چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که از قدیم الایام در آثار پزشکی پیشینیان در بابل، آشور، هند، مصر و یونان باستان به آن اشاره شده. بین ۶ تا ۱۷ درصد جمعیت جهان دچار وزوز گوش می شوند و این مشکل دست کم ۵ دقیقه طول می کشد. در ۳ تا ۷ درصد موارد وزوز گوش به حدی است که فرد برای رفع مشکل خود، به پزشک مراجعه می کند. اگرچه تحمل وزوز گوش و تأثیر آن بر زندگی، در افراد مختلف یکسان نیست، در ۵ درصد مبتلایان، وزوز گوش تأثیر عمده ای بر زندگی می گذارد. با دکتر بهرام ملکوتی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره همین مشکل شنوایی گفتگو کرده ایم…
▪ آقای دکتر! وزوز گوش بیماری شایعی است؟
ـ وزوز گوش اصلا بیماری نیست؛ صرفا یک علامت است. مثلا وقتی می گوییم یک نفر تب دارد، باید بدانیم که تب یک بیماری نیست؛ بلکه یک نشانه است، نشانه ای از یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی یا نشانه ای از یک بیماری وخیم تر مانند مننژیت که اگر به آن توجه نشود، ممکن است مشکلات جدی برای بیمار ایجاد کند. این وظیفه پزشک است که اگر یک بیمار به وی مراجعه کرد و دچار وزوز گوش بود، تشخیص بدهد که این نشانه ای از یک بیماری ساده است یا یک بیماری خطرناک. پس وزوز گوش یک علامت است، نه یک بیماری.
▪ چه اتفاقی در گوشمان می افتد که این وزوز را حس می کنیم؟
ـ ببینید، ساختمان گوش داخلی انسان در داخل استخوان گیجگاهی قرار گرفته است. سختی این استخوان بعد از مینای دندان، مقام دوم را در بدن دارد. در کنار این استخوان غشایی قرار گرفته که احشای داخلی را عایق بندی می کند. این قضیه نشان می دهد که خلقت گوش به نحوی صورت گرفته که اعضای حساس باید در محیطی ایمن قرار داشته باشند تا هیچ گونه ضربه و اختلالی در کارشان به وجود نیاید بنابراین اگر هر عاملی (مثل ضربه ، تروما یا داروها) عایق پیرامون ساختمان داخلی گوش را دچار خدشه و آسیب کند، می تواند در گوش ایجاد صدا نماید.
▪ حالا این صداها واقعا صدای وزوز است یا اینکه صداهای دیگری هم ایجاد می شود؟
ـ نه، این طور نیست که فقط صدای وزوز باشد. خیلی از بیماران وقتی به پزشک مراجعه می کنند خودشان خیلی خوب می توانند این صدا را برای پزشک توضیح بدهند. بعضی ها می گویند مثل صدای ترانس مهتابی است و بعضی دیگر صدای آرام موتور یخچال یا دیگ زودپز را مثال می زنند و جالب است بدانید با مثال هایی که بیماران می زنند ما می توانیم حتی محدوده فرکانسی وزوز را در ذهن مان تصور کنیم و این امر می تواند تا حدودی به ما کمک کند که محل مشکل را در گوش بیمار تشخیص بدهیم که آیا در داخل حلزون است یا در مناطق دیگر.
▪ علت بروز یک عارضه شنوایی که منجر به بروز وزوز گوش می شود، چیست؟
ـ گوش سازمانی است که گیرنده اش در محیط قرار دارد که همان کانال گوش خارجی، گوش میانی، پرده گوش و استخوان های ریز گوش است اما قسمتی که این صدا را تفسیر می کند، در مغز قرار دارد و بین مغز و گوش عصب شنوایی به عنوان پل ارتباطی قرار گرفته است. این عصب از گوش خارجی به گوش میانی و از سمت حلزون به سمت مغز امتداد دارد بنابراین اگر در هر کجای این سیستم از گوش خارجی تا سطوح عالی مغز مشکلی به وجود آید، می تواند عامل وزوز باشد. به عنوان مثال وقتی جرم گوش در گوش خارجی تجمع پیدا کند، می تواند عامل وزوز باشد. در گوش میانی عواملی مانند سفتی استخوانچه ها و چسبندگی بین آنها سبب ایجاد وزوز می شود. برخی از مسمومیت های دارویی به وسیله بعضی از داروها که برای گوش سمی هستند مانند برخی از داروها نظیر سالیسیلات ها، NSAIDS (ایبوپروفن، ایندومتاسین، فنیل بوتازون و…) آمینوگلیکوزیدها، فلزات سنگین مانند ارسنیک، کینین و بعضی از ضد افسردگی ها (آمی تریپتیلین، آموکساپین، دزیپرامین، دوکسپین، ایمیپرامین، نورتریپتیلین، تری میپرامین، پروتریپتلین و تزازودن) می توانند با آسیب حلزون و عصب زوج هشتم مغزی موجب وزوز گوش می شوند. در مسیر عصب شنوایی هم عواملی مانند تومورهای عصب شنوایی بسیار مهم اند.
بعضی از وزوزهای گوش با بالا رفتن سن ایجاد می شود زیرا دیواره عروق سخت شده و در نتیجه عروقی که حلزون گوش را تغذیه می کند، مسدود یا تنگ شده و سبب کم خونی در قسمتی از حلزون می شود که خود، عامل ایجاد وزوز گوش است. یک سری اختلالات عروقی هم هستند که می توانند عامل وزوز باشند. مثلا وقتی بیمار سر خود را پایین می آورد یا در حالت درازکش قرار می گیرد فشار وریدی ناحیه جمجمه بالا می رود و بالا رفتن این فشار وریدی همراه با نازک شدن یا وجود نداشتن دیواره نازک استخوانی که بین شریان های مغز وجود دارد، سبب می شود صدای ضربان یا نبض به حلزون منتقل شده و صداهای داخلی در گوش ایجاد کند. ولی به طور کلی، بیشترین علت بروز وزوز گوش، آلودگی های صوتی در محیط های صنعتی و محیط زندگی است.
▪ آیا بیماری های زمینه ای هم در ابتلا به وزوز گوش موثرند؟
ـ بله، برخی بیماری ها مانند فشارخون، دیابت، بیماری های عروقی، آلرژی و حساسیت، مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی و… در این زمینه موثرند. یک سری عوامل هم سبب بدتر شدن وزوز گوش می شوند؛ مانند استعمال دخانیات، مصرف الکل و قرارگیری در معرض اصوات بلند.
▪ در چه صورتی وزوز گوش آزاردهنده محسوب می شود و حتما به درمان احتیاج دارد؟
ـ این مطلب را ما این طور از بیمار سوال می کنیم که آیا این صدا، تمرکز شما را به هم می زند؟ آیا مانع خواب تان می شود؟ آیا در شنوایی شما اختلال ایجاد می کند؟ اگر جواب این سه سوال «بله» باشد، ما می فهمیم که وزوز شدید و آزاردهنده است. وزوز گوش گاهی شدت زیادی دارد و سبب آشفتگی و پریشانی فرد شده و زندگی طبیعی فرد را مختل می کند. اما اگر وزوز بیمار با یک صدای دیگر مانند صدای رادیو یا تلویزیون، دیگر شنیده نمی شود و نیمه شب هم بر اثر وزوزگوش بیدار نشود، یعنی اینکه آزاردهنده نیست و خفیف است.
▪ آیا بیماری هایی که به وزوزگوش منجر می شوند، می توانند موجب کاهش شنوایی هم بشوند؟
ـ بله، می توانند. به عنوان مثال، بیماریی به نام منییر که فشار گوش داخلی را بالا می برد و ایجاد وزوزگوش هم می کند. اگر این بیماری پیشرفت کند، به کاهش شنوایی منجر خواهد شد و خود کاهش شنوایی اثر وزوز را بیشتر می کند و چون کاهش شنوایی سبب می شود صداهای محیط اطراف کمتر شنیده شود در نتیجه وزوز به نظر بلندتر شنیده می شود، در حالی که صدای آن تغییری نکرده است.
▪ آیا عفونت گوش هم می تواند سبب ایجاد وزوز گوش شود؟
ـ بله، عفونت های گوش هم ممکن است موجب جذب سم از پشت دریچه گرد به گوش داخلی شود و این عفونت ها ممکن است سبب ایجاد وزوز شوند. اگر عارضه برگشت ناپذیر نباشد با درمان عفونت، وزوز از بین می رود ولی اگر برگشت ناپذیر بوده و صدمه خیلی شدید باشد صدا از بین نخواهد رفت.
▪ پس با توضیحاتی که دادید خیلی ها این مشکل را تجربه می کنند؟
ـ حدود ۸ تا ۱۵ درصد افراد ممکن است صدایی را به صورت کوتاه مدت یعنی کمتر از ۵ تا ۸ دقیقه در گوش شان حس کنند و اگر بررسی شود که این صدا مربوط به عارضه یا بیماری خاصی نیست، ارزش زیادی ندارد و نیازی به درمان نخواهد داشت و نباید نگران شد.
▪ آیا درمانی هم برای وزوز گوش وجود دارد؟
ـ البته راه های درمانی متفاوتی برای وزوز گوش وجود دارد. یکی از راه های درمانی، استفاده از داروها است. البته ما با دادن دارو، صدای وزوز را از بین نمی بریم، بلکه تحمل بیمار را زیاد کرده یا او را نسبت به صدا بی تفاوت می کنیم. این داروها معمولا داروهای آرام بخش هستند ولی در هر صورت ابتدا باید بیماری ایجادکننده وزوز گوش را تشخیص داد تا بتوان مشکل را به صورت ریشه ای درمان کرد.
● اگر وزوزگوش دارید…
▪ آرامش داشته باشید و به وزوز فکر نکنید. یادتان باشد که هر چه بیشتر به این مشکل فکر کنید، طنین صدا را در گوش خودتان بیشتر خواهید شنید.
▪ برای کنترل وزوز گوش باید توجه کنید که چه فعالیت هایی در طول روز، شما را از دقت به صدای گوش تان باز می دارد.
▪ وزوز گوش می تواند با تحریک پذیری، عصبانیت، اضطراب و افسردگی شدت پیدا کند. بنابراین بر اعصاب خودتان مسلط باشید و بدانید که با خونسردی و آرامش، مشکلتان کمتر می شود.
▪ از قرار گرفتن در معرض اصوات بلند خودداری کنید.
▪ مرتب فشارخونتان را کنترل کرده و در صورت وجود مشکل به پزشک مراجعه کنید.
▪ سیگار نکشید، کمتر نمک بخورید و در مصرف چای، قهوه و نوشابه های گازدار افراط نکنید

