یکی از همکاران ما در مراکز لرزیابی شنوایی مراجعه فرمایید و لطفا خود درمانی نکنید .

 23. باسلام ۵۵سال سن دارم دیشب یکی دوساعت هدفون توگوشم بودودرس میخوندم امروز صدای تلویزیون وخودم توگوش سمت چپم پخش میشه دارم کم کم عصبی میشم میخوام بهش فکرنکنم ولی صدااذیام میکنم میخواهم راهنماییم کنیدبدونم چکاربایدبکنم ودلیلش اختلالات مغزی هست یانه

 24. سلام خسته نباشید تشکر از اینکه من را راهنمای میکنید گوش من از زمان جنگ صدا میدهد که برای من مهم نیست ولی چند روزی نمی دانم چه شده دست به گوشم میزنم یا گردنم راتکان میدهم انگار آب رفته باشد صدای بلندی به گوشم می اید تشکر من سریلانکاکار میکنم اینجا دکتر نیست

 25. با عرض سلام دلیل اکوی صدا درسر وبه همراه ان کمشنوایی چیست. با تشکر ازشما

 26. سلام ، خسته نباشید
  من25 سالمه, مدت زیادی است (شاید چندسال) که در گوشم صدای زودپز میشنوم،در مورد خواب یا شنیدن خیلی مشکل ندارمولی درمورد تمرکز کزدن ودرس خواندن خیلی احساس بدی دارم و بعضی مواقی که فکرم هم شلوغه احساس میکنم مغزم خط خطیه و تنها راه درمانش خوابیدنه
  من فشار چشم مزمن و بالا دارم که البته بادارو تاحد زیادی کنترل شده است و چندبار هم جراحی چشم داشتم،لطفا کمک کنید با این صدای زودپز توی گوشم که تقریبا بیست و چارساعته یا لااقل دوازده ساعته است چه کار کنم
  سپاس

 27. با سلام و خسته نباشید
  مشکل من با وزوزگوش شروع شد و اینکه با بلند شدن صدا درد گوشم بیشتر می شد.بعد از چند روز کتف سمت چپم دچار گز گز شد و تا جند دقیقهادامه داشت و چند بار صدای برخورد سیم ها را در سرم احساس کردم انقد صدا واضح بود که اول فکر کردم پریز بالای سرم دچار اتصالی شده اما بعد متوجه شدم صدا از داخل سرم می آید. خیلی ترسیدم -کمکم کنید.

 28. سلام خسته نباشید. 1هفته است درگوش سمت راستم صدایی شبیه باد (اینطوری هو هو هو )و گرفتگی با همراه است.چیز خطرناکی نیست.پرده گوشم پاره نشده.لطفا راهنمایی مبکنید.دکتر خوهم رفت فقط بگویید خطرناک نیست

 29. سلام من20 ساله هستم
  حدود یک هفته هست که از گوش چپم صدای سوت وصدایی شبیه دیگ( زود پز) میشنوم و در طول روز این صدامنو اذیت میکنه ولی وقتی خوابم این مشکلو ندارم وقبل ازاینکه گوشم سوت بزنه هردوگوشم شروع به دردگرفتن کرد وبه متخصص گوش هم مراجعه کردم ایشون فرمودندآلرژی وبه من داروهای (لوراتادین وزینگ پلاس وستیریزین ویه پمادفلوئوسینولون)تجویز کردن اما من ازاونها استفاده نکردم خیلی شنوایی گوش سمت چپم کم شده هنگامی که فردی ازسمت چپ با من صحبت میکنه صداشو نمیشنوم خیلی نگرانم لطفا من رو راهنمایی کنید ومن میتونم ازاین دارو هااستفاده کنم یا نه
  باتشکر

   1. جناب آقای جسین
    سلام
    چون هیچ اطلاعات دیگری در اختیار قرار ندادید نمی توانیم نظری بدهیم

 30. با سلام
  من 28 سال سن دارم و دو عمل جراحی در گوش چپم وقتی 10 ساله و 24 ساله بودم انجام دادم بعلت بیماری کلستاتوم ( چرک شدید گوش) و به خاطر این جراحی ها شنوایی گوش چپ 60% ازبین رفته و متاسفانه در گوش راست هم که به گفته دکتر گوش بی خطر میباشد بعلت فرو رفتگی پرده گوش که بعلت ساختار داخلی گوشم میباشد شنوایی 35% ندارم. با این مشکل سالهاست زندگی میکنم و عادت کرده ام. در حال حاظر مشکلم اینه: حدود 1 ماه و نیم پیش بعلت سفر هوایی که داشتم یکی از مویرگهای پشت پره گوشم خونریزی کرده و الان طبق نظر دکتر جذب شده و مشکلی ندارد ولی صدای گوش ازارم میدهد مواقعی که دهنم یا فکم را تکان می دهم بیشتر میود ولی موقعی که میخوابم مشکلی ندارم و صدای گوش بیدارم نمیکند. عصب گوشم طبق ازمایشات صالم می باشد.تمایل به عمل جراحی نشان دادم هم برای برگشت شنوایی گوش چپ هم برای رفع مشکل گرفتگی بعظی موقع گوش راست. ولی پزشک معالج صلاح نمیدانند و سمعک را توصیه میکنند. ولی من جوان هستم و دختر و استفاده از سمعک برایم عذاب اور است. در ضمن قرص Betaserc 8 را تجویز کردند ولی به نظرم صدای گوش بیشتر شد. آیا این قرص صدای گوش را بیشتر می کند؟؟؟ راه حلی برای گرفتگی گوش و صای گوش وجود ندارد؟؟ ( در ضمن 2 عمل جراحی توسط استاد دکتر خالصی انجام شده که در حال حاضر کار نمیکنند و تحت معالجه پزشک دیگری هستم)

 31. سلام شبها از وزوز گوشم چند بار بیدار می شوم نظ شما در مورد الپروزاام ۵ دهم چیه ? به دکتر مراجعه کردم بهم جینکو تیدی و کابامازپین روزی ۲ تا . تاثیر این داروها چی هست

 32. با سلام من حدود دو سال است بطور مداوم صدای سوتی ریزی داخل سر احساس میکنم که مانند ترانس های ولتاژ تلوزیونهای قدیمی میباشد و در محدوده فرکانس بالای شنوایی قرار دارد و خیلی ازاردهنده است اغلب مواقع این صدا را حس میکنم البته گاهی اوقات شدتش مقداری کمتر میگردد با فشار دادن دندانهای فک چپم این صدا بیشتر در سر احساس میشود با بستن گوشها نیز این صدا قطع نمی شود گوش سمت راستم نیز مقداری در فرکانس بالای صوتی ضعیف شده است البته حدود دو سال قبل از این مریضی بخاطر شغلم در محیط پر سروصدایی بودم
  البته در جای خوانده ام که ازدیاد فلزات سنگینی مانند کرم و کبالت و .. در بدن می تواند منشع این بیماری باشد ایا این مطلب درست است یا نه
  ایا ازدیاد امواج التراسونیک محیطی نمی تواند باعث افزایش این بیماری گردد

 33. با سلام و خسته نباشید.من داخل هردو گوشم صدای سوت میشنوم مخصوصا در جاهایی که ساکت هست.و اغلب گوشم حالت گرفتگی پیدا میکنه و انگار پراز هواست و
  وقتی خمیازه میکشم تا حدودی باز میشه ولی دوباره میگیره.و سرگیجه خفیفی (عدم تعادل) موقع راه رفتن و ایستادن دارم. در ضمن الرژی هم دارم.لطفا راهنماییم کنید مشکلم چی هست؟

 34. سلام 26 سالم
  بعضی وقتها گوشم اواز میده وقتی اب بنوشم یا غذا بخورم خلاصه حتا اب دهنم میبلم صدای ترق ترق یا کرس کرس احساس میکنم اما درست میشنوم مشکلی ندارم

 35. با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دكتر عزيز من با عفونت گوش صداي سوت در هر دو گوشم بي وقفه ميشنيدم در حدود 12 سال پيش ولي با خوردن آموكسي كلاو و پسودوافدرين صدا كاملا قطع شد تا بعد از چند ماه دوباره گوشم عفونتت كرد و دوباره همين داروها را خوردم ولي دوره درمانم رو كامل نكردم و وقتي صداي گوشم خيلي كم شد كه فقط وقتي هر دو گوشم را ميگرفتم ميشنيدم درمان را قطع كردم به اين خيال كه هروقت اراده كنم و اين داروها را بخورم صداقطع ميشود حدودا 2 الي 3 سال بعد كه به دكتر مراجعه كردم فهميدم ديگر با خوردن اين داروها صدايش قطع نميشود و طي اين سالها صدايش بيشتر شده آيا با درمان دارويي اين صدا قطع ميشود؟يا عمل لازم دارد؟ نظرتان راجع به استفاده از داروي جينكوگل يا چكاندن روغن هسته بادام يا روغن هسته هلو يا آب بابونه در گوش چيست؟ ميترسم استفاده كنم بدتر شوم خيلي خيلي هم از عمل ميترسم لطفا كمكم كنيد در ضمن نوار گوش هم گرفتم نوشته وزوز گوش در فركانس 8kh و با شدت 3db دريافت شد وخود مسئول هم بم گفت شنواييت خيلي عاليه لطفا كمكم كنيد عذاب وجدان داره منو ميكشه چون اين بلا وقتي سرم اومد كه ميخواستم از روي انسانيت به دشمن خودم كمك كنم و الان حس ميكنم با اينكار ظلم بزرگي به خودم كردم. اميدوارم هميشه موفق و سربلند باشيد و خدا عوض اين كار خيرتان را به شما بدهد

 36. سلام خانم دكتر
  من ٢٥ سالمه من حدود ٣هفته هست سرما خوردم . اول صدام گرفت بعد سرفه هام شروع شد . بعد سرما خوردگيم شدت گرفت ، يه هفته قبل صبح كه از خواب پا شدم ديدم گوشم گرفته شده و يه صداى وزوز مى ده، من ٣ بار پيش دكتر خودم رفتم مى گه از سرما خوردگيم هست ، اما من پيش spiciel دكتر گوش رفتم اون هم گرفت گوشت ok هست.
  مى شه شما بگوييد چى هست اين ؟

 37. با سلام و احترام آقاي دكتر عزيز لطفا اصلا بم نگين ازين سمعك ها كه صدا خفه كنن برا وزوز گوش بذار چون به دلايلي اصلا نميتونم اينكار را بكنم هدف از ديدگاه قبليم بيشتر اينه كه بم بگين با پيگيري مداوم ميتونم مثل روز اول خوب بشم تا حداقل كمي از نظر رواني آرام بگيرم در ضمن الان 5 روز است كه دارم براي وزوز گوشم داروي فلوكستين 20 ميخورم ولي هنوز تغييري در خود حس نميكنم بيصبرانه منتظر نظر شما دكتر بزرگوار هستم

 38. با سلام و احترام.
  من دختری 25 ساله هستم که الان حدود 2 سال هست که در گوش چپم صدای ضربان قلبم را می شنوم.حتی دیگران هم وقتی که گوششان را روی گوشم میگذارند صدای ضربان را می شنوند. من به دو فوق تخصص گوش و یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ولی هیچکدام تشخیص نداند.
  اصلا نمیدانم چه کار کنم؟به چه دکتری مراجعه کنم؟ماههای اول اصلا فکر نمیکردم که به سال بکشد ولی متاسفانه به دو سال کشید و دو ساله که این صدای مزاحم رو هر لحظه در گوشم احساس می کنم در این دو سال حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  با تشکر فراوان.

 39. با سلام و احترام،
  تقریباً یک ماهی است که دراخل گوش سمت چپم هر از گاهی صدایی مانند نبض قلب می شنوم و به پزشک مراجعه کردم که گوش بنده را معاینه کردند و چیزی مشاهده نکردند.
  و هر از گاهی نیز سر گیج های خفیفی دارم.
  خواستم دلیل را بدانم؟ که آیا یک سرما خوردگی ساده است؟ ولی چرا 1 ماه؟

 40. سلام خسته نباشی
  من حدود 1 هفته است تو گوش راستم یه صدایی هست ,وز وز نیست نمی دونم صدای باده ,زیاد میشه کم میشه .خواهش می کنم راهنماییم کنید

 41. سلام خسته نباشيد
  سه يا چهار روز است كه دچار مشكل با گوش سمت راستم شدم انگار يكي كنارم نشسته و دوباره داره حرفها رو واسم تكرار ميكنه!!!

 42. سلام

  خواهش میکنم جواب منو بدید
  من حدود 6 ماه است که وز وز گوش دارم
  قبل از وز وز گوش یک شب بطور ناگهانی پیشانی ام صفت شد و حالت عجیبی در پیشانی ام ایجاد شد و من بشدت ترسیدم حالم بد شد و تمام بدنم شروع به لرزش کرد
  و حال تهو داشتم
  از ان شب تا حالا زندگی ام تغییر کرد و در سرم حالاتی ایجاد میشود
  حدود 20 روز از ان موقع وز وز گوش شروع شد مثل ضربان قلب درگوشم میزند صبح ها شروع میشد منو از خواب بیدار میکرد وتا ظهر ادامه پیدا میکرد
  و من به شدت استرس میگرفتم و فکر میکرد که حالا میمیرم و ترس از مرگ منو رها نمیکرد همش فکر میکردم نکند در سرم قده ای لخته خونی یا سرطان دارم
  خیلی دکتر رفتم همه ی دکترها گوشم را معاینه میکردند و میگفتند که گوشم سالم است و دارو های ضد افسردگی تجویز میکردند ملی من مصرف نمیکردم
  تا اینکه یکی از دوستانم یک دکتر خوب بهم معرفی کرد رفتم و دکتر گفت عصب گوشم ضعیف شده. . قرص ارامبخش کلردیازپوکساید و ایمی پیرامین ددند من خوردم و خیلی بهتر شدم وصلی صدا کامل قطع نشد حالات سرم زیاد تغییری نکرد هنوز در پیشانی ام گاهی اوغات احساس سنگینی میکنم داعم به مرگ فکر میکنم.و وقتی بادگلو میزنم انگار راه گوشهایم بسته است به گوشم فشار می اورد و من کلا 6 ماه است انگار زندگی ام کلا تغییر کرده دیگه راحت نمیخوابم روی گوش هایم نمیتونم بخوابم چون درد میگیره ..راستی گاهی هم گوشام تیر میکشه و درد میکنه

  خواهش میکنم راهنماییم کنید ایا از افسردگی من اینطور شدم ایا من روزی کاملا خوب میشم؟ ایا فکره مرگ از ذهن من بیرون میره؟

  اگر جواب را ایمیل کنید ممنون میشم…روحی….mina.sun50@yahoo.com

  1. سلام عزیز. منم مثل شمام. بعداز۷ماه با اطلاعات خودم به دکتر گوش حلق بینی فشار اوردم که تست شیپوراستاش بدم هردو عملکرد بدی داره وبسته ست ایشون گفتن عاملش بیشتر استرس وترس روحیه. رفتم دکتراعصاب وروان فعلا یه قرص کلونازپام وپاروکستین۲۰ تایه هفته یک دوم بخورم بعد تا۱ماه کامل. خیلی بهترم روحیه م بهترشده وبر گوش بمرور زمان تاثیر داره. اگه بدونید این چن ماه امارای همه چیز دادم ارتروسنتز فک هم بیخودی انجام دادم سردردای زیاد حالت فشارو منقبض فشار بر گوش داشتم گوش وحلق بینی چندین بار رفتم میگفتن گوشت سالمه! وعفونت نداره. امان از تشخیص دکترها

 43. سلام ، من حدود یک ماه هست که گوش چپم سوت می کشه، به پزشک گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن که گوشت مشکلی نداره، و ویتامین آ برام تجویز کردند.
  (در ضمن 10 سال پیش هم از طریق تست شنوایی سنجی متوجه شدم که گوش چپم کم شنواست، البته در صداهای خیلی ضعیف. و همون موقع گفتن چون در جوانی سرخک گرفتم به ای دلیله- منظورم اینه که اگه تست شنوایی سنجی انجام نمی شد به هیچ عنوان نمی فهمیدم که مشکل داره گوشم)من کم خونی شدید هم دارم و قرص نمی خورم، قرض فلوکسیتین هم مدت 3 ماهه که مصرف می کنم. به نظرتون دلیل سوت گوشم نمی تونه از این موارد باشه؟
  در ضمن احساس سنگ سنگینی و بعضی مواقع درد هم در گوشم دارم.