ارسالی :طاهره صادقی

116 نظر روی “چرا گوش ها به صدا در می آیند؟

 1. سلام من چند سال قبل یک عمل گوش میانی انجام دادم تا یک ماه بعد از عمل سرگیجه شدید داشتم و نصف صورتم بی حس بود که خوب شد ولی شنوایی گوشت راستم کاملا از بین رفت . از آن موقع تا حالا گوش راستم مرتب صدا می دهد و یک لحظه قطع نمی شود این صداها ترکیبی از صداهای متفاوت هستند آیا برای از بین بردن این صداها راهی وجود دارد؟

  • سرکار خانم مینا با سلام
   نگران این مشکل نباشید کمتر به آن توجه کنید در هر صورت در صورتیکه برای زندگی روزمره شما مشکل ایجاد می کند حتما به شنوایی شناس محل سکونت خود مراجعه وآزمایشات کامل شنوایی انجام داده واینجانب را نتیجه مطلع کنید

 2. با سلام من چند ماه است دچار سرگیجه شده ام و تقریبا همیشه هست ودر بعضی موارد شدتش بیشتر میشه بعضی وقتها هم گوشم زنگ میزنه و یه مقداری هم وز وز میکنه اما تا الان طوری نبوده که بیفتم یا نتونم راه برم اصلا استفراغ هم نداشتم یه مقداری هم سردرد میگیرم دکتر تشخیص منییر دادن ایا این علائم میتونه منییر باشه ؟
  با تشکر

  • جناب آقای رضا
   با سلام و تقدیم احترام
   در صورت تشخیص بیماری منییر توسط پزشک محترم شما توصیه می شود
   1- دستورات پزشک خود را کاملا رعایت کنید
   2- از خوردن غذا های پر نمک و آشامیدن انواع نوشایه های گاز دار ،قهوه، چای پررنگ وترشیجات خودداری فرمایید
   3- آزمایشات دوره ای شنوایی خود راتکرار کنید

 3. با سلام من 15 سال دارم و بیش از یک هفته است که صدای سوت میشنوم و سرما خورده ام ولوزه سوم هم دارم.البته باید بگم که قبلا برای تخلیه بینی خیلی فشار می اوردم.سوالم اینه ایا میشه کامل درمان کرد یا نه؟خیلی نگرانم.مرسی

 4. باسلام . من با علائم گيجي سر و شدت گرفتن صدا در گوش چپ به پزشک مراجعه کردم تشخيص فشار بالاي گوش داخلي داد و داروهاي بتاهيستين، آلپرازولامو تريامترن تجويز کردند. من هنوز داروها را مصرف نکرده ام چون از عوارض جانبي داروها نگرانم. در ضمن من فعلا ژمجبورم رانندگي کنم به نظر شما داروها را مصرف کنم بهتر است يا نکنم؟ در ضمن با چه رژيم غذايي و گياهان دارويي بهتر مي شوم؟

  • سرکار خانم لیلا
   باپوزش از تاخیر در پاسخ ،امیدوارم مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت مجددا پیام بگذارید تا پاسخ دهم

  • سرکار خانم لیلا
   باسلام
   با پوزش از تاخیر در پاسخ امیدوارم تاحالا مشکل شما حل شده باشد اگر نه شرح حال بیشتری بیان کنیدتا اگر بتوانم راهنمایی کنم

  • سرکار خانم لیلا
   با سلام
   وپوزش از تاخیر در پاسخ امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت شرح حال بیشتری بفر مایید تا اگر بتوانم راهنمایی کنم

 5. با سلام . مشکل من کمتر شده ولي پابرجاست. از صداهاي بلند، گوش چپم اذيت مي شود و مشکل عدم تعادل دارم مشکل من در زمان پريود شديدتر مي شود. قرص بتاسرس به مدت يک هفته مصرف کردم ولي فايده اي نداشت . عوارض جانبي بدتري ايجاد مي کرد. مصرف قرص را قطع کردم حالال بهترم.ولي نمي دانم آيامشکلم در آينده بدتر مي شود؟ لطفا مرا راهنمايي کنيد.

  • سرکار خانم لیلا
   باسلام واحترام
   امید وارم تا حالا مشکل شما حل شده باشد در غیر اینصورت به همکاران شنوایی شناس ما مراجعه واخواهید آزمون های تعادلی برای شما انجام دهند

 6. با سلام

  پارسال گوش چپم یه کم می گرفت بعد گرفتگی تبدیل به زنگ زدن شد یکبار به پزشک عمومی رفتم گفت پرده گوشت عفونت کرده، دارو تجویز کرد خوب نشد دوباره به پزشک تخصصی رفتم اونم گفت پرده گوشت عفونت کرده، داروهای قوی تری نوشت بازم خوب نشد و الان بیش از یکسال ست گوشم زنگ می زند

  با تشکر

 7. باسلام اقای دکترالان حدود دوماه که از وزوزگوش رنج مبرم البته اول سرکیجه داشتم به صورت دورانی وقتی سرگیجه میکنم ضربان قلبم محکم میشودبطوری که احساس میکنم یقلبم از دهانم بیرون می آید وتمرکز درحرف زدن در دیدن در شنیدن ندارم واحساس میکنم وکه چشمانم ازدرون تکان میخورند به دکتر رفتم وام آی آر هم انجام دادم ودکتر یگفت که سرم سالم میباشد ومشکل من اعصابم میباشد ودارو ضد افسردگی وسینارزین وویتامین ب یک وبتاسرک وفولکسیتن هم برایم تجویز کرده اند اما نزدیک دوهفته است که هیچ بهبودی حاصل نشده صدای وزوز اصلا قطع نشده صدا مثل وزوز ترنس مهتابی می باشدوقتی در سکوت هستم صدا بیشتر میشودوازاین وضع کلافه شدم آیا دکتر خوب تشخیص نداده؟ من تاکی باید این صدارا باید تحمل کنم؟ آیااین صداها قطع میشود؟

 8. با سلام خدمت شما استاد ارجمند آقای دکتر من هم متاسفانه ۸ ماهه که از صدای سوت گوش رنج میبرم ابتدا درد فک شروع شد و بعد با درد و خارش گوش تبدیل به صدای سوت شد آقای دکتر فرهادی مشکل منو tmj تشخیص دادند به هر حال شما بهتر میدانید که این مشکل رفع نمیشه و ما قربانی این بیماری هستیم خواهشا کمک کنید یک کلینیک تخصصی tinnitus تشکیل بشود چون کسانی که این مشکل را دارند همدیگر را دیده و تبادل افکار مینمایند .
  سپاسگزارم

 9. سلام
  گوش من حدود 4 سال است که زنگ میزنه.به دکتر هم از هر 3ماه مراجعه میکنیم. دکتر میگه که این گوش درد درمان ندارد، و ما فقط با تجویز دارو میتونیم از افزایش صدای ان جلو گیری کنیم.
  واقعا درمان نداره؟ یاداره؟ چطوریه؟

 10. باسلام
  من از قبل از سمعک استفاده میکردم اما یه مدتی سمعکم خراب شد استفاده نکردم ولی 1 ماهه گوش راستم یکسره صوت میکشه رفتم دکتر سمعکم خریدم اما اگه دربیارم بازم صوت میکشه اشکال از چی هست؟
  ممنون الهه

  • سرکتر خانم الهه
   باسلام واحترام اگر از سمعک خود استفاده کنید به کم شدن وزوز گوشتان کمک می کند
   در صورتیکه سمعک شما مشکل دارد جهت تنظیم مجدد به همکارشنوایی شناسی که به سمعک شما را تجویز نموده مراجعه نمایید

 11. با تشکر از شما استاد گرامی عمرتان افزون و عزتتان برقرار باد -خیر اولین بار است که با شما تماس میگیرم

 12. ببخشید من وقتی از هندذفری استفاده میکنم دچار این مشکل میشم ولی بعد از مدتی بهبود پیدا میکنه سنم هم 14ساله در روز چه قدر از هندذفری استفاده کنیم

 13. سلام جناب دکتر
  به دادم برسید
  مدت یک هفته هست که گوش سمت چپم کیپ شده یعنی بهتر بگم ، وقتی که صحبت میکنم صدای خودم از گوش سمت چپم برگشت میخوره
  تاین مشکل در بیان صحبتام هم مشکل ایجاد میکنه و اعتماد به نفسمو از بین برده
  لطفا کمکم کنین
  با مهر
  🙂

  • جناب آقای محمد
   باسلام واحترام
   نگران نباشید
   این حالت در موقع سر ماخوردگی حساسیت هایی که موجب بستن شیپور استاش شود اتفاق می افتدوبا رفع سرماخوردگی ویا حساسیت ازبین می رود
   برای اطمینان به پزشک گوش وشنوایی شناس مراجعه فرمایید

 14. سلام.من برج 11 سال 1391صبح ناشتایک امپول پلیسینی به علت سرماخوردگی زدم وبعدشوک به من وارد شدوتمام سرم شروع به لرزیدن وگوشمم سوت شدیدی کشید.تاچندهفته ای سرگیجه داشتم وخیلی حالم بدبودچندتادکترمراجعه کردم جواب درستی نگرفتم .الانم وزوزمیکنه وهرزگاهی سرم خیلی درمیکنه وفشارخونمم تا16بالامیره.تست گرفتم گفتن عصبت مشکل داره.کارمم راننده کامیونم سروصدام خیلی هستش و ازموبایلم استفاده میکنم ایا تاثیرداره روی مریضیم . بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدوممون.

 15. سلام
  من بیش از یه ساله که علاءمی مثل سرگیجه گرفتگی گوش وزوزگوش حالت تهوع دارمبعد از اینکه مطلع شدم ممکنه بیماریم به گوش مرتبط باش پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم،الان 2 هفته ست که بتاسرک 8 رو روزی دوبار میخورم،اما هیچ تغییره محسوسی احساس نکردم،به نظرتون می تونم امیدوار باشم که با مصرف بیشتر این دارو تاثیری ببینم?میشه بیشتر هم راهنماییم کنید که دیگه چیکار کنم،سوسی کالباسو نوشابه و چای هم اصلا نمی خورم
  متاسفانه این علایمم مخصوصا سرگیجه زندگیمو مختل کرده به طوری که سر کلاس و امتحان گاهی اصلا تمرکز حواس ندارم،همش میترسم سرجلسه سرگیجه بگیرم و از حال برم.ازمایش شنوایی سنجی هم که دادم گفتن ازمایشم خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.
  بی صبرانه منتظر راهنماییتون هستم

 16. با سلام من مدت دو ماه دچار صداى گوش (راست) مانند صداى تپش قلب شده ام ولى با مراجعه به متخصص از لحاظ ظاهرى سالم بوده ولى اخيرا بدليل سرما خوردگى پرده گوش دچار تورم قرمز رنگ شده است و صداى آن بيشتر شده در ضمن من در ماه سوم باردارى هستم لطفا من را راهنمايى كنيد با تشكر

 17. سلام من 20سالمه
  توگوش چپم حس میکنم هوامیره یعنی صدای هوا توگوشم میادمخصوصا وقتی ناگهانی بشینم یابلندشم.وهمین گوشم نسبت به صدا حساس شده اصلن طاقت شنیدن صدای بلند ندارم انگار داخل گوشم میلرزد خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • سرکار خانم ریتا
   باسلام باید سابقه شنوایی شما مورد بررسی قرار گیرد لطفا به مرکز ارزیابی شنوایی نزدیک مراجعه فرمایید.