 44. تحقیقات جدیدی در این خصوص انجام شده و نتایج بسیار خوبی هم در دنیا دست پیدا كردند و لی راه حل ساده اش ورزش وتغذیه مناسب و ماساژ درمانی(ماساژ سر) و سایر تكنیكهای مربوطه مي باشد مثلا فرض كن مسافرت رفتی به شمال و جیرجیركها در حال آواز خواندن در بین درختهای سر سبز هستند و تو هم دركنار درختها قراره یه چرت با حال بزنی و یا هروقت صدا اذیتت كرد سرت رو با دستهات ماساژ بده هر وقت بهتر شدی روزانه هرچقدر براتون امكان دارد قرآن بخوانيد از طرف خودتون و خانواده و مريضهاهدیه كنيد به امام زمان(عج)

 45. سلام..من چند ماهی هست که موقع خواب وقتی روی گوش چپم می خوابم و به زیر گوشم فشار وارد میشه گوشم کیپ میشه و باید انگشت اشاره ام رو وارد گوشم کنم و کمی در آن تکان بدم تا گوشم دوباره باز بشه.بیشتر حس می کنم راه داخل گوشم به هم میچسبه و با حرکت انگشتم راه اون باز میشه..و مشکل دیگم اینه که شب ها وقتی سکوت باشه در سر و گوشم صدای هوا و سوت می شنوم. حس می کنم کم خونی داشته باشم ولی هنوز آزمایش ندادم. نظر شما چیه؟

 46. با سلام من چند وقتی ست که در گوش هایم البته بیشتر گوش چپ یه صدایی احساس میکنم….که موجب آزار شده است.شرح نوع صدا خیلی سخته…با تکان دادن سرم شدت و ضعف پیدا میکنه…شاید شبیه باد یا موج دریا ولی تند تند و با فاصله کوتاهه….میخواستم ببینم جای نگرانی داره یا نه؟
  ممنون

 47. در تکمیل سوالم بنظرم میتونم بگم صدای آزار دهنده ی گوشم همزمان با ضربان قلبمه….و صداش هم به نوعی مثل صدای قلب وقتی از تو گوشی پزشکی گوش میکنیم صدای قلبو…..
  ممنون

 48. با عرض سلام و خسته نباشید..حدود سه روز است که در گوشم صدای سوت میشنوم به طوری که شب ها نمیتوانم بخوابم و کاملا تمرکزم بهم ریخته صدای سوت خیلی بلند و آزار دهنده است..ایا این مشکل جدی است و درمانی دارد؟ این مسئله خیلی نگرانم کرده لطفا جواب بدید..ممنونم

 49. سلام. می شود در مورد راه ارتباط گوش با بینی و حلق توضیح دهید؟ آیا این راه ارتباطی، راه خروج مواد خارجی، مشخصاً آب (از جمله موقع استحمام) از محل حساس گوش به بینی و یا حلق است؟ با این ترتیب، آیا در صورتی که به هر علتی مانعی سر راه هر یک از دو گوش با بینی و حلق به وجود بیاید، باعث ایجاد مشکل از جمله صدا در آن گوش می شود؟

  1. جناب /آقای مهران باسلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   مجرای خارجی گوش یک لوله کاملا بسته است که انتهای آن با پرده صماخ بسته شده و به حلق راه ندارد مگر آنکه پرده صماخ پاره باشد که دراین صورت است که می تواند مایعات وارد گوش میانر و به داخل حلق وارد شود

 50. سلام مدت شش ماه است در گوشم صدای مکالمه دو یا چند نفر میشنوم گاهی کاملا ولضح است که چه میگویند آیا این بیماریست؟ با تشکر

  1. جناب آقای امین
   با سلام و احترام
   لطفا به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه و آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 51. با سلام بعلت خارش گوش راست به بیمارستان مراجعه کردم بعد از معاینه وشنوایی سنجی گفتن کنار پرده گوش راستم کمی پارگی خطی داره و بهتره از پد( پی پر) استفاده بشه.رزیدنت مقدار زیادی لیدو کایین به داخل گوشم اسپری کرد وبا درد شدید وارد گوشم شد .وخیلی سریع سرگیجه بسیار شدید و استفراغ شروع شدتا اینکه بیهوش شدم .ودر اورزانس چند بار به هوش امدم و دوباره از هوش رفتم وسی تی اسکن و نوار قلب ومانیتور و….خلاصه بعد از 7ساعت با خوردن کمی مایعات و حرکت از روی تخت مقدار زیادی مایع استفراغ کردم .این باعث شد سرگیجه یکباره تقریبا بر طرف بشه.تا 5روز گوشم ترشح داشت که قطع شد وداروی ضد عفونت مصرف کردم .الا فقط شنوایی گوش راست بسیار کم شده و25%پارگی گوش دارم .مشکل اینکه تحمل شلوغی ندارم وصدای گوش خراش مانند صدای سوت ماکروفر ازاردهنده شده و بعضا صداها با نویز همراهه و صدایی مانند صدای دریای طوفانی در شب یکسره تو گوشمه.و ترجیح میدم پنبه در گوشم بذارم که صدای نویز نشنوم.الا 10 روزه این اتفاق برام افتاده .لطفا منو راهنمایی کنید.چه اتفاقی برام افتاده یعنی بهتر میشم؟

  1. جناب آقای فراهانی
   باسلام
   اگر پرده گوش پاره نباشد و مایع مذکور وارد گوش میانی نشده باشد اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما اگر پارگی پرده وجود داشته باشد حتما لازم است در اسرع وقت سنجش شنوایی کامل انجام شود

 52. سلام داکتر محترم
  من مدت ۲ ماه میشه ګوشخږد را شستم اما در همان هفته اول به مشکل بندش دماغها مبتلا شدم چون حمل دارم داروی استفاده کرده نتوانستم همراه با بندش دماغ دلتنګی هم داشتم داکتر نسای ولادی برم دوای ضد حساسیت داداما دو روز میشه صدای دلخراش در ګوشم مشنوم اما داکتر صاحبان میګن ګوشم صحتمند است اما من احساس در میکنم .

 53. سلام
  من وقتی خسته هستم و شب ها هنگام خواب و گاهی صبح هایی که خوابم با آرامش نبوده و یا کم خوابیدم , توی گوش سمت راستم صدای ضربان قلبم رو میشنوم , که به همین بعد از ده سال شاغل بودن کار کردن رو رها کردم , چون صبح ها اصلا آرامش نداشتم و نمیتونستم زود به محل کارم برسم .

 54. با سلام واحترام
  مادر من در گوشش صدای جارو برقی و گاهی همهمه ی زیاد میشنود دکترهای مختلفی هم رفته امروز 10 روز شده ولی هیچ فرقی نکرده باید چکار کند؟لطفا جواب دهید
  نوار گوش هم گرفتند البته. وشنواییش بسیار کم شده گاهی هر دو گوش و بیشتر یک گوشش صدا دارد در معاینه گفته شده که پرده گوشش سالم میباشد

  1. سرکار خانم بهاره
   باسلام

   لطفا برای تهیه سمعکی که وزوز را هم پوشش می دهد با شنوایی شناس ماردتان مشورت فرمایید

 55. باسلام وخسته نباشی: من ۲۸ساله هستم تقریبأ ۶ساله که بخاطرصداووزوز شدید ومداوم گوش که خیلی باعث کم شنواییم شده بود دوبار گوش چپمو عمل کردم که اصلا باعث نشد صداهای گوشم حتی ذره ای کم بشه الانم این ۶سال پروتز داخل گوشمه که طبق نظرپزشکم ب علت انقباض ماهیچه ی داخلیه گوشم وچسبندگی استخوانچه چکشی گوشم پروتز قرارداده شده ولی تغییر بسیار جزئی در بهبودشنواییم داشته که ناچارن ۲سالم هست ازسمعک استفاده میکنم و واقعأ اذیتم هم ازسروصدای شدید گوشم و هم از استفاده ی سمعک.بنظرشما باید چیکارکنم؟بسیار ممنون میشم از راهنماییتون.

  1. سرکار خانم نسیم
   باسلام
   لطفا به همکار شنوایی شناسی که سمعک شما تجویز کرده مشکل خود رابفرماییدقطعا مشکل شما را حل خواهد کرد

 56. سلام جناب دکتر .منم خیلی وقته گوش چپم مشکل داره معمولا میگیره گاهی خارش داره .از حموم میام بیرون یه ذره باد بخوره یا باد سشوار دیگه کارم شذوع میشه .مدتیه صدای ضربان قلبمو میشنوم و شنواییمم خیای کمتر شده .دکت ساکشن کرد اما شنواییش درست نشد و الانم انگار عفونت داشته باشه میخاره صثا میده

 57. سلام ,نزدیک به چهارسال صدای قلبم رو از ناحیه گوش راستم میشنوم ,یه اقای دکتری گفتن از عروق!ایا این خیلی خطرناکه؟

 58. با عرض سلام و احترام خدمت جناب اقای دکتر
  من مدت 8ماه درگیر صدای وزوز گوش هستم و انواع پزشکان و دارو ها را مصرف کرده ام این سه ماهه اخر صدا به حدی است که از خواب بیدارم میشوم که حدود سه هفته پیش به داروهای گیاهی روی اوردم و عرق اسطوخودوس را روزی سه مرتبه بعد از غذا میخورم و به طور کامل صدای تا مصرف عرق وجود ندارد به محض قطع کردن بعد از یک روز سوت دوباره شروع میشود سوالم این است خوردن عرق اسطوخودوس ضرر ندارد و یا همین درمان را ادامه بدم یا متوقف کنم؟

  1. سلام
   جناب آقای علیرضا
   متاسفانه در مورد طب سنتی اطلاعات زیادی ندارم لطفا با پزشکان طب سنتی موضوع را مطرح کنید.

 59. باسلام و احترام
  مدت ده سالی هست که پرده گوش راست من پاره شده است و زود به زود عفونت می کنه و با دارو یه مدتی خوب میشه. اما مساله ی نگران کننده ای که اخیرا ازارم میدم , صدای هو هو تو گوشم هست.انگار که صدای نبضم رو می شنوم ویا انگار یک رگ خونی با صدای بلند حس می کنم. مواقع خواب و استراحت این صدا بیشترمیشه . از شما می خواهم بنده رو راهنمایی بفرمایید که مربوط به پارگی هست یا به عفونت یا به امراض گوش داخلی?سپاسگزارم از شما

 60. باسلام خدمت شما،من بدون مقدمه میخام مشکلموبگم،من تقریباسه هفته ای میشه گوش راستم وقتوبی وقت درس عین قلب نبض داره شدیدمیزنه ولی وزوز هم ندارم وسرم دردنمیکنه هیچ مشکلی نیست فقط نبض داره میخاستم ببینم مشکل چیه اگه لازمه برم دکتر؟

 61. باسلام خدمت شما.من تقریبا3هفته وقتوبی وقت گوش راستم مثل نبض قلب میزنه میخاستم علتشوبدونم واگه لازمه دکترمراجعه کنم؟سردردیامشکل دیگه ازجمله وزوزگوش ندارم فقط گوشم نبض تقریباشدیدی داره

 62. با سلام و خسته نباشید.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میدان تیر گوش چپم در اثر صدای تفنگ ز3شروع به سوت کشیدن کرد به دکتر مراجعه کردم و دکتر به من گفت عصب گوشم اسیب دیده است.ایا امکان دارد به مرور زمان صدای گوش من طع شود؟ممنون میشم زود تر جواب من را بدهید چون سربازم.

 63. با سلام.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میان تیر گوش چپم شروع به سوت کشیدن کرد.به دکتر مراجعه کردم نوار گوش دادم و دکتر به من گفت که عصب گوشم اسیب دیده.الان بعد از یک ماه سوت گوشم کم شده اما فطع نشده.میخواستم بدونم ایا امکان داره صدای گوشم بهد مدتی قطع شود یا خیر؟ممنون میشم اگر زود تر جواب من را بدهید چون سرباز هستم.با تشکر

 64. با سلام داروی تنوفوویر رو 4 سال است برای هپاتیت استفاده می کنم آیادر بوجود آمدن صدای وزوز گوش تاثیر داردبا تشکر

  1. با سلام خسته نباشید آقای دکتر من دوشب میشه که موقع خواب از گوش چپم صدای مثل صدای یخچال میشنوم و آزار دهنده است و خیلی حساس شدم آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم

   1. سلام سرکار خانم زیبا
    اگر این وضعیت ادامه دارد بهتر است یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

 65. با عرض سلام مدت 1 ماه است سرم صوت مي كشد كه بر أثر صداي زياد فركانس زير ايجاد شده با مراجعه به دكتر و نوار گوش 2 گوش در فرکانس 4000 30 % افت کرده است انواع دارو مصرف کردم حتي گياهي ولي تاثير نداشت تحريك صوتي هم فايده نداشت تحريك tjs ذو جلسه رفتم تاثيري نداشت وقتي بهش فكر ميكنم بيشتر است يا وقتي از خواب بيدار ميشم لطفا بگيد اميدوار باشم يا نه ايا اين صدا قطع ميشه ?

 66. سلام،
  من يك ساله كه صداي ضربان قلبم رو تو گوشم ميشنوم ، و دارم ديوونه ميشم ! چي كار كنم ؟ آيا درماني داره ؟

 67. با سلام بنده 16 سال است که پرده هر 2 گوشم پاره شده و شنوایم کم شده و مجبور به استفاده از سمعک شدم واز هر 2 گوشم هم صدای وزوز می شنوم و لاجرم خودم را با این صدای ملال اور عادت داده ام و بر ان مسلط شده ام و توصیه میکنم کسانی که به وزوز گوش مبتلا شده اند نگران نباشند و با اراده راسخ تحملش کنند و با گوش دادن به صدای پیرامون خود و سرگرم شدن به کار روزمره ا با این شرایط خود را وفق دهند ودر امورات روزمره ارامش خود را حفظ نمایند هوالشافی

 68. با سلام و احترام و خسته نباشي
  من دختري 27 ساله هستم الان تقريبا 6 ماه گوشم چپم صدا ميده صداش انگار صداي شعله بخاريه اولش صداش خيلي كم يود ولي الان يك ماه يكريز صدا ميده قطع هم نميشه تمركز ديگه ندارم البته به خاطر بيماي روده تحريك پذير از قرص هاي متعددي استفاده ميكنم بعد از خوردن اين قرصها شديدتر شد، كافيه كمي آب به اين گوشم برخورده كنه مخصوصا بعد از حمام بشدت صدا ميده يكبار بطور اتفاقي دستم رو كه بردم طرف گوشم انگار صداي تبل خيلي شديدي رو احساس كردم در ضمن من بعلت صداي شديد طب سنتي از طريق زالو درماني هم انجام دادم ولي فايده نداشت، ممنون ميشم راهنماييم كنيد آيا در اثر عفونت گوشي رخ داده يا ؟ تشكر

 69. باسلام
  چندین ساله که گوشم گرفته و موقع غذا خوردن استخوان داخل گوش چپم صدا میده. بنظر شما چکار کنم؟

 70. باسلام به جناب اقاي دكتر
  من يک مدت موزیک باصدای بلند گوش میدادم.. الان یکی از گوشام گرفته ایالازم پیش دکتر برم یااگه دیگه موزیک گوش ندم مشکلم حل میشه.. اگه میشه جوابم بدید چون خیلی ترسیدم

 71. سلام خسته نباشید .اخیرا من گاهی اوقات دچار یک نوع وز وز در گوش چپم میشم .صدایی شبیه به شستن ظرف ها تو ماشین ظرفشویی!!!البته با یک ریتم مشخص ادامه داره .وقتی سرم رو به سمت راست کج میکنم صدا قطع میشه ولی بعد دوباره ادامه پیدا میکنه .این مورد رو امروز متوجه شدم البته که با کج کردن گردن صدا قطع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید .

  1. سلام و عرض ادب
   با ارزوی سلامتی شما
   بنده مهدی محمودی هستم 39 ساله از بندر عباس نزدیک یک ماه هست که گوش چپم دچار مشکلی دقیقا مثل مشکل گوش شما شده خیلی دکتر هم رفتم ولی بهبودی نیافتم لطفا راهنمایی فرمایید برای درمانتان چکار کردید

 72. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۳۶سال دارم و مدتیست که به ورزش شنا مشغول شده ام از هفته گذشته در هنگام شنای کرال سینه به محض سر کج کردن جهت هوا گیری و ادامه حرکت شنا ناگهان آب وارد گلو وحلق من میشه و دچارحالت استفراغ میشوم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

 73. با سلام، خسته نباشید. حدود یک ساله که دچار سرگیجه شده ام و البته چند روز سرگیجه دارم بعد تا دو هفته خوبم. ام آر ای و ستی اسکن و نوار مغز هم دادم هیچ مشکلی نداشتم. البته پشت پرده گوشم صدا می دهد و یه کم تاری دید پیدا میکنم. فشارم هم پایینه. لطفا من راهنمایی کنید

  1. باسلام و احترام
   برای ایجاد سرگیجه عوامل متعددی وجود دارد همه آنها باید بررسی شود علت تاری دید مشخص شود ،فشار خون کنترل شود و آزمایشات شنوایی نیز ضروری است

 74. باسلام خدمت آقای دکتر,من حدود سه ماه ونیم پیش عمل ترمیم پرده گوش داشتم که شنوایی گوشم خیلی بهتر شد ولی صدای بوق ماشینا اذیتم میکنه وگاهی صدای زنگ تو سرم میپیچه وگاهی صدای تلویزیون رواعصابمه چرا اینجوریه?و چطور حل میشه? ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام احتمالا بعد از عمل جراحی پرده گوش شما حساس شده اگر با مقدار ی پنبه مجرای گوش خود را ببندید از این مشکل کم شود .می شود احتمال داد با ضخیم شدن پرده بعد از مدتی مشکل حل شود .در غیر اینصورت انجام ازمون تیمپانومتری می تواند نشان دهنده وضعیت پرده گوش وشرایط موجود آن باشد

 75. ممنونم از جوابتون آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  1. با سلام خدمت آقاي دكتر
   من يه صدايي رو كه شبيه تيك تيك ساعت رو چند روزه كه هر چند ساعت يا هر چند دقيقه ميشنوم
   و خيلي آزارم ميده

   1. سرکار خانم هستی باسلام واحترام
    لطفا در اولین فرت به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و مشکل خودتان را با همکاران مادر میان بگذارید حتما راهنمایی خواهید شد

 76. آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  1. سرکار خانم عسل
   باسلام واحترام
   بعد از انجام عمل ترمیم پرده گوش احتیاط های لازم طبق دستور پزشک لازم است در صورت رعایت نکات لازم جای نگرانی ندارد

 77. سلام من ۲۲سالمه از امروز صبح که از خواب بلند شدم گوش راستم یه حالت نبض میزنه یه دوسه دقیقه صدا نمیاد بعد باز به صدا شبیه صدای نبض میاد چی کار کنم !؟

  1. سرکار خانم مهسا
   باسلام واحترام
   لطفا در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید شما را کمک خواهند کرد

 78. سلام.خسته نباشید
  من19سال دارم.چندمدتی ست هروقت ازحمام می آیم گوش هایم شروع به صدادادن می کنندطوری که آرامشم راسلب کرده ومراعصبی می کنند.این صداچیزی شبیه سوت زودپزاست وحدود10دقیقه طول می کشد.لطفامراراهنمایی کنید.