 18. سلام
  حدود یک سال است که دچار ضربان در گوش راست خود شده ام به طوری که در سکوت شنیدن این صدا خیلی ازار دهنده است . به پزشکان زیادی مراجعه کردم و دارو هایی مانند انواع انتی بیوتیک و قرص سیناریزین مصرف کردم . سونوگرافی از رگ گردن و نوار گوش گرفته ام . هیچ مشکلی نبود . اخیرا یک پزشک تشخیص داد که در گوش میانی مایع جمع شده است و کپسول اموکسی کلاو مصرف میکنم . قدری صدا کم شده است . موقع بلند حرف زدن یا خمیازه کشیدن در گوش خود گرفتگی احساس میکنم . ایا دلیلش همان مایع داخل گوش است ؟

  لطفا مرا راهنمایی کنید . ممنون

 19. باسلام
  مادر من حدود 20 سال پیش به بیماری سل مبتلا شدند و در اثر خوردن دارو شنوایی شان بسیار کم شد در صورتی که الان حرف زدن را اصلا تشخیص نمی دهند و در عوض برخی از صداها برای ایشان بسیار بسیار بلند هستند.
  صداها به نحوی بلند برای ایشان هستند که دیگر تحمل ندارد. به طور مداوم در سرشان صدا می شوند. آیا درمانی برای ناشناوایی ایشان و یا کم کردن این صداها وجود دارد؟

  • سر کار خانم/ جناب آقای ف
   باسلام
   حتما وارتان را به یک مر ارزیابی شنوایی ببرید، سمعک ها در این وارد بسیار کمک کننده هستند

  • سرکار خانم نرگس نیلوفری
   باسلام واحترام
   ظرفیت شنوایی انسان محدود است سعی کنید در معرض صداهای بلندی که گوش درد ایجاد می کند قرار نگیرید در غیر اینصور حتما از گوشی های محافظ صوت استفاده کنید

 20. با سلام و تبریک سال نو
  حدود ده روزی میشود که در گوش راستم صدای تاپ تاپ و صدای شبیه موتور میشنوم. در 24 ساعت 4-5 بار و هر بار حدور 5 ثانیه این اتفاق می افتد. 48 سال سن دارم. کمی هم احساس سنگینی در گوش راستم احساس میکنم. البته چنذ روزی کمی عصبی بودم.قطرع بتامتازون باگلیسیرن فنیکه استفاده کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • جناب آقای رضا باسلام
   سال نوشماهم مبارک
   برای بررسی شنوایی خود به یکی از همکاران ما در مراکز لرزیابی شنوایی مراجعه فرمایید و لطفا خود درمانی نکنید .

 21. باسلام ۵۵سال سن دارم دیشب یکی دوساعت هدفون توگوشم بودودرس میخوندم امروز صدای تلویزیون وخودم توگوش سمت چپم پخش میشه دارم کم کم عصبی میشم میخوام بهش فکرنکنم ولی صدااذیام میکنم میخواهم راهنماییم کنیدبدونم چکاربایدبکنم ودلیلش اختلالات مغزی هست یانه

 22. سلام خسته نباشید تشکر از اینکه من را راهنمای میکنید گوش من از زمان جنگ صدا میدهد که برای من مهم نیست ولی چند روزی نمی دانم چه شده دست به گوشم میزنم یا گردنم راتکان میدهم انگار آب رفته باشد صدای بلندی به گوشم می اید تشکر من سریلانکاکار میکنم اینجا دکتر نیست

 23. سلام ، خسته نباشید
  من25 سالمه, مدت زیادی است (شاید چندسال) که در گوشم صدای زودپز میشنوم،در مورد خواب یا شنیدن خیلی مشکل ندارمولی درمورد تمرکز کزدن ودرس خواندن خیلی احساس بدی دارم و بعضی مواقی که فکرم هم شلوغه احساس میکنم مغزم خط خطیه و تنها راه درمانش خوابیدنه
  من فشار چشم مزمن و بالا دارم که البته بادارو تاحد زیادی کنترل شده است و چندبار هم جراحی چشم داشتم،لطفا کمک کنید با این صدای زودپز توی گوشم که تقریبا بیست و چارساعته یا لااقل دوازده ساعته است چه کار کنم
  سپاس

 24. با سلام و خسته نباشید
  مشکل من با وزوزگوش شروع شد و اینکه با بلند شدن صدا درد گوشم بیشتر می شد.بعد از چند روز کتف سمت چپم دچار گز گز شد و تا جند دقیقهادامه داشت و چند بار صدای برخورد سیم ها را در سرم احساس کردم انقد صدا واضح بود که اول فکر کردم پریز بالای سرم دچار اتصالی شده اما بعد متوجه شدم صدا از داخل سرم می آید. خیلی ترسیدم -کمکم کنید.

 25. سلام خسته نباشید. 1هفته است درگوش سمت راستم صدایی شبیه باد (اینطوری هو هو هو )و گرفتگی با همراه است.چیز خطرناکی نیست.پرده گوشم پاره نشده.لطفا راهنمایی مبکنید.دکتر خوهم رفت فقط بگویید خطرناک نیست

 26. سلام من20 ساله هستم
  حدود یک هفته هست که از گوش چپم صدای سوت وصدایی شبیه دیگ( زود پز) میشنوم و در طول روز این صدامنو اذیت میکنه ولی وقتی خوابم این مشکلو ندارم وقبل ازاینکه گوشم سوت بزنه هردوگوشم شروع به دردگرفتن کرد وبه متخصص گوش هم مراجعه کردم ایشون فرمودندآلرژی وبه من داروهای (لوراتادین وزینگ پلاس وستیریزین ویه پمادفلوئوسینولون)تجویز کردن اما من ازاونها استفاده نکردم خیلی شنوایی گوش سمت چپم کم شده هنگامی که فردی ازسمت چپ با من صحبت میکنه صداشو نمیشنوم خیلی نگرانم لطفا من رو راهنمایی کنید ومن میتونم ازاین دارو هااستفاده کنم یا نه
  باتشکر

 27. با سلام
  من 28 سال سن دارم و دو عمل جراحی در گوش چپم وقتی 10 ساله و 24 ساله بودم انجام دادم بعلت بیماری کلستاتوم ( چرک شدید گوش) و به خاطر این جراحی ها شنوایی گوش چپ 60% ازبین رفته و متاسفانه در گوش راست هم که به گفته دکتر گوش بی خطر میباشد بعلت فرو رفتگی پرده گوش که بعلت ساختار داخلی گوشم میباشد شنوایی 35% ندارم. با این مشکل سالهاست زندگی میکنم و عادت کرده ام. در حال حاظر مشکلم اینه: حدود 1 ماه و نیم پیش بعلت سفر هوایی که داشتم یکی از مویرگهای پشت پره گوشم خونریزی کرده و الان طبق نظر دکتر جذب شده و مشکلی ندارد ولی صدای گوش ازارم میدهد مواقعی که دهنم یا فکم را تکان می دهم بیشتر میود ولی موقعی که میخوابم مشکلی ندارم و صدای گوش بیدارم نمیکند. عصب گوشم طبق ازمایشات صالم می باشد.تمایل به عمل جراحی نشان دادم هم برای برگشت شنوایی گوش چپ هم برای رفع مشکل گرفتگی بعظی موقع گوش راست. ولی پزشک معالج صلاح نمیدانند و سمعک را توصیه میکنند. ولی من جوان هستم و دختر و استفاده از سمعک برایم عذاب اور است. در ضمن قرص Betaserc 8 را تجویز کردند ولی به نظرم صدای گوش بیشتر شد. آیا این قرص صدای گوش را بیشتر می کند؟؟؟ راه حلی برای گرفتگی گوش و صای گوش وجود ندارد؟؟ ( در ضمن 2 عمل جراحی توسط استاد دکتر خالصی انجام شده که در حال حاضر کار نمیکنند و تحت معالجه پزشک دیگری هستم)

 28. سلام شبها از وزوز گوشم چند بار بیدار می شوم نظ شما در مورد الپروزاام ۵ دهم چیه ? به دکتر مراجعه کردم بهم جینکو تیدی و کابامازپین روزی ۲ تا . تاثیر این داروها چی هست

 29. با سلام من حدود دو سال است بطور مداوم صدای سوتی ریزی داخل سر احساس میکنم که مانند ترانس های ولتاژ تلوزیونهای قدیمی میباشد و در محدوده فرکانس بالای شنوایی قرار دارد و خیلی ازاردهنده است اغلب مواقع این صدا را حس میکنم البته گاهی اوقات شدتش مقداری کمتر میگردد با فشار دادن دندانهای فک چپم این صدا بیشتر در سر احساس میشود با بستن گوشها نیز این صدا قطع نمی شود گوش سمت راستم نیز مقداری در فرکانس بالای صوتی ضعیف شده است البته حدود دو سال قبل از این مریضی بخاطر شغلم در محیط پر سروصدایی بودم
  البته در جای خوانده ام که ازدیاد فلزات سنگینی مانند کرم و کبالت و .. در بدن می تواند منشع این بیماری باشد ایا این مطلب درست است یا نه
  ایا ازدیاد امواج التراسونیک محیطی نمی تواند باعث افزایش این بیماری گردد

 30. با سلام و خسته نباشید.من داخل هردو گوشم صدای سوت میشنوم مخصوصا در جاهایی که ساکت هست.و اغلب گوشم حالت گرفتگی پیدا میکنه و انگار پراز هواست و
  وقتی خمیازه میکشم تا حدودی باز میشه ولی دوباره میگیره.و سرگیجه خفیفی (عدم تعادل) موقع راه رفتن و ایستادن دارم. در ضمن الرژی هم دارم.لطفا راهنماییم کنید مشکلم چی هست؟

 31. سلام 26 سالم
  بعضی وقتها گوشم اواز میده وقتی اب بنوشم یا غذا بخورم خلاصه حتا اب دهنم میبلم صدای ترق ترق یا کرس کرس احساس میکنم اما درست میشنوم مشکلی ندارم

 32. با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دكتر عزيز من با عفونت گوش صداي سوت در هر دو گوشم بي وقفه ميشنيدم در حدود 12 سال پيش ولي با خوردن آموكسي كلاو و پسودوافدرين صدا كاملا قطع شد تا بعد از چند ماه دوباره گوشم عفونتت كرد و دوباره همين داروها را خوردم ولي دوره درمانم رو كامل نكردم و وقتي صداي گوشم خيلي كم شد كه فقط وقتي هر دو گوشم را ميگرفتم ميشنيدم درمان را قطع كردم به اين خيال كه هروقت اراده كنم و اين داروها را بخورم صداقطع ميشود حدودا 2 الي 3 سال بعد كه به دكتر مراجعه كردم فهميدم ديگر با خوردن اين داروها صدايش قطع نميشود و طي اين سالها صدايش بيشتر شده آيا با درمان دارويي اين صدا قطع ميشود؟يا عمل لازم دارد؟ نظرتان راجع به استفاده از داروي جينكوگل يا چكاندن روغن هسته بادام يا روغن هسته هلو يا آب بابونه در گوش چيست؟ ميترسم استفاده كنم بدتر شوم خيلي خيلي هم از عمل ميترسم لطفا كمكم كنيد در ضمن نوار گوش هم گرفتم نوشته وزوز گوش در فركانس 8kh و با شدت 3db دريافت شد وخود مسئول هم بم گفت شنواييت خيلي عاليه لطفا كمكم كنيد عذاب وجدان داره منو ميكشه چون اين بلا وقتي سرم اومد كه ميخواستم از روي انسانيت به دشمن خودم كمك كنم و الان حس ميكنم با اينكار ظلم بزرگي به خودم كردم. اميدوارم هميشه موفق و سربلند باشيد و خدا عوض اين كار خيرتان را به شما بدهد

 33. سلام خانم دكتر
  من ٢٥ سالمه من حدود ٣هفته هست سرما خوردم . اول صدام گرفت بعد سرفه هام شروع شد . بعد سرما خوردگيم شدت گرفت ، يه هفته قبل صبح كه از خواب پا شدم ديدم گوشم گرفته شده و يه صداى وزوز مى ده، من ٣ بار پيش دكتر خودم رفتم مى گه از سرما خوردگيم هست ، اما من پيش spiciel دكتر گوش رفتم اون هم گرفت گوشت ok هست.
  مى شه شما بگوييد چى هست اين ؟

 34. با سلام و احترام آقاي دكتر عزيز لطفا اصلا بم نگين ازين سمعك ها كه صدا خفه كنن برا وزوز گوش بذار چون به دلايلي اصلا نميتونم اينكار را بكنم هدف از ديدگاه قبليم بيشتر اينه كه بم بگين با پيگيري مداوم ميتونم مثل روز اول خوب بشم تا حداقل كمي از نظر رواني آرام بگيرم در ضمن الان 5 روز است كه دارم براي وزوز گوشم داروي فلوكستين 20 ميخورم ولي هنوز تغييري در خود حس نميكنم بيصبرانه منتظر نظر شما دكتر بزرگوار هستم

 35. با سلام و احترام.
  من دختری 25 ساله هستم که الان حدود 2 سال هست که در گوش چپم صدای ضربان قلبم را می شنوم.حتی دیگران هم وقتی که گوششان را روی گوشم میگذارند صدای ضربان را می شنوند. من به دو فوق تخصص گوش و یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم ولی هیچکدام تشخیص نداند.
  اصلا نمیدانم چه کار کنم؟به چه دکتری مراجعه کنم؟ماههای اول اصلا فکر نمیکردم که به سال بکشد ولی متاسفانه به دو سال کشید و دو ساله که این صدای مزاحم رو هر لحظه در گوشم احساس می کنم در این دو سال حتی یک ثانیه هم قطع نشده است.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
  با تشکر فراوان.

 36. با سلام و احترام،
  تقریباً یک ماهی است که دراخل گوش سمت چپم هر از گاهی صدایی مانند نبض قلب می شنوم و به پزشک مراجعه کردم که گوش بنده را معاینه کردند و چیزی مشاهده نکردند.
  و هر از گاهی نیز سر گیج های خفیفی دارم.
  خواستم دلیل را بدانم؟ که آیا یک سرما خوردگی ساده است؟ ولی چرا 1 ماه؟

 37. سلام خسته نباشی
  من حدود 1 هفته است تو گوش راستم یه صدایی هست ,وز وز نیست نمی دونم صدای باده ,زیاد میشه کم میشه .خواهش می کنم راهنماییم کنید

 38. سلام خسته نباشيد
  سه يا چهار روز است كه دچار مشكل با گوش سمت راستم شدم انگار يكي كنارم نشسته و دوباره داره حرفها رو واسم تكرار ميكنه!!!