  1. سلام سرکار خانم سونیا
   احتمالا مجرای گوش شما دارای جرم منراکم است لطفا به پزشک گوش و حلق وبینی مراجعه فرمایید

 79. سلام خسته نباشيد
  من مدت سه روزه كه گوش سمت چپم سوت ميكشه انگار توش هواس وقتي انگشتم و داخل گوشم ميبرم و فشار ميدم واسه يه لحظه ساكت ميشه اما باز سوت ميكشه نه درد دارم نه سر گيجه اين سوت گوشم هم از زماني كه يكي تو گوشم زد شروع شد

 80. سلام،خسته نباشید
  حدود 3 ماهه ک تو گوش راستم صدایی شبیه روشن شدن مهتابی یا ضربان قلب رو میشنوم،ب متخصص مراجعه کردم ،فرمودند گوشم عفونت نداره
  درخواست نوار گوش و سونوگرافی دادند،ولی هنوز انجام ندادم
  اینم بگم من حدود 3 ماه قبل از ایجاد/این عارضه ب دلیل بیکار شدن تو دوران افسردگی حاد ب سر میبردم،از لحاظ تغذیه ای خیلی ضعف پیدا کردم،ب صورتی ک تو این 3 ماه ب اندازه 1 هفته غذا نخوردم
  ممکنه این صدای گوشم ب خاطر کمبودهای تغذیه ای باشه؟

  1. سرکار خانم زهره
   در مورد وزوز گوش اولین و بهترین درمان افزایش توانایی روحی و قدرت مقاومت شما است ،افسردگی به خودتان راه ندهید، به آینده امیدوار باشید و تغذیه سالم را جدی بگیرید حتما توان مقابله وپیگیری درمان وزوز را خواهید داشت

 81. سلام. سرباز هستم و دو روز قبل از میدان تیر سرماخوردگی شدیدی گرفتم و احتمالا گوشم عفونت کرده بود و با همون وضعیت با ژ3 تیر اندازی کردم و الان سه هفته گذشته و گوش راست من به صورت ممتد سوت میکشه. وقتی بیدار میشم سوتش بیشتره و توی سکوت هم ازار دهندست. متخصص گفت عصب گوشت هست و داروی گیاهی جینکورا رو داد + قطره استریل گوش + اموکسی کلاو برای عفونت ولی بعد از سه هفته بهبودی حاصل نشده. دکتر گفت تا 6 ماه صبر کنم اگر خوب نشد تا اخر عمر باقی میمونه و راه درمان نداره. این مشکل زندگی و اهداف اینده منو تحت تاثیر قرار داده و دیگه اون ادم شاد سابق نیستم…

  1. جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی ماشینی است نگران نباشید بزودی بر طرف می شود برای بررسی بیشتر به همکاران شنوایی شناس مراجعه کنید حتما شما را کمک خواخند کرد شما باید قوی تر از آن باشید که وزوز گوش اهداف و آینده شما تحت تاثیر قرار دهد

 82. سلام خسته نباشید
  تقریبا یک ساله که گوش هام حساس شده ی مدت گوشهام کم میشنید و صحبت های معمولی اذیتم میکرد تا اینکه به سختی چیزی میشنیدم پزشک عمومی گفت بخاطر سرماخوردگیه و دارو تجویز کرد اصلا سرما نخورده بودم با مصرف دارو بهتر شدم دوباره گوش درد داشتم شب ها از درد به سختیمیخوابیدم
  بعد از مراجعه به متخصص تشخیص دادن گوش ها عفونت کرده و با مصرف داروها بهتر شدم اما وزوز گوش همراه منه اذیت کنندست جاهای ساکت اول فقط وزوز رو میشنیدم
  اما الان هنگام بیدار شدن از خواب صدای وزوز خیلی زیاده که گاهی خوب نمیشنوم صداها رو صحبت های معمولی به نظرم خیلی بلند میاد.سرگیجه حالت تهوع هم دارم.لطفا راهنمایی کنید

  1. سرکار خانم فرشته
   برای درمان عفونت گوش خود به پزشک گوش و حلق وبینی مراجعه کنید
   انشالله عفونت خوب می شود و تمام مواردی که ذکر کرده اید نیز برطرف می شود نگران نباشید

 83. سلام آقای دکتر
  حدود یکماه هست ک گوش سمت راستم زنگ میزنه
  شنواییم هم کم نشده
  اما این صدای زنگ مداوم هست
  میخوام بدونم ایا ممکنه این یکی از نشانه های ابتلای بنده ب ام اس باشه؟
  آخه من بشدت احساساتی ام و زیاد حرص و جوش میخورم
  تو نت ک سرچ کردم یکی از دلایل وزوز گوش رو ابتلا ب این بیماری ذکرکرده بود
  میخوام بدونم اگه این وزوز چجور باشه ممکنه مبتلا باشم؟؟

  1. سحر کار خانم سحر
   سلام
   اصلا خودتان را نگران نکنید در اولین فرصت به مر کز سنجش شنوایی مراجعه نموده و آز مایشات شنوایی انجام دهید شما راهنمایی خواهند کرد

 84. سلام
  من 8 سال قبل تو سربازی صدای گلوله باعث شد گوش سمت چپم وز وز کند.که تین وز وز همیشه وجود دارد
  گاهی کم گاهی زیاد مث الان.ولی قطع نمیشه.چیکار کنم
  ممنون

  1. جناب آقای حسین
   سلام عید سعید فطر برشما مبارک
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید همکاران من شما راهنمایی خواهند کرد

 85. با سلام
  حدود یک ماه پیش گوش راست من کیپ شده بود به دکتر مراجعه کردم و تشخیص دادن که جرم گرفته. بعد از چند روز استفاده از قطره گوش من را شستشو دادند. بعد از آن در گوشم هوا میپیچید و صدای شبیه هوهو می آمد. مجددا به دکتر مراجعه کردم و شنوایی سنجی دادم که تشخیص دادن شنوایی گوش راستم 15 درصد کم شده ولی دکتر با معاینه گفت مشکل خاصی نداری و قطره بتامتازون دادند. بعد از دو سه روز استفاده از قطره الان گوشم علاوه بر صدای هوا سوت هم می کشد. آیا استفاده از قطره را ادامه بدهم؟ آیا می تواند مشکل خاصی پیش آمده باشد؟ ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

  1. سرکار خانم ریحانه
   اگر پزشک محترم گفته در معاینه محرای خارجی و پرده گوش مشکلی ندارید استفاده از دارو ضرورتی ندارد
   اما بهتر است آزمایشات شنوایی خود را با فاصله دو هفته ای دوبار دیگر انجام دهید شاید مشکل شما گذرا باشد وانشالله حل شود

 86. سلام من یه چند وقتی هست که این مشکلو دارم بعد به ذهنم رسید که بیام راجبش تحقیق کنم خیلی هم چیزای خوبی متوجه شدم این صدایی که تو سرمه دقیقا مثل ترانس یه مهتابیه وقتی همجا ساکته و من میخوام تمرکز کنم این صدا رو میشنوم زیاد آزار دهنده نیست اما اصلا حس خوبی ندارم همشم احساس سر سنگینی میکنم. لطفا راهنماییم کنین

  1. سرکار خانم مهری
   باسلام
   در اولین فرصت به مرکز شنوایی شناسی نزدیک خود مراجعه وآزمایشات شنوایی انجام دهید

   1. با تشکر از شما،راستش من رفتم دکتر مغزو اعصاب و گفتن که ام آر آی بگیرم. بعد از ام آر آی بااون صداهای بلند احساس میکنم صدا توی مغزم بیشتر شده

 87. با سلام من حدود 3 ماه از داروی فلوکستین استفاده کردم بعد از 1 ماه دجار وزوز گوش شدم به قدری آزاردهنده بود که به متخصص گوش رفتم هیچ مشکلی نداشتم به خاطر حساسیت به دارو بوده گفت الان 1 هفته هست دارو را نمی خورم کم شده وزوز اما هنوز هست آیا کاملا بر طرف می شود و چقدر زمان می برد

 88. باسلام.من 2 ماه ک پرده گوشم حدود 10 درصد سوراخ شده مشکل شنوایی ندارم ولی وزوز گوشم قطع نمیشه.درمانی داره؟

 89. سلام
  یه خانم 27 ساله هستم،وقتی باردار بودم گوش راستم شدید درد گرفت وشنواییم کم شد رفتم دکتر عمومی بهم اموکسی سیلین داد وگفت نمیتونی داروی قوی تری بخوری،دردش خوب شد وگرفتگیش باز شد امابعد چندماه(نزدیک زایمانم دوباره کامل گرفت) اینبار رفتم دکتر گفتن پردش پارست وعمل میخاد،3ماه دارو مصرف میکنم،دکترم میگه باید ببینم گوشت جواب میده یا نه،شدید عفونت داره،حدود 20روز پرده گوشه چپمم پاره شده،گوش راستم صدای سوت وصدای موتور یخچال میده،گوش چپمم سوت شدید،دیوانه شدم نمیدونم چکار کنم

  1. سرکار خانم فرزانه سلام روز بخیر
   انشالله بعد از زایمان به پزشک گوش مراجعه کنید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد نگران نباشید حتما درمان می شود

 90. دکترم برای گوش راستم جدیدا قطره کانازول داده،عذر میخام گوش چپمم ضربان شدید داره نه سوت شدید،گفت گوش چپمم قطره نمیخاد چون عفونت نداره وشاید بعد یه مدت ترمیم بشه،به نظر شما قابل ترمیم،یبار شست وشوش دادم میترسم اینم عفونت کنه وترمیم نشه

  1. سرکار خانم فرزانه باسلام مجدد
   اگر پرده گوش شما پاره باشد امکان شستشوندارد نگران نباشید زیر نظر گوش پزشک قرار بگیرید مشکل شما حل می شود

 91. با سلام..
  بنده صدای زود پز تو سکوت و موقع خوابیدن همیشه تو گوشمه و حساسیتم طوری شده که صدای تیز تلویزیون که حرف میزنه اذیتم میکنه مثله صدای ادم اهنی میشه موقعه ای که تیز میشه…….دکتر هم رفتم گفت مشکلی ندارد…

  1. جناب آقای محمد با سلا م
   لطفا در اولین فرصت به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه تا آزمایشات شنوایی برای شما انجام دهند

 92. باسلام
  وزوز گوش من با یه تب شدید شروع شد و تب از بین رفته ولی صدای سوت و گ باقی موندت در گوشم,البته فیزیوتراپی میرم واسم کمرم ک فک نمیکنم تاثیری داشته باشه خیلی میترسم ک تومور یا ام اس نباشه لطفا راهنمایی کنید

  1. جناب آقای /سرکار خانم نادری
   لطفا برای آنکه خیالتان راخت شود در درجه اول آزمایشات شنوایی انجام دهید ودر مرحله بعد سی تی اسکن خیال شما را راحت خواهد کرد

 93. سلام عرض ادب،
  من الان ١ ساله، صداي باد تو گوشم مياد گوش سمت چپم، دكتر متخصص رفتم نه يكي ٢تا، هركدوم داروهاي خودشونو دادن،گفتم خارجي بگير اما خوب نشد كه نشد، وقتي ميخابم همه جا سكوته بيشتر ميشه، كلان ادم استرسي هستم، و بعضي وقتها عصبي،
  نميدونم تاثير داره يا نه،

  تشكر ميكنم

  1. سلام چناب آقای سعید استرس زمینه ساز و بالا برنده حساسیت به و زوز است لطفا آرامش خود را حفظ و مشکل را با روانشناس هم مطرح کنید

  2. سلام. من در اثر یک شوک عصبی گریه کردم و بعدش هر دو گوشم کیپ شد بعد از ده دقیقه کیپی گوش چپم کاملا رفع شد ولی گوش راستم بعد از یک روز کیپیش رفع شد ولی الان چهار ماهه سوت میکشه یه هفته هم هست صدای هوهو میاد از توش. موقع خواب تا دراز میکشم صدای سوت و خصوصا هوهو دیوونم میکنه. چیکار کنم؟ در ضمن من بیماری ام اس هم دارم.

   1. سرکار خانم مرجان سلام
    لطفا اگر آزمایش شنوایی خصوصا ارزیابی وزوز انجام داده اید برای ما به شماره ۰۹۱۲۳۵۴۴۸۰۶ تلگرامیا واتس آپ کنید تا انشالله شماراراهنمایی کنیم

 94. با سلام
  من خانم 25 ساله هستم. حدود ده روزه احساس ضربان قلب در گوش سمت راستم دارم. بیماری خاصی ندارم و قند و چربی هم میزان هست.
  استرس وحشتناک و فشار کاری بالا دارم. تلقین اینکه یک روز این صدا از گردن درد باشه یک روز از چیز دیگر.
  نمیدانم چیکار کنم.
  هیچ مشکلی هم در شنیدن صداها ندارم. فقط صدای تپش قلب ازار دهنده هست

  1. سلام سرکار خانم محبوبه لطفا نگران نباشید در اولین مرحله به سنجش شنوایی رفته وآزمایشات شنوایی انجام دهید

 95. با سلام،
  مادر من دچار چربی خون بود ، دو سال پیش بعد از سرگیجه و حالت تهوع همراه صدای هو هو در گوشبه یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردیم ، وطی یک سری آزمایشهایی متوجه شدیم مشکل از اعصاب و مغز نبوده و مربوط به بالا رفتن چربی ایشون بوده، که بعد از مدتی خوب شدند. اما ماهی دو سبار دوباره دچار صدای هو هوی گوش میشوند ، آزمایش چربی خون هم چربی ایشون رو نرمال توصیف کرد، و نکته ی دیگه هم اینکه ، دو ماه یک بار سرگیجه و تهوع همراه باصدای هوهو همراه میشه… در این مورد باید به چه پزشکی با چه تخصصی مراجعه کنیم… ممنون از راهنماییتون

  1. سلام آقای محمد لطفا برای انجام آزمایشات شنوایی مادرتان را به مرکز سنجش شنوایی ببرید والبته بهترین زمان موقع سرگیجه و صدای گوش است

 96. سلام ببخشید گوش من هنگامی که کسی صحبت می کنه احساس لرزش در گوش چپم دارم این چه مشکلیه 14 سالمه

  1. سلام آقای آرش احتمالا این لرزش مربوط به تحرک پرده صماخ شما در هنگام وجود صداست و اگر ناراحت نمی شوید مشکل خاصی نیست

 97. سلام من حدود دوماه که صدای خش خش توی هر دوتا گوشم می شنوم مثل خرد شدن برگها پاییزی زیر پام اوایل فقط شب موقع خواب بود اونم هر چند روز یکبار اما تازگی ها 24ساعته و تمام طول روز و شب صدا میاد حتی وقتی فکم روتکون میدم یا عضله های صورتم رو تکون میدم این صدا میاد موقع نفس کشیدن هم میاد به اصطلاح ما خانوم ها انگار یه روسری ساتن خیلی ضخیم سر کردم مشکل از چی میتونه باشه من تازگی ها استرس و فشار عصبی زیادی رو تحمل کردم و درپی این فشارهای روحی و روانی قلبم هم درد میگیره صدای نبض خودم رو خیلی مواقع می شنوم گاهی هم به صدای نبضم و تپش قلبم از خواب بیدار میشم مشکل از چیه من به متخصص گوش مراجعه کنم یا متخصص قلب؟؟؟

  1. سلام سرکار خانم زهرا
   سرو صدا های گوش ویاسر ممکن است دلایل زیادی داشته باشد
   یکی از آنها می تواند وجود جرم متراکم در مجرای گوش شماباشد لطفا به یک مرکز شنوایی مراجعه ومعاینه شوبد

 98. سلام.من نزدیک چهار ماهه که وزوز در گوش راست دارم.نوار گوش گرفتم خوب بود.ام آر آی هم دادم از مغز و هر دو گوشام مشکلی نبود هیچ مشکلی هم تو عصب شنوایی نبود تنها چیز که تو نامه ام آر آی بود این بود که آنترم راست بالای فک یه کیست وجود داره که دکترا گفتن به وز وز گوش ارتباطی نداره .هنوز نتونستم دلیل وز وز رو بفهمم فقط وقتی غذا رو محکم میجوئم وز وز فرکانسش بالا میره و شدید تر میشه .وگرنه همیشه با یه فرکانسه و پا برجاست.خیلی عذابم میده .لطفا کمکم کنید.تشخیص یه دکتر هم این بود که یه نوع اضطراب گرفتم.آمی تریپتیلین و لیتیوم تجویز کرد یه هفته مصرف کردم بعد مردم خیلی از بدی امی تریبتیلین گفتن منم گذاشتم کنار.شما چه تشخیصی میدین دکتر

  1. جناب آقای سامان
   باسلام
   یکی از مشکلات بعد از بروز وزوز معمولا نگرانی و احتمالا اضطراب ناشی از چگونگی کنار آمدن با وزوز است
   هرچه بیشتر نگرانی در خود ایجاد کنید و مسئله را بزرگتر از حدی که هست تصور کنید مشکلات شما بیشتر می شود
   پس لطفا بر خودتان مسلط باشید
   با وصفی که فرمودید با حوصله مشکل را با پزشک فک وصورت درمیان بگذارید شاید با رفع مشکل فک این موضوع هم برطرف شود این موضوع نباید بیش از آنچه اهمیت دارد شما را نگران کند

 99. سلام من 16 سال دارم 3ه روزه که گوشم صدای باد میده امروز هم بیش تر شده نمی ذاره درس بخونم چی کار کنم ؟

  1. سرکار خانم فاطمه پ سلام نگران نباشید در اولین فرصت به مرکز سنجش شنوایی مراجعه تا معاینه شده وآزمایشات شنوایی برای شما انجام شود

 100. سلام خسته نباشید سی سال دارم جناب آقای دکتر چند ماهه گوشی سمت راستم صدایی مثل تاپ تاپ میشنوم خیلی اذیتم میکنه هر روز و هر شب ولی تقریبا از ۲۴ ساعت حدود ده ساعتش این صدا در گوشمه بعضی روزا هم بیشتر نمیدونم چی کار کنم واقعا داره دیونم میکنه اصلا فکر نمیکردم اینقدر ادامه داشته باشه

  1. جناب آقای امین
   باسلام و احترام
   نفرموده اید که آیا تاحالا آزمایشات شنوایی داده اید یانه؟ اگر به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و علاوه بر سنجش شنوایی برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما شما را راهنمایی خواهند کرد لطفا نگران نباشید

 101. سلام. من چند روزه سرماخوردم وگوشم همش صدا میده داره دیوونم میکنه. راه حلی براش دارین؟

  1. سرکار خانم آوا سلام
   انشالله با رفع سرماخوردگی مشکل شما برطف خواهد شد نگران نباشید

 102. پسرم از یکسالگی تو گوشش صدایی شبیه آژیر آمبولانس میده پزشک قلب اکو داده مشکلی از قلب نیست ولی نظرش اینه که شریان داخل گوشش رو هم قرار گرفته و این پمپاژ خون ب داخل گوش سبب ایجاد این صدا میشه
  این صدا همیشگی نیست گاها چند روز قطع میشه
  نظر متخصص گوش هم این بود کاری نمیشه کرد و باید صبر کرد تا بچه بزرگتر شه
  دیدن منطره استیصال بچه تو مواقعی که گوشش صدا میده و با دستش با گوشش ور میره و چیزی نمیتونه بگه زجرآوره
  لطفا راهنماییم کنید

  1. جناب آقای محمود
   باسلام
   اگر صدای وزوز گوش از شریان داخل گوش باشد همان است که گفته اند اما در این مورد تا زمان درمان قطعی برخورد منطقی شما و ایشان با وزوز است که اگر شکیبایی نداشته باشید مشکل نه تنها کم نمی شود بلکه افزایش هم پیدا می کند پیشنهاد می کنم موضوع را با یک روانشناس مطرح کنید تا نحوه تحمل پذیری در فرزندتان افزایش دهند

 103. سلام آقای دكتر
  من 26 سالمه و از سال 91 گوش داشتم صدای باد میده و اوایل صداش راستم نبود. بعد این صدا یكسره درگوشم هست و اصلا قطع نمیشه.
  سال92 به دكتر گوش و حلق ببینی مراجعه كردم و ام آر آی نوشتن گقتن چیزی نیست و سالمه…
  و طی این ساله به دكترای زیادی مراجعه كردم ولی خوب نشدم…
  و كاهش شنوایی پیدا كردم…و از سال 94 گوش چپم هم صدا میده.
  تمركز ندارم و حوصله ندارم صدا خیلی اذیتم میكنه…سرگیجه هم ندارم
  خواهش میكنم جواب بدید..منتظر هستم…
  95/7/7