 39. سلام

  خواهش میکنم جواب منو بدید
  من حدود 6 ماه است که وز وز گوش دارم
  قبل از وز وز گوش یک شب بطور ناگهانی پیشانی ام صفت شد و حالت عجیبی در پیشانی ام ایجاد شد و من بشدت ترسیدم حالم بد شد و تمام بدنم شروع به لرزش کرد
  و حال تهو داشتم
  از ان شب تا حالا زندگی ام تغییر کرد و در سرم حالاتی ایجاد میشود
  حدود 20 روز از ان موقع وز وز گوش شروع شد مثل ضربان قلب درگوشم میزند صبح ها شروع میشد منو از خواب بیدار میکرد وتا ظهر ادامه پیدا میکرد
  و من به شدت استرس میگرفتم و فکر میکرد که حالا میمیرم و ترس از مرگ منو رها نمیکرد همش فکر میکردم نکند در سرم قده ای لخته خونی یا سرطان دارم
  خیلی دکتر رفتم همه ی دکترها گوشم را معاینه میکردند و میگفتند که گوشم سالم است و دارو های ضد افسردگی تجویز میکردند ملی من مصرف نمیکردم
  تا اینکه یکی از دوستانم یک دکتر خوب بهم معرفی کرد رفتم و دکتر گفت عصب گوشم ضعیف شده. . قرص ارامبخش کلردیازپوکساید و ایمی پیرامین ددند من خوردم و خیلی بهتر شدم وصلی صدا کامل قطع نشد حالات سرم زیاد تغییری نکرد هنوز در پیشانی ام گاهی اوغات احساس سنگینی میکنم داعم به مرگ فکر میکنم.و وقتی بادگلو میزنم انگار راه گوشهایم بسته است به گوشم فشار می اورد و من کلا 6 ماه است انگار زندگی ام کلا تغییر کرده دیگه راحت نمیخوابم روی گوش هایم نمیتونم بخوابم چون درد میگیره ..راستی گاهی هم گوشام تیر میکشه و درد میکنه

  خواهش میکنم راهنماییم کنید ایا از افسردگی من اینطور شدم ایا من روزی کاملا خوب میشم؟ ایا فکره مرگ از ذهن من بیرون میره؟

  اگر جواب را ایمیل کنید ممنون میشم…روحی….mina.sun50@yahoo.com

  • سلام عزیز. منم مثل شمام. بعداز۷ماه با اطلاعات خودم به دکتر گوش حلق بینی فشار اوردم که تست شیپوراستاش بدم هردو عملکرد بدی داره وبسته ست ایشون گفتن عاملش بیشتر استرس وترس روحیه. رفتم دکتراعصاب وروان فعلا یه قرص کلونازپام وپاروکستین۲۰ تایه هفته یک دوم بخورم بعد تا۱ماه کامل. خیلی بهترم روحیه م بهترشده وبر گوش بمرور زمان تاثیر داره. اگه بدونید این چن ماه امارای همه چیز دادم ارتروسنتز فک هم بیخودی انجام دادم سردردای زیاد حالت فشارو منقبض فشار بر گوش داشتم گوش وحلق بینی چندین بار رفتم میگفتن گوشت سالمه! وعفونت نداره. امان از تشخیص دکترها

 40. سلام ، من حدود یک ماه هست که گوش چپم سوت می کشه، به پزشک گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن که گوشت مشکلی نداره، و ویتامین آ برام تجویز کردند.
  (در ضمن 10 سال پیش هم از طریق تست شنوایی سنجی متوجه شدم که گوش چپم کم شنواست، البته در صداهای خیلی ضعیف. و همون موقع گفتن چون در جوانی سرخک گرفتم به ای دلیله- منظورم اینه که اگه تست شنوایی سنجی انجام نمی شد به هیچ عنوان نمی فهمیدم که مشکل داره گوشم)من کم خونی شدید هم دارم و قرص نمی خورم، قرض فلوکسیتین هم مدت 3 ماهه که مصرف می کنم. به نظرتون دلیل سوت گوشم نمی تونه از این موارد باشه؟
  در ضمن احساس سنگ سنگینی و بعضی مواقع درد هم در گوشم دارم.

 41. تحقیقات جدیدی در این خصوص انجام شده و نتایج بسیار خوبی هم در دنیا دست پیدا كردند و لی راه حل ساده اش ورزش وتغذیه مناسب و ماساژ درمانی(ماساژ سر) و سایر تكنیكهای مربوطه مي باشد مثلا فرض كن مسافرت رفتی به شمال و جیرجیركها در حال آواز خواندن در بین درختهای سر سبز هستند و تو هم دركنار درختها قراره یه چرت با حال بزنی و یا هروقت صدا اذیتت كرد سرت رو با دستهات ماساژ بده هر وقت بهتر شدی روزانه هرچقدر براتون امكان دارد قرآن بخوانيد از طرف خودتون و خانواده و مريضهاهدیه كنيد به امام زمان(عج)

 42. سلام..من چند ماهی هست که موقع خواب وقتی روی گوش چپم می خوابم و به زیر گوشم فشار وارد میشه گوشم کیپ میشه و باید انگشت اشاره ام رو وارد گوشم کنم و کمی در آن تکان بدم تا گوشم دوباره باز بشه.بیشتر حس می کنم راه داخل گوشم به هم میچسبه و با حرکت انگشتم راه اون باز میشه..و مشکل دیگم اینه که شب ها وقتی سکوت باشه در سر و گوشم صدای هوا و سوت می شنوم. حس می کنم کم خونی داشته باشم ولی هنوز آزمایش ندادم. نظر شما چیه؟

 43. با سلام من چند وقتی ست که در گوش هایم البته بیشتر گوش چپ یه صدایی احساس میکنم….که موجب آزار شده است.شرح نوع صدا خیلی سخته…با تکان دادن سرم شدت و ضعف پیدا میکنه…شاید شبیه باد یا موج دریا ولی تند تند و با فاصله کوتاهه….میخواستم ببینم جای نگرانی داره یا نه؟
  ممنون

 44. در تکمیل سوالم بنظرم میتونم بگم صدای آزار دهنده ی گوشم همزمان با ضربان قلبمه….و صداش هم به نوعی مثل صدای قلب وقتی از تو گوشی پزشکی گوش میکنیم صدای قلبو…..
  ممنون

 45. با عرض سلام و خسته نباشید..حدود سه روز است که در گوشم صدای سوت میشنوم به طوری که شب ها نمیتوانم بخوابم و کاملا تمرکزم بهم ریخته صدای سوت خیلی بلند و آزار دهنده است..ایا این مشکل جدی است و درمانی دارد؟ این مسئله خیلی نگرانم کرده لطفا جواب بدید..ممنونم

 46. سلام. می شود در مورد راه ارتباط گوش با بینی و حلق توضیح دهید؟ آیا این راه ارتباطی، راه خروج مواد خارجی، مشخصاً آب (از جمله موقع استحمام) از محل حساس گوش به بینی و یا حلق است؟ با این ترتیب، آیا در صورتی که به هر علتی مانعی سر راه هر یک از دو گوش با بینی و حلق به وجود بیاید، باعث ایجاد مشکل از جمله صدا در آن گوش می شود؟

  • جناب /آقای مهران باسلام با پوزش از تاخیر در پاسخ
   مجرای خارجی گوش یک لوله کاملا بسته است که انتهای آن با پرده صماخ بسته شده و به حلق راه ندارد مگر آنکه پرده صماخ پاره باشد که دراین صورت است که می تواند مایعات وارد گوش میانر و به داخل حلق وارد شود

 47. سلام مدت شش ماه است در گوشم صدای مکالمه دو یا چند نفر میشنوم گاهی کاملا ولضح است که چه میگویند آیا این بیماریست؟ با تشکر

 48. با سلام بعلت خارش گوش راست به بیمارستان مراجعه کردم بعد از معاینه وشنوایی سنجی گفتن کنار پرده گوش راستم کمی پارگی خطی داره و بهتره از پد( پی پر) استفاده بشه.رزیدنت مقدار زیادی لیدو کایین به داخل گوشم اسپری کرد وبا درد شدید وارد گوشم شد .وخیلی سریع سرگیجه بسیار شدید و استفراغ شروع شدتا اینکه بیهوش شدم .ودر اورزانس چند بار به هوش امدم و دوباره از هوش رفتم وسی تی اسکن و نوار قلب ومانیتور و….خلاصه بعد از 7ساعت با خوردن کمی مایعات و حرکت از روی تخت مقدار زیادی مایع استفراغ کردم .این باعث شد سرگیجه یکباره تقریبا بر طرف بشه.تا 5روز گوشم ترشح داشت که قطع شد وداروی ضد عفونت مصرف کردم .الا فقط شنوایی گوش راست بسیار کم شده و25%پارگی گوش دارم .مشکل اینکه تحمل شلوغی ندارم وصدای گوش خراش مانند صدای سوت ماکروفر ازاردهنده شده و بعضا صداها با نویز همراهه و صدایی مانند صدای دریای طوفانی در شب یکسره تو گوشمه.و ترجیح میدم پنبه در گوشم بذارم که صدای نویز نشنوم.الا 10 روزه این اتفاق برام افتاده .لطفا منو راهنمایی کنید.چه اتفاقی برام افتاده یعنی بهتر میشم؟

  • جناب آقای فراهانی
   باسلام
   اگر پرده گوش پاره نباشد و مایع مذکور وارد گوش میانی نشده باشد اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما اگر پارگی پرده وجود داشته باشد حتما لازم است در اسرع وقت سنجش شنوایی کامل انجام شود

 49. سلام داکتر محترم
  من مدت ۲ ماه میشه ګوشخږد را شستم اما در همان هفته اول به مشکل بندش دماغها مبتلا شدم چون حمل دارم داروی استفاده کرده نتوانستم همراه با بندش دماغ دلتنګی هم داشتم داکتر نسای ولادی برم دوای ضد حساسیت داداما دو روز میشه صدای دلخراش در ګوشم مشنوم اما داکتر صاحبان میګن ګوشم صحتمند است اما من احساس در میکنم .

 50. سلام
  من وقتی خسته هستم و شب ها هنگام خواب و گاهی صبح هایی که خوابم با آرامش نبوده و یا کم خوابیدم , توی گوش سمت راستم صدای ضربان قلبم رو میشنوم , که به همین بعد از ده سال شاغل بودن کار کردن رو رها کردم , چون صبح ها اصلا آرامش نداشتم و نمیتونستم زود به محل کارم برسم .

 51. با سلام واحترام
  مادر من در گوشش صدای جارو برقی و گاهی همهمه ی زیاد میشنود دکترهای مختلفی هم رفته امروز 10 روز شده ولی هیچ فرقی نکرده باید چکار کند؟لطفا جواب دهید
  نوار گوش هم گرفتند البته. وشنواییش بسیار کم شده گاهی هر دو گوش و بیشتر یک گوشش صدا دارد در معاینه گفته شده که پرده گوشش سالم میباشد

  • سرکار خانم بهاره
   باسلام

   لطفا برای تهیه سمعکی که وزوز را هم پوشش می دهد با شنوایی شناس ماردتان مشورت فرمایید

 52. باسلام وخسته نباشی: من ۲۸ساله هستم تقریبأ ۶ساله که بخاطرصداووزوز شدید ومداوم گوش که خیلی باعث کم شنواییم شده بود دوبار گوش چپمو عمل کردم که اصلا باعث نشد صداهای گوشم حتی ذره ای کم بشه الانم این ۶سال پروتز داخل گوشمه که طبق نظرپزشکم ب علت انقباض ماهیچه ی داخلیه گوشم وچسبندگی استخوانچه چکشی گوشم پروتز قرارداده شده ولی تغییر بسیار جزئی در بهبودشنواییم داشته که ناچارن ۲سالم هست ازسمعک استفاده میکنم و واقعأ اذیتم هم ازسروصدای شدید گوشم و هم از استفاده ی سمعک.بنظرشما باید چیکارکنم؟بسیار ممنون میشم از راهنماییتون.

  • سرکار خانم نسیم
   باسلام
   لطفا به همکار شنوایی شناسی که سمعک شما تجویز کرده مشکل خود رابفرماییدقطعا مشکل شما را حل خواهد کرد

 53. سلام جناب دکتر .منم خیلی وقته گوش چپم مشکل داره معمولا میگیره گاهی خارش داره .از حموم میام بیرون یه ذره باد بخوره یا باد سشوار دیگه کارم شذوع میشه .مدتیه صدای ضربان قلبمو میشنوم و شنواییمم خیای کمتر شده .دکت ساکشن کرد اما شنواییش درست نشد و الانم انگار عفونت داشته باشه میخاره صثا میده

 54. سلام ,نزدیک به چهارسال صدای قلبم رو از ناحیه گوش راستم میشنوم ,یه اقای دکتری گفتن از عروق!ایا این خیلی خطرناکه؟

 55. با عرض سلام و احترام خدمت جناب اقای دکتر
  من مدت 8ماه درگیر صدای وزوز گوش هستم و انواع پزشکان و دارو ها را مصرف کرده ام این سه ماهه اخر صدا به حدی است که از خواب بیدارم میشوم که حدود سه هفته پیش به داروهای گیاهی روی اوردم و عرق اسطوخودوس را روزی سه مرتبه بعد از غذا میخورم و به طور کامل صدای تا مصرف عرق وجود ندارد به محض قطع کردن بعد از یک روز سوت دوباره شروع میشود سوالم این است خوردن عرق اسطوخودوس ضرر ندارد و یا همین درمان را ادامه بدم یا متوقف کنم؟

  • سلام
   جناب آقای علیرضا
   متاسفانه در مورد طب سنتی اطلاعات زیادی ندارم لطفا با پزشکان طب سنتی موضوع را مطرح کنید.

 56. باسلام و احترام
  مدت ده سالی هست که پرده گوش راست من پاره شده است و زود به زود عفونت می کنه و با دارو یه مدتی خوب میشه. اما مساله ی نگران کننده ای که اخیرا ازارم میدم , صدای هو هو تو گوشم هست.انگار که صدای نبضم رو می شنوم ویا انگار یک رگ خونی با صدای بلند حس می کنم. مواقع خواب و استراحت این صدا بیشترمیشه . از شما می خواهم بنده رو راهنمایی بفرمایید که مربوط به پارگی هست یا به عفونت یا به امراض گوش داخلی?سپاسگزارم از شما

 57. باسلام خدمت شما،من بدون مقدمه میخام مشکلموبگم،من تقریباسه هفته ای میشه گوش راستم وقتوبی وقت درس عین قلب نبض داره شدیدمیزنه ولی وزوز هم ندارم وسرم دردنمیکنه هیچ مشکلی نیست فقط نبض داره میخاستم ببینم مشکل چیه اگه لازمه برم دکتر؟

 58. باسلام خدمت شما.من تقریبا3هفته وقتوبی وقت گوش راستم مثل نبض قلب میزنه میخاستم علتشوبدونم واگه لازمه دکترمراجعه کنم؟سردردیامشکل دیگه ازجمله وزوزگوش ندارم فقط گوشم نبض تقریباشدیدی داره

 59. با سلام و خسته نباشید.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میدان تیر گوش چپم در اثر صدای تفنگ ز3شروع به سوت کشیدن کرد به دکتر مراجعه کردم و دکتر به من گفت عصب گوشم اسیب دیده است.ایا امکان دارد به مرور زمان صدای گوش من طع شود؟ممنون میشم زود تر جواب من را بدهید چون سربازم.