  1. سرکار خانم پاییز
   سلام
   در اولین فرصت آزمایش شنوایی جدید انجام دهید و نتیجه آن را ارسال کنید تا بررسی کنم

 104. سلام.ببخشید گوش سمت چپ من حدود 8 ماهه که صدای فش فش می ده اول که دکتر رفتم گفت عفونت کرده دارو داد بهتر نشدم دوباره رفتم ویتامین ب داد بازم فرقی نکرده صدای گوشم مداومه البته اگه بهش توجه نکنم نمی فهمم مسافرت می رم یا وقتی سرگرم کاری هستم اصلا متوجه نمیشم ولی به هرحال صداتو گوشم هست می خواستم ببپرسم به نظرتون مشکل حادیه؟ من باید چیکار کنم؟؟؟

  1. جناب آقای / سرکار خانم باقری
   باسلام
   اگر نتیجه آزمایشات شنوایی شما طبیعی باشد جای نگرانی نیست

 105. سلام
  تو کشور اتریشم.
  یه ماهیه گوش چپم صدای زنگ میده شبا اذیتم میکنه
  یه ماه پیش از حموم امدم بیرون گوشم اب رفته بود کیپ شده بود از اون موقع شروع شده ..
  الانم بیشتر شده
  دکتراشم هیچی بارشان نیست قدر دکترای ایران و پاکستانو بدونید
  یکی هم راهنماییم کنه …
  خیلی اذیتم…

  1. هموطن گرامی
   سلام
   وزوز ارثی نیست اگر امکان دارد یک آزمایش شنوایی انجام دهید و نتیجه آن را بفرستید تا ببینم وضعیت شنوایی شما چگونه است

 106. راستی مادرمم میگفت گوش و کلا سرمصدا میده ممکنه ارثی باشه؟
  اینجا دکتراش قرص نمیدن میگن برو اب بخور استراحت کن البته برا سرما خوردگی اینو میگن.. برا گوشم هنوز نرفتم
  23 سالمه

 107. آقاي دكترسلام و خسته نباشيد
  خانمي هستم 47 ساله كه تقريبا” 15 ساله كه به يكي از بيماريهاي خودايمني مبتلاهستم و2سالم هست كه تشخيص دادند اسكلرودرمي دارم. 10 سالي هست از صداي وزوز گوش و يك وقتهايي هم صداي هوا كه بيشتر صداي هوا درگوش هست تا وزوز ، رنج ميبرم البته حالت عادي جايي كه سروصدا باشه زياد اذيت نمي شم ولي شبها موقع خواب اين حالت تشديد ميشه و عصبييم ميكنه . البته ميزان شدت و ضف صدا معمولا” متغيراست . به پزشك مراجعه كردم
  متأسفانه نتيجه اي نگرفتم و الآن تقريبا” يك ماه هست كه اين صداي هوا درگوشم شدت پيدا كرده و حتي روزها كه درمحل كارم هستم و صداهاي محيطي هم وجود داره اين صداي هوا رو دارم و خيلي آزاردهنده شده و نگرانم. ممنون ميشم هرچي زودتر پاسخم را دريافت كنم

  1. سرکار خانم تینا
   سلام حتما برای مشکل خود ایمنی خود زیر نظر پزشک معالج هستید در مان را ادامه دهید
   در مورد وزوز هم در یکی از مراکز ارزیابی شنوایی در خواست ارزیابی وزوز بدهید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد

 108. ضمنا” اين را هم اضافه كنم كه حالت كيپي و انقباض هم در گوشم دارم و با كشيدن خميازه و . . . از حالت كيپ بودن هم خارج نميشه . مشكل گوشم زماني شروع شد كه زماني در محيط قرارداشتم كه دستگاه هاي مختلفي با صداي بلند كار ميكردند و شب هنگام درخواب با صداي سوت بلند و ممتد كه درگوش من ايجاد و تا 2 الي 3 ساعت ادامه داشت و اينطور كه گوشم ديگه وضعيت نرمال خودشو از دست داد. در هردوگوشم اين مشكل وجود داره و گوش سمت چپم شدتش بيشتره. بازم ازشما سپاسگزام كه وقت خودتونو صرف پاسخ دادن به سؤالات مي كنيد.

 109. با سلام
  من دو سال پیش گوش پرده گوش خودم رو جراحی کردم،اما گاهی وقتا صدای خرت خرت توی گوشم میادخس میکنم چیزی توشه،بیشتر مواقعی که تخمه افتاب گردون یا چیزای اینجور میخورم این حالت بهم دست میده.الان چند روز شده که باز خرت خرت داره تابحال چندروز طول نمیکشید،تازه وقتی دراز کشیدم سرم و سمت راشت میزارم رو بالش انوار یچیزی میره تو گوش سمت چپ صورتم و میزارم رو بالش انگار میاد بیرون(گوش چپ و عمل کردم.

  خودم میگم شاید بخاطر باشگاه باشه،اخه دوهفته ای هست میرم،گفتم شاید زور که میزنم به گوشم هم فشار میاره.
  لطفا راهنمایی کنید.ممکنه مشکل خاصی باشه؟
  همین چندوقت پیش رفتم پیش متخصص بخاطر سرما خوردگی گوشام کیپ شده بود که گفت چیزیت نیست و داروی قوی مثل همیشه استفاده کردم و گفت که گوشت خوب عمل شده.ولی برای این صدا یادم رفت بهش بگم.

  1. جناب آقای /سرکار خانم unknown
   سلام
   معمولا بعد از اعمال جراحی گوش توصیه می شود برای مدتی از فعالیت های سنگین خودداری شود
   در اولین فرصت به پزشک جراح خود مراجعه کنید

 110. سلام آقای دکتر
  از 5 ماه پیش گوش راستم شروع به زنگ زدن کرد
  ی سری مشکلات دیگه هم داشتم ک رفتم پیش متخصص گوارش
  آزمایش دادم کم کاری تیروئئد داشتم
  ام ار آی بدون تزریق هم انجام دادم ک سالم بود
  دکتر بهم گفت داروی تیروئید رو بخور اگه وزوز برطرف نشد برو پیش متخصص گوش و حلق و بینی
  بعد دو ماه ک داروی تیروئید رو خوردم همه علائم قبلی برطرف شد بجز وزوز گوش
  رفتم دکتر آزمایش شنوایی سنجی و … انجام دادن ک فتن عصب گوش راستم آسیب دیده و چون بعد 5 ماه مراجعه کردم دیگه خوب نمیشه و فقط ی قرصی دادن ک زنگ گوشمو کمتر کنه
  قبل شروع این وزوز من با هدفون آهنگ گوش میدادم
  دکتر گفتن احتمالا از همونه
  اما من ب ام اش مشکوکم
  و چون ام آر آی مغزم هم بدون تزریق بوده میگم شاید مشخص نشده پلاکها
  دکتر ب نظرتون ام اس باعث اسیب ب عصب شنواییم شده؟

  1. سرکار خانم سوده سلام
   خودتان را نگران نکنید ولی ارزیابی ها انجام دهید انشالله که مشکل شما برطرف شود

 111. با سلام اینجانب عاشق این صدا هستم احساس می کنم در ناسوت آسمان متصل می شوی و هیچ وقت قطع نمی شود صدای ناسوت است که قطع نمی شود اروا ح در عالم همه به هم ربط دارند و یاد شما در خاطره انسانها و وووو در جریان است و این سوت کشیدن مغز ارتباط با انسانها و عوامل دیگر است که به یاد و خاطر شما ارتباط روحی برقرار میشود و در آینده نزدیک می شود با این صدا با دیگران ارتباط برقرار کرد و توسط یک منبع وحی ارتباط شوق جسم و روح میباشد وقتی عده زیادی به شما فکر می کنند این صوت بیکبار بلند تر و صدایش بیشتر می شود بسیار خوشایند است اگر شما بتوانی مغز دیگران را متحول کنی مغز خودت صوت می کشد صددرصد یک منبعه فیض می تواند براحتی با تمام انسانها در ارتباط باشد جریانهای روحی در عالم در حال شکل گرفتن است http://www.aaaali110.loxblog.com/post/412

  1. جناب آقای عرفانیان
   سلام
   از دیدگاه و نگرش شما به صدای وزوز گوشهایتان متعجب نشدم زیرا افراد مختلف به شیوه های مختلف می توانند با مشکلات خود کنار بیایند شما هم دیدگاه ونگرش جالبی دارید برایتان آرزوی سلامتی و توفیق دارم

 112. آقای دکتر تو آزمایش ادیومتری در فرکانس 2000 هرتزپاسخ 20 دسی بل بوده . در فرکانس 4000 هرتز15 دسی بل بوده . در فرکانس 8000 هرتز 10 دسی بل
  همینطورSTR=15.MCL=5.SDS%=100
  این مشکل فقط در گوش راستم بوده وگوش چپم سالمه
  من علاوه بر اهنگی ک با هدفون گوش میدادم تو اون زمان بشدت اعصاب خوردی و استرس و ناراحتی داشتم .آیا ممکنه ازغصه و عصبانیت آسیب عصب بوجود اومده باشه؟چن درصد ممکنه ام اس باشه؟
  دکتر جان تو رو بخدا کمکم کنید

  1. سرکار خانم سوده سلام
   مدتی از هدفون استفاده نکنید به گوش های خود استراحت بدهید

 113. سلام. ببخشید من حدود یک هفته پیش متوجه شدم که بدون داشتن علائم سینوزیت دچار سینوزیت شدم و همین باعث عفونت گوشم و سوراخ شدن پرده گوشم شده تا چند روز از گوشم آبخون میومد و اون موقع گوشم زنگ نمیزد ولی از وقتی عقونت قطع شده به صورت مداوم و ممتد توی گوشم صدایی مثل سوت که خیلی زیر هست ،هستش ، با اینکه سعی می کنم اصلا بهش توجه نکنم ولی باعث شده خوابم نبره و اعصابمو به هم ریخته ، میخواستم بدونم بعد از گذشتن دوران ترمیم پرده گوشم که دکتر گفتن حدود ۳ هفته طول میکشه قطعی این وزوز قطع میشه یا امکانش هست که برای مدت خیلی طولانی باقی بمونه؟

  1. سر کار خانم پرینا
   وقت بخیر و خوشی
   انشالله با درمان پرده گوشتان وزوز هم خواهد رفت نگران نباشید

 114. سلام آقای دکتر من حدود 6 ماه است که وزور گوش در هردو گوش هایم دارم که در مکان های بدون صدا بیشتر احساس میکنم و باعث عدم تمرکز حواسم در درس خواندن شده است در ضمن کم خونی خفیف هم دارم لطفا راهنمایی نمایید

  1. سرکار خانم /جناب آقای m20
   سلام عصر شما بخیر
   کم خونی خود درمان کنید ممکن است وزوز شما هم خوب شود
   استفاده از رادیو در محیط های ساکت با گوشی شاید بتواند وزوز شما را بپوشاند امتحان کنید

 115. سلام..حدود یک ماه هست وزوز گوش گرفتم…من از هدفون تو باشگاه استفاده میردم..یک شب دوش نسبتا سرد گرفتم خوابیدم فردای اون روز دچار وزوز شدم.دکتر عمومی رفتم آمپول داد خوب نشدم رفتم پیش متخصص سیناریزین و ویتامین داد..آزمایش ادیومتری نرمال بود..سی تی اسکن چیزی نشون نداد.خودم بیشتر نظرم روی استفاده از هدفون هست تا التهاب و مشکلات دیگر…میدونم درمان نداره مگر به فضل خدا و ائمه.

  بعد از چند ماه مشخص میشه وزوز گوش دایمی میشود و دیگه راه برگشتی وجو نداره؟تشکر

  1. جناب آقای مصیبی سلام و باآرزوی سلامتی برای شما
   ارزیابی وزوز توسط همکاران من در مراکز سنجش شنوایی راهگشاست حتما این ارزیابی را انجام دهید
   نا امید نباشید هر دردی درمانی دارد
   هدفون هم می توانیداستفاده کنید فقط صدای آن نباید آنقدر بلند باشد که فردی که کنار شما نشسته است متوجه صدای آن شود

   1. تمام آزمایش ها رو زیر نظر دکتر سعیدمحمودیان انجام دادم و ایشان گفتن ظرف مدت زمانی برطرف میشود..چرا برای رفع این بیماری اقدامی صورت نمیگیرد؟ تحقیقات کشورهای مثل انگلیس و آمریکا خیلی جلوتر از کشور ماست؟ مسئولین باید از دکتر سمیعی کمک بگیرن ،کشف این بیماری افتخار بزرگی برای ایرانیان خواهد بود و موجب آسایس خاطر ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا شد.

 116. باسلام
  یکساله تو سرم صدایی مثل ماشینه که داره گاز میده هر پارازیت 10 ثانیه طول میکشه دوباره چند ثانیه قطع میشه و دوباره شروع میشه موقع خواب بدتر میشه نمیتونم بخوابم
  شنوایی سنجی رفتم مشگلی نبود
  دکتر گوش و حلق و بینی رفتم دوتا قرص داد بنام گاباپنتین و بتاهیستین دو روزه خوردم هیچ تاثیری نداره خیلی دارم اذیت میشم لطفا راهنمایی کنید کجا برم چه دکتری برم ممنون میشم

  1. جناب آقای عباس
   سلام وقت شما بخیر
   به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید واز ایشان بخواهید برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند حتما بعد از اریابی شما را راهنمایی خواهند کرد

 117. سلام وقتی به پشت میخوابم احساس میکنم گوشه سمت چپم از داخل شروع به لرزیدن و صدای خفیف تپ تپ میکنه در ضمن این صدا فقط وقتیه که به پشت میخوابم تو بقیه حالات هیچ مشکلی ندارم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  1. جناب آقای سعید
   سلام
   احتمالا پرده گوش شما در یا ناحیه نازک تر از حدمعمول است نگران نباشید
   لطفا در اولین فرصت به گوش پزشک مراحعه نمایید

 118. آقای دکتر سلام
  ارزیابی وزوز ینی چی؟
  الان دکتر بمن گفته دیر اومدی دیگه با کورتون هم نمیشه عصب آسیب دیده ی گوشت رو ترمیم کرد
  ی دکتر دیگه آزمایش شنوایی سنجی رو دید . گفت گوشت هیچیش نیس دکتر قبلی بیخود گفته
  من چنتا کامنت بالاتر جواب شنوایی سنجیمو گذاشتم
  الان این عصب خوب میشه یا نه؟

 119. وزوز گوش ناشی از صدای هدفون بطوریکه وزوز فقط شب ها حس میشود و تمام آزمایش ها نشان از سلامت گوش باشد و عصب گوش آسیب ندیده باشد و هیچگونه مشکل شنوایی وجود نداشته باشد حدودا بنا به تجربیات شما تاچه مدت ماندگاری دارد؟آیا شانسی برای رفع وزوز وجود دارد؟تشکر

  1. جناب آقای / سرکار خانم مصیبی
   باسلام
   از هدفون کمتر استفاده کنید
   در مورد وزوز هم نمی توان پیش بینی خاصی کرد فقط باید امیدوار بود

 120. سلام از 8ماه پیش وزوز گوش در گوش چپم داشتم که خفیف بود و همین صدا درسرم هم شنیده می شد از حدود یه ماه پیش وزوز گوش در گوش راستم هم وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سرکار خانم مونا
   سلام
   لطفا در اولین مرحله آزمایشت کامل شنوایی انحام دهید

  1. سلام 4 سال بود گوشم جرقه جرقه وصدا میداد درمانشرمانش با ترکیب گه سگ تپاله گاو وتپاله شتر خرکردم 70/ خوب شد جهت اطلاع دکترا ومریصان اشرف منصوری از شیراز

 121. سلام من گوشم4 سال همه رقم صدا مداد باتپله شتر خر گاو به اضافه خار چنگ چنگک دود دادم 70/ خوب شده به مریصاتون بگین

 122. سلام خسته نباشید چند ماهی هس وقتی گوش هامو می فشارم یا تو مکان خلوت صدای وزوز مشنوم که در گوش چپم بلندتر هس البته اصلا تو گوش چپم فکر کنم نداشتم و تازگی ها ایجاد شده فکم هم دچار اشکال شده که به سختی می تونم دهانم و باز کن ، لطفا راهنمایی فرمایید که آیا این دو به هم مرتبط اند و به چه پزشکی مراجعه کنم

  1. سرکار خانم فاطمه
   سلام وقت شما بخیر
   برای مشکل فک حتما به پزشک متخصص فک وصورت مراجعه کنید ممکن است وزوز شما هم با درمان فک بر طرف شود

 123. سلام .چند وقت هست که گوش راستم گاهی دچار احساس ضربان میشه و اگه کسی کنار گوشم بلند حرف بزنه یا صدای بلند کنار گوشم باشه احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره .گاهی درد خیلی خفیف و خارش داره. البته این تکون پرده گوش همیشگی نیست به دکتر مراجعه کردم گفت مجرای گوش تمیزه و مشکلی نداره

  1. سرکا ر خانم سمیه
   سلام وقت شما خوش
   لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید ودر خواست آزمایش تیمپانومتری کنید

 124. سلام جناب دكتر، من يه چند روزيه وقتي خميازه مي كشم گوش سمت راستم يه صدايي شبيه زودپز مي دهد، چه راهكاري واسه از بين بردنش هست؟

  1. سلام جناب محسن
   اگر این وضعیت ادامه پیدا کرده است حتما برای ارزیابی شنوایی و وزوز به نزدیکترین مرکز شنوایی شناسی مراجعه کنید

 125. آیا غلظت خون بالا میتونه وزوز گوش ایجاد کنه؟امکان داره وزوز گوش بعد از چند ماه یا چند سال در شرایطی که هیچگونه اشکالی در آزمایشات دیده نشه از بین بره؟ممنون

  1. جناب آقای محمد
   باسلام گاهی برای وزوز گوش نمی توان هیچ دلیلی پیدا کرد ولی وجود آن ممکن است همچنان حس شود

 126. با سلام یه چند وقته هنگامیی که خستگی میگیرم احساس می کنم که صدای باد در گوشم میشنوم و این بعضی موقع ها هنگام خواب هم میشه

 127. سلام
  خواهشا صادقانه پاسخ دهید؟
  تابحال کسی وزوز گوشش درمان شده؟شما مواردی مشاهده کرده اید؟علت های وزوز گوششان چی بوده؟آیا غلظت خون بالا باعث وزوز گوش میشود؟چرا مسئولین به فکر درمان این بیماری نیستن و همه منتظر کشف این بیماری توسط غربی ها هستد؟چرا از دکتر سمیعی و دیگر اساتید کمک گرفته نمیشود؟شیوع این بیماری بسیار زیاد شده و هنوز همان روش ها و درمان هایی به کار برده میشود که 20 سال پیش استفاده میشده..ممنون

  1. جناب آقای محمد حسین
   سلام
   وزوز از جمله مشکلات جوامع صنعتی است که در خیلی از موارد امید به در مان کم است اما نباید نا امید شد

 128. باعرض سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر. پدر من حدود ده ماهی هست بعد از اینکه رفت سر یک کار پر سر و صدا الان دچار ایجاد یک نوع صدای صوتی در گوش های خود شده به حدی که اگر شبها قرص خواب نخورد خوابش نمیبرد و اینقدر این صدا آزارش میدهد که روزها گوشهای خود را با انگشت فشار میدهد . خیلی هم دکتر و آزمایش رفتیم. دو عدد سمعک هم خریدیم و استفاده میکند ولی تاثیری به آنصورت نداشته . در صورت امکان ما را راهنمایی کنید با کمال تشکر و خسته نباشی خدمت جناب عالی

  1. جناب آقای مجتبی سلام
   در مواردی که کم شنوایی همراه با وزوز باشد کاهش وزوز به سمعک خیلی امکان پذیر است لطفا این مورد را با شنوایی شناس تجویز کننده دسمعک پدر گرامیتان مطرح کنید حتما راه حلی خواهند داشت

 129. سلام خدمت شما
  من چند ماهی میشه که در گوش چپم صدای وز وز میشنوم و صدای بلند حتی چند نفر صحبت کنند به اعصابم خیلی بد تاثیر میکند اصلا هرکس کمی بلند صحبت کند دو گوشم تحمل صدا را ندارند و در محیط آرام فقط وز وز میشنوم و فکر میکنم در داخل سرم یک چیز روشنه و مثل هوا صدا میده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم . تشکر

  1. جناب آقای حامد
   سلام لطفا به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید حتما شما راهنمایی خواهند کرد

 130. سلام خسته نباشید ،چند وقتی هست که قسمتی از سرم که پشت لاله گوش است درد میکند قبل از این دردازچند ماه پیش تا کنون وزوز گوش در دو گوشم دارم که از اول دریکی از گوش هام بلند تر است که همون گوشی است که الان پشتش درد میکند،آیا ممکن است با وجود علایم دیگری که ندارم تومور مغزی گرفته باشم و آیا تومور مغزی باعث وزوز می شود؟

  1. سرکار خانم مهسا
   سلام
   حتما به پزشک مراجعه فرمایید شما را راهنمایی خواهند کرد نگران نباشید

 131. سلام جناب دکتر.چند روزی هست تو گوش چپم،احساس میکنم پرده گوشم تکون میخوره و صدای باد میده.اخساش لرزش پرده رو هم دارم.هی میگیره و ول مبکنه.مشکل از چیه؟باید چیکار کنم؟
  ممنونم پیشاپیش

  1. سرکار خانم راضیه
   سلام
   اگر قبلا سابقه پارگی پرده گوش نداشته اید احتمالا ممکن است تکه ای جرم گوش در مجرای گوش شما موجب این احساس شده باشد نگران نباشید

 132. به لحاظ علمی امکان درمان وزوز گوش در آینده وجود دارد ؟چون در برخی ها سایت های خارجی اعلام شده تا سال ۲۰۲۰ داروهای وزوز گوش به بازار می آید.تشکر

 133. سلام می خواستم بدونم وز وز در هردو گوش که بلندی اش دریکی متفاوت است وبدون کاهش شنوایی از چه بیماری هایی ناشی میشود؟و اگر در یک گوش بود باز از چه بیماری هایی ناشی میشود؟

  1. سرکار خانم رقیه
   وزوزر به خودی خود بیماری نیست اما نشانه ای از مشکلات درسیستم شنوایی است باید سنجش شنوایی کامل انجام دهید تا شما را راهمایی کنند

 134. درود و خسته نباشید
  ببخشید من سال اول راهنمایی بودم ک اولین بار این مشکل برام پیش اومد
  شب هنگام از خواب بیدار میشدم صدای های عجیبی ک مثل داد مانند بود تو ذهنم میشنیدم احساس خیلی بدی حدودا ۱۰ دیقه ادامه داشت وبعد راحت دوباره میخوابیدم ولی تو اون ده دیقه تا مرز دیوونگی میرفتم و واقعا مشکل بزرگی برام بود هنوزم اون حالت بهم دست میده ولی خیلی کمتر شده
  خواستم ببینم علتش چیه اگه شما کمکی از دستتون بر میاد لطفا راهنماییم کنید ؟
  ممنون

 135. سلام
  حدودا 6 ماه پیش رفته بودم میدان تیر ، اونجا با گلوله های گازی تیرانازی کردیم من زاست دست هستم و گوش تار های صوتی گوش چپم آسیب دیده است و صدای همچون صدای خش خش رادیو و تلویزیون برنامه تمام کرده که قدیم ها بود هست
  این صدا این روزها بیشتر شده .
  من چیکار باید کنم خواهشا مرا راهنمایی کنید

 136. سلام موبایلم نزدیک گوشم بود داشتم موزیک گوش میکردم صداش زیاد بود الان چندساعته که درون گوشم صدای ترانس مهتابی میده چیکار باید بکنم؟
  باتشکر.

 137. سلام من یک مرد ۲۴ ساله هستم ، چند ماهی است که توی گوشم صدایی مثل تیک تیک یا شبیه ضربان قلبم را بیشتر شبها موقع خواب میشنوم ،ولی زیاد ٱزار دهنده نیست ، ولی احساس میکنم چند وقتیه که بیشتر شده ، میحواستم علت و درمانش را یه راهنمایی بفرمایید ، ممنون

  1. منم دقیقامثله شمام فهمیدین علت چیه؟توروخدااگه فهمیدین بگین خیلی میترسم منم یه ماه صدای شبیه به تیک تیک ساعت میشنوم خیلی نگرانم

 138. سلام من غضروف گوشمو سوراخ کردم الان چرک کرده سه ماهی میشه به نظرتون متخصص چی برم زود خوب میشه!؟خیلی ممنونم از پاسخگوییتون

 139. سلام من 2 ماهه از چهار شنبه سوری به این ور گوشم وزوز میکنه رفتم دکتر گفت گوشت کثیفه و دارو برام نوشت اما دارو میخورم احساس حالت تهوع و سرگیجه بهم دست میده وقتی قطعش کردم بهتر شدم اما هنوز وزوز گوش دارم چیکار باید کنم لطفا راهنماییم کنید

 140. سلام.من چند روز پیش حمام کردم و رفتم بیرون .بعدازیک ساعت متوجە شدم صداهارو خوب نمیشنوم.بعد از یک روز یکی از گوشهام خوب شد ولی گوشی سمت چپم الان هیچ صدایی را نمیتوانم بشنوم.خیلی نگرانم.راستش میترسم دکتر برم ..از این میترسم گوشم برای همە اینطوری بمونە.درضمن هیچ چیزیم بە سوراخ گوشم نزدم کە ضربی خوردە باشد

  1. سرکار خام کوثر
   سلام
   احتمالا هردو گوش دارای جرم فشرده در مجرای گوش می باشد لطفا به پزشک مراجعه نموده تا نسبت به خارج نمودن آن اقدام نمابند

 141. با سلام خسته نباشيد نوازنده سازهاي كوبه اي هستم چند روزي است در سكوت مطلق صداي شبيه بوق ممتد احساس مي كنم شك دارم كه اصلا وزوز باشد يا صداهاي طبيعي سكوت با اين حال به متخصص مراجعه كردم و شست شويي گوش انجام دادم اما راهگشا نبود لطفا راهنمايم كنيد
  با تشكر

 142. سلام خسته نباشین.من چن روزیه گوش چپم سوت میکشه بخصوص وقتی که دراز کشیدم ومیخوام بخوابم.ودر طول روز چن بار تکرار میشه .نگرانم لطفا راهنماییم کنین.

 143. با سلام.من چن روزیه گوش چپم سوت میکشه .در طول روز،چن بار تکرار میشه .بخصوص وقتی دراز کشبدم و میخوام بخوابم

 144. سلام
  حدود5ساله وقتی به سمت چپ سرم رو روی باش میزارم وجلو ی گوشم کیپ میشه صدای کارکردن استخوان رکبابی وسندانی گوشم را حس می کنم یعنی چیزی شبیه صدای مورس پیش دکتر عمومی هم رفتم میگه گوشت سالمه ولی من اصلا نمیتونم گشم روی بالش بزارم .ممنون از لطف شما

  1. جناب آقای رحیم
   سلام انجام آزمون تبمپانومتری توصیه می شود لطفا به یکی از مراکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید

 145. سلام ، خسته نباشید
  من مدتی هست که گوش راستم بیشتر و گاهی (خیلی کم) گوش چپم سوت میکشه این مشکل من قبلا داشتم ولی خب خیلی کم مثلا دو سه بار در سال ولی الان بعد از قرار گرفتن توی معرض صدای زیاد بیشتر شده مثلا روزی 2 بار گاهی هم اصلن ولی خب تعدادش بیشتر شده ولی هنوز خفیف هس ینی مثلا در حد 2 یا 3 ثانیه هست . من موسیقی با صدای بلند هم گوش میدم . درضمن گوش من زیاد جرم میگیره . ایا از همین جرم گوش هست ؟؟؟؟؟ صدای وزوز گوش ندارم دقیقا صدای سوت هست یک سوت تیز و برنده
  باید چیکار کنم؟؟؟

  1. جناب آقای فرشاد
   جرم گوش اگر دستکاری نشود خودبخود خارج می شود تجمع پیدا نمی کند
   یکی از دلایل ایجاد وزوز در گوش ها قرار گرفتن در معرض صدای بلند است از آ ن پرهیز نمایید
   اگر از هدفون استفاده می کنید فرد کناری شما نباید صدای موجود در هدفون شما را بشنود در غیر اینصورت صدا بیش از حد مجاز بوده وبه شنوایی شما صدمه می زند

 146. با سلام
  بنده گوش هایم قبلا صدای شلیه نبض قلب میشنیدم وبعد از چند ماه صداهای خش خش ومثل پارازیت شدید بدون قطعی دارم لطفا راهنمایی خواستم متشکرم وشماره تلفن میگذارم۰۹۱۷۷۷۱۵۵۸۲

 147. من يك ساله تقريباً بعد از سفر به شمال و رفتن به دريا گوش چپم صوت ميكشه، گوشم درد گرفت و دكتر رفتم بعد از چند روز گوشم صداي ترانس مهتابي ميده، واقعا درماني براش نيست؟؟؟؟؟

  1. جناب آقای اسماعیل زاده سلام اگر گوشتان جرم نداشته باشد حتما باید آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 148. سلام
  من یک هفته پیش رفتم استخر و از اون روز گوشم گرفته و صدای وز وز مدام توو گوشمه
  علتش چیه؟ درمان میشه؟؟

  1. جناب آقای مهدی باسلام به احتمال زیاد گوش های شما جرم متراکم دارد لطفا به پزشک گوش مراحعه فرمایید احتمالا گوش های شما نیاز به شستشو داشته باشد

 149. باسلام من ۲۳سالمه وفتی سرم رو روی بالش میزارم سرم سنگین میشه وصدا توی گوشم قطعو وصل میشه میدونید علتش چیه

  1. سرکار خانم رها در اولین فرصت آزمایشات شنوایی داده و به پزشک داخلی هم مراجعه فرمایید

 150. سلام بنده نصف شب از خواب پریدم و گوش سمت راستم بشدت زنگ میزنه(سوت میکشه) و شنوایی گوشم هم کمتر شده به نظرتون میتونه سکته گوش باشه چون واقعا خیلی شدید سوت میکشه

  1. جاب آقای احسان سلام وقت شما بخیر لطفا در اولین فرصت جهت انجام آزمایشات شنوایی به نزدیکترین مرکز شنوایی مراجعه فرمایید

 151. از دوستان عزیزی که از مشکل تینیتوس یا وزوز گوش رنج می برند دعوت می شود که به کانال تلگرام زیر بپیوندند تا تجربیات خودمان رو به امید درمان در اختیار همدیگر بگزاریم

  ‏https://t.me/joinchat/AAAAAAufLZ1IStC350vQsw

 152. سلام و خسته نباشيد
  چند روزه كه به طور كاملا ناگهانى،گوش چپم شنواييش كم و كيپ ميشه و صداى يكنواختى كه واقعا منو اذيت ميكنه و ميترسونه ايجاد ميكنه ولى بعد چند دقيقه بعد خوب ميشه اين موضوع خيلى نگرانم كرده ،البته بگم من الان تحت فشار روحى واضطراب زيادي ام اين اضطراب واقعا داره منو داغون ميكنه،ميتونه به خاطر اين باشه ؟ نيازى هست دكتر برم ؟

  1. جناب آقای/ سرکار خانم ناشناس
   سلام مشکلات و فشار های روحی می تواند مشکلات جسمی هم ایجاد نماید اما در اولین فرصت برای سنجش کامل شنوایی خود مراجعه فرمایید

 153. سلام خسته نباشید این سایت رو اتفاقی پیدا کردم از این که وقت میذارید وجواب مشکلات مارو میدید خیلی ممنونم سوال پزشکی داشتم نمیدونم اینجا مطرحش کنم جواب میگیرم ؟لطفا اگه شد جواب بدین زنی شصت ساله هستم که مدت یک ماه بیشتر توی دوت گوشم صدای ایجاد شد بعد از شستشو گوش چپم خوب شده ولی گوش راستم صدا میده هنوز. شنوایی سنجی رفتم گفت عفونت قدیمی داشتم وشنوایی هم کم شده لطفا راهنمایی بفرمایید

 154. سلام من صدای وز وز گوش یک طرفه دارم شنوایی سنجی رفتم میگه پارگی پرده قدیمی داشتم لطف بفرمایید این عارضه یک طرفه خطرناک است

 155. سلام زنی شصت ساله هستم مدتی دچاز وزوز هر دو گوش شدم به دکتر مراجعه کردم گفت برو شستشو هنگام شستشو گوش راستم مقداری آب داخل حلقم رفت گوش چپم خوب شده گوش راستم همچنان وز وز میکنه شنوایی سنجی رفتم گفت پارگی پده گوش دارم لطفا بفرمایید این آبی که داخل گوشم شده بعدها برام مشکل پیش نمیاد واینکه برای درمان وز وز چکار کنم

  1. سرکار خانم سارا سلام اگر قالب ضد آب را که برایتان درست کرده ایم مرتب استفاده کنید انشالله پرده گوشتان جوش خورده و مشکل وزوزهم بر طرف می شود

 156. سلام آقای دکتر لطفا کمکم کنید الان یک سال هس تو دوتا گوشام صدا دارم که تو خلوت میشنوم مشکلم از جایی شروع شد که به مدت یک هفته سرم تحت تاثیر استرش شدید و سرما بسیار زیاد قرار گرفت خیلی می ترسم که توموری چیزی گرفته باشم همین فقط به پزشک عمومی مراجعه کردم و به متخصص مراجعه نکردم لطفا کمکم کنید می ترسم

  1. سرکار خانم نرگس
   سلام
   نگران نباشید در اولین فرصت به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید و آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 157. سلام خسته نباشید . من ۲۰ ساله هستم . که ۳روز پیش تولد رفتم به علت صدای بلند گوشم وزوز میکنه مثل صدای سوت . دکتر رفتم گفت به دلیل صدای بلنده من خیلی استرس دارم .این مسکل حل میشه؟ چیکار کنم

 158. اقای دکتر‌من خیلی استرس دارم‌نمیدونم‌چی‌کار‌کنم اگه میشه راهنماییم‌کنید

 159. با سلام و احترام
  توضیحات بسیار مفیدی بود متشکرم
  10 روز پیش برای شستشوی گوش مراجه کردم البته 3 روز قبل ان از روغن گلیسیرین فنیکه استفاده کردم و قبل از روز شستشو احساس کردم بصورت خیلی ضعیف وزوز گوش تقریبا صدای مثل صدای لامپ تصویر تلویزیون های قدیمی یا شبیه صدای صوت یکنواخت شنیده می شد – پس از شستشو باز هم این صدا وجود داشت والبته قدری قویترشده بود برای معاینه نزد دکتر رفتم یکی از انان گفتند قدری جرم باقی مانده باید دوباره شستشو شود و پزشک دیگر گفتند گوش شما هیچ مشکلی ندارد و نیازی به شستشو نیست.
  من احساس می کنم این مشکل ازهمان روغنی بوده که استفاده کرده ام و به پشت پرده گوش رسیده و در داخل گوش نفوذ کرده. به هر حال این احساس بنده هست خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید. متشکرم

  1. جناب آقاب محمد
   سلام و وقت شما بخیر
   اگر پرده گوش شما سالم باشد امکان نفوذ هیچ مایعی به داخل گوش میانی نیست اگر پرده پاره باشد باید مزه آن مایع را در دهان خود احساس کرده باشید در غیر اینصورت پرده سالم است ووزوز نمی تواد به دلیل نفوذ دارو به گوش میانی شما باشد اما حتی مقدار کمی جرم در مجرای خارجی می تواند عامل وزوز باشد .

   1. سلام
    خیلی ممنون از پاسخ شما ایا در ایران تکنولوژی وجود داره که بتونه تشخیص بده این صدا از چی می تونه باشه
    البته موقعی که بنده مشغول کاری باشم حسش نمی کنم
    و این منو نگران کرده که درست موقعی که شستشو انجام شده این صدا رو حس می کنم به نظر شما اگر یکبار دیگه شستشو بدم بهتر است یا نه
    یا اینکه با دستگاه ساکشن این کار رو انجام بدم
    زحمت دادم ببخشید

 160. با سلام
  دکتر هفته پیش یکدفعه گوش چپ من کیپ شد و درد کمی داشت طی تقریبا2 ساعت درد گوشم خیلی زیاد شد واین درد حدود14 ساعت ادامه داشت طوری که من شب را نخوابیدم همراه این درد ورم گوش و گردن و درد در فک پایین هم داشتم به پزشک مراجعه کردم و تشخیص عفونت و قرمزی گوش را دادند…آمپول جنتامایسین و پیروکسیکام و کپسول آزیترومایسین و قطره جنتامایسین تجویز کردن…بعد از یک هفته هنوز گوشم کیپه و صدای وزوز رو داره بعلاوه احساس ضربان ک تقریبا 3 روزه ایجاد شده فقط دردش کمتره که احتمالا اثرات مسکنه…سرگیجه هم از اول داشتم ضمن اینکه شنواییم هم کم شده…بنظر شما لازمه دوباره به پزشک مراجعه کنم؟

  1. سرکار خانم ترمه
   سلام لطفا به مرکز شنوایی شناسی مراجعه کنید تا آزمایش تیمپانومتری برای شما انجام دهند

  1. جناب آقای /سرکار خانم آهنگ صدا قلب ….
   سلام
   حتما به پزشک متخصص گوش و جراح سرو گردن مراجعه فرمایید

 161. با سلام و خسته نباشید
  من قبلا هیچ مشکلی با گوشم نداشتم و هیچ وقت حتی درد گوش هم نگرفتم. ولی تو هفته اخیر دوبار شب با صدای خیلی خیلی بلندی مثل صدای کامیون یا پمپ آب از خواب بیدار شدم، ظوری که فکر میکردم صدا از داخل خونه است و دنبال علت میگشتم که متوجه شدم صدای از گوش چپم هست و با گذشت زمان حدودا 10 دقیقه آروم آروم از بین رفت .
  ممکنه مشکل خاصی باشه؟

 162. سلام خسته نباشید.مادر من با ۵۱ سال سن چندماهی میشه که یکی از گوشهایش صدا میدهد اما به ندرت.
  چندروز پیش ازخواب ازصدای زیاد گوش بیدارشد که بنده خدا فکرکرد داره سکته میکنه چون عرق زیاد کرده بود و سرش گیج میرفت تعادل نداشت و گوشش صدا میداد فشارش هم۱۶ بود بااینکه هیچوقت فشارش بالا نمیره.به متخصص اعصاب مراجعه کردیم برای گوش و اعصاب قرص دادن و ام ار ای نوشتن ولی چندروزه قرص مصرف میکنه از دیروز دوباره گوشش صدا میده و من میترسم دوباره فشارش بالا بره یا سرگیجه بگیره.اخه علت چی میتونه باشه

  1. سلام جناب آقای سرکار خانم e
   فشارخون بالا و علائمی که ذکر کردید حتما باید کنترل ودرمان شود اگر بعد از درمان صدای وزوز همجنان وجود داشت مادر را به مرکز سنجش شنوایی ببرید

 163. سلام خسته نباشید من یک ماه پیش گوش درد گرفتم ب پزشک مراجعه کردم گفتن عفونت داره گوشت بعد از یه هفته گوشم کاملا کیپ شد و شنواییم کم شد بعد از هفت الی هشت بار دکتر رفتن گوش من دوروزه که باز شده و شنواییش به حالت اولیه برگشته ولی گوشم ب شدت وز وز میکنه ممکنه از اثر داروهاو قطرهام باشه؟یا عفونت؟گوشمم ساکشن شده جرمی نداره قطرهایی ک مصرف میکنم بتازونیت و سیپلکس و کپسول کلوگزاسیلین و قرص سیپروفکت هست البته توی این یک ماه دکترا قرصای دیگ ای هم بوای عفونت دادده بودن اما اینارو در حال حاظر مصرف میکنم توروخدا جواب بدید خیلی نگرانم ک این صدا همینطور باهام بمونه

  1. سرکار خانم فاطمه
   سلام
   احتمالا با شرح حالی که فرمودید مشکل عفونت محرای خارجی گوش داشته اید انشالله با کامل شدن در مان همه مشکلات از جمله کم شنوایی و وزوز از بین خواهد رفت

 164. و اینکه من الان ب مدت 4روزه این داروهارو مصرق میکنم و توی طول این یک ماه از قرصو کپسولایی که میدادن استفاده میکردم اما بخاطره ترس از قطره گوش قطره هارو استفاده نمیکردم اما الان ب مدت چهار روزه که قطرهارو استفاده میکنم

 165. سلام خسته نباشید
  من 2روزه از گوش راستم صدایی شبیه باد یا گاهی موقع شبیه ضربان قلب فقط بعضی مواقع اینطوری شنیده میشه بیشتر شبیه صدای باده / من قبلا ن دچار عفونت و ن درد گوش شدم خواهش میکنم کمکم کنید واقعا میترسم و دارم اذیت میشم

  1. سرکار خانم مونا مرادی
   سلام لطفا نگران نباشید حتما برای ارزیابی شنوایی خود به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

  1. جناب آقای محمد
   سلام
   هرگز قابل پیش بینی نیست که با افزایش سن وزوز افزایش پیدا کند پس از حالا نگران آینده این موضوع نباشید

 166. باعرض سلام من 28سالمه هیچ مشکلی از نظر شنوایی نداشتم…فقط گوش راستم واکس زیادی داشت…با مراجعه به متخصص گوش دوبار با اب شستشو دادم ولی باز نشد دوبار هم ساکشن کردم گوشم کامل باز شد نوار گوش گرفتم نرمال بود بعداز ده روز دوباره گوشم گرفت نوار گوش که دادم عصب گوش راستم ضعیف شده بود وافت شنوایی پیدا کرده خیلییی بهم استرس وارد شده ..الانم گوشم مداوم مثل زود پز سوت میکشه البته یه تنش عصبی هم داشتم احتمال داره خوب بشم الان یک ماهه کامل گوشم سوت میکشه

  1. جناب آقای اکبر سلام
   ممکن است افت شنوایی ناگهانی پیش آمده باشد
   با تکرار آزمابشات شنوایی به فاصله های یک هفته می شود فهمید مشکل شنوایی شما موقتی است یا دائمی لطفا آزمایشات شنوایی خود را تکرار کنید

 167. سلام من دیشب ی مهمونی بودم صدای بانداش خیلی خیلی زیاد و خیلی اذیتم کرد الان ی ۱۰ ساعته از مهمونی گذشته گوشام وز وز میکنه …انگارم خوب نمیشنوم..ممکنه به پرده گوشم آسیب رسیده باشه?

  1. جناب آقای A.L.I
   ممکن است صدای بلند وبیش از حد مجاز به شنوایی شما آسیب رسانده باشد لطفا در اسرع وقت آزمایش شنوایی انجام دهید واستراحت صوتی داشته یاشید

 168. با سلام

  من حدودا 4روزی میشه سرما خوردم گوشم عفونت کرده بود و صدای سوت میشنوم توی گوشم به دکتر رفتم چنتا دارو داد (سفیکسیم.قطره گوش.سیتیریزین10)
  میخواستم ببینم صدای سوت گوش من از عفونته یا از چیز دیگری است؟

 169. از دوستانی که مشکل وزوز و صوت گوش دارند خواهشمند است تا در صورت امکان کانال تلگرامی ایجاد کنند تا تبادل اطلاعات کنیم

 170. سلام اقای دکتر.من دختری 18 ساله هستم.الان مدت 10ساله شایدم بیشتر صدای وزوز یا سوت طوری تو گوشام یا سرم هس.مشکل اینه ک تشخیص نمیدم وزوزه یا سوته.توسرمه یا گوشام.میترسم و هنوز بخانوادم اطلاعی نداره.ایا خطرناکه؟؟ممکنه خوب نشم؟؟واقعا نمیتونم بخوابم.ممنون میشم سریع جواب بدین

  1. سرکار خانم ی .ف
   10 سال وزوز را تحمل کردن به خانواده نگفتن اصلا کار خوبی نیست از دیگران کمک بگیرید و به خانواده خود اعتماد کنید
   مشکل خود را جدی پیگیری کنید واز همکاران شنوایی شناس من بخواهید وزوز شما رارزیابی و شما را هنمایی کنند

 171. سلام تزریق کورتون به گوش برای وزوزگوش سودمند هست؟چند مرتبه لازم هست؟خواهشا تجربیات خودتون رو در این رابطه توضیح دهین؟سپاس

 172. با سلام
  من الان حدود یک هفته ست که از گوش سمت چپم صدای ضربان قلب و صدایی یکسره مثل باد میشنوم و اصلا هم قطع نمیشه و خیلی بلند هست و اعصابم رو بهم ریخته ؛ دکتر رفتم تست شنوایی هم انجام دادم گوشهام سالمه تو رو خدا بگید چیکار کنم ایا درمان داره یا خیر دارم دیوونه میشم ?

  1. سرکار خانم صبا باسلام
   آزمایشات شنوایی خود را تکرار کنید واز شنوایی شناس خود بخواهید شما راهنمایی کند

 173. من دختر ۳۲ ساله هستم و تقریبا یکساله که مشکل وزوز گوش چپ برام ایجاد شده. و جدیدا هم گوش راستم موقع حرکت سر ? بدلیل الرژی و زدن کهیر تقریبا ۳ساله و نیم هست که داروهای الرژی و دوکسیپن ۲۵ مصرف میکنم. تست شنوایی هم دادم که دکتر گفت عصبها یکم گرفتگی داره ولی مشکل جدی نیست و یک پماد داد که داخل گوش رو چرب کنم و قرص ویتامین b اما همچنان این مساله با منه. درضمن تقریبا چند ماه هم هست که چون بدلیل تحصیل phd زیاد مطالعه دارم و محیط اطرافم شلوغ هست از Earplugs کانادایی (تامپون ابری ) برای جلوگیری از صدا استفاده میکنم. و ۶ ماهی هم هست که راکوتان برای جوش صورت مصرف میکنم و از گوش پاکن هم بدلیل خارش گوش استفاده میکنم. البته الان کمتر و همراه با پماد تریامسینولون که دکتر داده. راستش چون پدرم و پدر بزرگم سابقه وزوز و بعد از ۶۰ سالگی مشکل در شنوایی دارن خیلی نگران این مساله هستم که برای گوشم اسیب ایجاد نشه. خواهش میکنم اقای دکتر راهنمایی کنید که چکار کنم ایا طب سوزنی رو موثر میدونید؟ ایا باید داروها وغذاهای ویتامین b. مصرف کنم؟ ایا تامپون اسیب ایجاد میکنه؟ سپاسگذارم

  1. سرکار حانم سحر
   سلام
   مشکلات متعددی را ذکر کردید که بعضی باهم مربوط وبعضی بی ربط هستند در صورت امکان شمارا از نزدیک معاینه و مشاوره نماییم

   1. سلام و سپاس اقای دکتر که وقت گذشتید
    من متاسفانه مشهد هستم.
    میتونید اینجا از همکارای خودتون که مثل شما دقیق باشند معرفی کنید؟ میشه بفرمایید کدوم مشکلات باهم مرتبطه؟کهیر با وز وز مرتبطه یا نه؟
    راستش تو فکر طب مکمل همیوپاتی افتادم. خواهش میگنم بیشتر راهنمایی کنید…

    1. سرکار خانم سحر
     سلام در مشهد همکاران خوبی داریم
     همکاران بیمارستان امام رضا (ع) یا بیمارستان رضوی

    2. سرکار حانم سحر همکارن خوب بیمارستان امام رضا (ع) و بیمارستان رضوی می توانند به شما کمک کنند

 174. با سلام و خسته نباشید
  من چند سالی هست که گوش هام خیلی اذیتم میکنه و وزوز هم میکنن عفونت هم میکنه هوا که سرد میشه خیلی بدتر میشم نمیدونم چرا
  چند بار هم دکتر رفتم ولی کامل خوب نشدم
  خواهش میکنم کمکم کنید واقعا اذیت هستم
  باتشکر.

  1. سرکار خانم نغمه
   سلام
   نگفتید عفونت گوش خارجی دارید یا گوش میانی در صورت امکان شما رامعاینه و موردآزمایش شنوایی قرار دهیم

   1. راستش نمیدونم درست وقتی رفتم دکتر گفتش چیزی شبیهه سینوزیته که من درست نمیدونم چیه و چیکار باید کرد بعد گفتن اگه برطرف نشه براتون مشکل میشه و هذینش هم بالاست الانم گوش چپم نزدیک یک ماهه که به گفته ی شما صدای دیگ زود پز رو میده و واقعا کلافم کرده خواهش میکنم ی راهی بگین که از این مشکل خلاص بشم ممنون میشم کمکم کنید 22سالم هست و یه سوالم ک داشتم اینکه اگه پرده ی گوش پاره بشه گوش کاملا کرمیشه یا خیر ؟با تشکر

    1. سرکار خانم نغمه سلام
     پرده گوش اگر کاملا هم پاره شود فرد نا شنوا نمی شود ولی کم می شنود حتما برای سنجش شنوایی به نزدیکترین مرکز مراحعه کنید

 175. باسلام موسوی هستم.تقریبا 9 ماهی میشود دچار وزوز گوش شدم هر چی دارو و آمپول استفاده کردم خوب نشدم.قبلش گوشم از باد سرد حساس بود وکم کم کیپ شد بعد از 1ماه وزوز شروع کرد الانم گوش راستم به باد سرد حساس شده خیلی درد میکنه لطفا راهنمای کنید

  1. جناب امید سلام
   اگر دچار کاهش شنوایی شده اید استفاده از سمعک مفید است ومی تواند وزوز را کاهش دهد

 176. سلام.پسر ۴ ساله من چند هفته ای هست ک موقع خواب اذیت میشه و میگه مامانگوشم صدا میده و نمیزاره بخوابم.تو این هفته بابت سرماخوردگی و ویروس دوبار دکتر کیلینیک رفته و ب هر دو دکتر گفتم بار اول دکتر اول گفت لابد صدای قلبشه میشنوه.و امروز دکتر دومی گفت لوزه های این بچه عملیه و زمینه ارثی داره و علت صدای گوشش هم همینه.سوالم اینه ک ایا لوزه هایی ک ایشون قید کردن نیاز ب عمل داره چطور از دید بقیه دکتر ها مخفی مونده.بخصوص ک از نوزادی تا الان هر وقت ب متخصص مراجعه کردیم چنین حرفی نزده موقع چک کردن بچه.حسابی فکرم درگیر شده اگه میشه راهنمایی کنید.ایا این دکتر ب علت تورم ناشی از سرماخوردگی چنین تشخیصی داده؟یا لوزه نیاز ب عمل ربطی ب سرماخوردگی دوره ای نداره؟و اینکه ایا صدای گوش بچه ک یادمه میگفت صدای باد میاداز گوشم بابت عفونت لوزه هاشه؟

  1. سرکار خانم فاطمه خوانی
   سلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   در صورتیکه تنفس ازبینی برای کودک شما مشکل است وشبها خرخر می کند احتمالا نیاز به عمل لوزه دارد

 177. باسلام ببخشید من تقریبا دوسالی میشه که فقط(زمانی که روی گوش سمت راستم میخوابم گوش سمته چپم)به شدت درد میگره و یه صدای وزوز خیلی بدی میده من واقعا نگرانم میشه لطفا کمکم کنید و بگویید که علاعم چیست؟

  1. سرکار خانم فاطمه
   سلام
   حتما معاینه گوش خارجی شما لازم است لطفا به پزشک گوش مراجعه فرمایید

 178. سلام .من هفت سال کاهش شنوايي حسي عصبي دارم و فقط تونستم گوش چپم رو حفظ کنم و وو تمام اين هفت سال وزوز داشتم و دارم اخيرا اتفاق عجيبي برام افتاده نياز به راهنمايي دارم دکتر داشتم ورزش ميکردم سرم پايين بود اوردم بالا محکم يه چيز تو گوشم صدا خورد يّ ذره سرمو تکون دادم اينور اونور ديدم وا يه چيز تو گوشم تکون ميخوره و صدا ميده بينگ بينگ گفتم شابد خيالاتي شدم شبش رفتم شام بخورم تا غذا رو جويدم بازم يه چيز با قدرت توگوشم تکون خورد و صدا داد الان ده روزي هست همينطور بدتر شد در حدي که راه ميرم بدتر صدا ميخوره و تکون ميخوره چند بار دستمو گذاشتم رو سوراخ گوشم سرمو تکون دادم دقيقا چيزي تو گوشم با حرت سرم تکون ميخوره در حدي هم گوشم هم پشت سرم درد ميگيره حتي وقتي خميازه ميکشم يه چيزي تو گوشم تکون ميخوره و اون صدا .اين صدا خيلي عجيبه اصلا مثل وزوز نيست .از اون روز وزوز گوشم بدتر هم شده دوتا دکتر رفتم گفتن پرده گوشت سالمه حي مويي يا حيوني نيست من بايد چي کنم خيلي دارم عذاب ميکشم

 179. باسلام وخسته نباشید.الان سه ساله یه صدایی مثل ووتوی گوشمه بعضی موقعهاکه اهمیت نمیدم اذیتم نمیکنه ولی بعضی وقتهابدجوری کلافم میکنه.همیشه هم توگوشم وجودداره.لطفاکمکم کنید.متشکرم.

  1. جناب آقای مرتضی سلام
   شیوه کم توجهی به وزوز بسیار کمک کننده است البته بعد از ارزیابی دقیق ، در صورت امکان برای ارزیابی دقیق مشکل خود به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

 180. سلام من از هندسویری استفاده میکنم چندبار باعث کیپ شدن گوشم شده رفتم دکتر خوب شده دوباره ادامه دادم.الان باز گوشم کیپ شده و یه کم صدا میده
  نه درد دادم نه از خاب بیدار میشم .ولی این کیپ شدن آزارم میده
  چیکار کنم .میگن آب سیر بچکانم توی گوشم درسته؟

  1. سرکار خانم پوران
   سلام اگر از گوشی استفاده می کنید صدای آن را قدر بلند کنید که فرد کنار دستی شما صدا آن را نشنود در این صورت به گوش شما صدمه ای وارد نمی شود

 181. با سلام و خسته نباشید؛
  مدت یک ماه است که صدای قلبم را به طور واضح در گوش راستم می شنوم بطوری که موج صدا پشت پرده گوش کاملاً احساس می شود. و باعث لرزش خفیف پرده گوش می شود.
  البته این صدا در طول روز احساس نمی شود و فقط هنگام خواب شنیده می شود. تا حدی که برای خوابیدن مشکل پیدا کرده ام. برای معاینه گوش به دکتر عمومی مراجعه کردم که ایشان فرمودند گوش من کاملاً سالم است.
  با توضیحاتی که در مطالب بالا درج فرموده اید نگران شدم که ممکن است مشکل عروقی داشته باشم. مدت 4 سال هم هست که به بیماری پرکاری تیروئید مبتلا هستم و دارو مصرف می کنم.
  ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی کنید.

  1. سرکار خانم عاطفه
   باسلام
   لطفا نگران نباشید برایارزیابی مشکل خود حتما به یک مر کز سنجش شنوایی مراجعه کنید

 182. سلام وقت بخیر

  من ۳۵ سالمه الان چند ماهی هست توی گوش چپم موقع خواب صدایی میشنوم، صدایی شبیه به گرفتگی گوش مثل زمانی که با انگشت گوش رو بگیرید چنین صدایی میده اما اونقدر بلند نیست بطوری که وقتی یخچال منزل شروع به کار میکنه اون صدا هم قطع میشه یا هر صدای دیگه ای باشه من صدای گوشم رو نمیشنوم اما زمانی که سکوت مطلق باشه توی گوش چپ میشنوم و این صدا به صورت نامرتب هست مثلا یه شب هست یه شب نیست یا کمتره

  اگه ممکنه بگید آیا دلیلش رو میتونید بگید

  از سایت مفیدترین تشکر و قدر دانی میکنم منتظر پاسخ شما هستم.

  1. جناب آقای محمود سلام
   در اولین فرصت جهت ارزیابی شنوایی خود به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید

  2. جناب آقای محمود سلام
   لطفا در اولبن فرصت جهت سنجش شنوایی به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

 183. سلام الان ازصدای شدیدی که بصورت این بود که یه چیزیرتوگوشم داره راه میره ازخواب پریدم به حالت غلقلکم داشت ده دقیقه طول کشید صداشم زیاد بود میترسم دوباره برام پیش بیاد چکارکنم

 184. سلام و وقت بخیر
  من چند هفته قبل سرگيجه خفیف داشتم و دکتر گفتن گوشم يه مقدار التهاب داره، گفتن گوش راستم هم شستشو نیاز داره که من دو روز قبل شستشو دادم، امروز از صبح هراز گاهی توی گوشی که شستشو دادم صدای تق تق میشنوم، خیلی اذيتم میکنم، دلیلش چيه و آیا با توجه به اینکه شستشو دادم،طبیعیه؟؟؟؟؟

 185. سلام. من چن روز پیش دعوا داشتم ک تو دعوا گوش سمت چپ و راستم 3 بار سیلی خورد اولش کیپ شده بود و درد میکرد وقتبی دندونمو فشار میدادم دکتر رفتم گفتم دستما گذاشتم تو 2 روز بعئ رفتم دکتر معاینه کرد گفت پرده پاره نشده برم شنوایی سنج و تستمم نگا کرد گف خووبه بعد گوشمو شسن و شو داد جرماشو گرفت و بعد از اون گوشام ب صدای بلند خیلی حساس شده و مدام صدای وزوز میشنوم قطره کانازول و اوتیسپت و قطره چشمی بهم داد.میزنم هیچی نمیشه چیکار کنم؟؟؟اهان وقتیم دستمال میزارم چن ساعت و برش میدارم تا یه رب همه چی خوب میشه و بعد دوباره گوشم اذییتم میکنه

  1. سرکار خانم مریم
   سلام
   اولا دعوا چیز خوبی نیست لطفا خودتان را کنترل کنید
   ثانیا خدا را شکر پرده گوشتان پاره نشده
   انشالله التهاب آن هم بر طرف خواهد شد

 186. حاضرم هر دکتریو هر هزینه باشه پرداخت کنم تا گوشم خوب شه فقط راهنمایی خوب کنید تا من بدونم باید چیکار کنم .مرسیی

 187. سلام خدا قوت.من مدت زمان طولانی هست که صدایی شبیه به صدای موج یا باد بیشتر در گوش چپم احساس میکنم این صدا مخصوصا وقتی روی کتاب یا گوشی تمرکز میکنم و بدون وقفه هست تمرکز من ایجاد میشه.بعد از اون حالت سرگیجه و تاری دید ایجاد میشه برام که باید چشمام برای چند ثانیه ببندم الان دو سالی هست این مشکل دارم اما فکر میکردم مورد خاصی نباشه.ایا امواج موبایل میتونه تاثیر سو روی این موضوع داشته باشه؟ مرسی از راهنمایی شما.

 188. سلام من یه جون ۲۳ سالم که چهار ماه پیش تو یه مهمونی به علت صدا گوش چپم تا یه مدت کم شنوا شده بود و بعد یع هفته وز وز شرو شد تا الان پیش دکتر خرسندی رفتم گفت چسبندگی استخونچه گوشته و نمیشه کاریش کرد یه چن وختیم هس که گوش راستم موقع فعالیت یا باز کردن دهنم تقه ریزی میکنه میشه یه راهنمای بکنین

  1. جناب آقای سامان
   سلام
   با انجام آزمون تیمپانومتری کاملا معلوم می شود مشکل شما در گوش میانی چیست لطفا به مرکز شنوایی شناسی نزدیک خود بروید واین آزمون را انحام دهید .

 189. سلام من یه چهار ماهیه هست دچار وز وز گوش شدم و خیلی بده واقعا اما یه سری با یه سری فعالیتا میشه کمش کردو بهش توجه نکرد دوس دارم اونای که مث خودم همین مشکلو دارن و اگه اونام دوس داشته باشن میتونیم با هم در ارتباط باشیم که حد اقل یکم از نظرات هم استفاده کنیم و همدیگرو کمک کنیم چون با غصه خوردن هیچی درس نمیشه این ایدیمه هر کی خواست و دوس داشت میتونه پی ام بده@sam7474 این ات ساینوو بزارین اول اسمم اینجا نمیدونم چرا اینطور میفته

 190. سلام وقت بخیر من چن سالی میشه وقتی سرم تکون میدم یا گردن ب نحوی تحت فشار باشه صدای شبیه صدای باد تو گوش چپم میشنوم وقتی دستم روی ی نقظه خاصی از گردنم قرار میدم صدا قطع میشه خواهش میکنم بگید علت چیه. اگ امکانش باشه ب ایمیلم جواب بدید

  1. جناب آقای /سرکار خانم k1
   سلام
   شما هم لطفا در اولبن فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 191. سلام من48ساله هستم.حدود سه ساله که وقتی خم میشم توی گوشهام صدای هوهو میشنوم علت چی میتونه باشه تاحالا هم به پزشک مراجعه نکردم

  1. جناب آقای /سرکار خانم عابدی
   سلام لطفا در اولبن فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 192. سلام خسته نباشید
  بنده با مراجعه به دو دکتر متخصص متوجه شدم جرم چسبیده به پرده گوش دارم. ک گفتن قطره استفاده کن برای شستشو.
  از وقتی قطره می ریزم کمی احساس صدای اضافه در گوشم می‌کنم
  آیا طبیعی است؟

 193. سلام آقای دکترمن۲۷سالمه ودوروزه توگوش چپم نبض تندوگاهی کند میزنه وتو گوشم پرش پوستمو احساس میکنم دارم دیوونه میشم چند ساعتی قطع شد دوباره شروع شده.چیکارکنم؟از قبل هم

  1. سر کار خانم شیر محمدی
   سلام عصر شما بخیر
   حتما در اولین فرصت آزمایشات کامل شنوایی انجام دهید

 194. سلام.
  من مدتهاست که از مشکل وزوز گوش رنج میبرم.
  تقریبا همیشه و همه جا گوشم صدا میده اما شدت و ضعف داره. وقتی خلوت باشه و تنها باشم بیشتر میشنوم صداشو و تو شلوغی و صدای زیاد اصلا نمیشنومش.
  کاهش شنوایی پیدا کردم، چندین بار پیش پزشک متخصص رفتم. دوبار سنجش شنوایی انجام دادن و هر دو یک جواب دادن و گفتن ک هر دو گوشت کاهش شنوایی داری. تقریبا نصف میشنوی.
  من از ادامه روند درمانم میترسم. نمیخام سمعک بذارم. 24 سالمه.
  مشکل خیلی اساسی توی شنیدن ندارم اما احساس میکنم که کمی پیشرفت کرده کمتر شنیدنم.طوریه که وقتی توی اتاق هستم از اتاق دیگه صدای صحبت رو میشنوم اما متوجه نمیشم که چی دارن میگن.
  اخرین بار اسفند پارسال رفتم پیش متخصص بهم گفت فشار گوشت بالاست. استرس نباید داشته باشی. نمک نخور و امثال اینا. سه تا بهم امپول داد بزنم و 200 تا قرص. بعد گف برو ام ار ای بیا همینجا ک ببینیم صدای گوشت از کجاست.
  ولی من ادامه ندادم روند درمانم رو. 🙁
  خیلی ناراحتم از این موضوع. مادرم میترسه که برای ازدواجم مشکلی پیش بیاد وقتی بهش میگم بریم دکتر بهم میگه چیزیت نیست و راضی نمیشه که درمانمو ادامه بدم. خودمم از این موضوع وحشت دارم.
  و ترس بیشترم برای این هست که خدایی نکرده تا 10 سال آینده شنواییم رو از دست بدم.
  آخرین بار اون خانوم دکتر بهم گفت چرا برای درمان دیر اومدی. 🙁 میترسم ک بازهم دیرتر شه. 🙁

  1. سرکار خانم فرناز
   سلام
   اگر آزمایشات شنوایی انجام داده اید برای تلگرام به شماره 09123544806 ارسال کنید تا بهتر در جریان مشکل شما قرار بگیرم

 195. سلام بیست سالمه سندروم روده ی تحریک پذیر دارم که از علائمش تپش قلب هم هست کم خونی هم ندارم اما تحت استرس هستم یه مدته که تپش قلب دارم و با وز وز گوش سمت راست همراه است با سرگیجه که احساس غش کردن هست و کمی تب و گاهی سردرد شقیقه ای سمت چپ دچار میشوم قند خونم 72 هست سابقه ی غش ندارم بنظر شما علت چیست

  1. سرکار خانم رویا سلام
   انشالله ب پیگیری مشکلات گوارش و عمومی خود وزوز و با احتمالا سرگیجه شما هم خوب خواهد شد ابتدا به درمان جدی آنها بپردازید

 196. سلام.. ایا ساکشن کردن گوش زیر نظر متخصص میتواند موجب وزوز دائمی شود؟ بطور کل اگر نیاز باشد ضرر ندارد و آسیب ب عصب گوش نمیزند ؟؟ چون سر و صدای زیادی دارد میپرسم

  1. جناب آقای حمید
   سلام
   بعید است انجام ساکشن برای خارج ساختن جرم یا عفونت گوش خارجی موجب ایجاد وزوزیا آسیب به عصب شنوایی شود

 197. سلام من هردو گوشم نیاز به ترمیم داره ولوزه سوم هم داره ایا هرسه رو میشه دریه جلسه عمل کرد .وبعد عمل امکانش هستش شنواییم کمتر بشه و یا صدای که چندساله در گوشم هست بدتر از این بشه

 198. با سلام
  من دو سه ماه قبل احساس درد و عفونت در گوش داشتم ، امروز و فردا کردم تا شاید خودش بهتر بشه ؛ الان مدتیه که توی گوش چپم صدای وزوز می شنوم …. دائمی هم هست و قطع نمیشه متاسفانه
  بر اساس نوشته های فوق شروع به مصرف آزیترومایسین کردم …
  روز اول 2 تا و الان روزی یکی ….
  آیا این دارو مفید هست و آیا باید دوز مصرفی رو بالاتر ببرم ؟
  ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. جناب آقای حامد
   سلام
   لطفا خود درمانی را کنار یگذارید به به پزشک کتخصص گوش مراجعه کنید

 199. سلام من ۲۱ سالمه و از وقتی یادم میاد گوش چپم صدای هوهوی شدید باد میده و برام ازار دهندس به متخصص مراجعه کردم گفت که عصب گوشم مشکلی نداره به نظرتون چیکار کنم شبا کلافه میشم الانم که دارم مینویسم از صدای گوشم کلافه شدم

  1. سرکار خانم فهیمه
   سلام
   لطفا در هنگام مطالعه برای کاهش وزوز از یک آهنگ ملایم استفاده کنید تجربه نشان داده می تواند در کنترل وزوز کمک کنند باشد

 200. سلام من یک ساله وزوز گوش دادم اول شبیه صدای پیلوت بخاری تو دوتا گوشام و سرم بود الان صدا عوض شده فقط تو گوش راستم وسرم شبیه بوق ماشین کلا بهش زیاد فکر میکنم همش استرس دارم تا آخر عمرم باهامه کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم گفتن گوشات سالمه هیچ مشکلی نداره

  1. سرکار خانم سیمین سلام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی صنعتی است
   نگران نباشید بر خودتان مسلط باشید با کنترل بیشتر بر خودتان و همکاری متخصصین انشالله وزوز شما قابل کنترل خواهد بود

 201. سلام من یک ساله وزوز گوش دادم اول شبیه صدای پیلوت بخاری تو دوتا گوشام و سرم بود الان صدا عوض شده فقط تو گوش راستم وسرم شبیه بوق ماشین کلا بهش زیاد فکر میکنم همش استرس دارم تا آخر عمرم باهامه کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم گفتن گوشات سالمه هیچ مشکلی نداره

  1. سرکار خانم ساره سلام
   وزوز گوش یکی از عوارض زندگی صنعتی است
   نگران نباشید بر خودتان مسلط باشید با کنترل بیشتر بر خودتان و همکاری متخصصین انشالله وزوز شما قابل کنترل خواهد بود

 202. سلام ببخشید من وزوز گوشم با استرس سدید تر میشه استرسمم به این علت که میگن درمان نداره من کلی دکتر رفتم نوار گوش دادم همه گفتن گوشات سالمه.لطفا کمک کنید

 203. سلام عمل جراحی تمنوپلاستی روی گوش سمت چپ انجام دادم که خوب نشد بار دوم عمل جراحی تمنو پلاستی و ماستوئید کتومی انجام دادم که پرده گوشم خوب شد ولی اب دهنم قورت میدم هر دو گوشم صدای تق تق میده و کمی هم وزوز دارم میخواستم ببینم علائم بدی و خوب میشود

  1. جناب آقای سپهر
   سلام
   این از عوارض همان عمل جراحی است حتما آزمون بررسی شیپور استاش انجام دهید

 204. باسلام. بنده 19 سالمه نزدیک به چهار ماهی هست که اوایل سرگیجه داشتم به دلیل جمع شدم مایع گوش سمت چپم ولی بعد از بهبودی ، گیجی سر دارم ، حالت تهوع دارم. چند تا متخصص رفتم و گفتن واسه اضطراب شدیدمه .آزمایش خون و نوار مغزم سالم بودن. نزدیک به دو ماه قرص سرترالین 50 و بتاسرک 8 مصرف کردم و خیلی عوارض این قرصها تاثیر گذاشت روی بدنم و قطعشون کردم. در حال حاضر قطره ی هایپیاران استفاده میکنم.
  آیا مشکل یا بیماری خاصی مثل تومور ممکنه وجود داشته باشه یا این فشار سرمو سنگینی سرم به دلیل اضطراب شدیدمه؟

 205. سلام آقای دکتر خسته نباشید و ممنون از توضیحات خوبتون من یه دختر 29ساله هستم که بنظر خودم عالی میشنوم ولی سال 89گوشم خیلی داغ میکرد که رفتم دکتر و شستشو دادن و گفتن قارچ گرفته اونم بخاطره التهاب هندزفری و…. دوباره سال 92ازطرف کارم میخواستیم بیمه شیم ازطرف کارمون چکاپ کامل شدیم که گفتن گوشت یه مقدار شنوایش ضعیفه برو پیش متخصص.ولی چون من گوشم خارش داشت فک میکردم مشکل همینه و وقتی پماد بتامتازون میزدم گوشم خنک میشد و اذیت نمیشدم.گوشمم شاید وزوز داشت ولی من هیچ وقت فک نمیکردم ازتوعه گوشمه و توجهی بهش نداشتم فک میکردم همه این صدارو میشنون.تااینکه یک ماه پیش برای کار دیگه ای رفته بودیم کلنیک بقیه الله اونجا تصمیم گرفتم باز گوشمو نشون بدم وقتی نوار گوش ازم گرفت صدای وزوز تو گوشم بود البته یه دوروزی خیلی شدید گوشم سوت میکشید ک من تصمیم گرفتم به دکتر نشون بدم بعدازنوار گوش دکتر متخصص بهم گفت گوشات هردوتاش سی درصد ضعیفه بعد ازم پرسید وزوز داری سرگیجه داری از همون روز تا الان دیگه وزوز گوشم منو آزار میده و شبها اذیتم میکنه.پیش یه دکتر دیگه رفتم ایشون قرص بتاهیستین دادن روزی دوبار مصرف کنم ولی باز تاثیری نداره من خیلی نگرانم راه درمانش وزوزچیه؟اقای دکتر راه پیشگیریش چیه ک گوشام ضعیف تر نشه

  1. سرکار خانم سمیرا
   سلام ممکن است پرده گوشتان حساس تر از حد طبیعی باشد حتما باید گوشتان دیده شود

 206. سلام‌اقای دکتر من۲۴ سالمه دوماهی هست گوش راستم هنگامی ک سرمو ب سمت چپ یا حتی گردنمو ب سمت چپ میچرخونم‌حتی یه درجه گوشم شروع ب صدا دراوردن میکنه واینک مثل نبض شروع ب زدن میکنه صداش هم یه چی تومایه های صدای باده و انگار اینک یه تبل دارن توی گوشم‌میزن من خیلی نگران شدم ???

  1. جناب آقای /سرکار خانم حانی
   سلام خودتان را نگران نکنید هر دردی درمانی دارد
   حتما به گوش پزشک مراجعه کنید و آزمون های شنوایی لازم را انجام دهید همکاران ما شما را کمک خواهند کرد

 207. سلام خسته نباشید
  بنده ۲۵ سالمه و شب چهارشنبه سوری به طور اتفاقی یکی از این مواد محترقه ها که اصطلاحا بهش کپسولی میگن تو فاصله کمتر از یک متر در نزدیکی گوش چپم ترکید.و اولاش صدای خیلی خیلی بلند و وز وز شدید گوشم بود.که وز وز همون ساعت های اولیه قطع شد.اما الان که نزدیکه ۲ هفته گذشته گوشم کیپ شده و احساس کم شنوایی دارم.ولی در مواقعی که خودم با صدای نسبتا بلند صحبت میکنم گوشم باز و بسته میشه.دقیقا شبیه به قطع و وصل صدای هندزفری.ولی فقط مواقعی که حرف میزنم این اتفاق میفته.ولی صدای وز وز دیگه احساس نمیکنم یا خیلی کمه.به نظر شما پرده گوشم پاره شده؟و این قطع و وصل شدن صدا چه دلیلی میتونه داشته باشه.این کم شنوایی داعمی هستش یا موقت؟واگر تا چه مدت به حالت اول برنگشت به دکتر مراجعه کنم.ممنون

 208. با سلام گوش سمت راستم کیپ شد بعد از چندروز به دکتر مراجعه کردم گفتند مشکلی نیست از رانندگیه و فشار هوا چندتا قرص دادن که تاثیری نداشت و گفتن هنگام رانندگی ادامس بخور ولی چند روزه گوشم صدای ارتعاش میده خیلی آزار دهندس چند شبه خوابم نمیبره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. جناب آقای اکبر
   سلام
   در صورت امکان به مرکز سنجش شنوایی بروید تا آزمون امپدانس ادیومتری برای شما انجام دهند

 209. سلام اقای دکتر من وقتی آهنگی رو به وسیله موبایل گوش میدم گوش سمت راستم مثل ترانس مهتابی شروع به زدن میکنه و وقتی آهنگ گوشی رو خاموش میکنم اون صدا هم ازبین میبره میشع بگید علتش چیه تشکر

  1. جناب آقای علی
   سلام احتمالا پرده گوش شما در کودکی پاره شده ودوباره جوش خورده است منطقه ای که دوباره جوش می خورد نازکتر از بقیه قسمت های پرده است واین احساس شما ناشی از لرزش همین ناحیه است نگران نباشید در این شرایط یا ولوم را کم کنید در گوش خود تکه ای پنبه قرار دهید

 210. با سلام
  20 روز پیش سوار ماشین دوستم بود که با صدای بلند سیستم گوش میکردیم بیست روز هست گوشم وزوز میکنه اصلان هم خوب نمیشه تست شنوایی هم رفتم گفت گوشت خوبه ولی وزوز گوشم ادامه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. جناب آقای مسعود
   ید باسلام
   اگر تا یکماه دیگر باز هم وزوز شما ادامه پیدا کرد به سنجش شنوایی مراجعه و در خواست ارزیابی وزوز داشته باش

 211. سلام آقای دکتر
  من صدای نفس کشیدن از گوشم رو میشنوم اول فکر کردم صدای نفس کشیدن خودمه بعد که بینی و دهنمو گرفتم بازم صدای نفس کشیدن از گوشم میاد یکمم گوشم درد میکنه

  1. جناب آقای حسن
   سلام
   لطفا به یگ مرکز سنجش شنوایی مراجعه و در خواست کنید برای شما آزمایش تیمپانومتری وارزیابی شیپور استاش انجام دهند اگر مربوط به شیپور استاش باشد با این آزمایش مشخص می شور

  2. جناب آقای حسن
   سلام
   لطفا به مرکزسنجش شنوایی مراجعه ودر خواست انجام آزمایشات تیمپانومتری و ارزیابی شیپور استاش کنید

 212. سلام جناب دکتر . من مشکل گوشم با سوت کشیدن چندبار درهفته شروع شد و بعد گرفتگی هردوگوش ناگهانی چندروز درماه و نهایتا به گرفتگی هردوگوش و اکو صدا و صدای ضربان دار باد مانند منجر شد . ازمایش سنجش شنوایی و اکو جی چیزی نشون نداد و قرص تاوانکس هم مصرف کردم بهبود خفیفی داشتم ولی با قطع دارو با همون شدت برگشت . البته گوش راستم خیلی بیشتر تحت تاثیر هست . ۳ ماه هست این مشکل با منه . چه ازمایشات دیگه ایو باید انجام بدم ؟

  1. سرکار خانم سمیرا
   سلام
   در صورتیکه وزوز گوش شما ضربان دار است وصدای نبض خود را می شنوید از پزشک معالج خود بخواهید بررسی عروقی گوش میانی شما را انجام دهند

 213. سلام من حدود سه ماهه گوش چپم صدا میده چهار ماه قرص راکوتان مصرف کردم ماهه اول که تموم شد این مشکل پیش اومد الان سه هفتس قرص قطع کردم خوب نشده بعد این صدا دائم نیست مثلا با چرخش سر یا وقتی سرم در یه حالتی قرار میگیره صدا میده بنظر شمامشکل از چیه

  1. سرکار خانم پرستو سلام
   اگر وزوز شما باچرخش سر قطع ووصل می شود بررسی گوش خارجی ومیانی حتما لازم است لطفا در خواست آزمایش تیمپانومتری در یک مرکز سنجش شنوایی انجام دهید

 214. به نام خدا
  براى بهبود كامل صداى گوش بايد تو سه حيطه عمل كرد
  سبك زندگى(به موقع و اندازه خوابيدن، مصرف شير، نآن، اب،انجير خشك، پياده روى در روز، ورزش و ،،،
  درمان علمى(مراجعه به دكتر گوش و حلق بينى، مغز و اعصاب و ،،،
  درمان سنتى(مراجعه به طب سوزنى
  و اينكه هر كس بدن خودشو از همه بهتر ميشناسه، به طور مثال اگر بدن شما به اصطلاح باد داره حتما بايد با دكترها در ميان بزاريد يا مثلا اگه تيروييد پركار داريد يا هر چيز ديگه،،، و دورى از هدفون و استرس و ،،،
  در نهايت با عمل كردن به اين موارد و مشخص شدن مشكل ان شاء الله درمان كامل به مرور زمان حاصل ميشه.

 215. با سلام،
  چهارشنبه هفته پیش در پرواز به دلیل تغییر ارتفاع در زمان کاهش ارتفاع گوش سمت چپم کیپ شد و دیگر باز نشد و وقتی به منزل رسیدم شب تا صبح رو از درد گوش نتونستم بخوابم، فرداش هم ترشح زرد رنگ از بینی داشتم، به دکتر که مراجعه کردم بعد از معاینه گفت که جرم گرفته و باید شست و شو بشه، یک قطره ایرگل با چندتا قرص نوشتن و قطره رو استفاده کردم روز شنبه برای شست و شو مراجعه کردم و بعد از شست و شو دکتر داخل گوشم رو نگاه کرد و گفت عفونت شدید داره، قرص آموکسیکلاو تجویز کردن و اسپری بینی و آنتی هیستامین،قرصها رو از اونروز تا به حال دارم استفاده میکنم و الان که نزدیک 3 روز از شست وشو و مصرف آنتی بیوتیک میگذره تغییری در گوشم احساس نکردم و کماکان ترشح زرد رنگ شدید از بینی و حلق دارم، میخواستم ببینم آیا مدت زمان خاصی باید طی بشه تا بهبودی کامل؟ ممنون

  1. جناب آقای آرمین
   سلام
   احتمالا با اختلاف فشار پرده گوش شما پاره شده و سپس عفونی شده
   دارو درمانی را ادامه دهید
   تا حد ممکن آب وارد گوشتان نشود
   تحت نظر پزشک باشید

 216. باسلام آقای دکتر من از حدود ۶ماه پیش وزوز گوش چپ بیچارم کرده و بطور کلی زندگیم رامختل کردا است.به حدود هشت متخصص گوش وحلق در اصفهان مراجعه کردم و نوار گوش دادم گفتند کاهش شنوایی و ضعف عصب گوش داری وتا آخر عمر این صداباتوست.از آنروز صدای گوشم بیشتر و وضعیتم بدتر شده است.اخیرا به روانشناسی مراجعه نمودم که میگوید نوروفیدبک و بیوفیدبک و tds روشهای درمانی هستند که اخیرا کشف شده و باعث بهبودی کامل وزوز و یا کاهش آن تا هفتاد درصد میشود.نظر شما چیست جناب دکتر؟آیا انجام این روشها که هزینه بر هم میباشد باعث بهبود وز وز و ضعف عصب گوش من میشود؟باتشکر

  1. جناب آقای حمید
   سلام
   لطفا آخرین آزمایشات شنوایی از جمله ارزیابی وزوز خود را به تلگرام 09123544806 ار سال بفرمایید

 217. باسلام وخسته نباشید من 34سالمه ونزدیک ده سال تو گوشم وزوز هست و ی مدت هم سرگیجه شدید داشتم با تزریق سه مرحله دگزا توگوشم سرگیجم بهتر شد تا این یک هفته ای هست موقع که میخوام دراز بکشم یا از خواب بلند شم سرگیجه ای بشدت حس میکنم طوری که چشمامو میبندم تا بحالت عادی برگردم بعد بلند میشم و چندتا تست وی ان جی و ا کو جی هم دادم سال90برا مینیر طوری که قطعی بهم نگفتن که مینیر دارم موندم الان چکار کنم

 218. با سلام من حدود یک هفته است که وقتی آب باز میشه سشوار روشنه نایلون چخ چخ میکنه یه صدایی مثل وقتی سیم توی پریز اتصالی داره یه جیز جیز کوچیکی میکنه اونطوری توی گوشم صدا میاد . این اتفاق بعد از خوابدین برام افتاده و نمیدونم چرا ؟ میشه لطفا راهنماییم کنید .

 219. باسلام و احترام

  اکنون ۱۲روز میشه که عمل ترمیم پرده گوش رو انجام دادم.ولی

  غذا میخورم یا اب میخورم گوشم صدا میده.حتی اب دهنم رو

  قورت میدم گوشم صدا میده وتق تق میکنه.میخاستم بدونم دلیلش چیه؟ایا ممکنه عمل ترمیم به خوبی انجام نشده باشه.

  باتشکر

 220. با سلام من 33 سالمه حدود یه ساله گوشم صدای ضربان و و یه چیزی مثل باد میده، خیلی اذیت نمیشم، ولی در مراجعه به دکتر بعد تست شنوایی، ایشون گفتن کم شنوایی عصبی داری، خیلی ناراحتم نمی دونم باید چکار کنم، دارم افسرده میشم

  1. جناب آقای فرهاد سلام
   لطفا آخرین آزمایش شنوایی خودتان را از طریق تلگرام به شمازه 09123544806 ارسال بفرمایید

 221. سلام خسته نباشید آقای دکتر وقت بخیر ضمن قبولی طاعات و عبادات من در هیئات عزاداری شرکت کردم و دچار سوت کشیدن گوش هام شدم به پیش دکتر رفتم و قطره بتامتازون رابت رو برام نوشت به نظر شما خوب میشوم چند روز طول خواهد کشید؟؟؟

  1. جناب آقای مهرشاد شهتوند
   سلام
   انشالله تا حالا دیگر خوب شده باشید
   اگر نه حتما برای سنجش شنوایی مراجعه کنید

 222. سلام ببخشید من تقریبا سه ماهه صدای وزوز گوش دارم ویه صدای سوت در سر،نوارگوش گرفتم ام ار ای انجام دادم دکتر مغز واعصاب دارو ضد افسردگی خواب اور بهم دادن !با استفاده کردن از این قرص ها بهتر میشم؟؟صدا خیلی اذیتم میکنه خواهشا یه راهنمایی بکنین ممنون

  1. سرکار خانم فاطمه سلام
   لطفا برای ارزیابی وزوز گوش خودتان به یک مرکز سنجش شنوایی هم مراجعه کنید

 223. سلام وقت بخیر،
  من گوشم یه صدایی مثل صدای هواپیما (سوت مانند ممتد) داره همیشه هم هست، فقط خفیفه حواسم بهش نیست اذیتم نمیکنه، شاید بگم چند ساله اینجوریم!دکترم نرفتم از ام ار ای میترسم.نظر شما چیه؟

  1. سکار خانم سحر سلام
   لطفا در اولین فرصت در یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه معاینه گوش انجام دهید و آزمایش شنوایی انجام دهید شاید به ام آ ر ای هم نیاز نباشد

 224. باسلام خدمت شما اقای دکتر من سال ۸۵ در یک اتاق ۲×۲ بودم که پسر عمویم یه دونه ترقه انداخت داخل اتاق من تا امدم گوشمو بگیرم ترکید تا ۲ روز اول همه صداها مثل هم بودن دکتر هم رفتم گفت چیزی نشده بعد این همه سال هنوزم توی گوشم صدای ویز ویز مونده با تشکر از شما

 225. سلام و خسته نباشید من یه چند روزی گوش سمت راست موقعه خواب صدا میده پشت سر هم طوری که وقتی سرم ‌ و رو بالشت میزارم شروع میشه و ساکت نمیشه تقریبا مثل صدای زوزه باده هو هو هو خخخ این صدارو میده لطفا بگید چیکار کنم ???باتشکر

  1. سرکار خانم باران
   سلام وقت شما بخیر
   نگران نباشید
   لطفا در اولین فرصت جهت ارزیابی شنوایی به مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید

 226. سلام وقتتون بخیر,من حدودا سه ماهه به این بیماری دچار شدم گوش چپم سوت ممتد و زیری داره که وقتی گوشمو نگه میدارم بیشتر متوجه میشم و گوش راستمم همون صدا یه ذره مرتعشتر که وقتی سرمو رو بالش میزارم بیشتر میشه گردن درد وشانه راستمم درد میکنه ,البته اینم بگم که براثر یه شب سرو صدا وزوز سمت چپ گوشم شروع شد سمت راستم حدودا دوهفدوهفته شروع شده,و الان این علائمو دارم وقتی حمام میرم واب تو گوشم میره این صداها بلندتر میشه یا همچنین تو سر وصدا میرم همینطور انگار گوشم یه ذره زخم میشه و میگیره البته من بعد اون شب که گوشم شروع کرد به صدا دادن دکتر رفتم دکترم گفت داخل گوشت یه ذره التهابم داره قرص ب1 دادولی درمان نشدادواین صداها واقعا برام.ازار دهنده شدهخو زندگیمو مختل کرده من دوقلو دارم و واقعا دیگه نمیتونم براشون وقت بزارم خواهشا راهنماییم کنید چه مراحل پزشکی رو باید طی کنم و پی چه متخصصی برم باتشکر.

  1. سرکار خانم مریم سلام
   لطفا در اولین فرصت آزمایشات شنوایی انجام داده و بخواهید برای شما ارزیابی وزوز انجام دهند

 227. سلام و درود بر شما. دو هفته پیش که از حمام بیرون اومدم احساس کردم گوش چپم وزوز شدید میکنه (و کمی درد گوش و ترشحات زیاد واکس داشت)و با سشوار هم گوشم رو خشک کردم و بعد از ده روز تقریبا وزوز گوش برطرف شد و به دکتر مراجعه کردم گفتند که گوشت رو جرم گرفته است(به اندازه هسته خرما جرم داری) ولی به دکتر برای جرمگیری گوش مراجعه نکردم، الان مشکل م این هستش که گوش راستم صدایی مانند باد میده و بعضی وقتا ، موقتا سوت میکشه به نظرتون دلیل صدای باد توی گوشم میتونه جرم گوش باشه؟
  با تشکر

  1. جناب آقای احمد
   سلام یکی از دلایل وزوز گوش وجود جرم در مجرایخارجی گوش است ممکن است برای شما هم چنین باشد لطفا برای تمیز کردن مجرای گوش خود به پزشک گوش مراجعه فرمایید

 228. سلام من گوش راستم سمعک استفاده میکردم سرماخوردم گوش راستم گرفت‌رفتم دکتر گفت سرماخوردگی هست سرماخوردگیم خوب شد اما گوشم نه حالا‌حدود۱۵روزه وزوز میکنه دوباره رفتم دکتر گفتندعصب گوشت‌ضعیف‌شده دارودادن بعضی موقه هاوزوزگوشم کامل قطع میشه اما گوشم خوب نمیشه چرا موندم چیکارکنم

  1. جناب آقای محمود قهرمانی
   با سلام
   با توجه به اینکه سابقه کم شنوایی دارید واز سمعک استفاده می کنید از شنوایی شناس خود بخواهید آزمایش شنوایی جدیدی برای شما انجام داده وارزیابی وزوز هم انجام دهند

 229. سلام من چند ساله از هندزفری با آخرین درجه ی صداش آهنگ گوش میدم آلان گوشم چن ماهه خیلی درد میکنه خودمم احساس میکنم شنواییم کم شده اگر دیگر از این وسیله استفاده نکنم بهتر میشم یا جای جبران نیست؟

  1. سرکار خانم غزل
   در مواردی که کم شنوایی ناشی از صدای بیش از حد مجاز باشد
   در مراحل ابتدایی با استراحت صوتی شنوایی به حالت طبیعی بر می گردد اما اگر این صدای غیر مجاز ادامه پیدا کند کم شنوایی دائمی بروز می کند
   انشالله در شما چنین نباشد و با استراحت صوتی شنوایی شما طبیغی شود اما بهتر است آزمایش شنوایی انجام دهید

 230. با سلام پسر من ۹ سالشه ۳ ماه پیش وی تی که در گوشش گذاشته بودند رو خارج کردند که تقریبا ۶ ماه داخل گوشش بود و بعد از ۶ ماه دکتر خودش با زحمت از گوشش خارج کرد حالا بعد از۳ ماه میگه باز داخل گوشم صدای سوت میاد چیکار کنم متشکرم

  1. سرکار کار خانم سمین
   سلام
   احتمالا مربوط به وی تی می باشد انشالله به سرعت این احساس بر طرف می شود

 231. سلام ..من 4ساله نمیدونم به چه علتی یهو یه صدایی تو گوشمه… اولا بهش عادت نداشتم متاسفانه بهش اهمیتم ندادم .. تا الان که رفتم دکتر .. نوار گوشم گرفتم ولی دکتر گفتن باید باهاش کنار بیای … ینی هیچ عملی نیس که بتونه گوش منو خوب کنه و از شر این صدا راحت؟؟؟

  1. سزکار خانم مهدیس
   سلام

   وزوز علت های متفاوت و درمان های مختلفی دارد باید در جهت علت آن تلاش کرد و درمان آن را پیدا نمود

 232. سلام. به شدت به صدا الرژی پیدا کردم. صدا یه کم بلند باشه یا هر صدای اضافه ای عصبیم میکنه. توی ازمایشگاه طبی کار میکنم. صدای دستگاهها اذیت میکنن طوری که مجبور میشم انگشتامو توی گوشام ببرم که صدایی نشنوم. تمام شب همون صداهارو توی گوشم میشنوم. حتی اگه کسی مستقیم توی سوراخ گوشم اروم حرف بزنه به شدت عصبی میشم. تا یکی دوساعت توی گوشم صدای باد میاد. سرو صدا برای دیگران مشکلی نداره ولی من گوش درد و سردرد میگیرم. وقتی بیرون میرم پنبه توی گوشم میذارم. باید چکار کنم.

  1. سرکار خانم سحر سلام
   لطفا در اولین فرصت یه مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید و آزمایشات شنوایی انجام دهید شاید لازم باشد به روانشناس هم مراجعه کنید

 233. سلام
  خیلی ممنونم از سایت خوبتون
  من ۱۴ سا سن دارم و حدود ۳یا ۴ماه که مدام در گوش چپم صدای هوهوی باد میشنوم
  به طوری که اگر سرم را در زاویه خاصی بگیرم صدا احساس نمیشه و اگر در زاویه های دیگه قرار بدم مدام صدای وزش باد را احساس میکنم
  نوار گوش هم گرفتم گفتند هیچ مشکلی ندارید
  لطفا بهم بگید چی کار کنم

  1. جناب آقای امیر حسین
   سلام لطفا از شنوایی شناس خود بخواهید برای شما ارزیابی کامل وزوز انجام دهند

  2. سلام اقای امیرحسین شمابرای گوشتون پیگیری کردید؟من هم دقیقا مثل شماهستم درمانشو پیداکردید؟ممنون میشم جواب بدید من خیلی نگرانم

 234. سلام اقای دکتر چند ساله که گوشم درد میکنه و ورز گوش دارم واز صدای بلند دیگران بد تر میشم خیلی عصبی میشم چه کار می تونم بکنم و میرم تو تنهای خودم که گوشم اروم بشهیک صدای زن می شنوم و گیجگام خیلی خیلی درد نی کنه

  1. سرکار خانم ناهید
   سلام لزفا در اولین فرصت آزمایش شنوایی اتجام دهید و از شنوایی شناس خود راهنمایی بخواهید
   شاید نیاز به معرفی به روانشناس هم باشد