 60. با سلام.من سرباز هستم و حدود یک ماه پیش در میان تیر گوش چپم شروع به سوت کشیدن کرد.به دکتر مراجعه کردم نوار گوش دادم و دکتر به من گفت که عصب گوشم اسیب دیده.الان بعد از یک ماه سوت گوشم کم شده اما فطع نشده.میخواستم بدونم ایا امکان داره صدای گوشم بهد مدتی قطع شود یا خیر؟ممنون میشم اگر زود تر جواب من را بدهید چون سرباز هستم.با تشکر

 61. با عرض سلام مدت 1 ماه است سرم صوت مي كشد كه بر أثر صداي زياد فركانس زير ايجاد شده با مراجعه به دكتر و نوار گوش 2 گوش در فرکانس 4000 30 % افت کرده است انواع دارو مصرف کردم حتي گياهي ولي تاثير نداشت تحريك صوتي هم فايده نداشت تحريك tjs ذو جلسه رفتم تاثيري نداشت وقتي بهش فكر ميكنم بيشتر است يا وقتي از خواب بيدار ميشم لطفا بگيد اميدوار باشم يا نه ايا اين صدا قطع ميشه ?

 62. با سلام بنده 16 سال است که پرده هر 2 گوشم پاره شده و شنوایم کم شده و مجبور به استفاده از سمعک شدم واز هر 2 گوشم هم صدای وزوز می شنوم و لاجرم خودم را با این صدای ملال اور عادت داده ام و بر ان مسلط شده ام و توصیه میکنم کسانی که به وزوز گوش مبتلا شده اند نگران نباشند و با اراده راسخ تحملش کنند و با گوش دادن به صدای پیرامون خود و سرگرم شدن به کار روزمره ا با این شرایط خود را وفق دهند ودر امورات روزمره ارامش خود را حفظ نمایند هوالشافی

 63. با سلام و احترام و خسته نباشي
  من دختري 27 ساله هستم الان تقريبا 6 ماه گوشم چپم صدا ميده صداش انگار صداي شعله بخاريه اولش صداش خيلي كم يود ولي الان يك ماه يكريز صدا ميده قطع هم نميشه تمركز ديگه ندارم البته به خاطر بيماي روده تحريك پذير از قرص هاي متعددي استفاده ميكنم بعد از خوردن اين قرصها شديدتر شد، كافيه كمي آب به اين گوشم برخورده كنه مخصوصا بعد از حمام بشدت صدا ميده يكبار بطور اتفاقي دستم رو كه بردم طرف گوشم انگار صداي تبل خيلي شديدي رو احساس كردم در ضمن من بعلت صداي شديد طب سنتي از طريق زالو درماني هم انجام دادم ولي فايده نداشت، ممنون ميشم راهنماييم كنيد آيا در اثر عفونت گوشي رخ داده يا ؟ تشكر

 64. باسلام به جناب اقاي دكتر
  من يک مدت موزیک باصدای بلند گوش میدادم.. الان یکی از گوشام گرفته ایالازم پیش دکتر برم یااگه دیگه موزیک گوش ندم مشکلم حل میشه.. اگه میشه جوابم بدید چون خیلی ترسیدم

 65. سلام خسته نباشید .اخیرا من گاهی اوقات دچار یک نوع وز وز در گوش چپم میشم .صدایی شبیه به شستن ظرف ها تو ماشین ظرفشویی!!!البته با یک ریتم مشخص ادامه داره .وقتی سرم رو به سمت راست کج میکنم صدا قطع میشه ولی بعد دوباره ادامه پیدا میکنه .این مورد رو امروز متوجه شدم البته که با کج کردن گردن صدا قطع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید .

 66. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۳۶سال دارم و مدتیست که به ورزش شنا مشغول شده ام از هفته گذشته در هنگام شنای کرال سینه به محض سر کج کردن جهت هوا گیری و ادامه حرکت شنا ناگهان آب وارد گلو وحلق من میشه و دچارحالت استفراغ میشوم
  لطفا راهنمایی بفرمایید با سپاس

 67. با سلام، خسته نباشید. حدود یک ساله که دچار سرگیجه شده ام و البته چند روز سرگیجه دارم بعد تا دو هفته خوبم. ام آر ای و ستی اسکن و نوار مغز هم دادم هیچ مشکلی نداشتم. البته پشت پرده گوشم صدا می دهد و یه کم تاری دید پیدا میکنم. فشارم هم پایینه. لطفا من راهنمایی کنید

  • باسلام و احترام
   برای ایجاد سرگیجه عوامل متعددی وجود دارد همه آنها باید بررسی شود علت تاری دید مشخص شود ،فشار خون کنترل شود و آزمایشات شنوایی نیز ضروری است

 68. باسلام خدمت آقای دکتر,من حدود سه ماه ونیم پیش عمل ترمیم پرده گوش داشتم که شنوایی گوشم خیلی بهتر شد ولی صدای بوق ماشینا اذیتم میکنه وگاهی صدای زنگ تو سرم میپیچه وگاهی صدای تلویزیون رواعصابمه چرا اینجوریه?و چطور حل میشه? ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام احتمالا بعد از عمل جراحی پرده گوش شما حساس شده اگر با مقدار ی پنبه مجرای گوش خود را ببندید از این مشکل کم شود .می شود احتمال داد با ضخیم شدن پرده بعد از مدتی مشکل حل شود .در غیر اینصورت انجام ازمون تیمپانومتری می تواند نشان دهنده وضعیت پرده گوش وشرایط موجود آن باشد

 69. ممنونم از جوابتون آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  • با سلام خدمت آقاي دكتر
   من يه صدايي رو كه شبيه تيك تيك ساعت رو چند روزه كه هر چند ساعت يا هر چند دقيقه ميشنوم
   و خيلي آزارم ميده

   • سرکار خانم هستی باسلام واحترام
    لطفا در اولین فرت به یک مرکز سنجش شنوایی مراجعه فرمایید و مشکل خودتان را با همکاران مادر میان بگذارید حتما راهنمایی خواهید شد

 70. آقای دکتر ترمیم کامل پرده گوشی که عمل شده چقدر طول میکشه یعنی تاچندماه بعداز عمل گوش به حالته عادی برمیگرده ونیاز به اون مراقبتهای بعداز عمل نیست مثله وسایل سنگین برنداشتن یاپنبه تو گوش گذاشتن موقع حموم رفتن چون واقعا خسته کننده هست و آدم همش میترسه که دوباره مشکلی پیش بیاد من حتی باهمون گوش که عملش کردم نمیتونم باموبایل حرف بزنم چون صداش خیلی اذیتم میکنه واینا ناراحتم میکنه چون اصلا طبیعی نیست.وکلا سرو صدا رو اعصابمه ناخوداگاه من27 سالمه ومیترسم اینا برام بمونه.

  • سرکار خانم عسل
   باسلام واحترام
   بعد از انجام عمل ترمیم پرده گوش احتیاط های لازم طبق دستور پزشک لازم است در صورت رعایت نکات لازم جای نگرانی ندارد

 71. سلام من ۲۲سالمه از امروز صبح که از خواب بلند شدم گوش راستم یه حالت نبض میزنه یه دوسه دقیقه صدا نمیاد بعد باز به صدا شبیه صدای نبض میاد چی کار کنم !؟

  • سرکار خانم مهسا
   باسلام واحترام
   لطفا در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز سنجش شنوایی مراجعه کنید شما را کمک خواهند کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *